Petra Vlhová slalom Flachau 1. kolo ženy ONLINE lyžovanie dnes LIVE

12. 1. 2021 |
 

Petra Vlhová, slalom, Flachau, 1. kolo, ženy, online prenos, 2021, SP, zjazdové lyžovanie, lyžovanie, dnes, live. Petra Vlhová dnes ide vo Flachau ďalší slalom sezóny 2020/21. Sledujte ako jej bude dariť v 1. kole ONLINE od 18:00 hod.

Petra Vlhová počas super-G žien Svetového pohára vo francúzskom stredisku Val d'Isere. Foto - TASR/AP
 

Petra Vlhová, slalom, Flachau, 1. kolo, ženy, online prenos, 2021, SP, zjazdové lyžovanie, lyžovanie, dnes, live. Petra Vlhová prichádza do Flachau len po jednodňovej prestávke. UPlynulý víkend totiž išla v St. Anton zjazd, v ktorom skončila 12. a Super G, kde obsadila až 19. priečku.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová bodovala aj v druhom super-G tejto sezóny Svetového pohára. V nedeľnej súťaži v rakúskom St. Antone skončila na devätnástom mieste o 2,42 sekundy za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou a naďalej bezpečne vedie celkové poradie SP.

Petra Vlhová slalom Flachau 1. kolo ženy ONLINE lyžovanie dnes live

Druhé miesto obsadila Talianka Marta Bassinová (+0,16 s) a tretia bola ďalšia Švajčiarka Corinne Suterová (+0,20 s).

Vlhová s číslom 2 odštartovala veľmi rýchlo, za prvým medzičasom ju však vynieslo mimo krkolomne postavenej trate a len s vypätím síl a vďaka svojim zručnostiam sa vtesnala do nasledujúcej červenej bránky.

Potom sa snažila znova nabrať rýchlosť a jej jazda nebola až taká konsolidovaná. V decembrovom super-G vo Val d'Isere vyrovnala šiestym miestom svoj výkon z Banska z januára 2020, v tejto disciplíne bola lepšia iba vo februári minulého roka v La Thuile, kde skončila štvrtá. Tentoraz sa k svojim najlepším umiestneniam nepriblížila.

"Hlavná chyba bola po prvom medzičase, keď som išla neskoro a len tak-tak som sa dostala späť do línie. Odtiaľ som to nebola ja. Zľakla som sa a viezlo sa to so mnou až do cieľa.

Môj tím sa mi snažil dať čo najviac informácií, snažila som sa to využiť, ale, žiaľ, spravila som jednu obrovskú chybu. Odtiaľ to nešlo tak, ako by som si priala," povedala 25-ročná slovenská reprezentantka pre RTVS.

Jej najbližšia prenasledovateľka v celkovom poradí SP Michelle Gisinová zo Švajčiarska mierne skresala manko, keď skončila na ôsmej priečke. Vlhová (649 b.) pred ňou vedie o 119 bodov, na tretiu pozíciu sa posunula Bassinová, ktorá zaostáva o 226 bodov.

Petra Vlhová slalom Flachau 1. kolo ženy ONLINE lyžovanie dnes live

Víťazka sobotného zjazdu Sofia Goggiová z Talianska vypadla hneď v úvode a nepripísala si žiadne body. Z úvodnej dvadsiatky štartujúcich päť lyžiarok nedokončilo preteky a dve diskvalifikovali, z prvých 30 renkingovo naljepších pretekárok vypadlo až dvanásť.

Naopak, na bodované priečky sa dostali aj lyžiarky s vyššími štartovými číslami. "Bolo to veľmi náročné, najmä posledná pasáž bola náročne postavená, ale aj profil trate bol ťažký. Je potrebné vedieť, ako presne ísť, mne to nevyšlo. Kto urobí menej chýb, ten víťazí," dodala Vlhová.

Aj preto sa celkom tešila na presun do Flachau, kde pred rokom triumfovala. „Teraz sa pobalíme a vyrazíme do Flachau. V pondelok budem mať tréning a v utorok preteky. Čo najrýchlejšie sa budem snažiť zregenerovať a nastaviť sa na slalom. A v utorok ideme na to,“ skonštatovala Petra Vlhová.

Aktualizuj online prenos
67 Elese Sommerová z Česka prvé kolo nedokončila!
66 Belgická reprezentantka Kim Vanreuselová je predbežne na 55. miesto.
65 Zrinka Ljutićová z Chorvátska sa dostáva na predbežné 51. miesto.
64 Hanna Aronssonová Elfmanová zo Švédska prvé kolo nedokončila!
63 Jekatěrina Tkačenková neprekvapila, zaraďuje sa na predbežné 51. miesto.
62 Justine Clementová z Kanady prvé kolo nedokončila!
61 Zoe Zimmermannová z USA prvé kolo nedokončila!
60 Moa Bostrom Mussenerová prvé kolo nedokončila!
59 Anna Gulliová z Talianska je predbežne na 29. mieste, úplne bez šance na druhuhé kolo nie je, ale nie je to ani moc nádejne.
58 Marija Škanovová z Bieloruska prvé kolo nedokončila!
57 dôležité Čo sa to dnes deje! Švajčiarska reprezentantka Camille Rastová sa dostáva na predbežné 14. miesto! Takto zaujímavé prvé kolo v jeho druhej polovici tu už dlho nebolo.
56 Magdalena Eggerová z Rakúska prvé kolo nedokončila!
55 Nemecká reprezentantka Martina Ostlerová sa dostáva na predbežné 49. mieste.
54 Rovnako je na tom Serena Vivianiová z Talianska, predbežne sa dostala až na 45. mieste.
53 Marie-Therese Sporerová, ktorá reprezentuje domácu krajinu sa v druhom kole nepredstaví. Predbežne je až na 38. mieste.
52 dôležité Zrejme tu máme skokanku prvého kola! Andrea Slokarová zo Slovinska ide na predbežné 17. miesto, tak druhé kolo môže byť veľmi zaujímavé!
51 Domáca reprezentantka Bernardette Lorenzová je na predbežnom 31. miesto, tesne jej to tak s účasťou v druhom kole nevyšlo.
50 A moje slová teraz potvrdila A.J. Hurtová z USA, ktorá uzavrela piatu destiatku prvého kola a predbežne je na 25. mieste a rovnako ju uvidíme v druhom kole.
49 Už terza môžme povedať, že sa nám oplatilo sledovať aj zvyšok prvého kola, ktorý už nebýva tak zaujímavý. Dnes to však neplatí, Kaja Norbyeová z Nórska ide na predbežné 25. miesto a predstaví sa v druhom kole!
48 Katie Hensienová z USA prvé kolo nedokončila!
47 Američanka Resi Stieglerová bola zatiaľ zo všetkých najpomalšia a predbežne je na poslednom 43. mieste.
46 Tam sa však francúzska reprezentantka Doriane Escaneová určite nedostane. Predbežne jej patrí až 35. miesto.
45 No dnes to teda vyzerá na veľmi zaujímavé prvé kolo v tejto časti štartovnej listiny. Leona Popovićová z Chorvátka sa dostáva na predbežné 21. miesto a to znamená účasť v druhom kole.
44 Jej krajanka Charlotta Säfvenbergová ju však nenapodobnila, predbežne je až na 38. mieste.
43 A je tu ďalší výborný výkon zo spodnej časti štartovnej listiny! Elsa Fermbäcková zo Švédska sa dostáva na predbežné 22. miesto a uvidíme ju aj v druhom kole.
42 Piera Hudsonová z Nového Zélandu prvé kolo nedokončila!
41 Ale Sara Rasková zo Švédska sa tam dostne! Predbežne jej po výbornom výkone patrí 23. miesto a to by uričte malo stačiť na druhé kolo.
40 Francúzska reprezentantka Josephine Forniová zahájila piatu desiatku štartovnej listiny. V druhom kole ju napokon neuvidíme, predbežne je na 31. mieste.
39 Mireia Gutiérrezová z Andorry prvé kolo nedokončila!
38 Amelia Smartová z Kanady sa určite v druhom kole nepredstaví, predbežne je na 33. miesto.
37 Jej krajanka Nina O'Brienová sa však v duhom kole zrejme nepredstaví, zatiaľ jej patrí až predbežné 29. miesto a to by musela mať obrovské štastie, keby to stačilo na druhé kolo.
36 Dnes to vyzerá, že aj mená zo spodných častí štartovnej listiny by sa mohli dostať do druhého kola. Lila Lapanjová z USA je predbežne na 24. mieste.
35 Možno tu máme ďalšie prekvapenie prvého kola.
Charlie Guestová z Veľkej Británie ide na 26. miesto a rovnako má šancu na druhé kolo.
34 O niečo lepšie sa darilo Andree Filserovej z Nemecka, predbežne je na 27. miestea bude čakať, či to postačí na druhé kolo.
33 Dostávame sa do polovice prvého kola. Tú druhú zahájila Lara Della Meaová z Talianska, po chybe v závere je až na 30. mieste a to je pre dnes končená pre túto reprezentantku.
32 Kanaďanka Ali Nullmeyerová je predbežne na 29. mieste a rovnako by sa tak dnes už na štarte vo Flachau predstaviť nemala.
31 Štvrtú desiatku štartovnej listiny prvého kola odštartovala Jessica Hilzingerová z Nemecka. Predbežne sa dostáva na 27. miesto, asi jej to na druhé kolo nebude stačiť.
Nasleduje krátka prestávka!
30 Nórska reprezentnatka Maria Therese Tvibergová uzavrela tretiu desiatku prvého kola. Aj ona sa dostala celkom vysoko, zatiaľ jej na 19. mieste a má šancu na druhé kolo.
29 Rovnako je veľmi spokojná aj Paula Moltzanová z USA. Tá sa dokonca dostáva na 12. miesto a to je pre ňu takisto obrovský úspech v prvom kole!
28 Tak toto určite môžme označiť za jedno z prekvapení prvého kola! Japonská reprezentantka Asa Andová sa dostáva na výborné 16. miesto a predstaví sa tak aj v druhom kole!
27 Meta Hrovatová zo Slovinska prvé kolo nedokončila!
26 To Martina Peterliniová z Talianska ho ešte nemá zaručený. Predbežne sa dostala po svojej jazde na 23. miesto a ešte pôjdú pretekárky s podobnými ambíciami.
25 Švajčiarska reprezentantka Mélanie Meillardová je takisto spokojná, keďže jej predbežne patrí 19. miesto a toto by malo stačiť na postup do druhého kola.
24 Napokon ju však zdoláva Sara Hectorová zo Švédska. Aj ona je tak veľmi spokojná, predstaví sa rovnako v druhom kole.
23 Po krátkej pauze sa dostala v prvom kole na trať Ana Buciková zo Slovinska. Aj v ceili bolo vidno, že je so svojou jazdou spokojná, predbežne je na 17. mieste a uvidíme ju aj v druhom kole.
Priebežné poradie (22/67):

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 54.04
2. Wendy Holdenerová (SUI) +0.08
3. Petra Vlhová (SVK) +0.14
4. Katharina Liensbergerová (AUT) +0.33
5. Michelle Gisinová (SUI) +1.09
Nasleduje krátka prestávka!
22 Práve boj o druhé kolo je to, čo budeme sledovať do záveru prvého kola. Marta Rossettiová po svojej jazde je zaradená na predbežné 20. miesto a bude dúfať, že sa dnes na trať vo Flachau ešte psotaví.
21 Tretiu desiatku štartovnej listiny zahájila Kristina Riisová-Johannessenová z Nórska. Tá stratila cez 4 sekundy a zrejme ju v prvom kole neuvidíme.
20 Nastasia Noensová z Francúzska uzatvorila druhú desiatku prvého kola. Výraznejšie zabrala v závere a to jej prináša predbežné 17. miesto a bude čakať, či postúpi do druhého kola.
19 Franziska Gritschová nepotešila domáce farby a v cieli je veľmi nahnevaná. Takmer hrozilo, že vypadne z trate, ale do cieľa prišla a predbežne je len na 18. mieste.
18 To nórska reprezentnatka Thea Louise Stjernesundová môže byť spokojnejšia, napokon ide pred svoju krajanku po dobrej jazde na predbežné 14. miesto.
17 Početnú domáci výber rozširuje Katharina Gallhuberová. Tá nemôže byť s jazdou v prvom kole spokojná, stráca skoro až tri sekundy a to nemusí stačiť na druhé kolo!
16 Po krátkej prestávke sa v prvom kole na trať dostala Martina Dubovská, narodená na Slovensku, ale reprezentujúca Česko. Martina zaznamenáva v tejto sezóne ohromný progres, napokon so stratou 2 sekúnd ide na predbežné 13. miesto.
Priebežné poradie:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 54.04
2. Wendy Holdenerová (SUI) +0.08
3. Petra Vlhová (SVK) +0.14
4. Katharina Liensbergerová (AUT) +0.33
5. Michelle Gisinová (SUI) +1.09
Nasleduje krátka prestávka!
15 Ďalšia domáca reprezentantka je Katharina Huberová. Tá si potrebuje vybojovať miestenku do reprezentačného výberu pre MS, ktoré nás čoskoro čakajú. Dnes v prvom kole predviedla asi taký štandardný výkon, predbežne je na 11. mieste.
14 Laurence St. Germainová je druhá zástupkyňa Kanady v prvom kole. Narozdiel od svojej krajanky Mielzynskej sa do cieľa dostala a predbežne jej po nevydarenom závere patrí predbežné 10. miesto.
13 Je tu prvá reprezentantka Talianska v prvom kole a tou je Irene Curtoniová. So svojou jazdou môže byť skúsená slalomárka veľmi spokojná, napokon ide na predbežné 6. miesto a na jej tvári vidno veľkú spokojnosť.
12 Početnú nórsku výpravu v prvom kole tvorí aj Kristin Lysdahlová. Jej sa napokon podarilo prísť až do cieľa a jej progres z posledných pretekov pokračuje, predbežné ide na výborné 6. miesto.
11 Druhú desiatku štartovnej listiny prvého kola odštartovala skúsená Erin Mielzynská z Kanady, ale neprišla ani po prvý medzičas a dnes tak predčasne končí!
10 Nórska reprezentantka Mina Fürst Holtmannová uzavrela elitnú desiatku prvého kola. Od úvodu to bol ičervené čísla, ale napokon je o niečo rýchlejšia oproti Wikströmovej a ide na predbežné deviate miesto.
9 Emelie Wikströmová, ktorá reprezentuje Švédsko by sa dnes rovanko chcela byť v prvej desiatke po prvom kole. So stratou 2.44 je predbežne deviata, to je dosť veľký rozdiel od prvej Shiffrinovej.
8 Prvou nemeckou reprezentankou na trati v prvom kole je Lena Dürrová. Žiadnym spôsobom neohrozila prvých päť mien a napokon sa zaraďuje na predbežné ôsme miesto, na TOP 10 to asi po prvom kole stačiť nebude.
7 dôležité Ďalšia favoritka na trati a to Michelle Gisinová, momentálne druhá žena celkového poradia SP! Švajčiarka naháňa našu reprezentantku a išla veľmi odvážne od úvodu. Záver jej však vôbec nevyšiel a ide až na predbežné piate miesto, z jej strany vidno nespokojnosť.
6 Veľká nádej pre domáce farby je Katharina Liensbergerová. Ale nezachytila hneď úvod a mala čo robiť, aby stratu skresala na čo najmenšie číslo. Zrýchlenie neprišlo a predbežne je štvrtá.
5 dôležité Mikaela Shiffrinová z USA je dnes určite v zozname mien, ktoré majú šancu zvíťaziť. Američanka išla veľmi agresívne a držala zelené čísla po druhý medzi čas. Podstatný bol záver trate a ten jej vyšiel výborne, o 8 stotín je rýchlejšia a ide na prvé miesto!
4 Ihneď po nej sa na trati predstavila jej reprezentačná kolegyňa a to Katharina Truppeová. Ani ona nijak výrazne neohrozila Holdenerovú a Vlhovú, už na druhom medzičase strácala skoro jednu sekundu a v cieli je napokon najpomalšia, nebol to ideálny výkon.
3 Prvá reprezentnatka domácej krajiny na trati a tou je Chiara Mairová. Rakúšanka mala pomalší nástup a strata na medzičase postupne narastala. Napokon je o 1.38 sekundy horšia ako Holdenerová.
2 dôležité Aktuálne prvá žena slalomu a celkového poradia začala veľmi dobre v úvode trate, ale potom to už boli červené čísla a platí to aj v cieli! Napokon je Petra pomalšia o 6 stotín, prvé kolo tak nevyhrá, ale nič nie je stratené v tom druhom!
2 dôležité Petra Vlhová je na trati! Držíme palce našej reprezentnatke!
1 Ako prvá sa dnes na trať dostala Wendy Holdenerová. Ešte dodáme, že postupne na trati husto sneží a uvidíme, ako to bude s podmienakmi na trati ďalej. Švajčiarska je už v cieli a stanovila prvý dnešný čas: 54.12.
časová značka Prvé kolo dnešného slalomu žien v rakúskom Flachau sa práve začalo!
Na štarte vo Falchau je už všetko pripravené na prvé kolo. Prajem príjemné športový zážitok!
Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom alpského lyžovania! Dnes je v rakúskom Flachau na programe slalom žien a pochopiteľne aj s našou reprezentantkou Petrou Vlhovou, ktorá dnes patrí medzi favoritky na víťazstvo. Patrí jej štartovné číslo dva a budeme jej držať palce, aby sa jej dnes podarilo znova triumfovať. Najprv však potrebuje zvládnuť prvé kolo, ktoré sa čoskoro začne!
Štartovná listina:

1. Wendy Holdenerová (SUI)
2. Petra Vlhová (SVK)
3. Chiara Mairová (AUT)
4. Katharina Truppeová (AUT)
5. Mikaela Shiffrinová (USA)
6. Katharina Liensbergerová (AUT)
7. Michelle Gisinová (SUI)
8. Lena Dürrová (GER)
9. Emelie Wikströmová (SWE)
10. Mina Fürst Holtmannová (NOR)
11. Erin Mielzynská (CAN)
12. Kristin Lysdahlová (NOR)
13. Irene Curtoniová (ITA)
14. Laurence St. Germainová (CAN)
15. Katharina Huberová (AUT)
16. Martina Dubovská (CZE)
17. Katharina Gallhuberová (AUT)
18. Thea Louise Stjernesundová (NOR)
19. Franziska Gritschová (AUT)
20. Nastasia Noensová (FRA)
21. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR)
22. Marta Rossettiová (ITA)
23. Ana Buciková (SLO)
24. Sara Hectorová (SWE)
25. Mélanie Meillardová (SUI)
26. Martina Peterliniová (ITA)
27. Meta Hrovatová (SLO)
28. Asa Andová (JPN)
29. Paula Moltzanová (USA)
30. Maria Therese Tvibergová (NOR)
31. Jessica Hilzingerová (GER)
32. Ali Nullmeyerová (CAN)
33. Lara Della Meaová (ITA)
34. Andrea Filserová (GER)
35. Charlie Guestová (GBR)
36. Lila Lapanjová (USA)
37. Nina O'Brienová (USA)
38. Amelia Smartová (CAN)
39. Mireia Gutiérrezová (AND)
40. Josephine Forniová (FRA)
41. Sara Rasková (SWE)
42. Piera Hudsonová (NZL)
43. Elsa Fermbäcková (SWE)
44. Charlotta Säfvenbergová (SWE)
45. Leona Popovićová (CRO)
46. Doriane Escaneová (FRA)
47. Resi Stieglerová (USA)
48. Katie Hensienová (USA)
49. Kaja Norbyeová (NOR)
50. A.J. Hurtová (USA)
51. Bernardette Lorenzová (AUT)
52. Andrea Slokarová (SLO)
53. Marie-Therese Sporerová (AUT)
54. Serena Vivianiová (ITA)
55. Martina Ostlerová (GER)
56. Magdalena Eggerová (AUT)
57. Camille Rastová (SUI)
58. Marija Škanovová (BLR)
59. Anna Gulliová (ITA)
60. Moa Bostrom Mussenerová (SWE)
61.Zoe Zimmermannová (USA)
62. Justine Clementová (CAN)
63. Jekatěrina Tkačenková (RUS)
64. Hanna Aronssonová Elfmanová (SWE)
65. Zrinka Ljutićová (CRO)
66. Kim Vanreuselová (BEL)
67. Elese Sommerová (CZE)
Vítam všetkých priaznivcov alpského lyžovania pri sledovaní tohto online textového prenosu! V ňom sa spoločne zameriame na slalom žien, ktorý bude hostiť Rakúsko a to konkrétne Flachau. Začiatok prvého kola je na programe o 18:00.

Po novom roku pokračuje kalendár SP v alpskom lyžovaní ďalej, ženy sa presunuli do Rakúska a tu absolvujú piaty slalom sezóny. Ten minulý sa stal korisťou našej slovenskej reprezentantky, Petra Vlhová dominovala v obidvoch kolách a aj vo Flachau bude hlavou favoritkou. Pre ženy to bude posledný pretek v Rakúsku a následne sa dianie SP presunie do Slovinska.

Priebežné poradie SP:

1. Petra Vlhová (SVK) 649 bodov
2. Michelle Gisinová (SUI) 530 bodov
3. Marta Bassinová (ITA) 423 bodov
4. Sofia Goggiaová (ITA) 402 bodov
5. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 390 bodov
...
10. Ester Ledecká (CZE) 277 bodov
38. Martina Dubovská (CZE) 71 bodov

Priebežné poradie slalomu:

1. Petra Vlhová (SVK) 350 bodov
2. Michelle Gisinová (SUI) 285 bodov
3. Katharina Liensbergerová (AUT) 280 bodov
4. Mikaela Shiffrinová (USA) 235 bodov
5. Wendy Holdenerová (SUI) 185 bodov
...
13. Martina Dubovská (CZE) 71 bodov

Postaví sa slovenská reprezentantka opäť na stupeň víťazov? Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 18:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo