Petra Vlhová na SP v Levi kompletné informácie o štarte a pretekoch

21. 11. 2020 |
 

Petra Vlhová, SP, Levi, štart, program, informácie, Mikaela Shiffrinová, koronavírus. Petra Vlhová štartuje druhý diel Svetového pohára v lyžovaní v Levi. Na štart sa postaví ako piata, pričom jej najväčšia rivalka pôjde z prvého miesta. 

Petra Vlhová sa teší z víťazstva v obrovskom slalome žien na Svetovom pohári v alpskom lyžovaní 8. marca 2019 v Špindlerovom Mlyne. FOTO TASR - Martin Baumann

Petra Vlhová, SP, Levi, štart, program, informácie, Mikaela Shiffrinová, koronavírus. Štart 1. kola je naplánovaný na 10:15 a 2. kolo sa ide poobede o 13:15. Petra Vlhová prichádza do Levi v dobrom rozpoložení. Celý november sa pripravovala vo fínskom Soumu, ktoré je podmienkami podobné stredisku v Levi.

Preteky sa idú v bubline, no organizátori povolili účasť 3500 divákom pod podmenikou, že budú mať na tvári nasadenú masku, ktorú dostanú pri vstupe.

Petra Vlhová slalom dnes Levi 1. kolo ONLINE ženy lyžovanie - kliknite > >

Na štart sa postaví celkovo 69 pretekárok okrem Anny Swennovej, ktorá nedostala od fínskych úradov povolenie potom, čo jej trénerovi zistili koronavírus. Rozhodnutie fínskych úradov, ktoré nepovolili štart švédskym zjazdárkam na Svetovom pohári v Levi, pobúril viaceré osobnosti lyžovania.

program v Levi

  • 1. kolo: 10:15 (Petra Vlhová - štartové číslo 5)
  • 2. kolo: 13:15

Petra Vlhová na SP v Levi, kompletné informácie a štart 

Švédky vynechajú víkendové slalomy po tom, ako mal ich hlavný tréner Christian Thoma pozitívny test na nový koronavírus a celý tím skončil vo Fínsku v karanténe. Na stranu Švédok sa postavila Talianka Federica Brignoneová či Francúz Alexis Pinturault. 

Obaja skritizovali postup Fínov, ktorí nepovolili Švédkam štart napriek tomu, že mali negatívy výsledok. "Načo sa teda testujeme? Ako je možné, že niekto nemôže štartovať, keď po troch kolách testov má negatívne výsledky a pozitívny je iba tréner? Nie je to fér," citovala Brignoneovú agentúra DPA. 

Podľa Pinturaulta súčasné pravidlá môžu skompromitovať celú sezónu a vyzval na ich úpravu: "Vo futbale či cyklistike ide do karantény iba infikovaná osoba, v našom športe všetci, prečo?"

   

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo