Petra Vlhová paralelný obrovský slalom ženy ONLINE dnes Lech-Zürs LIVE

26. 11. 2020 |

Petra Vlhová, paralelný obrovský slalom, ženy, online prenos, Lech-Zürs, lyžovanie, SP. Petra Vlhová sa dnes predstaví v rakúskom Lech-Zürs na paralelnom obrovskom slalome. Všetko podstatné sa dozviete v online prenose, ktorý môžete sledovať od 17:45 hod. live.

Petra Vlhová dosiahla v kvalifikácii v Lech-Zürs tretí nejalepší čas. FOTO TASR.

Petra Vlhová, paralelný obrovský slalom, ženy, online prenos, Lech-Zürs, lyžovanie, SP. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa po troch týždňoch za polárnou kružnicou dočkala slnka v rakúskom stredisku Lech-Zürs. Okrem výborného počasia ju však potešili aj štvrtkové kvalifikačné časy paralelného obrovského slalomu Svetového pohára.

V súčte dvoch jázd mala tretí najlepší čas a večer od 17.45 h mohla zabojovať o ďalší triumf.

Počas kvalifikácie ukazoval teplomer 7 stupňov Celzia, ale pocitovo bolo ešte o čosi teplejšie. Spôsobovalo to ostré horské slnko, ktoré svietilo aj na trať. "Ja som šťastná, že konečne svieti, pretože po troch týždňoch vo Fínsku je toto pre mňa balzam na dušu.

Petra Vlhová ide paralelný obrovský slalom v Lech-Zürs, kompletné informácie o štarte a pretekoch - kliknite >>

Teším sa, ale je trošku teplo a to mi veľmi nevyhovuje. Ale trať je pripravená výborne," povedala Vlhová pre TASR.

Slovenská lyžiarka zvíťazila cez víkend v dvoch slalomoch SP vo fínskom Levi a na dobrý výsledok mohla pomýšľať aj vo štvrtok v jedinom paralelnom obrovskom slalome sezóny. "Sebavedomie mám dostatočné, ale neznamená to, že budem všetko vyhrávať.

Dám do toho všetko, ale nemám žiadne očakávania. Tu mi stačí jedno zaváhanie a som vonku. Je to iná disciplína a môže sa stať čokoľvek. Uvidíme," uviedla líderka celkového poradia SP.

Petra Vlhová jej program a výsledky v sezóne 2020/21 - kliknite >>

V prvom kole kvalifikácie dosiahla Vlhová v červených bránkach čas 23,55 s, v druhom kole išla v modrej dráhe a bola lepšia o 34 stotín sekundy: "Časovo to vyzerá, že modrá strana je rýchlejšia. Celkovo v nej mali pretekárky lepšie časy a aj mne sa v nej išlo lepšie."

Najrýchlejšia v kvalifikácii bola Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (46,52 s), lepší čas od Vlhovej mala ešte Švédka Sara Hectorová (46,68 s).

1-2 dôležité Áno! Petra Vlhová vyhráva tento pretek! Jej americká súperka Paula Moltzanová spadla pred cieľom a slovenská reprezentantka pokračuje vo famóznych výkonoch ďalej!
1-2 dôležité Odveta finále sa blíži! Pripíše si Petra Vlhová tretie prvé miesto v rade?
3-4 dôležité V malom finále bola úspešnejšia Lara Gutová-Behramiová, ktorá už po prvej jazde to mala výborne rozbehnuté!
1-2 dôležité Petra Vlhová začala prvú jazdu v modrej dráhe a od úvodu to bolo celkom vyrovnané! Záver však slovenskej reprezentantke vyšiel opäť fantasticky a zdoláva súperku o 21 stotín sekundy!
1-2 dôležité A už tu bude prvá finálová jazda! Petra, držíme palce!
SF2 dôležité Lepší štart mala napokon Hectorová a zvýšila náskok, ale Petra Vlhova ukázala fantastický záver a je vo finále! Dnes má tak isté druhé miesto, ale verme, že to bude napokon prvé miesto!
SF2 dôležité Dráma o finále vrcholí! Petra Vlhová potrebuje opäť zopakovať fantastický finish v druhej jazde a to v modrej dráhe!
SF2 dôležité Súboj Petra Vlhová a Sara Hectorová bol veľmi dramatický a v závere zvíťazila Švédka o 11 stotín! Druhá jazda však bude ešte zaujímavá, Petra pôjde navyše v modrej dráhe.
SF2 dôležité Petra Vlhová sa už sústreďuje na prvú semifinálovú jazdu, pôjde ju v červenej dráhe!
ŠF3 dôležité Fantázia! Petra Vlhová to znova zvládla v samom závere druhej jazdy, keď opäť s tesným náskokom bola lepšia a postupuje do semifinále! Brignoneová mala výborný štart, ale záver jej nevyšiel.
ŠF2 dôležité Marta Bassinová si v prvej jazde vypracovala lepší čas, ale Paula Moltzanová v druhej jazde ešte zabojovala a tesne pred cieľom zdolala Talianku! Moltzanová sa tak postarala o prvé veľké prekvapenie a je v semifinále!
ŠF3 dôležité Petra Vlhová a Federica Brignoneová už absolvovali prvú štvrťfinálovú jazdu! Bol to veľmi tesný súboj, ktorý napokon vyhrala o dve stotiny Talianka! Druhá jazda však bude ešte veľmi dramatická.
ŠF3 dôležité Petra Vlhová sa už chystá na svoju dnešnú tretiu jazdu! Znova jej všetci držíme palce!
OF5 dôležité Uf, tak to bolo tesné! Poriadna dráma v druhej jazde medzi Petrou Vlhovou a Adrianou Jelinkovou, napokon však slovenská reprezentantka zvíťazila o štyri stotiny a postupuje medzi najlepšiu osmičku!
OF5 dôležité Petra Vlhová sa dostáva druhýkrát na trať, musí zmazať náskok súperky z prvej jazdy!
OF5 dôležité Slovenská reprezentantka nezvládla svoju prvú dnešnú jazdu v červenej dráhe! Adriana Jelinková z Holandska má náskok 16 stotín, Petra tak bude mať čo v druhej jazde robiť aby súperku zdolala.
OF5 dôležité A na trať ide Petra Vlhová, držíme palce!