Slovan Bratislava HC 05 Banská Bystrica ONLINE dnes Tipos extraliga LIVE

15. 10. 2021 |

Slovan Bratislava a HC 05 Banská Bystrica. Tipos extraliga pokračuje dnes kompletným kolom, online prenos súboja z Bratislavy štartuje rovnako ako samotný zápas od 18:00.

Hráči HC Slovan Bratislava.  Foto - TASR

Tipos Extraliga 2021

HC Slovan Bratislava vs HC 05 Banská Bystrica -:-, online prenos a výsledok dnes od 18:00

HC Slovan Bratislava
2 : 3
(1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
[ po s.n. 1 : 2 ]
HC 05 Banská Bystrica

Góly a asistencie: 16. Matoušek (Sukeľ), 49. Sersen (Gachulinec) – 29. Brejčák (Berger, Fossier), 35. Šoltés (Fossier, Berger), rozh. náj. Ihnačák. Rozhodca: Konc D., Krajčík – Knižka, Jedlička. Diváci: 2 460.
HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Hlavaj) – MacKenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Štajnoch – Zigo, Harris, Takáč – Jääskeläinen, Rapuzzi, Yogan – Sukeľ, Kytnár, Matoušek – Lukošík, Preisinger, Urbánek
HC 05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Breton, Brejčák, Žiak, Crevier-Morin, Ďatelinka, Bdžoch – Gabor, Ihnačák, Shcherbak – Fossier, Berger, Šoltés – Vašaš, Bubela, Mistele – Výhonský, Tamáši, Kabáč
gól V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC 05 Banská Bystrica.
Jääskeläinen premieňa.
časová značka Samostatné nájazdy začínajú.
Ani predĺženie nerozhodlo o víťazovi dnešného stretnutia, po krátkej úprave ľadovej plochy budeme svedkami samostatných nájazdov.
65:00 časová značka Predĺženie sa skončilo.
64:25 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Matoušek – 2 min., držanie).
63:45 Šoltés obišiel bránu a po ľade sám spoza nej zakončil, Gudlevskis si dal pozor.
62:34 dôležité Yogan korčuľoval sám na bránu, mieril medzi betóny, ale hosťujúci gólman puk vyrazil do strany!
62:14 Zasahovať musel na druhej strane aj Belányi, skóre sa nemení.
61:21 dôležité Berger dostal výbornú prihrávku do jazdy, no pravým betónom ho vychytal Gudlevskis!
60:01 časová značka Začalo sa predĺženie.
Po tretej tretine je skóre nerozhodné 3:3, o malú chvíľu začne predĺženie.
60:00 časová značka Tretia tretina sa skončila.
59:49 Takáč prešiel sám s pukom veľkú časť klziska, no potom už nedokázal presne prihrať Rapuzzimu.
59:09 Hosťom nevyšla rozohrávka, vhodí sa pred Belányim.
58:11 Gachulinec prihral Sersenovi, jeho strela tentokrát nebola taká úspešná, následne ale kapitán belasých strieľal opäť a Belányi jeho pokus chytil, aj keď mal zakrytý výhľad.
57:00 Gudlevskis kryl pokus z uhla, ktorý vyslal Vašaš.
56:15 Veľmi dlho sa hrá bez prerušenia, aktívnejší sú domáci, ktorí chcú rozhodnúť v riadnom hracom čase.
54:22 dôležité Mistele bol vo výbornej pozícii, no spomedzi kruhov trafil iba Gudlevskisa, ktorý vykorčuľoval z brány!
53:46 Yogan prenikol po ľavom krídle, obišiel bránu, jeho prihrávku medzi kruhy Valach nezužitkoval.
53:01 MacKenzie prihral na ľavý kruh Jääskeläinenovi, s jeho strelou si hosťujúci brankár poradil.
52:21 Závar pred Belányim, napokon je hra prerušená a vhodí sa po jeho ľavici.
51:44 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Fossier – 2 min., hákovanie).
51:07 Fossier nahodil puk na zadný mantinel, kde ho získal Valach, ale iba na chvíľu. Bystričania sa však dlho v útočnom pásme nezdržali.
49:32 Belasí viditeľne ožili a snažia sa otočiť zápas. Ďalšia strela však presná nebola.
48:35 gól Slovan Bratislava dal gól!
MICHALOVI SERSENOVI strela sadla ako uliata a jeho príklep z ľavej strany od modrej čiary skončil v bráne! Je vyrovnané, 2:2.
Asistencia: Daniel Gachulinec
48:03 Následne išiel Slovan dopredu, no bránu hostí výrazne neohrozil.
47:38 Zigo sa dobre vrátil a zblokoval prihrávku na hráča medzi kruhmi.
46:44 Valachovo nahodenie Belányimu vypadlo z lapačky, Valach išiel za pukom a s pomocou Rapuzziho ho aj belasí získali.
45:57 Urbánek vystrelil spoza hráča, no pre Belányiho to bol jednoduchý zákrok, puk vyrazil.
45:09 Hostia sa ubránili ďalšej akcii domácich a vyhadzujú puk popri mantineli.
43:25 Urbánek chcel prejsť po pravej strane, no v súboji jedna na jedna nebol úspešný.
42:40 Pomerne ľahký puk Gudlevskis prikryl a prerušil hru, pretože pred bránou dobiedzal Vašaš.
41:58 MacKenzie nenašiel prienikovou prihrávkou Ziga, ten sa navyše pošmykol.
41:20 Ihnačákovu prihrávku vzduchom bolo ťažké spracovať, no Gudlevskis dlho bez práce nezostal.
39:44 S pokusom z diaľky nemal Belányi žiaden problém a prerušil hru.
39:28 Takáč pálil dvakrát po sebe, prvá jeho strela bola zblokovaná, tú druhú hosťujúci gólman vtesnil vedľa žrde.
38:48 Levin s Rapuzzim bojovali o puk na zadnom mantineli, ten sa po súboji s brániacim hráčom odrazil pred bránu, kde ho Belányi prikryl.
37:46 Hostia sa nasťahovali do útočnej tretiny, vyslali tečovaný pokus, ktorý Gudlevskis vyrazil.
37:03 Už sa dohráva druhá tretina, Tamáši nahodil puk na zadný mantinel, avšak z vlastnej polovice, takže sa píska icing.
36:27 dôležité V Bratislave po jednom z osobných súbojov nevydržalo plexisklo, ktoré sa dostalo mimo svojho miesta, druhá tretina je tak predčasne ukončená, nasleduje prestávka v trvaní 18 minút a potom rovno tretia tretina.
35:21 Matoušek mal našliapnuté, no bol tiesnený a jeho bekhendové zakončenie skončilo nad bránou B. Bystrice.
34:27 gól Banská Bystrica dala gól!
Hostia otáčajú skóre a po prvýkrát v dnešnom stretnutí vyhrávajú! Fossier si počkal na pohyb DÁVIDA ŠOLTÉSA a spoza brány mu adresoval presný pas, Šoltés trafil popod Gudlevskisov betón k pravej žŕdke!
Asistencie: Mitchell Fossier, Ján Brejčák
33:55 Propagačná strela od Yogana skončila v moci Belányiho. Medzitým sú už hostia v plnom počte.
33:17 dôležité Zigo sa už chystal zakončiť do odkrytej brány, no v poslednej chvíli sa puk odrazil mimo jeho čepele!
32:54 Yogan vypálil bezprostredne po buly, Belányi bol pripravený aj na túto variantu.
32:39 Harris skúsil štipľavú strelu po ľade, no jeho pokus zblokoval brániaci hráč.
32:02 Takáč sa pri bránke otáčal s pukom, no tri žrde minul. Slovan zostáva v pásme.
31:48 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Ihnačák – 2 min., nedovolené bránenie).
30:28 Harris tvrdo narazil Brejčáka o znížený mantinel pri striedačkách, no bolo to čisté.
29:24 Pred domácim gólmanom bolo poriadne husto, opäť nič nevidel, no tentokrát úspešne kryl strelu od modrej čiary.
28:18 gól Banská Bystrica dala gól!
JÁN BREJČÁK vypálil po prihrávke Bergera z prvej od modrej, Gudlevskis mal zakrytý výhľad, nestihol správne zareagovať a puk skončil za jeho chrbtom. Je vyrovnané, 1:1!
Asistencie: Charles Berger, Mitchell Fossier
27:42 Harris vybojoval puk na mantineli za bránou, pred bránou mal Ziga, no neposlal mu presnú prihrávku.
27:08 Hostia v nápore, no Kabáč sa k puku nedostal a beci Slovana hostí vytlačili až do stredného pásma.
25:42 dôležité Gudlevskis išiel na ľad a výborným zákrokom zachránil svoj tím od vyrovnávajúceho gólu!
25:02 dôležité Slovan hrozí aj v oslabení, stopercentnú šancu nepremenil Harris!
24:35 Matoušek bojoval, no puk na zadnom mantineli nezískal, získal však cennú sekundy.
23:59 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Zigo – 2 min., sekanie).
23:48 Takáč vystihol rozohrávku súpera a ihneď strieľal, no pripraveného Belányiho neprestrelil.
22:51 Valach si urobil útočný výlet, no pri mantineli o puk prišiel.
22:28 Icing Slovan – B. Bystrica získala útočné pásmo a buly pred Gudlevskisom.
21:26 Zakončenie po ľade spoza brány Gudlevskis kryl, do ďalšej šance sa už hostia nedostali, nedokázali sa odpútať od mantinelu.
20:47 Takáč strieľal z pravej strany z pomerne veľkého uhla, Belányi všetko videl a zasiahol pri bližšej žŕdke.
Prvá tretina je za nami, aj keď v nej najmä spočiatku dominovali hostia, skóre otvorili domáci. V 16. minúte sa presadil Matoušek a Slovan vyhráva 1:0.
Druhá tretina sa začne o 18:58.
19:48 Gabor sa predieral do zakončenia, čisto ho odzbrojil Matoušek.
19:12 dôležité B. Bystrica mohla vyrovnať! Šoltés našiel krížnou prihrávkou Fossiera, ktorý zakončoval z prvej do odkrytej brány, no Gudlevskis sa presunul a ukryl puk v lapačke!
18:52 Takáč to nahodil pred bránu, hostia sa ubránili a vyrazili do útoku, no zastavil ich ofsajd.
18:38 Domáci sa nasťahovali do útočného pásma, no hra je prerušená pre postavenie točiaceho hráča v bránkovisku.
16:52 Strela Výhonského zblízka mierila iba nad bránu Gudlevskisa.
16:21 Sersenov príklep bol ešte tečovaný, no hra je aj tak prerušená, pretože Zigo zbúral hosťujúceho gólmana.
15:19 dôležité Situácia ešte bola posudzovaná na videu, zisťovalo sa, či bránka nebola posunutá skôr, ako bol vsietený gól. To sa nestalo, a tak gól definitívne platí.
15:19 gól Slovan Bratislava dal gól!
Úvodný gól stretnutia strieľa Slovan. Presadil sa z rýchleho útoku, keď strelu Sukeľa do hornej časti brány Belányi kryl, no na dorážku TOMÁŠA MATOUŠEKA už bol prikrátky.
Asistencia: Jakub Sukeľ
14:58 Bystričania zakombinovali na malom priestore, Gabor trafil z uhla bočnú sieť.
13:41 Golianovo nahodenie vzduchom si efektne spracoval Harris, no sám sa dostal mimo streleckej pozície až za bránku súpera.
12:58 dôležité Výborná šanca hostí. Po prihrávke Fossiera zakončoval z bezprostrednej blízkosti Tamáši, no trafil len výborného brankára!
12:14 Tentokrát Ihnačák zakončoval sám z ľavej strany, Gudlevskis vyrazil pred seba a jeho spoluhráči vyhodili puk.
12:02 Ihnačák nabil Bretonovi, jeho bombu od modrej Gudlevskis chytá.
11:30 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Sersen – 2 min., nedovolené bránenie).
11:02 Hráči B. Bystrice zachytávajú všetky puky, Slovan je zatiaľ smerom dopredu bezzubý.
09:41 Ďalšie zakončenie hostí po ľade, Gudlevskis pozorný.
09:23 dôležité Gabor vydoloval puk pri mantineli a ocitol sa s ním sám zoči voči domácemu gólmanovi, dal si to na bekhend, no nedvihol puk ponad Gudlevskisov betón!
08:46 Belányi si vôbec nezachytal, Sersen len nahodil puk na zadný mantinel,, majú ho hostia.
08:02 Yogan prihrával za seba, no Valach už puk na modrej nestihol.
07:05 Hosťom sa podarilo poslať puk cez všetky čiary a ešte aj napádajú rozohrávku.
06:21 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Ihnačák – 2 min., hákovanie).
06:18 Hostia dobre bránia svoju modrú čiaru, Slovan má problém dostať sa do pásma.
05:04 Slovan to skúsil prudkou prienikovou prihrávkou na Matoušeka, no ten sa puku nedotkol a tak sa píska icing.
04:05 dôležité B. Bystrica chybovala v rozohrávke, puk získal Zigo, zoči voči Belányimu však netrafil bránu.
03:12 Štajnoch nepustil do zakončenia Gabora.
02:41 Vašaš strieľal z pravej strany, Gudlevskis nadvakrát zasiahol. Mal šťastie, pretože pred bránou už dobiedzal Bubela.
02:03 Strela Slovana z ľavého krídla a následne posunutá bránka hostí, hra musí byť prerušená.
01:30 Yogan nespracoval prudkú prihrávku na pravom krídle a o puk prichádza.
00:41 Hostia začali aktívne, zakázané uvoľnenie domácich.
00:19 Gudlevskis si hneď pripísal prvý úspešný zákrok a prerušil hru.

Rozhodca: Konc D., Krajčík – Knižka, Jedlička.
Dnes sa hrá kompletné ôsme kolo Tipos Extraligy, v akcii bude všetkých dvanásť tímov našej najvyššej hokejovej súťaže. Nás bude najviac zaujímať súboj, ktorý sa začína o 18:00 na ZŠ Ondreja Nepelu, kde HC Slovan Bratislava privíta mužstvo HC 05 Banská Bystrica.

Slovan figuruje po siedmich odohraných zápasoch na priebežnom druhom mieste s pätnástimi bodmi, na vedúcu Nitru stráca jeden. V minulom kole v dramatickom zápase zdolal Liptovský Mikuláš, keď najprv viedol 2:0, Liptáci otočili na 3:2, no Slovanisti o výhre a troch bodoch rozhodli v poslednej minúte tretej tretiny.

Banská Bystrica sa nachádza na siedmej priečke, doposiaľ nazbierala desať bodov. Ťahá nelichotivú trojzápasovú šnúru prehier. Nestačila na Košice, Zvolen a v uplynulom kole podľahla aj Nitre, konkrétne 2:5.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.