Petra Vlhová skončila tretia v obrovskom slalome v Sestriere

10. 12. 2022 |

Petra Vlhová skončila v obrovskom slalome tretia, vyhrala domáca Talianka Bassinová. Zajtra je na programe slalom.

Lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára žien v talianskom Sestriere 10. decembra 2022. Foto - TASR / Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom obrovskom slalome Svetového pohára tretie miesto. V talianskom Sestriere po 1. kole viedla, v druhom však klesla o dve pozície, keď za víťaznou domácou Martou Bassinovou zaostala o štyri desatiny. Druhá skončila Švédka Sara Hectorová (+0,11).

Petra Vlhová má 60.pódium

Vlhová dosiahla jubilejné 60. pódiové umiestnenie v kariére. V tejto sezóne SP skončila na pódiu tretíkrát, v novembri bola dvakrát tretia v slalome vo fínskom Levi. V celkovej klasifikácii poskočila z piateho na druhé miesto, pred ňou je iba Mikaela Shiffrinová, na ktorú stráca 25 bodov (305 - 280). Američanka obsadila v sobotu šiestu priečku. V priebežnom poradí disciplíny zostala Slovenka na štvrtej priečke, na konte má 110 bodov, na čelo sa posunula Bassinová (180).

V druhom "obráku" sezóny sa Vlhovej vydarilo 1. kolo, po ktorom sa usadila na čele. So štartovým číslom šesť predvádzala od úvodu dynamickú, agresívnu jazdu, skvele sa vyrovnala s nerovnou podložkou a optimálnu líniu si dokázala držať aj v strmej strednej časti, kde mali jej konkurentky problémy. Po úvodnej jazde viedla s náskokom siedmich stotín pred Bassinovou, na tretej pozícii figurovala obhajkyňa malého glóbusu Tessa Worleyová z Francúzska (+0,40).

Vyhrala domáca Bassinová

V 2. kole najprv zaútočila zo šiestej pozície Hectorová, dravá jazda ju nakoniec katapultovala až na pódium. Tretia po 1. kole Worleyová zaváhala a zaradila sa až za Švédku. Bassinová sa na radosť domáceho publika dostala na čelo, z ktorého ju už nedokázala zosadiť ani Vlhová. Slovenská reprezentantka opäť sľubne odštartovala, no v strmine trochu zaostala a v spodnej časti už nedokázala stratu dobehnúť.

Zajtra čaká Petru jej najsilnejšia disciplína slalom, 1.kolo v talianskom Sestriere štartuje o 10.30 hod., 2.kolo o 13.30 hod.