O prestupe Škriniara majú kluby rokovať cez víkend

1. 10. 2020 |
 

Škriniar je pre kouča Spurs Joseho Mourinha údajne jasnou transferovou voľbou, no podľa Sky Sports ponúkol Tottenham v prvotnej ponuke za jeho prestup Interu iba približne polovicu zo žiadanej sumy 60 miliónov eur.

 Obranca Interu Milan Škriniar.  Foto - TASR/AP

O prípadnom prestupe slovenského futbalového obrancu Milan Škriniara z Interu Miláno do Tottenhamu Hotspur sa má rozhodnúť cez víkend. Oba kluby by si mali podľa talianskeho novinára Fabrizia Romana v sobotu opäť sadnúť za rokovací stôl.

Za Škriniara neponúkli dosť 

Škriniar je pre kouča Spurs Joseho Mourinha údajne jasnou transferovou voľbou, no podľa Sky Sports ponúkol Tottenham v prvotnej ponuke za jeho prestup Interu iba približne polovicu zo žiadanej sumy 60 miliónov eur. Podľa Romana by sa veci pohli ďalej, ak by dal anglický klub na stôl aspoň 50 miliónov a túto sumu by ešte mohli navýšiť zmluvne zakotvené bonusy.

"Bol som informovaný, že cez víkend, pravdepodobne v sobotu, budú Tottenham a Inter opäť rokovať o prestupe Škriniara," citoval vo štvrtok Romana britský Daily Express. Podľa talianskych zdrojov sa už mal slovenský reprezentačný obranca vyjadriť, že s prestupom do Premier League súhlasí a preto otázka jeho osobných finančných nárokov v zmluve nebude pri finalizácii prestupu problémom.

Inter potrebuje peniaze

Ak však Tottenham výraznejšie nenavýši ponúkanú sumu, transfer sa nezrealizuje, tvrdí Romano. Inter totiž potrebuje peniaze, aby do blížiaceho sa konca prestupového obdobia stihol získať náhradu do stredu obrany.

Škriniar v stredu v ligovej dohrávke na pôde nováčika Beneventa (5:2) nastúpil v súťažnom stretnutí za "čierno-modrých" prvýkrát od štvrťfinálového duelu Európskej ligy UEFA s Bayerom Leverkusen (10. augusta) a odohral celé stretnutie.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo