Petra Vlhová 2 kolo v Levi nedokončila. Vypadla

12. 11. 2023 |
 

Petra Vlhová 2 kolo v Levi nedokončila.  Vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Ilustračné foto - TASR

Petra Vlhová nedokončila druhý slalom novej sezóny Svetového pohára a v druhom kole vypadla, keď dostala špicar. Nedeľnú súťaž vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá si pripísala 89. víťazstvo v prestížnom seriáli, čím zlepšila svoj rekord.

Druhá skončila Chorvátka Leona Popovičová, ktorá zaostala za víťazkou o 18 stotín a druhýkrát v kariére vystúpila na pódium. Tretie miesto obsadila Nemka Lena Dürrová (+0,30).

Vlhová vyhrala počas dvoch dní v Levi tri zo štyroch slalomových kôl. V sobotu svoju konkurenciu rozdrtila a druhej Lene Dürrovej nadelila sekundu a 41 stotín, čo je najväčší rozdiel medzi prvou a druhou pretekárkou v slalome od decembra 2019.

"To, čo sa stalo, nás trochu prekvapilo. Taký je šport. My musíme zdvihnúť hlavy, najmä Petra. Môžeme byť hrdí na to, čo počas týchto dvoch dní predviedla. Išla naplno a takéto situácie v slalome, keď idete na plný plyn, sa môžu stať. Sme smutní, ale už sa pozeráme na ďalšie preteky," uviedol tréner Vlhovej Mauro Pini.

Aktualizuj online prenos
1 dôležité Obrovská smola Petry Vlhovej! V treťom sektore je to špicar a naša pretekárka v slalome končí.
1 dôležité Petra Vlhová mala náskok 0,76 sekundy. Zajazdila najrýchlejší prvý sektor, rovnako tak i druhý!
1 dôležité Držme všetci palce, na štarte je naša Petra Vlhová!
2 dôležité Mikaela Shiffrinová mala po páde na tréningu mierne zdravotné problémy. V prvom i druhom sektore mierne stratila. Rovnako tak to bolo aj v spodnej časti, ale aj tak to s jej náskokom stačí na priebežné prvé miesto s náskokom 0,18 sekundy!
5 dôležité Leona Popovićová zajazdila najlepší prvý sektor, jej jazda bola však i naďalej skvelá, berie prvé miesto so suverénnym náskokom 1,05 sekundy!
10 dôležité Martina Dubovská mala pomalý tretí sektor, kde stratila veľa času. V cieli je to až ôsme miesto so stratou 0,92 sekundy.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo