Severné Írsko Slovensko ONLINE EURO 2020 baráž finále futbal dnes

12. 11. 2020 |
 

Severné Írsko, Slovensko, EURO 2020, baráž, finále, online prenos, futbal, dnes, Vladimír Weiss, Milan Škriniar. Slovensko dnes nastupuje proti Severnému Írsku s vidinou postupu na EOUR 2020. Všetko podstatné z Windsor Parku môžete sledovať ONLINE od 20:45 hod.

Na snímke kapitán Marek Hamšík (Slovensko) sa raduje po strelení tretieho gólu počas zápasu kvalifikačnej E-skupiny Azerbajdžan - Slovensko o postup na futbalové ME2020 v Baku 11. júna 2019. Hamšík strelil 23. gól za národný tím a v historickej tabuľke kanonierov sa vyrovnal Róbertovi Vittekovi. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Severné Írsko, Slovensko, EURO 2020, baráž, finále, online prenos, futbal, dnes, Vladimír Weiss, Milan Škriniar. Slováci odcestovali do Belfastu s vidinou postupu na EURO 2020. Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič pred zápasom roka dúfa, že bude mať k dispozícii kompletný výber.

Jeho zverenci nastúpia vo štvrtok o 20.45 SEČ na pôde Severného Írska vo Windsor Parku v Belfaste a jeden z tímov si vo finále baráže zabezpečí účasť na druhom európskom šampionáte za sebou.

Baráž EURO 2020 Severné Írsko Slovensko: Kompletné informácie o zápase - kliknite >>

Slovensko aj Severné Írsko sa pred štyrmi rokmi prebojovali do osemfinále ME, kde stroskotali na neskorších semifinalistoch Nemecku a Walese. "Zápas píše históriu našu aj Severného Írska. Sme malé krajiny a takýto úspech je pre oboch veľká motivácia.

Takéto emócie prináša futbal, a preto je najpopulárnejšia hra na svete. Každý chce písať takúto históriu a my nie sme výnimka," povedal na stredajšej predzápasovej tlačovej konferencii Tarkovič a zdôraznil, že preňho pôjde o najvážnejšie stretnutie v pozícii hlavného kouča.

Severné Írsko Slovensko ONLINE EURO 2020 baráž finále futbal dnes 

O zostave, ktorú naň vyberie, padne definitíva až po večernom tréningu v dejisku: "Samozrejme, vnútorne som presvedčený. Nebudem to však špecifikovať, hráči sa to najprv musia dozvedieť odo mňa na taktickej porade. Čo sa týka zdravotného stavu, ten bude jasný až po večernom tréningu.

Máme nejaké problémy, ale tie tiež určite nebudem špecifikovať. V kádri máme 25 futbalistov, nominovaných na zápas môže byť 20 hráčov a traja brankári. O nominácii sa rozhodne po tréningu, dvaja hráči v nej nebudú. Pre mňa je téma ohľadom zranených hráčov komplikovaná, stále verím, že bude k dispozícii plný káder."

Predpokladaná zostava Slovenska. Takto by sme mohli nastúpiť na finále baráže o ERUO 2020 - kliknite >>

Pre 47-ročného Tarkoviča pôjde o premiérové vystúpenie na slovenskej lavičke po tom, ako vo funkcii vystriedal Čecha Pavla Hapala, no nepripúšťa tlak v novom realizačnom tíme ani v hráčskej kabíne:

"Veľa sa hovorí o strese, o tom, že sme pod tlakom. Nemyslím si to, v strese sú ľudia, ktorí nie sú pripravení. Som presvedčený, že sme sa pripravovali svedomito, príprave sme venovali maximálnu pozornosť. Cítim zodpovednosť voči Slovensku, voči fanúšikom, voči ľuďom, ktorí žijú na Slovensku, v momentálnej situácii s koronavírusom to určite nie je ľahké. Preto chceme vniesť na Slovensko pozitívnu atmosféru postupom na majstrovstvá Európy.

O tom, kto postúpi, môže rozhodnúť aj jedenástkový rozstrel. Obaja súperi v ňom uspeli v semifinále baráže, Slováci vyradili Írov a Severné Írsko si poradilo s Bosnou a Hercegovinou.

"Každý tréner, ktorý pripravuje mužstvo na zápas, kde môžu rozhodnúť penalty, tomu venuje pozornosť. Nielen my, ale aj Severní Íri a všetky mužstvá, ktoré hrajú v play off o postup. Penalta nie je ani tak o príprave a technike kopu, ako o psychike. Hráči sú psychicky nastavení, videli sme v rozstrele, že to dopadlo dobre. Máme hráčov, ktorí dokážu zobrať zodpovednosť na seba," dodal Tarkovič.

Pred 11 rokmi ho vyzvŕtal Weiss, najlepší obranca Severného Írska zažil debut v repre ako z rozprávky - kliknite >>

Jedným z úspešných exekútorov bol začiatkom októbra aj kapitán Marek Hamšík. "Čaká na nás ťažký a veľmi dôležitý zápas. Myslím si, že šance sú vyrovnané, bude sa hrať 90 alebo 120 minút, musíme do toho vložiť všetko. Som presvedčený, že máme kvalitu, aby sme tento zápas zvládli a aby sme postúpili na majstrovstvá Európy. Predchádzajúci duel bol semifinálový a teraz na nás čaká finále.

Je to posledný krok, čo nás delí od postupu. Taká šanca sa nemusí tak skoro zopakovať, musíme do toho vložiť všetko, srdce, emócie. Na takýto zápas sa netreba nastavovať, vieme, o čo ide," vyhlásil Hamšík, ktorý očakáva podobný priebeh ako doma proti Írsku: 

"V prvom rade pôjde o defenzívu, budú rozhodovať malé detaily. Najlepšie by bolo nedostať gól, potom určite máme kvalitu a ofenzívnu silu, aby sme nejaký gól dali. V prvom rade si to omakať v defenzívnej fáze, na lopte vieme byť silní a vieme sa presadiť. 

Severné Írsko
1 : 2
(0:1)
Slovensko

Góly & zostavy

Góly: 87. Škriniar (vla.) – 17. Kucka, 110. Ďuriš. ŽK: 117. Boyce (NIR) – 66. Duda (SVK), 117. Rodák (SVK). Rozhodca: Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp – Tobias Stieler – Bastian Dankert, Marco Fritz (vš. Nemecko).
Severné Írsko: Peacock-Farrell – Dallas, Cathcart (98. T. Flanagan), J. Evans, Lewis – McGinn (77. K. Lafferty), McNair (104. Ferguson), S. Davis (C), Saville (66. Thompson) – Magennis (77. Boyce), Washington (66. Whyte).
Slovensko: Rodák – Pekarík, Šatka, Škriniar, Hubočan – Lobotka (65. Hrošovský) – Rusnák (118. Gyömbér), Kucka, Hamšík (C) (106. Greguš), Mak (65. Ďuriš) – Duda (85. Mráz).
Aktualizuj online prenos
110 gól Slovensko dalo gól!
Gól strelil MICHAL ĎURIŠ, ktorý ťažil z obrovského zaváhania Evansa. Od toho sa lopta len odrazila a následne si ju Ďuriš hodil a vypálil tvrdou strelou k tyčke.
87 gól Severné Írsko dáva gól! Autorom vlastného gólu je MILAN ŠKRINIAR, ktorý si nešťastne zráža loptu do vlastnej bránky po spätnej prihrávke McNaira.
17 gól Slovensko dalo gól!
Gól strelil JURAJ KUCKA, ktorý využil fatálnu chybu Savillu a zo samostatného nájazdu strieľa otvárací gól dnešného zápasu.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo