ŠK Slovan Bratislava Pohronie ONLINE Fortuna liga dnes

20. 2. 2021 |

ŠK Slovan Bratislava dnes doma privíta FK Pohronie. Sledujte ONLINE prenos od 14:00 hod.

Hráči ŠK Slovan Bratislava. FOTO TASR.

Bealsí budú chcieť odčiniť zaváhanie spred týždňa, keď vonku len remizovali s MFK Ružomberok 0:0. V 9. minúte sa "belasí" postarali o vzruch pred domácou bránkou, ale šanca z toho nebola. Na druhej strane v 29. minúte Brenkus vystrelil zblízka, ale trafil len hráča súpera.

ŠK Slovan Bratislava Pohronie ONLINE Fortuna liga dnes LIVE

V 39. minúte sa po malej domov od Pauscheka sa do problémov dostal brankár hostí Greif, keď ho napádal Regáli, ale situáciu vyriešil. Okrem týchto troch momentov prvý polčas už nič viac nepriniesol.

V mrazivom počasí, keď teplota sa držala na mínus šesť stupňov Celzia, mužstvá do prestávky ponúkli len medzišestnástkový futbal bez jedinej strely na bránku.

Druhé dejstvo sa už nieslo v znamení zvýšenej aktivity majstra. V 51. minúte mali domáci aj šťastie, keď Pauschek vystrelil a pred ružomberskou bránkou trafil spoluhráča Daniela. V 62. minúte Ďungel sprava poslal center pred bránku "belasých", našiel síce Regáliho, no ten loptu nespracoval.

V 64. minúte Bajričovu hlavičku vykryl Krajčírik. O chvíľu nato sa vo veľkej šanci ocitol Moha, no jeho krížna strela tesne minula ľavý dolný kút bránky MFK. V 84. minúte Greif vychytal Regáliho, ktorý vypálil z bezprostrednej blízkosti, ale z uhla.

ŠK Slovan Bratislava
1 : 0
(0:0)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa

Góly: 48. Daniel (Strelec). ŽK: 37. De Marco (SBA) – 88. Pavlík (POH). Rozhodca: Prešinský – Perát, Jánošík.
ŠK Slovan Bratislava: Greif – Pauschek, Bajrić, Božikov, De Marco – Holman (14. Rabiu), de Kamps – Daniel, Weiss (68. Ratão), Moha (78. Čavrić) – Strelec (78. Ožbolt).
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Jenčo – Štrba, Pavlík, Heurtaux, Petrák (86. Ladji) – Bangala (57. Galuška) – Badolo (57. Chvěja), Weir (73. Blahút), Mazan, Fadera – Da Silva (73. Adamec).
90+2 Mazan rozohral roh na Ladjiho, ktorý trafil bočnú sieť.
90+1 Hostia majú dobrý pohyb a robia problémy. Ladji to však nemal na center. Následnú centrovanú loptu odvrátil Bajrić.
89 De Marco sa snažil zrýchliť akciu, jeho center však skončil v náručí Jenča.
88 zlta karta Žltú kartu dostáva Petr Pavlík (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).
87 Dlhý nákop si postrážil Štrba a môže založiť ďalší útok Pohronia. Slovan stále drží tesné jednogólové vedenie.
86 striedanie Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Bernard Petrák, prichádza Mallé Ladji.
84 Na Mazanov center do šestnástky z priameho kopu si naskakoval Pavlík, no pískaný je útočný faul.
83 Faderov pokus po zemi odkopol Pauschek, hostia vhadzujú.
82 Čavrić sa nepresadil cez pozorne brániaceho Pavlíka, hostia sa snažili preniknúť cez pravú stranu, no neuspeli.
81 Daniel v nábehu, skúsil aj zakončenie, jeho strelu stlmil Jenčo v rukaviciach.
80 dôležité Galuška trestuhodne zahodil pokutový kop, prestrelil bránu!
79 dôležité Pokutový kop pre Pohronie! Center Galušku zrazil De Marco v šestnástke rukou!
78 striedanie Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Strelec, prichádza Alen Ožbolt.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Rharsalla Moha, prichádza Aleksandar Čavrić.
77 Daniel sa ocitol v ofsajde, je tu príležitosť na striedanie.
76 Komplikovaný prechod Slovana na útočnú polovicu, stratil loptu a musel sa brániť, Pauschek síce s problémami, ale odkopol loptu.
73 striedanie Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza James Weir, prichádza Patrik Blahút.
Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Adler Da Silva, prichádza Martin Adamec.
72 Moha má tiež zdravotné problémy, krívajúc odišiel za postrannú čiaru.
71 Pozviechal sa, v hre sa pokračuje ďalej.
70 Da Silva po Danielovom zásahu rukami zostáva ležať na trávniku.
69 Mazanov center skončil na nohe Bajrića, no ten nerozohral presne, prihral iba na kopačky súpera a o malú chvíľu hlavičkoval tesne vedľa pravej žrde Da Silva.
68 striedanie Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Vladimír Weiss, prichádza Rafael Ratão.
66 dôležité Pohronie je momentálne častejšie na lopte, strieľaný center musel Greif boxovať!
65 De Kamps chyboval vo vlastnej šestnástke, najprv pálil Da Silva, jeho pokus bol zblokovaný, z druhej vlny zakončoval Štrba nad bránu.
63 Pavlík pokryl prihrávku na Mohu, hostia vyrazili dopredu s väčším počtom hráčov, Chvěja sa do zakončenia neodstal.
61 Strelcovi strela nesadla, trafil hráča pred sebou. Slovan je ale zdá sa v posledných minútach aktívnejší.
60 Hra sa dosť kúskuje, po faule na Weissa uvidíme ďalšiu štandardku.
59 dôležité Weir stratil loptu. Rabiu uvoľnil kolmicou medzi dvoch brániacich hráčov Strelca, ten sa rozhodol pre strelu z diaľky, Jenčovu bránu netrafil.
58 Štrbov center prepadol cez niekoľkých hráčov, nakoniec loptu odvrátil Pauschek do bezpečia.
57 striedanie Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza David Bangala, prichádza Petr Galuška.
Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Cédric Badolo, prichádza Ondřej Chvěja.
56 Bangala napokon opúšťa ihrisko na nosidlách. Po Holmanovi dnes už druhý zranený hráč.
54 Rabiu s Bangalom skončili na zemi, hosťujúci hráč musí byť ošetrený a nevyzerá to s ním najlepšie. Pri páde mu Rabiu prišliapol nohu.
53 Petrák vhadzuje na polovici ihriska, hostia sa postupne približujú k bráne súpera.
52 Výborná parketa pre Slovan udrieť z priameho kopu. Po Weissovom centri nedôrazne hlavičkoval jeden z domácich, Jenčovi pristála lopta v náručí.
48 gól Slovan dal gól!
Z ničoho nič idú belasí do vedenia! Weiss vysunul kolmou prihrávkou Strelca, ktorý prihral z ľavej strany pred bránu ERIKOVI DANIELOVI a ten už z piatich metrov zakončoval do prázdnej brány! Slovan vyhráva 1:0.
48 Pohronie zaútočilo po ľavej strane, odkiaľ prišiel center na Mazana, ktorý bol proti presile.
46 Pauschek svoj zákrok odčinil, loptu teraz odvrátil pred Greifom.
46 Fadera si vypýtal faul od Pauscheka, hostia majú k dispozícii štandardku taký skrátený roh.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne približne o 15:02.
V prvom polčase sme rozhodne nesledovali futbal, ktorý by dvíhal zo sedadiel. Skóre je bezgólové, 0:0.
45+1 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45+1 Belasí v závere polčasu dobýjajú bránu, ale všetky centre hostia odvracajú.
44 Daniel sa chcel presadiť na osi ihriska, skončil na trávniku, faul si nevypýtal.
43 Ďalšia kolmá prihrávka dopredu bola príliš prudká, de Marco ju nemal šancu stihnúť.
42 Rodil sa brejk hostí, no Mazan bol napokon v strede poľa odzbrojený po zákroku Rabia.
41 Po faule Bangalu kopal Slovan priamy kop na polovici súpera. Weissov center si Bajrič nespracoval.
39 Dobrá prihrávka Pauscheka na Daniela, ktorý ešte chcel prihrávať pod seba, no hostia ju zblokovali a číhajúci Strelec sa k lopte nedostal.
37 zlta karta Žltú kartu dostáva Vernon De Marco (ŠK Slovan Bratislava).
36 Da Silva si nabehol za obranu na kolmú prihrávku, ale bol v jasnom ofsajde.
35 Badolov center nadvihol Bajrič, loptu ešte hlavičkoval Da Silva, no priamo do náruče Greifa.
34 Bangalovi sa otvoril priestor a vnikol do šestnástky, spätnou prihrávkou nabil Badolovi, ktorý tesne spoza pokutového územia nastrelil hráča pred sebou.
33 Po Pauschekovom centri zakročil v poslednej chvíli Pavlík pred nabiehajúcim Mohom. Z rohu Slovan nezahrozil.
32 De Marcov slabý pokus z ľavej strany nemal šancu na úspech.
31 Greif trafil iba hráča pred sebou, ale Slovan sa z tejto situácie dostal. Kombinuje na polovici ihriska, hostia sa stiahli na vlastnú polovicu.
30 Po pol hodine hry je skóre bezgólové. Slovan zatiaľ nedominuje, ako sa predpokladalo. Jedinú väčšiu šancu spálil Moha.
28 Daniel sa vyhol Weirovi a poslal loptu smerom na bránu, nik z hráčov sa k lopte nedostal a tá skončila v náručí Jenča.
27 Na druhej strane uspel Pavlík v konfrontácii s Mohom, bude sa odkopávať od brány Jenča.
26 Weirov prízemný center padol do päťky, kde sa zdalo, že Pauschek zahral rukou, no v hre sa pokračuje.
25 De Kamps zblokoval prízemnú prudkú prihrávku Faderu na rohový kop,.
24 Center na Weissa do šestnástky, domáci stredopoliar bol pokrytý.
23 dôležité Lopta prepadla k Mohovi, ktorý mal okolo seba priestor, mal aj čas, no z pár metrov zvolil silové riešenie a jeho strela skončila nad bránou. Toto mohlo kľudne skončiť gólom.
23 Weiss rozohral roh, ktorý hostia hlavou odvrátili. Slovan zostáva na dostrel brány.
22 Daniel sa výborne dostal cez pravé krídlo, ale potom úplne pokazil center, ktorý iba preletel šestnástkou.
20 Štrbu posunul loptu popri postrannej čiare Badolovi, hostia rozohrali nakrátko, ale Pohronie sa k ničomu nedostalo.
19 Weiss bol faulovaný v stred ihriska, sám aj rýchlo rozohral.
18 Moha v šestnástke predbehol Štrbu a zakončoval oblúčikom, ktorý minul Jenčovu bránu.
16 Domáci sa bránia, takýto obraz hry zrejme nečakali. Center na hranicu šestnástky odvracia de Kamps.
14 striedanie Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Holman, prichádza Ibrahim Rabiu.

Holman nemôže zo zdravotných dôvodov pokračovať v stretnutí po zrážke s Faderom z pred pár minút.
14 Hostia vhadzovali na útočnej polovici, rezultoval z toho následný center na hranicu šestnástky, ktorý odvrátil Bajrič.
12 Hra pokračuje ďalej, Slovan sa snažil útočiť, no nedostal sa ďaleko na súperovu polovicu.
10 Zatiaľ sa na ihrisku nič vážnejšie nedeje. Avšak v strede poľa sa zrazili Holman a Fadera a bude sa ošetrovať.
9 Holmanov pretiahnutý center Moha už na ihrisku nestihol.
8 Mohovu spätnú prihrávku zblokoval Pavlík na ďalší roh.
7 Z väčšej vzdialenosti prišiel center do šestnástky, po ktorý si zbehol Jenčo.
6 De Marcov center na päťku odvrátil Pavlík na prvý rohový kop stretnutia.
5 Hostia držia loptu na svojich kopačkách a snažia sa otupiť hroziaci úvodný tlak domácich.
4 Slovan vyššie napáda a aj sa mu to vyplatilo, Pohronie iba odovzdáva loptu.
3 Božikovov dlhý nákop hľadal vpredu Mohu, toho si postrážil Štrba a nechal loptu prejsť za bránkovú čiaru.
1 Jenčo si prvýkrát siahol na loptu a môže rozohrať.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Pauschek, Bajrić, Božikov, De Marco – Holman, de Kamps – Daniel, Weiss, Moha – Strelec.
Náhradníci: Ružinský – Rabiu, Ožbolt, Medveděv, Lovat, Ratão, Čavrić.

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Jenčo – Štrba, Pavlík, Heurtaux, Petrák – Bangala – Badolo, Weir, Mazan, Fadera – Da Silva.
Náhradníci: Dovec – Chvěja, Župa, Ladji, Galuška, Adamec, Blahút.

Rozhodca: Prešinský – Perát, Jánošík.
20. kolo Fortuna ligy nám dnes ponúka porciu piatich zápasov. O 14:00 hostí Slovan Bratislava na Tehelnom poli futbalistov FK Pohronie.

Slovan sa nachádza na 1. mieste so 45-timi bodmi, voči druhej D. Strede má päťbodový náskok. V prvom jarnom kole remizoval v Ružomberku 1:1.

Pohronie odohralo na jar už tri stretnutia, v ktorých dvakrát vyhralo a raz remizovalo. V uplynulom zápase si body delilo s Michalovcami po výsledku 1:1. Pohronie je siedme, na konte má 19 bodov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.