ŠK Slovan Bratislava Zlaté Moravce ONLINE Fortuna liga dnes

3. 4. 2021 |

ŠK Slovan Bratislava dnes doma privíta Zlaté Moravce. Sledujte duel ONLINE od 15:30 hod.

Hráči ŠK Slovan Bratislava. FOTO TASR.

ŠK Slovan Bratislava bude chcieť dnes nadviazať na posledný zápas s MŠK ŽIlina, s ktorým remizovali 2:2. Prvú strelu vyslal na bránu v 11. minúte de Kamps, no mala iba propagačný charakter. V ďalšom priebehu bol v útoku aktívny predovšetkým Čavrič, no jeho prihrávky do šestnástky nenašli adresáta.

V 17. minúte vyskúšal strelu z diaľky Weiss, no ku otvoreniu skóre mal veľmi ďaleko. V 27. min už Čavrič trafil priestor medzi žrďami, no brankár Petráš nemal s jeho pokusom problémy. Nečakane sa tak dostali do vedenia "žlto-zelení".

ŠK Slovan Bratislava Zlaté Moravce ONLINE Fortuna liga dnes LIVE

Božikov na vlastnej polovici stratil loptu, tá sa dostala k Ďurišovi a ten po obrátke trafil presne k žrdi. Slovan po inkasovanom góle pokračoval v aktivite, no výraznú možnosť si do prestávky nevypracoval.

Ihneď po zmene strán sa "belasým" naskytla ideálna príležitosť na vyrovnanie. Čavriča fauloval v šestnástke Kiwior a Nono z pokutového kopu v 49. minúte nezaváhal. Lenže už v 63. minúte mali možnosť zahrávať penaltu aj Žilinčania, keď Medveděv fauloval Ďuriša.

Kurminowski bol na trávniku síce iba päť minút, no loptu si na biely bod postavil a dostal hostí opätovne do vedenia. Zaskočení domáci mohli vzápätí inkasovať aj tretí gól, no pohrome zabránil v 67. min pohotový brankár Greif. V 69. min naopak takmer vyrovnal Moha, no zamieril tesne vedľa žrde.

V záverečných desiatich minútach sa Žilinčania sústredili predovšetkým na obranu. V 87. minúte mal Slovan výhodu priameho kopu a Strelec nebol ďaleko od gólu. Vyznamenať sa musel brankár Petráš a o pár sekúnd mu na bránkovej čiare pomohol aj Kiwior. Slovan sa snažil do posledných chvíľ a vyplatilo sa.

Slobodník v pokutovom území chytil Medveděva za ruku a rozhodca Ziemba neváhal odpískať tretiu penaltu v stretnutí. Moha už nebol na trávniku, tak vzal zodpovednosť na seba striedajúci Ratao a nepomýlil sa - 2:2.

Víťaznú štvorzápasovú sériu sa Slovanu nepodarilo natiahnuť, no v kalendárnom roku 2021 v súťaži naďalej neprehral.

ŠK Slovan Bratislava
4 : 1
(0:1)
FC ViOn Zlaté Moravce

Góly: 47. Ratão (Medveděv), 54. Moha (Čavrić), 80. Moha (Holman), 88. Ožbolt – 45+2. Čonka (Hrnčár). ŽK: 30. Čavrić (SBA) – 49. Hrnčár (ZMO). Rozhodca: Kráľovič – Hancko, Vorel.
ŠK Slovan Bratislava: Ružinský – Medveděv (84. De Marco), Bajrić, Abena, Pauschek – Nono (79. Rabiu), de Kamps – Čavrić (74. Daniel), Ratão (74. Holman), Moha – Henty (84. Ožbolt).
FC ViOn Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Pintér, Moško, Čonka – Hrnčár (90+1. Švec), Grozdanovski, Tóth (83. Šmatlák), Duga, Chren – Kyziridis (78. Ďubek).
88 gól Slovan dal gól!
Moha prihrával pred bránu, loptu odvrátil Chren, ale iba na kopačky domácich futbalistov. Následnú hlavičku upratal do siete taktiež hlavou ALEN OŽBOLT a zvyšuje už na 4:1.
80 gól Slovan dal gól!
Slovan strieľa aj tretí gól. Všetko začalo u Chovana, ktorý zle rozohral, lopta skončila na kopačkách Holmana, ktorý kolmou prihrávkou vysunul MOHU, ten najprv trafil brankára, no na druhýkrát sa už nemýlil a skóruje.
77 dôležité Moha našiel spätnou prihrávkou Daniela, ktorý bol v šestnástke úplne sám, no trafil iba do Pintéra!
74 dôležité Čavrić si chcel zaseknúť Chrena, no v rozhodujúcom momente sa pošmykol. Bol v pozícii, z ktorej mohol skórovať.
72 dôležité Moha nabil Rataovi, po jeho technickej strele musel zasahovať Chovan!
54 gól Slovan dal gól!
Čavrić perfektnou kolmou prihrávkou za obranu vysunul MOHU a ten obstrelil Chovana, lopta zapadla k vzdialenejšej žrdi. Belasí v priebehu necelých ôsmich minút otáčajú zápas.
47 gól Slovan dal gól!
Tento gól Slovana stál za to. Na pravom krídle prehodil Čavrić loptu oblúčikom na Medveděva, ktorý ju ešte pred bránkovou čiarou stihol poslať do šestnástky, kde z približne desiatich metrov hlavičkoval RAFAEL RATAO rybičkou prudko k bližšej žrdi. 1:1.
45+2 gól Zlaté Moravce dali gól!

Hostia idú z ničoho nič do vedenia! Rýchla akcia Hrnčára po pravom krídle, Hrnčár dokázal prihrať cez Bajrića, loptu po zemi naservíroval na druhú stranu pokutového územia, kde ju na päťke z prvej trafil osamotený MATÚŠ ČONKA.
44 dôležité Abena sa pošmykol a už nestíhal Čonkovi, ktorý sa z uhla rútil sám na Ružinského a preloboval ho, lopta však skončila mimo brány. Veľká smola pre Z. Moravce.
41 dôležité Veľmi dlho trvalo skúmanie videa a rozhodovanie, po približne štyroch minútach znie verdikt jasne. O žiadnu penaltu sa nejednalo.
38 dôležité Tak pozor, po prvýkrát je v akcii systém VAR. Hlavný rozhodca si išiel pozrieť súboj Čavrića s Chrenom na videu. V hre je penalta pre Slovan.
26 dôležité Ružinský trestuhodne minul loptu po centri od rohovej zástavky, Medveděv sa ju snažil vyhlavičkovať, čo sa nepodarilo, lopta končí v sieti, gól však neplatí! Píska sa útočný faul Dugu, ktorý sotil Medveděva vo výskoku.
11 dôležité Medveděv predviedol nádherné sólo, nikto ho nedokázal zastaviť, Medveděv z dobrej pozície trafil iba bočnú sieť.
9 dôležité Hrnčár to urobil veľmi dobre, prihral Dugovi, ktorý preveril Ružinského strelou po zemi.