Kanada poslala Rusko domov a zahrá si semifinále MS v hokeji 2021 VIDEO

3. 6. 2021 |
 

Hokejisti Kanady postúpili do semifinále MS v Rige. Vo štvrťfinále zdolali Tím Ruského olympijského výboru (ROC) 2:1 po predĺžení. V 63. minúte rozhodol Andrew Mangiapane.

Hokejisti Kanady. Foto - TASR/AP

Hokejisti Kanady postúpili do semifinále MS v Rige. Vo štvrťfinále zdolali Tím Ruského olympijského výboru (ROC) 2:1 po predĺžení. V 63. minúte rozhodol Andrew Mangiapane.

Kanaďania sa v semifinále stretnú s tímom USA, druhú dvojicu tvoria Fínsko a Nemecko.

Rusko - Kanada MS v hokeji 2021 štvrťfinále

V úvode zápasu boli aktívnejší ruskí hokejisti, no postupne sa do tempa dostali aj Kanaďania. Prvá tretina však nepriniesla veľa gólových príležitostí, dominovala skôr obojstranne dôsledná defenzíva a pozorní brankári. V 19. minúte sa k odrazenému puku dostal Tarasenko a hoci jeho pokus z ostrého uhla zamestnal brankára Kuempera, gól nepriniesol.

Aj druhá tretina priniesla vyrovnaný hokej. Kanaďania mali v jej úvode presilovku, ruskí hráči však oslabenie zvládli bez väčších problémov. V polovici druhej časti prevzali iniciatívu Kanaďania, častejšie ohrozovali Bobrovského, no v 35. minúte inkasovali.

Obranca Orlov ešte Kuempera blafákom neprekonal, no dezorientáciu kanadských hráčov následne využil Timkin, ktorý zblízka otvoril skóre - 1:0. Naďalej dominovali pozorné defenzívy a útočné snahy oboch tímov sa často skončili zblokovaním striel či finálnych prihrávok.

Kanaďania sa dočkali vyrovnania v 45. minúte, keď Tarasenko sedel na trestnej lavici. Po prieniku Browna sa z predbránkového priestoru presadil pohotový Henrique - 1:1. Tímy sa nepúšťali do bezhlavého útočenia a keďže naďalej boli dominantné defenzívy oboch tímov, skóre sa už v tretej tretine nezmenilo.

V 62. minúte nerozhodol Henrique, keď zblízka neprekonal ruského brankára a následne sa z úniku nepresadil Slepyšev. Krátko nato sa však vydarila ofenzívna akcia Kanaďanom, keď Stecher prihral nepokrytému Mangiapanemu, ktorý rozhodol o kanadskom postupe.

MS v hokeji 2021

ROC (Rusko) - Kanada 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 35. Timkin (Orlov, Kamenev) - 46. Henrique (Brown, Comtois), 63. Mangiapane (Stecher). Rozhodovali: Björk, Nord (obaja Švéd.) – Hynek, Ondráček (obaja ČR), vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

ROC (Rusko): Bobrovskij - Zadorov, Nesterov, Gavrikov, Provorov, Zob, Orlov, Ožiganov - Grigorenko, Voronkov, Slepyšev - Burdasov, Karnauchov, Tolčinskij - Tarasenko, Morozov, Barabanov - Švec-Rogovoj, Kamenev, Timkin

Kanada: Kuemper - Stecher, Power, Walker, Ferraro, Bernard-Docker, Beaudin, Schneider - Brown, Henrique, Mangiapane - Bunting, Vilardi, Comtois - Pirri, Danforth, Paul - Foudy, Anderson-Dolan, Hagel

Rusko
1 : 2
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Kanada

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 35. Timkin (Orlov, Kameněv) – 46. Henrique (Co. Brown, Comtois), 63. Mangiapane (Stecher). Rozhodca: Björk (SWE), Nord (SWE) – Hynek (CZE), Ondráček (CZE).
Rusko: Bobrovskij (Samonov) – Zadorov, Nesterov, Provorov, Gavrikov, Orlov, Zub, Ožiganov – Grigorenko, Voronkov, Slepyšev – Burdasov, P. Karnauchov, Tolčinskij – Tarasenko, Ivan Morozov, Barabanov – Švec-Rogovoj, Kameněv, Timkin – E. Galimov.
Kanada: Kuemper (Hill) – S. Walker, Ferraro, Stecher, Power, Bernard-Docker, Beaudin, Schneider – Co. Brown, Henrique, Mangiapane – Bunting, Vilardi, Comtois – Pirri, Danforth, N. Paul – Anderson-Dolan, Foudy, Hagel – Perfetti.
Aktualizuj online prenos
62:12 gól Kanada dala gól!
Kanada rozhoduje krásnou akciou predĺženie a víťazí! Mangiapane prihral puk z ľavého kruhu k modrej čiare Stecherovi, ktorý si puk potiahol do ľavej strany, obišiel dvoch Rusov a naservíroval ho i s prispením teču brankára Bobrovského k zadnej žŕdke práve k ANDREWOVI MANGIAPANEOVI. Ten ho pohotovo nasmeroval do odkrytej ruskej bránky. Asistencia: Troy Stecher.
61:42 dôležité Brown prihrávkou spoza bránky našiel pred bránkoviskom Henriquea, ktorého pokus ale vyrazil výborným reflexívnym zákrokom gólman zbornej Bobrovskij.
58:23 dôležité Veľmi nebezpečnú strelu cez ruského obrancu od modrej vyrazil brankár Bobrovskij koncovkou brankárskej hokejky. Teraz mali Rusi veľké šťastie!
51:09 dôležité Slepyšev sa pri mantineli na ľavej strane otočil a nahodil puk na bránku. Ten tečoval Voronkov, Kuemper ale bol s betónmi na ľade a hrací predmet zastavil.
45:03 gól Kanada dala gól!
Kanaďania využívajú presilovku a vyrovnávajú! Brown si prevzal puk od Comtoisa, potiahol ho po pravom krídle a prihrávkou z rohu útočného pásma našiel na prednej žŕdke ADAMA HENRIQUEA, ktorý puk nasmeroval nad ľavé rameno ruského gólmana Bobrovského. Asistencie: Connor Brown, Maxime Comtois.
42:42 dôležité Paulova nepresná strela sa odrazila od zadného mantinelu pred ruskú bránku a Pirriho strelu z prvej musel ramenom vyraziť nad svoju svätyňu gólman Bobrovskij.
38:24 dôležité Danforth obral pred ruskou bránkou o puk Zadorova a naservíroval ho z pravej strany pred bránkovisko na Pirriho. Ten z prvej tesne minul ruskú bránku.
34:32 gól Rusko dalo gól!
Rusi otvárajú skóre! Kamenev krížnou prihrávkou od pravého mantinelu našiel na ľavom krídle úplne voľného Orlova, ktorý sa dostal až pred brankára Kuempera. Toho forhendovým blafákom do ľavej strany neprekonal, puk ale poza ležiaceho kanadského gólmana prihral pred bránkovisko a odtiaľ ho bekhendom nasmeroval do ľavého horného rohu kanadskej svätyne JEVGENIJ TIMKIN. Asistencie: Dmitrij Orlov, Vladislav Kamenev.
26:48 dôležité Burdasov sa od zadného mantinelu dostal pri pravej žŕdke do zakončenia, bekhendom ale namieril len do kanadského brankára Kuempera.
18:50 dôležité Provorov minul kanadskú bránku a z ostrého uhla puk okamžite nahodil do bránkoviska Barabanov. Kuemper i s pomocou obrancu udržal hrací predmet pred bránkovou čiarou.
18:23 dôležité Orlov našiel prihrávkou do ľavého kruhu voľného Tarasenka, ktorý však z výbornej streleckej pozície tesne minul kanadskú bránku.
14:04 dôležité Mangiapane prihrávkou cez ruského obrancu našiel medzi kruhmi neobsadeného Henriquea, ktorý tesne minul Bobrovského bránku.
11:45 dôležité Foudy obral o puk Rusov za Bobrovského bránkou a prihral puk pred bránkovisko, kde sa dostal medzi kruhy k Paulovi. Ten namieril do ruského gólmana.
05:05 dôležité Power prihrávkou spoza bránky našiel pred bránkoviskom Paula, ktorému ale strela príliš nesadla a trafil ňou len brankára Bobrovského.
03:29 dôležité Voronkov tesne pred bránkoviskom tečoval strelu Provorova od modrej, našťastie pre Kanadu však puk nasmeroval len do chráničov gólmana Kuempera.
dôležité Lotyšská vláda v rámci uvoľňovania opatrení na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 schválila, že od 1. júna môžu byť na dejiskách MS diváci v obmedzenom počte. Maximálna kapacita Olympic Sports Centre bola stanovená na 1 058 miest.