Petra Vlhová v 1. kole odjazdila bezchybnú jazdu. Pozrite sa, ako sa jej darilo (VIDEO)

21. 11. 2020 |
 

Petra Vlhová, SP, Levi, lyžovanie, Mikaela Shiffrinová. Petra Vlhová má za sebou 1. kolo slalomu v Levi. Pozrite sa, ako sa jej darilo.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla najlepší čas v prvom kole prvého slalomu novej sezóny Svetového pohára. V sobotných pretekoch vo fínskom Levi sa za ňu zaradila jej veľká americká rivalka Mikaela Shiffrinová (+0,15 s), ktorá absolvovala svoju prvú súťažnú jazdu od 26. januára.
 

Petra Vlhová na SP v Levi kompletné informácie o štarte a pretekoch - kliknite >> 

Prvé kolo pokračovalo po dojazde dvadsiatky štartujúcich. 

Zo štartového poľa v predvečer súťaže vypadla zásadná spolufavoritka Anna Swenn-Larssonová. Švédsky tím poslali fínske úrady do karantény pre pozitívny covid-test trénera a lyžiarkam neumožnili štartovať napriek ich negatívnym výsledkom. 

Petra Vlhová na SP v Levi, 1. kolo

Týkalo sa to napríklad aj Emelie Wikströmovej, druhej švédskej zástupkyne v hlavnej slalomárskej skupine. V oslabenom poli tretí čas kola zašla Rakúšanka Katharina Liensbergerová (+0,52 s), ktorá ako jediná dokázala so superfavoritkami držať krok aj v ťažkých strmých úsekoch. 

program v Levi

  • 1. kolo: 10:15 (Petra Vlhová - štartové číslo 5)
  • 2. kolo: 13:15  

Petra Vlhová slalom dnes Levi 1. kolo ONLINE ženy lyžovanie - kliknite > > 

Zradné zákutia boli v podstate len v strede svahu, ale dosť sa dalo stratiť aj v pomerne zatvorenom odpichu zo štartovej búdky. Ináč však bola trať mimoriadne rytmická a vyžadovala si tie najvyššie technické zručnosti s minimálnou chybovosťou. Týmto spôsobom sa v prvej jazde presadili dva odlišné slalomárske štýly, Vlhová predviedla agresivitu v dynamike a Shiffrinová precíznosť a ľahkosť zrýchľovania v oblúkoch. Ďalšie pretekárky zaostali o viac ako sekundu na vedúcu Slovenku. 

"Cítila som sa v podstate dobre, hoci na tom vrchu až tak nie. Dole som to už nakopla, ale celkovo som cítila rezervy. Druhé kolo je otvorené, vyhodnotíme si to na videu a v druhom pôjdem ako vždy naplno.

Podmienky sú tu veľmi dobre, napokon ani ten vietor nerobil až také problémy a hlavne tu dobre pripravili trať," referovala v priamom prenose RTVS Vlhová. Do druhej jazdy sa chystala na svah s bránkami vytýčenými jej trénerom Liviom Magonim.

Petra Vlhová jej program a výsledky v sezóne 2020/21 - kliknite >>

Iba 25-ročná zjazdárka súťaží síce v ére multirekordnej a fenomenálnej Shiffrinovej, sama však v strednom kariérovom veku atakuje zaujímavé méty. V sobotu v prvom z dvoch víkendových slalomov mohla dosiahnuť svoje pätnáste víťazstvo v pretekoch SP, čo sa veličinám ako Perrine Pelenová, Anna Veithová, Sonja Nefová, či Isolde Kostnerová podarilo za celé ich súťažné dráhy. Rovnaký počet triumfov má na konte aj 30-ročná Federica Brignoneová, víťazka vlaňajšieho SP. 

MS v hokeji 2024
19-5-2024
Slovensko a Lotyšsko sa vo vzájomnom zápase stretnú o postup zo základnej skupiny MS v hokeji 2024. Jeden krok smerom k štvrťfinále Slováci urobili v sobotu večer, definitívny môže prísť o 24 hodín.


 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo