Rusko Nemecko 2:1 MS U20 ONLINE MS v hokeji do 20 rokov 2021 dnes

2. 1. 2021 |

Rusko, Nemecko, štvrťfinále, MS u20, online prenos, MS v hokeji do 20 rokov 2021, dnes. Nemecko dnes nastúpi vo štvrťfinále MS v hokeji do 20 rokov proti Rusku. Ako bude tento zápas prebiehať môžete sledovať ONLINE od 18:00 hod.

Hokejisti Ruska do 20 rokov. FOTO TASR/AP.

Rusko vstupuje do štvrťfinále ako veľký favorit. Základnú skupinu pritom ukončilo vo veľkom štýle, keď porazilo švédsko 4:3 po predĺžení, keď severanom ukončili 54 zápaosvú šnúru bez prehry v základnej skupine.

Rusko Nemecko MS U20 ONLINE MS v hokeji do 20 rokov 2021 dnes

Rusi siahali na plný počet bodov, keď minútu pred koncom viedli 3:2. Nádej dal Švédsku Noel Gunler, ktorý presne 60 sekúnd pred klaksónom vyrovnal svojím štvrtým gólom na turnaji. V predĺžení však strhol víťazstvo na stranu "zbornej" Marat Chusnutdinov.

"Bol to ťažký zápas, veľmi ofenzívny. Som spokojný ako hráči zareagovali na prehru s Českom. Okrem druhej tretiny, kde sme hrali priveľa v oslabení, sme podali dobrý výkon," uviedol na webe IIHF tréner Ruska Igor Larionov.

Jeho zverenci ukázali svoju silu v presilovkách, keď premenili tri zo štyroch. Naopak, Švédov môže mrzieť najmä druhá tretina, v ktorej mali dvakrát dve početné výhody za sebou, no ani jednu nevyužili.

"Vytvorili sme si viacero šancí a chceli sme dať viacej gólov. Na tom musíme popracovať, a dúfam, že v ďalších zápasoch budeme lepšie využívať naše príležitosti. Máme za sebou náročný duel, my sme bojovali a na tom môžeme stavať," skonštatoval tréner "troch koruniek" Joel Rönnmark.

Napriek prehre ešte môže Švédi vyhrať B-skupinu. V tabuľke sú druhí o bod za Rusmi. V záverečnom vystúpení sa predstavia proti Američanom. V prípade úspechu sa vo štvrťfinále stretnú so Slovákmi, na ktorých čaká víťaz "béčka". Na čelo skupiny sa v prípade triumfu po riadnom hracom čase môžu dostať aj reprezentanti USA.

Rusko
2 : 1
(1:0, 1:0, 0:1)
Nemecko

Góly a asistencie: 10. Ponomarjov (Čisťakov, Bardakov), 29. Baškirov (Afanasjev, Gricjuk) – 44. Elias. Rozhodca: Kowalski, Menniti – Harris, Mackey (CAN).
Rusko: Askarov (Achťamov) – Čisťakov (A), Muchamadullin, Byčkov, Kuzněcov, Kňazev, Kirsanov, Čajka, Šechovcov – Amirov (A), Chusnutdinov, Podkolzin (C) – Gricjuk, Baškirov, Afanasjev – Spiridonov, Safonov, Firstov – Grošev, Ponomarjov, Bardakov.
Nemecko: Bugl (Tiefensee) – Glötzl, Gnyp (A), Zimmermann, Münzenberger, Szuber, Raabe, Flade – Reisnecker, Dubé, Alberg – Stützle (C), Elias, Peterka (A) – Nijenhuis, Samanski, Schweiger – Chrobot, Henriquez-Morales, Schumacher.
43:24 gól Nemecko dalo gól!
Nemci znižujú a vracajú sa do hry! Peterka sa od pravého mantinelu snažil dostať medzi kruhy, Rusi mu však puk vypichli. Ten sa odrazil k FLORIANOVI ELIASOVI, ktorý ho síce najprv stratil, potom ho však Amirovovi zobral a presnou strelou k pravej žŕďke ho poslal za chrbát brankára Askarova. Bez asistencie.
28:27 gól Rusko dalo gól!
Rusi odskakujú do dvojgólového náskoku! Nepresnú rozohrávku nemeckého obrancu zastavil pri pravom mantineli Gricjuk, ktorý puk posunul za bránkovú čiaru k Afanasjevovi. Ten ho z prvej ešte prihral medzi kruhy na DANILA BAŠKIROVA, ktorý namieril presne k pravej žŕďke svätyne nemeckého brankára Bugla. Asistencie: Jegor Afanasjev, Arsenij Gricjuk.
09:15 gól Rusko dalo gól!
Rusi otvárajú skóre vo vlastnom oslabení! Zborná vyhrala vhadzovanie a puk sa dostal na hokejku Čisťakova, ktorý pohotovo vysunul do samostatného úniku za nemeckú obranu VASILIJA PONOMARJOVA. Ten si puk potiahol pred bránkovisko a fohendovým blafákom do ľavej strany poslal puk za betón nemeckého gólmana Bugla. Asistencie: Semjon Čisťakov, Zachar Bardakov.