ŠK Slovan Bratislava Zlaté Moravce ONLINE Fortuna liga dnes

3. 4. 2021 |

ŠK Slovan Bratislava dnes doma privíta Zlaté Moravce. Sledujte duel ONLINE od 15:30 hod.

Hráči ŠK Slovan Bratislava. FOTO TASR.

ŠK Slovan Bratislava bude chcieť dnes nadviazať na posledný zápas s MŠK ŽIlina, s ktorým remizovali 2:2. Prvú strelu vyslal na bránu v 11. minúte de Kamps, no mala iba propagačný charakter. V ďalšom priebehu bol v útoku aktívny predovšetkým Čavrič, no jeho prihrávky do šestnástky nenašli adresáta.

V 17. minúte vyskúšal strelu z diaľky Weiss, no ku otvoreniu skóre mal veľmi ďaleko. V 27. min už Čavrič trafil priestor medzi žrďami, no brankár Petráš nemal s jeho pokusom problémy. Nečakane sa tak dostali do vedenia "žlto-zelení".

ŠK Slovan Bratislava Zlaté Moravce ONLINE Fortuna liga dnes LIVE

Božikov na vlastnej polovici stratil loptu, tá sa dostala k Ďurišovi a ten po obrátke trafil presne k žrdi. Slovan po inkasovanom góle pokračoval v aktivite, no výraznú možnosť si do prestávky nevypracoval.

Ihneď po zmene strán sa "belasým" naskytla ideálna príležitosť na vyrovnanie. Čavriča fauloval v šestnástke Kiwior a Nono z pokutového kopu v 49. minúte nezaváhal. Lenže už v 63. minúte mali možnosť zahrávať penaltu aj Žilinčania, keď Medveděv fauloval Ďuriša.

Kurminowski bol na trávniku síce iba päť minút, no loptu si na biely bod postavil a dostal hostí opätovne do vedenia. Zaskočení domáci mohli vzápätí inkasovať aj tretí gól, no pohrome zabránil v 67. min pohotový brankár Greif. V 69. min naopak takmer vyrovnal Moha, no zamieril tesne vedľa žrde.

V záverečných desiatich minútach sa Žilinčania sústredili predovšetkým na obranu. V 87. minúte mal Slovan výhodu priameho kopu a Strelec nebol ďaleko od gólu. Vyznamenať sa musel brankár Petráš a o pár sekúnd mu na bránkovej čiare pomohol aj Kiwior. Slovan sa snažil do posledných chvíľ a vyplatilo sa.

Slobodník v pokutovom území chytil Medveděva za ruku a rozhodca Ziemba neváhal odpískať tretiu penaltu v stretnutí. Moha už nebol na trávniku, tak vzal zodpovednosť na seba striedajúci Ratao a nepomýlil sa - 2:2.

Víťaznú štvorzápasovú sériu sa Slovanu nepodarilo natiahnuť, no v kalendárnom roku 2021 v súťaži naďalej neprehral.

ŠK Slovan Bratislava
4 : 1
(0:1)
FC ViOn Zlaté Moravce

Góly: 47. Ratão (Medveděv), 54. Moha (Čavrić), 80. Moha (Holman), 88. Ožbolt – 45+2. Čonka (Hrnčár). ŽK: 30. Čavrić (SBA) – 49. Hrnčár (ZMO). Rozhodca: Kráľovič – Hancko, Vorel.
ŠK Slovan Bratislava: Ružinský – Medveděv (84. De Marco), Bajrić, Abena, Pauschek – Nono (79. Rabiu), de Kamps – Čavrić (74. Daniel), Ratão (74. Holman), Moha – Henty (84. Ožbolt).
FC ViOn Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Pintér, Moško, Čonka – Hrnčár (90+1. Švec), Grozdanovski, Tóth (83. Šmatlák), Duga, Chren – Kyziridis (78. Ďubek).
90+3 časová značka Koniec zápasu.
90+2 Na prudký center Daniela Moha na vzdialenejšej žrdi nedočiahol, lopta končí mimo ihriska.
90+2 Slovan dnes potvrdil svoju dominanciu a zaslúžene zvíťazí. Hostia dokázali držať krok so súperom iba prvý polčas.
90+1 striedanie Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Dávid Hrnčár, prichádza Marek Švec.
90 Abena zbytočne dohrával situáciu a trafil hlavu Chovana, ale ten je našťastie v poriadku.
88 gól Slovan dal gól!
Moha prihrával pred bránu, loptu odvrátil Chren, ale iba na kopačky domácich futbalistov. Následnú hlavičku upratal do siete taktiež hlavou ALEN OŽBOLT a zvyšuje už na 4:1.
86 Holman zahral štandardku, ale nikto na jeho center dovnútra pokutového územia nereagoval.
84 striedanie Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Ezekiel Henty, prichádza Alen Ožbolt.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Jurij Medveděv, prichádza Vernon De Marco.
83 striedanie Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Martin Tóth, prichádza Marián Šmatlák.
83 Na trávniku sa ocitol Chren a signalizuje problém s kolenom.
80 gól Slovan dal gól!
Slovan strieľa aj tretí gól. Všetko začalo u Chovana, ktorý zle rozohral, lopta skončila na kopačkách Holmana, ktorý kolmou prihrávkou vysunul MOHU, ten najprv trafil brankára, no na druhýkrát sa už nemýlil a skóruje.
79 striedanie Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Nono, prichádza Ibrahim Rabiu.
79 Slovan mal v posledných minútach niekoľko veľkých príležitostí, no žiadnu z nich nepremenil. ViOn sa už veľmi dlho nedostal do nejakého brejku či šance, iba sa bráni.
78 striedanie Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Alexandros Kyziridis, prichádza Tomáš Ďubek.
77 dôležité Moha našiel spätnou prihrávkou Daniela, ktorý bol v šestnástke úplne sám, no trafil iba do Pintéra!
76 Ďalšia typická Mohova akcia z krídla, ktorú aj sám zakončil, no jeho pokus chytá Chovan bez problémov.
74 striedanie Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Aleksandar Čavrić, prichádza Erik Daniel.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Rafael Ratão, prichádza Dávid Holman.
74 dôležité Čavrić si chcel zaseknúť Chrena, no v rozhodujúcom momente sa pošmykol. Bol v pozícii, z ktorej mohol skórovať.
72 dôležité Moha nabil Rataovi, po jeho technickej strele musel zasahovať Chovan!
71 Roh nebezpečenstvo pre bránu Z. Moraviec neznamenal. Bajrića prehlavičkoval hosťujúci hráč a ViOn dostal loptu ďaleko od svojej brány.
70 Nonov prudký center zrazený, čo znamená deviaty roh Slovana v tomto zápase.
69 Chren bol v súboji s Čavrićom v šestnástke, išiel mu pod nohy a Čavrić skončil na zemi, ale pokutový kop to nebude. Hrá sa ďalej.
67 Center Nona nadvihol Čögley a potom nepresne zakončil Čavrić.
66 Moško zahral vysokou nohou, nasleduje priamy kop domácich. Center bol nadvihnutý a uvidíme roh.
65 Lopta na Čavrića bola pridlhá, Duga ho k nej nepustil, odkopávať môže Chovan.
64 Slovan zahrával rohový kop, ped Abenom hlavičkoval Tóth a následné zakončenie Slovana už pokryl Chovan.
62 Chrenov faul na Čavrića v strede poľa, belasí už rozohrali na ľavú stranu.
61 Ružinský si zavaril, pri rozohrávke trafil nohu Kyziridisa. Mal ale šťastie, lopta sa od hosťujúceho hráča odrazila za bránkovú čiaru.
60 ViOn zahrával priamy kop z ľavej strany, ten obrana Slovana odvrátila. Následný center našiel Tótha, ktorý sa však s loptou dostal za čiaru.
58 Kyziridis prehodil loptu Hrnčárovi, ktorý to skúsil, po zemi však namieril do strelu brány, kde bol pripravený Ružinský.
56 Abena si postrážil útočiaceho hráča a sklepol loptu Ružinsklému, ktorého nepresný odkop pristál iba na kopačkách Čögleya. Jeho následný center odvrátil hlavou práve Abena.
54 gól Slovan dal gól!
Čavrić perfektnou kolmou prihrávkou za obranu vysunul MOHU a ten obstrelil Chovana, lopta zapadla k vzdialenejšej žrdi. Belasí v priebehu necelých ôsmich minút otáčajú zápas.
52 Center na bližšiu žrď našiel Hentyho, ktorý posunul loptu de Kampsovi a ten prihral dozadu na svojho spoluhráča.
52 Chren si neporadil s centrom Nona, nasleduje roh pre belasých.
51 Po Hrnčárovej prihrávke Duga už neudržal loptu v hre. Rozohráva Ružinský.
49 zlta karta Žltú kartu dostáva Dávid Hrnčár (FC ViOn Zlaté Moravce).
47 gól Slovan dal gól!
Tento gól Slovana stál za to. Na pravom krídle prehodil Čavrić loptu oblúčikom na Medveděva, ktorý ju ešte pred bránkovou čiarou stihol poslať do šestnástky, kde z približne desiatich metrov hlavičkoval RAFAEL RATAO rybičkou prudko k bližšej žrdi. 1:1.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne približne o 16:35.
V prvom polčase sme videli veľa vzruchu, neuznaný gól, v akcii bol aj systém VAR. Z. Moravce držali s favoritom krok, šance boli na oboch stranách, no gól sa podarilo streliť iba hosťom. V druhej minúte nadstavenia sa po výbornej prihrávke Hrnčára presadil Čonka.
45+4 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45+2 gól Zlaté Moravce dali gól!

Hostia idú z ničoho nič do vedenia! Rýchla akcia Hrnčára po pravom krídle, Hrnčár dokázal prihrať cez Bajrića, loptu po zemi naservíroval na druhú stranu pokutového územia, kde ju na päťke z prvej trafil osamotený MATÚŠ ČONKA.
45+2 Nonova priama strela skončila tesne nad brvnom.
45+1 Po faule na Nona bude Slovan zahrávať priamy kop z nebezpečnej pozície tesne spoza šestnástky.
45 Čögley zabránil číhajúcemu Mohovi, aby sa dostal v šestnástke k lopte.
44 dôležité Abena sa pošmykol a už nestíhal Čonkovi, ktorý sa z uhla rútil sám na Ružinského a preloboval ho, lopta však skončila mimo brány. Veľká smola pre Z. Moravce.
41 dôležité Veľmi dlho trvalo skúmanie videa a rozhodovanie, po približne štyroch minútach znie verdikt jasne. O žiadnu penaltu sa nejednalo.
38 dôležité Tak pozor, po prvýkrát je v akcii systém VAR. Hlavný rozhodca si išiel pozrieť súboj Čavrića s Chrenom na videu. V hre je penalta pre Slovan.
37 Čavrič z hranice šestnástky z pravej strany necentroval, no potom Chrena neobišiel. Škoda pre domácich.
35 ViOn vhadzoval na obrannej polovici, ale dlho sa pri lopte neudržal. Po prihrávke sa píska ofsajd Hrnčárovi.
32 Čavrić si narazil loptu s Medveděvom, tesne pred šestnástkou bol poslaný na trávnik, no faul sa nepíska. Lopta sa dostala k Mohovi, ktorý bránu prestrelil.
30 zlta karta Žltú kartu dostáva Aleksandar Čavrić (ŠK Slovan Bratislava).
29 Po ofenzívnej snahe Mohu, ktorý poslal loptu pred bránu Pauschekovi sa bude odkopávať od brány hostí.
26 dôležité Ružinský trestuhodne minul loptu po centri od rohovej zástavky, Medveděv sa ju snažil vyhlavičkovať, čo sa nepodarilo, lopta končí v sieti, gól však neplatí! Píska sa útočný faul Dugu, ktorý sotil Medveděva vo výskoku.
25 Medveděv predviedol výborný čistý sklz v šestnástke proti Grozdanovskimu. Nasledovať bude rohový kop hostí.
23 Ružinský mierne zaváhal, ale zrejme očakával, že sa bude pískať ofsajd, ten bol napokon aj odpískaný, po tom čo sa Hrnčár dotkol lopty.
20 Slovan dlho obliehal šestnástku súpera, následne sa de Kamps pokúsil o prekvapivý oblúčik za obranu, Medveděv si nabehol na loptu, no pri tom fauloval brankára Chovana.
18 Bajrićov nákop do šestnástky hlavičkoval Čavrić do náruče Chovana, ktorý si pripísal pomerne jednoduchý zákrok.
17 Moha ešte nestrieľa, urobil tak Nono z veľkej diaľky, no do jeho pokusu sa obetavo vrhol Tóth.
16 Čonka sa na ľavej strane nedostal cez de Kampsa, neodcentroval a nezískal ani roh.
14 Slovan sa dostal na ľavé krídlo, no center Pauscheka bol unáhlený a veľmi nepresný. Rozohrávať môže Chovan.
12 Po rohu zakončoval Ratao nepresne.
11 dôležité Medveděv predviedol nádherné sólo, nikto ho nedokázal zastaviť, Medveděv z dobrej pozície trafil iba bočnú sieť.
10 Slovan mohol odpovedať prostredníctvom Mohu, no jeho center skončil v náručí brankára Chovana.
9 dôležité Hrnčár to urobil veľmi dobre, prihral Dugovi, ktorý preveril Ružinského strelou po zemi.
7 Pokus o signál brániaci hráči zachytili, lopta sa však ešte dostala k de Kampsovi, ktorého strela na bránu neprešla, bola zblokovaná.
6 Henty získal pre svoj tím prvý rohový kop stretnutia. Rozohrá ho Nono.
5 Moha si poradil s dvoma protihráčmi, ale jeho následný pas skončil iba v náručí Chovana, ktorý rýchlo rozohral.
4 Z. Moravce mohli ísť do brejku, no prihrávka na Hrnčára nebola presná.
2 Náznak kombinácie hostí na súperovej polovici, tí však potom len odovzdali loptu Ružinskému.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.

ŠK Slovan Bratislava: Ružinský – Medveděv, Bajrić, Abena, Pauschek – Nono, de Kamps – Čavrić, Ratão, Moha – Henty.
Náhradníci: Rybár, Hrdina – Laczkó, Holman, Rabiu, Ožbolt, Daniel, De Marco.

FC ViOn Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Pintér, Moško, Čonka – Hrnčár, Grozdanovski, Tóth, Duga, Chren – Kyziridis.
Náhradníci: Pelko – Švec, Orávik, Mihálik, Haspra, Vujić, Ďubek, Balaj, Šmatlák.

Rozhodca: Kráľovič – Hancko, Vorel.
V skupine o titul privíta Slovan Bratislava futbalistov Zlatých Moraviec. Stretnutie sa začína o 15:30.

Po reprezentačnej prestávke nás čaká veľkonočné kolo, ktoré je rozdelené do dvoch hracích dní. Päť súbojov sa hrá v sobotu, jeden v nedeľu.

Slovan je prvý v tabuľke, na konte má 58 bodov. V minulom kole zaváhal, so Žilinou remizoval 2:2.

Z. Moravce sú príjemným prekvapením sezóny, patrí im piata priečka, doposiaľ získali 36 bodov. V uplynulom zápase zdolali Trenčín 1:0.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.