Petra Vlhová 2 kolo v Levi nedokončila. Vypadla

12. 11. 2023 |

Petra Vlhová 2 kolo v Levi nedokončila.  Vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Ilustračné foto - TASR

Petra Vlhová nedokončila druhý slalom novej sezóny Svetového pohára a v druhom kole vypadla, keď dostala špicar. Nedeľnú súťaž vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá si pripísala 89. víťazstvo v prestížnom seriáli, čím zlepšila svoj rekord.

Druhá skončila Chorvátka Leona Popovičová, ktorá zaostala za víťazkou o 18 stotín a druhýkrát v kariére vystúpila na pódium. Tretie miesto obsadila Nemka Lena Dürrová (+0,30).

Vlhová vyhrala počas dvoch dní v Levi tri zo štyroch slalomových kôl. V sobotu svoju konkurenciu rozdrtila a druhej Lene Dürrovej nadelila sekundu a 41 stotín, čo je najväčší rozdiel medzi prvou a druhou pretekárkou v slalome od decembra 2019.

"To, čo sa stalo, nás trochu prekvapilo. Taký je šport. My musíme zdvihnúť hlavy, najmä Petra. Môžeme byť hrdí na to, čo počas týchto dvoch dní predviedla. Išla naplno a takéto situácie v slalome, keď idete na plný plyn, sa môžu stať. Sme smutní, ale už sa pozeráme na ďalšie preteky," uviedol tréner Vlhovej Mauro Pini.

Víťazkou dnešného slalomu je teda Američanka Mikaela Shiffrinová.
1 dôležité Obrovská smola Petry Vlhovej! V treťom sektore je to špicar a naša pretekárka v slalome končí.
1 dôležité Petra Vlhová mala náskok 0,76 sekundy. Zajazdila najrýchlejší prvý sektor, rovnako tak i druhý!
1 dôležité Držme všetci palce, na štarte je naša Petra Vlhová!
2 dôležité Mikaela Shiffrinová mala po páde na tréningu mierne zdravotné problémy. V prvom i druhom sektore mierne stratila. Rovnako tak to bolo aj v spodnej časti, ale aj tak to s jej náskokom stačí na priebežné prvé miesto s náskokom 0,18 sekundy!
2 Nuž a pozor. Štartuje Američanka Mikaela Shiffrinová!
3 Sara Hectorová predviedla síce dobrú jazdu, ale stačí to len na tretie miesto. Leona Popovičová bude na pódiu!
3 Poďme na vedúcu trojicu po prvom kole! Štartuje Švédka Sara Hectorová!
4 Lena Dürrová bola včera v slalome druhá. Dnes však počas celej svojej jazdy mierne strácala, v cieli jej patrí druhé miesto so stratou 0,12 sekundy.
4 Štartuje Nemka Lena Dürrová.
5 dôležité Leona Popovićová zajazdila najlepší prvý sektor, jej jazda bola však i naďalej skvelá, berie prvé miesto so suverénnym náskokom 1,05 sekundy!
5 Nuž a poďme na TOP 5 pretekárok po prvom kole. Z pozície číslo 5 štartuje Chorvátka Leona Popovićová.
6 Ali Nullmeyerová stratila výrazne v druhom sektore na terénnej nerovnosti. I tak to však stačilo na druhé miesto so stratou iba 0,01 sekundy!
6 Na trať sa o chvíľu vydá Kanaďanka Ali Nullmeyerová.
7 Wendy Holdenerová zajazdila zatiaľ najrýchlejší prvý sektor. Následne však stratila v druhom i treťom sektore. Výsledkom je tretie miesto so stratou 0,18 sekundy.
7 Štartuje skúsená Švajčiarka Wendy Holdenerová.
8 Mina Fürst Holtmannová si v druhom sektore vybudovala malý náskok, celkovo to bola výborná jazda. Patrí jej prvé miesto s náskokom 0,09 sekundy!
8 Na trať sa o chvíľu vydá Nórka Mina Fürst Holtmannová.
9 Laurence St. Germainová predviedla najlepší prvý sektor, v treťom mierne stratila. V cieli je prvá s náskokom 0,09 sekundy na Liensbergerovú!
9 Na trať mieri Kanaďanka Laurence St. Germainová.
10 dôležité Martina Dubovská mala pomalý tretí sektor, kde stratila veľa času. V cieli je to až ôsme miesto so stratou 0,92 sekundy.
10 Nuž a držme palce, na trať mieri Slovenska Martina Dubovská, ktorá reprezentuje Českú republiku!
11 Zrinka Ljutićová urobila počas jazdy drobné chyby, ale bola dynamická s priamou stopou, stačí to však len na druhé miesto so stratou 0,04 sekundy!
11 Na trať mieri Chorvátka Zrinka Ljutićová.
11 Katharina Liensbergerová mala síce nevydarený stredný sektor, ale aj tak berie prvé miesto s náskokom 0,53 sekundy!
11 Na trať mieri Rakúšanka Katharina Liensbergerová.
13 Skúsená Michelle Gisinová obsadila v Levi v roku 2020 druhé miesto. Dnes jej patrí však až piate miesto so stratou 0,38 sekundy.
13 Štartuje Švajčiarka Michelle Gisinová.
14 Chiara Pogneauxová stratila svoj náskok v strednej časti, v cieli je patrí tretie miesto so stratou 0,25 sekundy.
14 Na trať mieri Francúzka Chiara Pogneauxová.
15 Katharina Huberová predviedla aktívnu, bojovnú jazdu, v cieli je prvá s náskokom 0,09 sekundy!
15 Katharina Huberová je na trati.
15 Sme v polovici druhého kola, na trať sa o chvíľu vydá Rakúšanka Katharina Huberová.
16 Bianca Bakkeová-Westhoffová ešte nikdy vo Svetovom pohári nebodovala, dnes teda môže premiérovo získať cenné body. V strede trate stratila svoj náskok, v cieli je to tretie miesto so stratou 0,37 sekundy. S výsledkom je však mimoriadne spokojná.
16 Ďalšou pretekárkou na štarte je Nórka Bianca Bakkeová-Westhoffová.
17 Thea Louise Stjernesundová takisto stratila svoj náskok v strmej pasáži, výsledkom je deviate miesto.
17 Na trať mieri Nórka Thea Louise Stjernesundová.
18 Mélanie Meillardová je v cieli až na dvanástom mieste, jej strata činí 1,29 sekundy.
18 Mélanie Meillardová, reprezentantka Švajčiarska, práve vyštartovala.
19 Ana Buciková včera nepostúpila do druhého kola. Dnes však ide v druhom kole výborne, v hornej časti trate navýšila svoj náskok, ale v strmej pasáži ho stratila. Stačí to len na tretie miesto so stratou 0,41 sekundy.
19 Na trať sa vydala Slovinka Ana Buciková.
20 Emma Aicherová je v cieli na siedmom mieste so stratou 0,72 sekundy.
20 Ďalšou pretekárkou na štarte je Nemka Emma Aicherová, jedna z dvoch pretekárok, ktoré včera preteky nedokončili.
21 Lara Colturiová rovnako stratila celý svoj náskok v hornej časti trate, výsledkom je siedme miesto so stratou 0,80 sekundy.
21 Na trať mieri stále iba 16-ročná Lara Colturiová, ktorá reprezentuje Albánsko. Jedná sa však pôvodne o talianskú lyžiarku.
21 Katharina Gallhuberová v hornej časti trate stratila celý svoj náskok, v dolnej časti výrazne stratila. Výsledkom je šieste miesto so stratou 0,67 sekundy.
21 Na trať mieri Rakúšanka Katharina Gallhuberová.
23 Camille Rastová je v cieli na treťom mieste, takisto získa cenné body, ale je badať sklamanie, Švajčiarka jednoznačne chcela viac.
23 Vyštartovala Švajčiarka Camille Rastová.
24 Estelle Alphandová je v cieli napriek zaujímavej jazde na treťom miesto, získava však cenné body.
24 Štartuje druhá Švédka, ktorou je Estelle Alphandová
25 Cornelia Öhlundová bola však počas celej svojej jazdy pomalšia ako vedúca pretekárka Peterliniová. V cieli jej patrí piate miesto so stratou 1,21 sekundy.
25 Na trať o chvíľku vyrazí Švédka Cornelia Öhlundová.
26 Nicole Goodová volila veľmi riskantný prejazd niektorými bránkami, výsledkom je až tretie miesto so stratou 0,56 sekundy.
26 Na štarte je pripravená Švajčiarka Nicole Goodová.
27 Franziska Gritschová bola v hornej časti trate pomalšia ako súperky, nevylepšila to ani v dolnej časti, výsledkom je tretie miesto so stratou 1,13 sekundy.
27 Na trať mieri skúsená Rakúšanka Franziska Gritschová.
28 Martina Peterliniová bola v prvom sektore síce pomalšia, ale následne si začala budovať náskok, v cieli je to prvé miesto s náskokom 0,16 sekundy!
28 Ako ďalšia vyštartuje Talianka Martina Peterliniová.
29 Marie-Therese Sporerová bola v hornej časti trate veľmi rýchla, dostáva sa na prvé miesto s náskokom 1,41 sekundy.
29 Na trať vyrazila Rakúšanka Marie-Therese Sporerová.
30 Charlotte Linggová z Lichtenštajnska bola najväčším prekvapením prvého kola, v cieli určila úvodný výsledný čas na 1:55,28 a získa tak minimálne svoj prvý bod do rebríčka!
30 Na trať vyrazila Charlotte Linggová!
Na štart druhého kola je všetko pripravené, o malú chvíľu na trať vyrazí Charlotte Linggová.
Druhé kolo slalomu vo fínskom Levi sa začína o 13:00, my veríme, že naša skvelá Petra Vlhová potvrdí dominanciu z prvého kola a zaknihuje ďalšie dôležité víťazstvo v úvode lyžiarskej sezóny.
7. Wendy Holdenerová (SUI) +1,70
8. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +1,73