Pohronie Spartak Trnava ONLINE Fortuna liga 2020 dnes live

21. 11. 2020 |

Spartak Trnava, Fortna liga, FK Pohronie, online prenos, live, futbal. Spartak Trnava dnes cestuje na trávnik Pohronia. Sledujte ONLINE prenos od 14:00 hod. live.

Na snímke radosť hráčov Trnavy po strelení gólu v zápase 1. kola Fortuna ligy  FC Spartak Trnava - ŠKF iClinic Sereď v Trnave 21. júla 2019. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Spartak Trnava cestuje na zápas 14. kola Fortuna ligy po reprezentačnej prestávke s chuťou nadvizať na víťazstvo v Ružomberku 1:0.

Prvý polčas bol cca pred dvoma týždňami až príliš pokojný, čo sa týka futbalového vzruchu a aj celkovo futbalovo diétny. Vpredu pohrozili len Trnavčania, kým domáci futbalisti sa k bezprostrednému ohrozeniu brány súpera ani nedostali.

V 9. minúte Vlasko z pravej strany poslal roh do "malého vápna" a Savvidis hlavou zatriasol ružomberským brvnom. V 29. minúte Grič zvnútra šestnástky minul domácu bránu. V 43. minúte brankár MFK Macík zlikvidoval nebezpečnú Tummovu hlavičku.

V 63. minúte sa o prvé vážnejšie nebezpečenstvo pred bránou hostí postaral Mrva, no jeho hlavička neskončila v sieti. Ružomberčania si pýtali rohový kop, ale rozhodcovia boli iného názoru. A Trnavčania hneď z protiútoku do otvorenej obrany súpera udreli, keď zoči-voči Macíkovi sa presadil Yusuf.

V 75. minúte sa striedajúci Ďungel ocitol v sľubnej streleckej pozícii v pokutovom území súpera, lenže jeho pravačka nenašla pravý dolný kút brány Spartaka. V 79. minúte však mohlo byť 0:2, Yaova bomba skončila na ružomberskej žrdi.

Hostia, hoci viedli, nestiahli sa a stále sa snažili byť aktívni, čo domácim hráčom robilo problémy. V nadstavenom čase obrovskú príležitosť spálil Yao. Potom na druhej strane Rusov "vyzmizíkoval" tutovku J. Maslovi. Na stave sa už ale nič nezmenilo a Trnava si spod Čebraťa odniesla všetky tri body.

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
3 : 3
(1:0)
FC Spartak Trnava

Góly: 17. Weir, 69. Petrák, 80. Bimenyimana – 51. Yao (Saymon), 61. Vlasko, 90+3. Savvidis. ŽK: 26. Miković (TRN), 80. Rusov (TRN). Rozhodca: Smolák – Ádám, Roszbeck – Očenáš.
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Jenčo – Jacko, Pavlík, Špiriak – Petrák, Weir, Audino (63. Badolo), Obročník (56. Chríbik), Mazan – Blahút (63. Bimenyimana), Fadera.
FC Spartak Trnava: Rusov – Turňa, Grič, Izuchukwu (84. Kóša), Tsaousis (46. Vlasko) – Savvidis – Saymon, Bukata, Miković (84. Pačinda), Yao (81. Kolesár) – Bamidele Isa.
90+3 časová značka Koniec zápasu.
90+3 Žltú kartu dostal jeden z členov lavičky Spartaka Trnava.
90+3 gól Trnava dala gól!
Spartak získal priamy kop, v šestnástke bol už aj Dobrivoj Rusov. Následne prišiel roh, po ktorom veľmi dlho žongloval s loptou Erik Pačinda. Strela mu nevyšla, avšak KYRIAKOS SAVVIDIS zakončil z voleja a vyrovnáva v úplnom závere.
90+2 Bon-Fils Caleb Bimenyimana a Martin Bukata sa dlho snažili jeden druhému zobrať loptu, v strede ihriska fauloval domáci hráč.
90+1 Nadstavujú sa 3 minúty. Na ich začiatku predviedol tvrdší zákrok Yusuf Bamidele Isa a potom loptu odkopol. Dosť zázračne sa vyhol žltej karte.
90 Cédric Badolo získal cenné sekundy na pravom krídle, Ján Vlasko nasmeroval loptu mimo ihriska. Peter Mazan sa s autom nebude ponáhľať.
89 dôležité Cédric Badolo vyslal veľmi dobrú strelu z diaľky, ktorá smerovala k vzdialenejšej žrdi. Dobrivoj Rusov predviedol výborný reflexívny zákrok.
88 Pohronie zvláda minúty od tretieho streleného gólu veľmi dobre, zatiaľ sa hostia nedostali k záverečnému tlaku ani ničomu nebezpečnému.
86 Bon-Fils Caleb Bimenyimana si neprebral loptu v strede ihriska, kde sa pošmykol a skončil na trávniku. Sebastian Kóša mal teda uľahčenú robotu.
85 Cédric Badolo sa na pravom krídle nedostal k centru, ale Pohronie nazbieralo niekoľko desiatok sekúnd, čo je v závere cenné.
84 striedanie Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Martin Miković, prichádza Erik Pačinda.
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Anthony Izuchukwu, prichádza Sebastian Kóša.
83 Anthony Izuchukwu potrebuje po jednom zo súbojov ošetrenie, nevyzerá to s ním ideálne. Je možné, že sa bude striedať.
82 dôležité Matúš Turňa sa dostal k hlavičke, ktorá vôbec nebol márna. Brankár Tomáš Jenčo vytiahol veľmi dobrý zákrok.
81 striedanie Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Yann Yao, prichádza Peter Kolesár.
80 zlta karta Žltú kartu dostáva Dobrivoj Rusov (FC Spartak Trnava).
80 gól Pohronie dalo gól!
Lopta končí za čiarou, domáci idú do vedenia. Center bol nasmerovaný na bránku, Dobrivoj Rusov na čiare nezasiahol, pretože tam bola skrumáž, v ktorej sa ako posledný dotkol lopty BON-FILS CALEB BIMENYIMANA. Rusov avizuje faul na svoju osobu, no nepískalo sa.
79 Pohronie získalo priamy kop z dobrej pozície na center pred bránku Trnavy, takže tu môže hroziť nebezpečenstvo.
78 Centroval práve James Weir, lenže Petr Pavlík na prednej žrdi hlavičkoval nepresne nad bránku Rusova. Ten obstará päťku.
77 Alieu Fadera zabojoval na krídle, získal aut cez Turňu. James Weir krátko na to vybojoval dokonca rohový kop.
76 dôležité Peter Mazan a Cédric Badolo zakombinovali na pravom krídla, následne prišiel pas do päťky. Bon-Fils Caleb Bimenyimana mal obrovskú šancu, zakončoval z prvej. Fantasticky sa presunul brankár Dobrivoj Rusov, ktorý vytiahol exkluzívny zákrok.
75 Vstúpili sme do záverečnej štvrťhodiny. Obraz hry sa za posledné desiatky sekúnd nijako nemení.
73 Momentálne sa hrá celkom dosť bez nápadu v strede ihriska, odkiaľ sa lopta nepohýna smerom k šestnástkam.
71 Bernard Petrák centrom zľava spoluhráčov nenašiel, rovnako tak ani Peter Mazan. Všetko ukončil pokusom z diaľky Peter Chríbik, ten bol dosť nepresný.
70 Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Dokáže jeden alebo druhý tím strhnúť vedenie na svoju stranu alebo sa budú body deliť?
69 gól Pohronie dalo gól!
Cédric Badolo sa síce v šestnástke nepresadil, no sprava centroval Peter Mazan a lopta prepadla na zadnú stranu päťky. Voľný BERNARD PETRÁK prudkou strelou napol sieť.
68 Na trávniku ostal sedieť jeden z domácich hráčov, je to Alieu Fadera, ktorý dnes už druhýkrát avizuje zdravotné problémy.
66 Anthony Izuchukwu si pomohol rukou, Pohronie získalo priamy kop, avšak Weir veľmi zle priťukol loptu na Mazana, ktorý to ledva stihol zakončiť pred hráčmi Trnavy.
65 Yusuf Bamidele Isa si tentoraz pomohol útočným faulom, rukou trafil obrancu Dominika Špiriaka.
64 Petr Pavlík predviedol veľmi dobrý sklz, nakoľko Yann Yao poslal prudký center pred bránku, kde si hľadal miesto na zakončenie Yusuf Bamidele Isa.
63 striedanie Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Ivan Audino, prichádza Cédric Badolo.
Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Patrik Blahút, prichádza Bon-Fils Caleb Bimenyimana.
62 Trnava tak za pár minút otáča skóre stretnutia a aj keď to začínalo pre Pohronie ideálne, tak teraz musí posledný tím tabuľky znova doháňať manko.
61 gól Trnava dala gól!
Striedajúci JÁN VLASKO si prebral loptu pred šestnástkou Pohronia, následne zamieril k bližšej žrdi. Zakončenie po trávniku nedokázal Jenčo chytiť.
61 Martin Bukata centrom z rohového kopu založil nebezpečenstvo. Lopta nepríjemne spadla na hranicu malého vápna, v skrumáži nakoniec prišiel odkop.
60 Vlasko poslal výborný pas na ľavé krídlo, Yann Yao si ju prebral a posunul pred šestnástku. Martin Miković za pomoci teču mieril tesne vedľa.
60 Ďalší rohový kop pre Pohronie. Peter Mazan to poslal do päťky, tam bol znova pripravený obranca Anthony Izuchukwu.
59 Anthony Izuchukwu odvrátil aj center z rohového kopu, Yann Yao založil kontru. De Barros Cabral Saymon nakoniec poslal loptu iba k Jenčovi.
58 dôležité James Weir si nabehol k päťke, kde aj dostal prihrávku. Mal výbornú šancu, avšak perfektne zasiahol Anthony Izuchukwu a loptu zrazil na roh.
57 Kyriakos Savvidis si nabehol do vápna súpera, chcel zakončiť center z ľavého krídla. Grék ale fauloval Pavlíka.
56 striedanie Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Michal Obročník, prichádza Peter Chríbik.
55 Martin Bukata nemal nárok na ťažký pas za obranu Pohronia, loptu si v rukaviciach našiel gólman Tomáš Jenčo.
54 Patrik Blahút si nespracoval pas do pokutového územia súpera, včas pred ním rezolútny odkop predviedol Jakub Grič.
53 Ján Vlasko sa pokúsil o strelu spred pokutového územia, neprestrelil dvojicu obrancov pred sebou. Medzi nimi bol ešte aj Yusuf Bamidele Isa.
52 Trnava strieľa veľmi dôležitý vyrovnávajúci presný zásah a to krátko po zmene strán. Začíname teda znova odznova.
51 gól Trnava dala gól!
De Barros Cabral Saymon dostal výbornú kolmicu do šestnástky, prihrával ešte do päťky, kde osamotený YANN YAO nemal problém rozvlniť sieť.
50 Patrik Blahút sa individuálne nedostal do pokutového územia, výborne zasiahol Matúš Turňa a James Weir už individuálne nevymyslel nič.
49 Center z rohového kopu nevyšiel ideálne, Vlasko poslal nízky pas a defenzíva Pohronia všetko vyriešila odkopom.
48 James Weir zaváhal, nakoľko chcel kopnúť loptu do Yaa. Ten sa jej vyhol, Trnava získala zadarmo rohový kop.
47 Yann Yao poslal pas za obranu súpera, no Yusuf Bamidele Isa mal od lopty ďaleko. Tomáš Jenčo všetko bez problémov vyriešil.
46 striedanie Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Marios Tsaousis, prichádza Ján Vlasko.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Domáci hráči musia byť po úvodnom dejstve oveľa spokojnejší. Stretnutiu síce chýba väčšia kvalita, no Pohronie vyhráva po zásahu Weira a okrem toho malo ešte asi dve alebo tri dobré možnosti na ďalšie skórovanie.
45+2 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45 Nadstavujú sa 2 minúty.
44 De Barros Cabral Saymon si výborne posunul loptu cez Pavlíka pred malé vápno, v poslednej chvíli ju rezolútne odkopol Patrik Jacko.
43 Trnava je pri lopte na útočnej polovici ihriska, momentálne kombinuje na pravom krídle, odkiaľ sa nedostáva do šestnástky.
41 dôležité James Weir sa dostal do šestnástky, kde prudko prihrával do päťky. Trnavčania loptu iba posunuli pred seba, Ivan Audino vo veľmi šanci dorážkou trafil nohu Savvidisa.
40 Tomuto stretnutiu zatiaľ chýba tempo, čo je po dlhej reprezentačnej prestávke celkom pochopiteľné. Dobrou správou ostáva, že Fadera je v poriadku.
39 Práve spomínaný Alieu Fadera sa z ničoho nič zrútil na trávnik, hra sa prerušila. Okamžite potrebuje ošetrenie, toto nevyzerá na pokračovanie v stretnutí.
38 Alieu Fadera bol na konci peknej akcie, strelecké zakončenie si postrážil brankár Dobrivoj Rusov, pretože nebolo lepšie umiestnené.
37 Yusuf Bamidele Isa zakončil prudko z mierneho uhlu, Tomáš Jenčo pripravený na bližšej žrdi nemal vážnejší problém so zákrokom.
36 Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme do prestávky ešte nejaký gólový moment?
35 Yusuf Bamidele Isa sa nedostal pred malým vápnom k strele z otočky, lopta mu ušla. Okamžite ju zachytil Tomáš Jenčo.
34 dôležité Trnava založila rýchly protiútok. Yann Yao vyslal pas za obranu na nabiehajúceho spoluhráča, pred ním odkopával Tomáš Jenčo. Prihral priamo na Yaa, ktorý z diaľky minul bránku Pohronia.
33 Jakub Grič a Alieu Fadera v tvrdšom súboji. Obranca Trnavy bude v poriadku, navyše prichádza dlhý aut Pohronia.
32 Martin Bukata o loptu prišiel, razom mohol ísť do brejku Patrik Blahút. Pri kľučke na Griča sa pošmykol a spadol.
31 Martin Miković posunul loptu do pokutového územia, Yusuf Bamidele Isa sa k nej nedostal skôr ako Tomáš Jenčo.
30 Mazan je v poriadku. Medzitým nám ubehla polhodinka stretnutia. Pohronie naďalej častejšie pri lopte, no od gólu sa dokopy nič nestalo.
29 Peter Mazan ostáva ležať na trávniku, potrebuje ošetrenie. Faul sa nepískal, situácia sa musela udiať mimo lopty.
28 Pohronie sa snažilo kombinovať na pravom krídle, domáci tam nevymysleli nič a navyše ani nedostali loptu smerom k bránke Rusova.
27 Štandardka hráčom domáceho celku znova nevyšla, zakončenie sa nezrodilo a ešte tam bol aj útočný faul.
26 zlta karta Žltú kartu dostáva Martin Miković (FC Spartak Trnava).
25 Peter Mazan bol nepríjemne faulovaný po jeho centri z pravého krídla, Pohronie tým pádom získalo priamy kop.
24 Priamy kop hráčom Pohronia nevyšiel. Neujala sa však ani kontra Trnavy, tá bola veľmi rýchla zastavená bez faulu.
23 Jakub Grič v strede ihriska radšej fauloval, nakoľko Alieu Fadera sa už pomaly mohol rozbiehať do kontry Pohronia.
21 Bernard Petrák sa nedokázal otočiť pred šestnástkou súpera, kde si pripravoval streleckú pozíciu. Výborne mu loptu vypichol Anthony Izuchukwu.
20 Martin Miković a Michal Obročník sa stretli v ďalšom súboji v strede poľa, znova fauloval domáci záložník.
19 Marios Tsaousis získal na ľavom krídle aut. Yann Yao o loptu prišiel, do kontry chcel ísť Alieu Fadera. Neprešiel okolo Izuchukwuho.
18 Nutno konštatovať, že domáci sú zatiaľ o niečo aktívnejším tímom, takže vedenie si viac-menej zaslúžili. Trnava teraz bude potrebovať ofenzívne pridať.
17 gól Pohronie dalo gól!
JAMES WEIR sa skvele na malom priestore dostal cez trojicu ľahkovážne brániaciach protihráčov do šestnástky a prestrelil Rusova.
16 James Weir sa nedostal k lopte za obranu súpera, výborne proti nemu zasiahol obranca hostí Jakub Grič.
15 Aliu Fadera sa ocitol v postavení mimo hry, píska sa proti Pohroniu. Trnava bude rozohrávať z vlastnej polovice ihriska.
14 Spartak získal svoj prvý roh stretnutia. Kyriakos Savvidis hlavičkoval, avšak jeho pokus zrazili obrancovia domáceho celku ešte pred Jenčom.
13 Centrovaná lopta bola zakončená. Síce nie prudko, avšak lopta prepadla a Rusov musel zasahovať.
12 Patrik Blahút nepríjemne dopadol mimo ihriska, kde ho potlačil Anthony Izuchukwu. Pohronie získalo priamy kop.
11 Desať minút stretnutia nám ubehlo celkom rýchlo. Trnava sa v týchto chvíľach snaží kombinovať na útočnej polovici.
10 Center do šestnástky Pohronia nebol ideálne, nakoľko Tomáš Jenčo si loptu bez problémov skryl v rukaviciach.
9 Martin Miković faulovaný v strede ihriska, kde si na neho tvrdšie vyšliapol Michal Obročník. Karta sa udeľovať nebude.
8 Pas za domácu obranu nevyšiel, brankár Tomáš Jenčo loptu bez problémov zastavil a poľahky môže rozohrávať.
6 Domáci sú v úvode stretnutia aktívnejším tímom, teraz získali roh. Mazan našiel hlavu Weira, ktorý v páde hlavičkoval mimo troch žrdí.
5 Peter Mazan poslal dlhý aut do pokutového územia súpera, kde chcel zakončiť Dominik Špiriak. Obranca si pomohol útočným faulom.
4 Center z ľavého krídla do šestnástky Pohronia síce zasiahol De Barros Cabral Saymon, lenže ten prihrával pod seba, kde sa nenachádzali jeho spoluhráči.
3 Dominik Špiriak avizoval zdravotné problémy, držal sa za hlavu, lenže bude v poriadku a môže pokračovať v hre.
2 dôležité Alieu Fadera výborne ušiel po ľavom krídle. Centrom v šestnástke našiel spoluhráča Audina, ktorého hlavičku tečoval Tsaousis na svoje brvno!
1 Domáce Pohronie nastupuje v žltých dresoch, hostia majú biele prevedenie. Výkop obstaral Martin Miković.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Jenčo – Jacko, Pavlík, Špiriak – Petrák, Weir, Audino, Obročník, Mazan – Blahút, Fadera.
Náhradníci: Dovec – Vondryska, Matić, Badolo, Chríbik, Bangala, Bimenyimana.

FC Spartak Trnava: Rusov – Turňa, Izuchukwu, Grič – Yao, Saymon, Savvidis, Miković, Tsaousis – Bukata, Bamidele Isa.
Náhradníci: Kamenár – Jónsson, Kóša, Kolesár, Pačinda, Vlasko, Olejník.

Rozhodca: Smolák – Ádám, Roszbeck – Očenáš.
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

Pohronie sa nachádza na poslednom mieste Fortuna ligy so ziskom desiatich bodov za jedinú výhru (MŠK Žilina) a sedem remíz. Tie prišli aj v posledných dvoch kolách proti Zlatým Moravciam a Dunajskej Strede. Okrem toho tento tím päťkrát prehral, skóre 14:20 hovorí o najhoršej ofenzíve, ale až o piatej najlepšej defenzíve. O tri góly sa postaralo trio Bonfilscaleb Bimenyimana, Alieu Fadera a James Weir.

Trnave patrí piate miesto s devätnástimi bodmi. Šesťkrát vyhrala, iba raz remizovala, avšak v šiestich prípadoch aj prehrala. Z posledných troch stretnutí Spartak získal šesť bodov. Zatiaľ sa mu nedarí doma, kde prehral proti Michalovciam, Nitre aj Seredi a remizoval s Pohroním. Iba 15 strelených gólov je tretia najhoršia ofenzíva, štrnásť inkasovaných zas po vedúcom Slovane druhá najlepšia defenzíva. Erik Pačinda sa trafil štyrikrát.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.