Rusko Nemecko 2:1 MS U20 ONLINE MS v hokeji do 20 rokov 2021 dnes

2. 1. 2021 |

Rusko, Nemecko, štvrťfinále, MS u20, online prenos, MS v hokeji do 20 rokov 2021, dnes. Nemecko dnes nastúpi vo štvrťfinále MS v hokeji do 20 rokov proti Rusku. Ako bude tento zápas prebiehať môžete sledovať ONLINE od 18:00 hod.

Hokejisti Ruska do 20 rokov. FOTO TASR/AP.

Rusko vstupuje do štvrťfinále ako veľký favorit. Základnú skupinu pritom ukončilo vo veľkom štýle, keď porazilo švédsko 4:3 po predĺžení, keď severanom ukončili 54 zápaosvú šnúru bez prehry v základnej skupine.

Rusko Nemecko MS U20 ONLINE MS v hokeji do 20 rokov 2021 dnes

Rusi siahali na plný počet bodov, keď minútu pred koncom viedli 3:2. Nádej dal Švédsku Noel Gunler, ktorý presne 60 sekúnd pred klaksónom vyrovnal svojím štvrtým gólom na turnaji. V predĺžení však strhol víťazstvo na stranu "zbornej" Marat Chusnutdinov.

"Bol to ťažký zápas, veľmi ofenzívny. Som spokojný ako hráči zareagovali na prehru s Českom. Okrem druhej tretiny, kde sme hrali priveľa v oslabení, sme podali dobrý výkon," uviedol na webe IIHF tréner Ruska Igor Larionov.

Jeho zverenci ukázali svoju silu v presilovkách, keď premenili tri zo štyroch. Naopak, Švédov môže mrzieť najmä druhá tretina, v ktorej mali dvakrát dve početné výhody za sebou, no ani jednu nevyužili.

"Vytvorili sme si viacero šancí a chceli sme dať viacej gólov. Na tom musíme popracovať, a dúfam, že v ďalších zápasoch budeme lepšie využívať naše príležitosti. Máme za sebou náročný duel, my sme bojovali a na tom môžeme stavať," skonštatoval tréner "troch koruniek" Joel Rönnmark.

Napriek prehre ešte môže Švédi vyhrať B-skupinu. V tabuľke sú druhí o bod za Rusmi. V záverečnom vystúpení sa predstavia proti Američanom. V prípade úspechu sa vo štvrťfinále stretnú so Slovákmi, na ktorých čaká víťaz "béčka". Na čelo skupiny sa v prípade triumfu po riadnom hracom čase môžu dostať aj reprezentanti USA.

Rusko
2 : 1
(1:0, 1:0, 0:1)
Nemecko

Góly a asistencie: 10. Ponomarjov (Čisťakov, Bardakov), 29. Baškirov (Afanasjev, Gricjuk) – 44. Elias. Rozhodca: Kowalski, Menniti – Harris, Mackey (CAN).
Rusko: Askarov (Achťamov) – Čisťakov (A), Muchamadullin, Byčkov, Kuzněcov, Kňazev, Kirsanov, Čajka, Šechovcov – Amirov (A), Chusnutdinov, Podkolzin (C) – Gricjuk, Baškirov, Afanasjev – Spiridonov, Safonov, Firstov – Grošev, Ponomarjov, Bardakov.
Nemecko: Bugl (Tiefensee) – Glötzl, Gnyp (A), Zimmermann, Münzenberger, Szuber, Raabe, Flade – Reisnecker, Dubé, Alberg – Stützle (C), Elias, Peterka (A) – Nijenhuis, Samanski, Schweiger – Chrobot, Henriquez-Morales, Schumacher.
59:50 dôležité Amirov navyše vystihol prihrávku na Stützleho a v páde sa pokúsil namieriť do odkrytej nemeckej bránky, tú však minul.
59:00 dôležité Nemci sa dostali do útočnej tretiny. Ich brankár Bugl opustil svoju bránku a Nemci hrajú so šiestimi korčuliarmi.
57:00 dôležité Elias sa z ľavej strany tlačil pred bránku a po vypichnutí puku ruským obrancom sa k nemu dostal naspäť. Z ničoho nič sa tak ocitol pred Askarovovom, ktorý ho však dokázal vychytať.
56:43 dôležité Ponomarjov sa dostal k odrazeném puku medzi nemeckými obrancami a spomedzi kruhov sa natlačil pred bránku. Jeho bekhendovú strelu zlikvidoval nemecký brankár Bugl.
54:54 dôležité Nemci vyhrali buly a po strele od modrej vznikla pred ruskou bránkou obrovská mela. V tej sa snažili Nemci doraziť puk, ten ale Spiridonov, ktorý ležal v bránkovisku nepochopiteľne chytil a posunul k brankárovi Askarovovi, keď už bol mimo ruskej bránky za bránkovou čiarou.
52:06 dôležité Nemci stratili puk vo vlastnom pásme a po prihrávke od spoluhráča sa dostal k Spiridonovovi. Ten si ho potiahol do ľavého kruhu, odkiaľ tesne minul Buglovu bránku.
51:45 dôležité Už mohlo byť vyrovnané! Elias tečoval strieľanú prihrávku od Peterku medzi kruhy do hornej žŕďky Askarovovej bránky.
45:51 dôležité Peterka po zisku puku zrýchlil a pretlačil sa za ruského obrancu. Jeho zakončenie z bekhendu brankár Askarov vyrazil a Stützle, ku ktorému sa puk na ľavú stranu odrazil, minul odkrytú ruskú bránku.
45:02 dôležité Muchamadullinovu strelu od modrej vyrazil brankár Bugl len pred seba a Podkolzin sa dostal k dorážke. Bugl spojil betóny včas a jeho zakončenie zastavil.
43:24 gól Nemecko dalo gól!
Nemci znižujú a vracajú sa do hry! Peterka sa od pravého mantinelu snažil dostať medzi kruhy, Rusi mu však puk vypichli. Ten sa odrazil k FLORIANOVI ELIASOVI, ktorý ho síce najprv stratil, potom ho však Amirovovi zobral a presnou strelou k pravej žŕďke ho poslal za chrbát brankára Askarova. Bez asistencie.
39:50 dôležité Až teraz Nemci prestriedali a stihli to len tak-tak. Rusi sa už vrátili do nemeckej tretiny a Ponomarjov nahodil od pravého mantinelu puk na Muchamadullina, ktorý tečoval puk do hrude nemeckého brankára Bugla.
35:44 dôležité Samanski sa po zlej rozohrávke Rusov dostal k puku medzi kruhmi, nemecký útočník však namieril priamo na Askarova, ktorý na dvakrát dokázal puk zakryť lapačkou.
32:31 dôležité Firstov obral Stützleho vo vlastnej tretine a o puk a vyrazil do úniku. Firstov síce na útočnej modrej zakopol, puk sa ale dostal priamo k ďalšiemu Rusovi Bardakovovi, ktorého strelu k pravej žŕďke brankár Bugl vyrazil.
29:55 dôležité Po niekoľkých prihrávkach sa puk dostal na pravú stranu k Spiridonovovi, ktorého strelu do odkrytej nemeckej bránky zastavil jeden z nemeckých obrancov korčuľou.
28:27 gól Rusko dalo gól!
Rusi odskakujú do dvojgólového náskoku! Nepresnú rozohrávku nemeckého obrancu zastavil pri pravom mantineli Gricjuk, ktorý puk posunul za bránkovú čiaru k Afanasjevovi. Ten ho z prvej ešte prihral medzi kruhy na DANILA BAŠKIROVA, ktorý namieril presne k pravej žŕďke svätyne nemeckého brankára Bugla. Asistencie: Jegor Afanasjev, Arsenij Gricjuk.
23:34 dôležité Nemci po zbytočnej kľučke obrancu prišli o puk. Čisťakov od modrej nahodil puk na brankára Bugla, ktorý ho vyrazil doprava na hokejku Podkolzina. Ten našiel krížnou prihrávkou na opačnej strane Amirova, ktorý však puk usmernil len do oblúku bránky.
21:59 dôležité Rusi následne využili nemeckú stratu puku a dostali sa do prečíslenia 2 proti 1, ktorého zakončil strelou do brankára Bugla z ľavého kruhu Spiridonov.
21:10 dôležité Peterka z buly posunul puk za ruských obrancov na Eliasa, ktorý v páde posunul puk medzi kruhy na Stützleho. Toho vychytal brankár Askarov a Elias, ku ktorému sa puk po zákroku ruského brankára odrazil, ho poslal mimo ruskej bránky.
18:01 dôležité Amirovovu spätnú prihrávku zrazil nemecký obranca tak, že sa dostal naspäť na ľavú stranu k Amirovovi. Ten ho zo vzduchu nasmeroval tesne mimo Buglovej bránky.
15:36 dôležité Elias sa na pravej strane natlačil pred ruského obrancu a prihrávkou popred bránkovisko hľadal na opačnej strane voľného Stützleho. Tomu chýbalo niekoľko centimetrov, aby puk usmernil do odkrytej Askarovovej bránky.
09:15 gól Rusko dalo gól!
Rusi otvárajú skóre vo vlastnom oslabení! Zborná vyhrala vhadzovanie a puk sa dostal na hokejku Čisťakova, ktorý pohotovo vysunul do samostatného úniku za nemeckú obranu VASILIJA PONOMARJOVA. Ten si puk potiahol pred bránkovisko a fohendovým blafákom do ľavej strany poslal puk za betón nemeckého gólmana Bugla. Asistencie: Semjon Čisťakov, Zachar Bardakov.
08:45 dôležité Flade sa na ľavej strane útočnej tretiny uvoľnil a krížnou prihrávkou pred ruským bránkoviskom hľadal Henriquez-Moralesa, ktorý však na zadnej žŕďke puk dobre netrafil.
06:10 dôležité Peterka potiahol puk po pravom krídle do útočného pásma a prihrávkou medzi kruhy ho posunul na Stützleho, ktorý namieril do pravej žŕďky ruskej brány.
03:47 dôležité Groševovu strelu z ľavého krídla musel brankár Bugl vyraziť a potom dokázal nemecký gólman zlikvidovať i dorážku Groševa. Bude sa prvýkrát vylučovať.
dôležité Celý šampionát sa kvôli opatreniam na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 hrá bez prítomnosti divákov.