VIDEO Petra Vlhová vo Flachau vyhrala, opäť zdolala aj Shiffrinovú slalom zjazdové lyžovanie

14. 1. 2020 |
 

Petra Vlhová, dnes, Flachau, slalom, online prenos, 2. kolo, live, zjazdové lyžovanie. Online prenos dnešného 2. kola slalomu žien vo Flachau s Petrou Vlhovou štartuje od 20:45.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa teší z víťazstva v nočnom slalome Svetového pohára žien v rakúskom Flachau 14. januára 2020. FOTO TASR - Martin Baumann

Petra Vlhová, dnes, Flachau, slalom, online prenos, 2. kolo, live, zjazdové lyžovanie. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová triumfovala v utorňajšom nočnom slalome v rakúskom stredisku Flachau.

Petra Vlhová, dnes, Flachau, slalom, 2. kolo, zjazdové lyžovanie

Petra Vlhová, dnes, 2. kolo, Flachau, slalom, online prenos. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vo Flachau obhájila prvenstvo z vlaňajška a dosiahla dvanáste víťazstvo v kariére vo Svetovom pohári, siedme v slalome.

Súhrnným časom 1:53,65 min zdolala druhú Švédku Annu Swennovú-Larssonovú o desať stotín sekundy. Líderka SP Američanka Mikaela Shiffrinová skončila tretia (+0,43).

Vlhová uspela v druhom slalome seriálu za sebou, začiatkom januára ovládla podujatie v Záhrebe. Dvadsaťštyriročná Slovenka postavila základ víťazstva už v prvom kole, po ktorom mala pred Shiffrinovou k dobru šesť desatín sekundy. V druhom kole síce zašla až piaty najlepší čas, ale stačilo jej to na udržanie si prvej priečky. Suverénka uplynulých sezón Shiffrinová spadla z druhej pozície po prvom kole na tretiu a po viac ako piatich rokoch nestála na najvyššom stupni už v dvoch za sebou idúcich slalomoch.

"Robila som v druhom kole veľa chýb, cítila som, že som nešla najlepšie. Počula som však povzbudzovanie fanúšikov, takže som sa snažila ísť stále naplno. Nakoniec to vyšlo. Každé víťazstvo je špeciálne, ale vyhrať tu vo Flachau opäť po roku je neuveriteľné. Bolo to ťažké sa koncentrovať, ale snažila som sa dať do toho všetko," povedala Vlhová bezprostredne po triumfe pre RTVS. "Snažila som sa byť pokojná a sústredená. Bolo to napokon tesné, ale dokázala som to. Cítila som formu a som rada, že som to potvrdila. Som šťastná, že som vyhrala pred toľkými mojimi priaznivcami."

"Emócie v cieli boli veľmi veľké. Cítila som, že robím chyby a druhé kolo bolo veľmi ťažké. Keď som prešla cieľom a videla som zelené čísla, veľmi som sa začala tešiť. Tešila som sa aj preto, že moji fanúšikovia vytvorili obrovskú atmosféru. Je to jeden z tých dní, na ktoré nezabudnem. Každé víťazstvo je pre mňa špeciálne. Prvé kolo mi vyšlo celkom dobre, urobila som si veľký náskok do druhého, kde som veľkú časť stratila. Bolo to tesné, ale nakoniec som vyhrala a určite mi pomohlo prvé kolo," povedala Vlhová.

 V celkovom jodnotení SP sa Vlhová vrátila na druhú priečku, na Shiffrinovú stráca 273 bodov. Američanka je na čele aj v hosnotení slalomu o 80 bodov pred Slovenkou. "Som rada, že som sa opäť dostala na pódium, ale zo svojho výkonu som sklamaná," uviedla pre ORF Shiffrinová.

 

 

Petra Vlhová, dnes, Flachau, slalom, 2. kolo, zjazdové lyžovanie

Bol to celkovo štvrtý slovenský triumf na tradičnom podujatí vo Flachau. Pred Vlhovou (2019, 2020) sa z víťazstva dvakrát tešila aj jej krajanka Veronika Velez-Zuzulová. Bývalá slovenská reprezentantka to dokázala v rozpätí štyroch dní v januári 2016. Už 25 slalomov SP za sebou nepozná inú víťazku ako Shiffrinovú (19) alebo Vlhovú (6). Ich nadvládu neprelomila žiadna lyžiarka, odkedy 10. januára 2017 zvíťazila Frida Hansdotterová práve vo Flachau.

Vlhová rovnako ako vlani uspela so štartovým číslom 2. V prvom kole síce v hornom úseku nebola najrýchlejšia, pasáž po prvý medzičas bola ale pre ňu kľúčom k dominantnému výkonu. Na svoje pomery a fyzické proporcie nabrala od prvého oblúku dynamiku, akcelerovala v každej bránke a následne svoju jazdu typicky vygradovala.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Na prvom meraní mala až na dve stotinky v podstate rovnaké rýchlostné parametre ako pred ňou Liensbergerová. Domáca favoritka druhého sledu išla agresívne a svižne, pričom od Slovenky ju dištancovali dve chybičky v druhej fáze trate. So štvorkou svoj výkon oproti konkurencii gradovala aj Shiffrinová, nie však v porovnaní s Vlhovou.

Američanke v čistej jazde chýbal esprit a už na prvom medzičase zaostávala za rivalkou 45 stotín. Celkový Vlhovej náskok šesť desatín bol priepastný, na pomerne ľahkom, priamočiarom a čistom kurze delil ďalšie štyri elitné pretekárky balík 24 stotín. Šiesta Michelle Gisinová zo Švajčiarska už strácala výraznejšie (+1,30).

Druhé kolo bolo náročnejšie postavené, bránky rozostavil kouč Shiffrinovej, no Američanka ako predposledná štartujúca neprekonala dovtedajšiu líderku Švédku Annu Swennovú-Larssonovú, ktorá sa po vydarenom výkone vyšvihla zo štvrtej pozície po prvom kole na druhú.

Vlhová na záver pred početnou kulisou svojich fanúšikov išla so snahou neurobiť chybu a v strednej pasáži trochu podržala dva zatvorené oblúky. Na už pomerne rozbitej trati s rytmickou architektúrou sa nevyhla chybičkám, medzičasy skresávali z jej náskoku 77 stotín pred Švédkou, na napokon si jednu desatinu k dobru uchovala.

Vlhová tak opäť získala trofej Salzburskej princeznej snehového vesmíru a pri rekordnej dotácii ženského podujatia SP jej za víťazstvo patrí oficiálne vypísaných 76.716,90 švajčiarskych frankov, čo je v prepočte viac než 70.000 eur. Celkovo to bolo jej 31. pódium v kariére. Flachau je prvé dejisko SP, v ktorom Vlhová vyhrala viac ako raz.

"Keď som prišla do cieľa cítila som, že niektoré pasáže som mohla ísť lepšie. Potom prišla Mikaela a mala som náskok. Musím si pozrieť video, kde sa dalo ísť rýchlejšie a lepšie. Do druhého kola sa to budem chcieť pokúsiť udržať. Povrch je super, všetko mi hrá do karát. Druhé kolo stavia tréner Shiffrinovej, určite ma pozná a bude chcieť urobiť niečo, čo nemám rada. Taktika v druhom kole bude ako vždy, ísť naplno a nezáleží na tom, aký mám náskok. Musím riskovať a nerobiť chyby," povedala pre RTVS Vlhová. Druhé kolo je na programe od 20.45 h.

SP v lyžovaní 2020

Petra Vlhová - 1. miesto Flachau, slalom, zjazdové lyžovanie

výsledky nočného slalomu žien SP vo Flachau: 1. Petra VLHOVÁ (SR) 1:53,65 min., 2. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +0,10 s, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,43, 4. Wendy Holdenerová (Švajč.) +0,50, 5. Katharina Liensbergerová +0,80, 6. Katharina Truppeová (obe Rak.) +1,61, 7. Nina Haverová-Lösethová (Nór.) +2,24, 8. Chiara Mairová (Rak.) +2,48, 9. Michelle Gisinová (Švajč.) +2,60, 10. Laurence St.Germainová (Kan.) +2,82

celkové poradie SP (po 16 zo 40): 1. Shiffrinová 886 bodov, 2. VLHOVÁ 613, 3. Federica Brignoneová (Tal.) 565, 4. Holdenerová 417, 5. Gisinová 390, 6. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 337

poradie SP v slalome (po 5 z 9): 1. Shiffrinová 440, 2. VLHOVÁ 360, 3. Swennová-Larssonová 235, 4. Liensbergerová 231, 5. Holdenerová 180, 6. Gisinová 180

 

 

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Aktualizuj online prenos
To je odo mňa na dnes všetko, ďakujem veľmi pekne za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia.
Konečné poradie slalomu vo Flachau:
1. Petra Vlhová
2. Anna Swenn-Larssonová
3. Mikaela Shiffrinová
Nuž, Petra Vlhová vo prvý raz v kariére dvakrát za sebou porazila Mikaelu Shiffrinovú, verme, že to bude pokračovať aj v ďalšej časti sezóny.
1 dôležité Otvárajte šampanské, Petra Vlhová je v cieli na prvom mieste s náskokom 0,10 sekundy! Obrovská radosť slovenských fanúšikov vo Flachau a rovnako i obrovské emócie Petry Vlhovej!
1 dôležité Petra Vlhová víťazí!!!
1 Petra Vlhová stále ide fantasticky, na ďalšom medzičase je to však náskok len 0,12 sekundy!
1 Petra Vlhová začala veľmi agresívne, zatiaľ ide výborne, i keď z náskoku trošičku stratila.
1 Všetci držme palce! Na trať mieri slovenská hviezda PETRA VLHOVÁ!
2 Shiffrinová je v cieli prekvapujúco na druhom mieste so stratou 0,33 sekundy! Tak toto je pomerne veľké prekvapenie!
2 Mikaela Shiffrinová začala jazdu agresívne, ale v strednej časti to nebolo úplne ideálne.
2 Mikaela Shiffrinová má na štarte náskok 0,17 sekundy.
2 dôležité A teraz pozor! Na trať mieri Američanka Mikaela Shiffrinová!
3 Katharina Liensbergerová mala síce solídny začiatok kola, ale postupne viac a viac strácala a v cieli je to až tretie miesto so stratou 0,70 sekundy!
3 Na trať mieri domáca nádej na pódium, Katharina Liensbergerová!
4 Anna Swenn-Larssonová išla celú jazdu skutočne výborne, v cieli je prvá s náskokom 0,40 sekundy! Nuž, čaká nás zaujímavý záver!
4 Na trať mieri Švédka Anna Swenn-Larssonová.
5 Wendy Holdenerová zaváhala hneď v druhej bránke, následne to však bola veľmi dravá a agresívna jazdy. V cieli je to napokon prvé miesto s obrovským náskokom 1,11 sekundy!
5 Na trať mieri ďalšia Švajčiarka, tentoraz je to Wendy Holdenerová.
6 Michelle Gisinová síce mala na štarte pomerne slušný náskok, ale jazda jej nevyšla podľa predstáv a v cieli je to až štvrté miesto so stratou 0,99 sekundy.
6 Ide do tuhého, na trať mieri Švajčiarka Michelle Gisinová.
7 Chiara Mairová prišla o svoj náskok už v polovici kola, výsledkom je zatiaľ tretie miesto. Každopádne, po prvý raz v kariére sa ocitne v prvej desiatke slalomu.
7 Siedme miesto po prvom kole patrí ďalšej Rakúšanke, ktorou je Chiara Mairová.
8 Katharina Truppeová zajazdila výborné druhé kolo, v cieli je napriek jednému problému patrí prvé miesto s náskokom 0,63 sekundy! Zatiaľ je to aj najlepší čas v druhom kole!
8 Na trať mieri Rakúšanka Katharina Truppeová.
9 Nina Haver-Løsethová je v cieli suverénne prvá, má náskok 0,58 sekundy!
9 Ďalšou Nórkou na trati je Nina Haver-Løsethová.
10 Sare Hectorovej jazdy vôbec nevyšla, v cieli je patrí až 11. miesto a pre Švédku je to obrovské sklamanie.
10 Prvú desiatku po prvom kole uzatvárala Švédka Sara Hectorová.
11 Magdalena Fjällströmová mala počas svojej jazdy viacero problémov, výsledkom je až piaty celkový čas.
11 Na trať mieri Švédka Magdalena Fjällströmová.
12 Aline Daniothová spravila v hornej časti trate niekoľko chýb, v cieli je to tretie miesto so stratou 0,14 sekundy.
12 Dvanáste miesto po prvom kole patrí Švajčiarke Aline Daniothovej.
13 Irene Curtoniová predviedla výbornú jazdu, ale v cieli je až na treťom mieste.
13 Na trať mieri Talianka Irene Curtoniová.
14 Laurence St. Germainová je v cieli na prvom mieste s náskokom štyroch stotín sekundy na Katharinu Gallhuberovú!
14 Štrnáste miesto po prvom kole patrí ďalšej Kanaďanke Laurence St. Germainovej.
15 Ali Nullmeyerová je v cieli na treťom mieste so stratou 0,39 sekundy. Ali mala výbornú prvú polovicu kola, v druhej časti to však už bolo horšie.
15 Ďalšou pretekárkou na štarte je Kanaďanka Ali Nullmeyerová.
Vo Flachau nasleduje krátka prestávka.
16 V cieli patrí Paule Moltzanovej po druhom kole zatiaľ ôsme miesto so stratou takmer 9 desatín sekundy na vedúcu Gallhuberovú.
16 Zo šestnástej priečky po prvom kole sa na trať vydáva Američanka Paula Moltzanová.
17 Katharine Gallhuberovej patrí v cieli napokon na prvom mieste s náskokom 0,33 sekundy!
17 Na trať sa vydáva Rakúšanka Katharina Gallhuberová.
18 Kristin Lysdahlová nepredviedla úplne dobrú jazdu, v cieli je patrí až deviate miesto so stratou 1,32 sekundy.
18 Osemnáste miesto po prvom kole patrí Nórke Kristin Lysdahlovej.
19 Nina O'Brienová mala počas svojej jazdy obrovské problémy, v cieli je patrí 11. miesto so stratou 2,13 sekundy.
19 Na trať sa vydáva Američanka Nina O'Brienová.
20 Katharina Huberová je napokon v cieli na piatom mieste.
20 Z 20. priečky štartuje Katharina Huberová.
21 Elena Stoffelová stratila svoj náskok hneď na prvom medzičase, následne však zrýchlila. Napokon to však stačilo len na delené tretie miesto so Slovinkou Bucikovou.
21 Ďalšou pretekárkou na trati je Švajčiarka Elena Stoffelová.
22 Erin Mielzynská je v cieli napokon na na prvom mieste s náskokom 6 stotín sekundy!
22 Z 22. pozície po prvom kole štartuje Kanaďanka Erin Mielzynska.
23 Ana Buciková preťala cieľovú čiaru na druhom mieste.
23 Na trať sa vydáva ďalšia Slovinka Ana Buciková.
24 Franziska Gritschová si udržiavala náskok pred Rossettiovou, v cieli je to napokon napriek problémom prvé miesto s náskokom 0,18 sekundy.
24 Na trať mieri Rakúšanka Franziska Gritschová, ktorá mala v prvom kole rovnaký čas ako Slovinka Hrovatová.
25 Meta Hrovatová však rovnako ako pretekárka pred ňou chybuje a približne v polovici kola vypadáva!
25 Na trať sa vydáva Slovinka Meta Hrovatová.
26 Christina Ackermannová chybuje hneď v úvode druhého kola, minula bránku a vypadáva!
26 Na trať mieri ďalšia nemecká slalomárka, tentoraz je Christina Ackermannová.
27 Marina Wallnerová je napokon na štvrtom mieste s viac ako sekundovou stratou.
27 V prvom kole obsadila 27.miesto Nemka Marina Wallnerová, uvidíme ako sa jej bude dariť v druhom kole.
28 Emelie Wikströmová prišla do cieľa druhá so stratou 0,64 sekundy.
28 Ďalšou pretekárkou na trati je Švédka Emelie Wikströmová.
29 V cieli je Lena Dürrová na druhom mieste so stratou 0,90 sekundy.
29 Na trať sa vydala Nemka Lena Dürrová.
30 Marta Rossettiová je v cieli na prvom mieste s náskokom 1,25 sekundy. Rossettiová tak získa svoje prvé body medzi seniorkami!
30 Na trať mieri Talianka Marta Rossettiová.
31 Výsledný čas Andovej v cieli je 1:58,33 sek.
31 Na trať mieri Japonka Asa Andová.
Poradie po prvom kole:

1. Petra Vlhová (SVK) 53.32
2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0.60
3. Katharina Liensbergerová (AUT) +0.65
4. Anna Swenn-Larssonová (SWE) +0.77
5. Wendy Holdenerová (SUI) +0.84
6. Michelle Gisinová (SUI) +1.30
7. Chiara Mairová (AUT) +1.49
8. Katharina Truppeová (AUT) +1.81
9. Nina Haver-Løsethová (NOR) +1.85
10. Sara Hectorová (SWE) +1.92
11. Magdalena Fjällströmová (SWE) +1.97
12. Aline Daniothová (SUI) +2.04
13. Irene Curtoniová (ITA) +2.09
14. Laurence St. Germainová (CAN) +2.34
15. Ali Nullmeyerová (CAN) +2.37
16. Paula Moltzanová (USA) +2.41
17. Katharina Gallhuberová (AUT) +2.55
18. Kristin Lysdahlová (NOR) +2.65
19. Katharina Huberová (AUT) +2.71
19. Nina O'Brienová (USA) +2.71
21. Elena Stoffelová (SUI) +2.73
22. Erin Mielzynská (CAN) +2.74
23. Ana Buciková (SLO) +2.77
24. Franziska Gritschová (AUT) +2.79
24. Meta Hrovatová (SLO) +2.79
26. Christina Ackermannová (GER) +2.87
27. Marina Wallnerová (GER) +2.94
28. Emelie Wikströmová (SWE) +3.11
29. Lena Dürrová (GER) +3.13
30. Marta Rossettiová (ITA) +3.14
30. Asa Andová (JPN) +3.14
Príjemný dobrý večer, vitajte pri sledovaní on-line prenosu z druhého kola slalomu žien vo Flachau. Víťazkou prvého kola je Petra Vlhová, ktorá má pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou náskok 6 desatín sekundy.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 20:45.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo