Petra Vlhová paralelný obrovský slalom ženy ONLINE dnes Lech-Zürs LIVE

26. 11. 2020 |
 

Petra Vlhová, paralelný obrovský slalom, ženy, online prenos, Lech-Zürs, lyžovanie, SP. Petra Vlhová sa dnes predstaví v rakúskom Lech-Zürs na paralelnom obrovskom slalome. Všetko podstatné sa dozviete v online prenose, ktorý môžete sledovať od 17:45 hod. live.

Petra Vlhová dosiahla v kvalifikácii v Lech-Zürs tretí nejalepší čas. FOTO TASR.

Petra Vlhová, paralelný obrovský slalom, ženy, online prenos, Lech-Zürs, lyžovanie, SP. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa po troch týždňoch za polárnou kružnicou dočkala slnka v rakúskom stredisku Lech-Zürs. Okrem výborného počasia ju však potešili aj štvrtkové kvalifikačné časy paralelného obrovského slalomu Svetového pohára.

V súčte dvoch jázd mala tretí najlepší čas a večer od 17.45 h mohla zabojovať o ďalší triumf.

Počas kvalifikácie ukazoval teplomer 7 stupňov Celzia, ale pocitovo bolo ešte o čosi teplejšie. Spôsobovalo to ostré horské slnko, ktoré svietilo aj na trať. "Ja som šťastná, že konečne svieti, pretože po troch týždňoch vo Fínsku je toto pre mňa balzam na dušu.

Petra Vlhová ide paralelný obrovský slalom v Lech-Zürs, kompletné informácie o štarte a pretekoch - kliknite >>

Teším sa, ale je trošku teplo a to mi veľmi nevyhovuje. Ale trať je pripravená výborne," povedala Vlhová pre TASR.

Petra Vlhová paralelný obrovský slalom ženy ONLINE dnes Lech-Zürs LIVE

Slovenská lyžiarka zvíťazila cez víkend v dvoch slalomoch SP vo fínskom Levi a na dobrý výsledok mohla pomýšľať aj vo štvrtok v jedinom paralelnom obrovskom slalome sezóny. "Sebavedomie mám dostatočné, ale neznamená to, že budem všetko vyhrávať.

Dám do toho všetko, ale nemám žiadne očakávania. Tu mi stačí jedno zaváhanie a som vonku. Je to iná disciplína a môže sa stať čokoľvek. Uvidíme," uviedla líderka celkového poradia SP.

Petra Vlhová jej program a výsledky v sezóne 2020/21 - kliknite >>

V prvom kole kvalifikácie dosiahla Vlhová v červených bránkach čas 23,55 s, v druhom kole išla v modrej dráhe a bola lepšia o 34 stotín sekundy: "Časovo to vyzerá, že modrá strana je rýchlejšia. Celkovo v nej mali pretekárky lepšie časy a aj mne sa v nej išlo lepšie."

Najrýchlejšia v kvalifikácii bola Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (46,52 s), lepší čas od Vlhovej mala ešte Švédka Sara Hectorová (46,68 s).

Aktualizuj online prenos
časová značka Paralelný obrovský slalom žien sa práve skončil!
1-2 dôležité Áno! Petra Vlhová vyhráva tento pretek! Jej americká súperka Paula Moltzanová spadla pred cieľom a slovenská reprezentantka pokračuje vo famóznych výkonoch ďalej!
1-2 dôležité Odveta finále sa blíži! Pripíše si Petra Vlhová tretie prvé miesto v rade?
3-4 dôležité V malom finále bola úspešnejšia Lara Gutová-Behramiová, ktorá už po prvej jazde to mala výborne rozbehnuté!
5-6 Aj druhá talianska reprezentatka je úspešnejšia, Bassinová tak končí na piatom mieste.
7-8 Siedme miesto si vybojovala v dnešnom preteku Brignoneová, ktorá lepšie zvládla aj druhú jazdu.
Nasleduje krátka prestávka a po nej spoznáme konečné celkové poradie dnešného preteku.
1-2 dôležité Petra Vlhová začala prvú jazdu v modrej dráhe a od úvodu to bolo celkom vyrovnané! Záver však slovenskej reprezentantke vyšiel opäť fantasticky a zdoláva súperku o 21 stotín sekundy!
1-2 dôležité A už tu bude prvá finálová jazda! Petra, držíme palce!
3-4 Lara Gutová-Behramiová a Sara Hectorová bojujú o tretie miesto. Prva menovaná získala 36 stotín a má veľkú šancu dnes skončiť na pódiu.
5-6 Marta Bassinová a Thea Louise Stjernesundová je súboj o piate miesto. Prvá jazda bola veľmi napínavá a Bassinová zvíťazila len o jednu sekundu.
7-8 Súboj o siedmie miesto zvládla lepšie Brignoneová, ktorá má do druhej jazdy náskok pol sekundy.
Finále:

Paula Moltzanová (USA)
Petra Vlhová (SVK)

O třetí místo:

Lara Gutová-Behramiová (SUI)
Sara Hectorová (SWE)

O piate miesto:

Marta Bassinová (ITA)
Thea Louise Stjernesundová (NOR)

O siedme miesto:

Federica Brignoneová (ITA)
Elisa Mörzingerová (AUT)
Semifinálové jazdy sa skončili a rovnako aj jazdy o 5-8. miesto. Uvidíme tak ešte dve finálové jazdy a súboje o konečné umiestnenie.
SF2 dôležité Lepší štart mala napokon Hectorová a zvýšila náskok, ale Petra Vlhova ukázala fantastický záver a je vo finále! Dnes má tak isté druhé miesto, ale verme, že to bude napokon prvé miesto!
SF2 dôležité Dráma o finále vrcholí! Petra Vlhová potrebuje opäť zopakovať fantastický finish v druhej jazde a to v modrej dráhe!
SF1 Prvou dnešnou finalistkou sa stáva Paula Moltzanová a jej rozprávka v dnešom preteku pokračuje ďalej! Úspešná kvalifikantka má šancu zabojovať o prvé miesto!
5-8 Federica Brignoneová napokon nedokončila druhú jazdu! Takže o piate miesto zabojuje Stjernesundová, neuvidíme teda talianske derby.
5-8 Marta Bassinová napokon pohodlne zvládla aj druhú jazdu a postupuje do súboja o piate miesto. Mörzingerová zabojuje o siedmu priečku.
Nasleduje krátka prestávka a pôjdu sa druhé jazdy v súboji o 5-8 miesto a vyvrcholí aj boj o finále.
SF2 dôležité Súboj Petra Vlhová a Sara Hectorová bol veľmi dramatický a v závere zvíťazila Švédka o 11 stotín! Druhá jazda však bude ešte zaujímavá, Petra pôjde navyše v modrej dráhe.
SF2 dôležité Petra Vlhová sa už sústreďuje na prvú semifinálovú jazdu, pôjde ju v červenej dráhe!
SF1 Lara Gutová-Behramiová a Paula Moltzanová zahájili prvú semifináovú jazdu. Američanka pokračuje vo výbornom výkone a pôjde do druhej jazdy s náskokom.
5-8 Federica Brignoneová mala výborný štart, ale v závere začala strácať. Svoju súperku Stjernesundová však zdolala v prvej jazde o 4 stotiny.
5-8 Marta Bassinová a Elisa Mörzingerová zahájili súboj o 5-8. miesto. Napokon bola úpešnejšia talianska pretekárka a má lepšiu pozíciu pred druhou jazdou.
Dvojice o 5-8. miesto:

Marta Bassinová
Elisa Mörzingerová

Thea Louise Stjernesundová
Federica Brignoneová
Semifinálové dvojice:

Lara Gutová-Behramiová (SUI)
Paula Moltzanová (USA)

Petra Vlhová (SVK)
Sara Hectorová (SWE)
Petra Vlhová sa dostala medzi najlepšiu štvoricu! Zopakovala fantastický záver druhej jazdy z osemfinále a má tak dnes šancu na ďalšie, minimálne pódiove umiestnenie.
Štvrťfinále paralelného obrovského slaslomu žien sa práve skončilo! Po krátkej pauze sa začnú jazdy o 5-8. miesto.
ŠF4 Dnešné štvrťfinále uzatvorila dvojica Thea Louise Stjernesundová a Sara Hectorová. Druhá menovaná postupuje do semifinále bez menších problémov a bude súperkou Petry Vlhovej!
ŠF3 dôležité Fantázia! Petra Vlhová to znova zvládla v samom závere druhej jazdy, keď opäť s tesným náskokom bola lepšia a postupuje do semifinále! Brignoneová mala výborný štart, ale záver jej nevyšiel.
ŠF3 Na trať ide Petra Vlhová! Verme, že zvládne druhú jazdu podobne ako tomu bolo v osemfinále!
ŠF2 dôležité Marta Bassinová si v prvej jazde vypracovala lepší čas, ale Paula Moltzanová v druhej jazde ešte zabojovala a tesne pred cieľom zdolala Talianku! Moltzanová sa tak postarala o prvé veľké prekvapenie a je v semifinále!
ŠF1 Odvetdy štvrťfinále rozbehla dvojica Lara Gutová-Behramiová a Elisa Mörzingerová. Prvá menovaná bola favoritkou už po prvej jazde a aj v tej druhej bola lepšou a je prvou semifinalistkou.
Prvé štvrťfinálové jazdy sa skončili, po krátkej pauze uvidíme tie druhé a spoznáme mená postupujúcich do najlepšej štvorky.
ŠF4 Thea Louise Stjernesundová a Sara Hectorová uzavreli prvé štvrťfinalové jazdy. Druhá menovaná zvládla lepšie záver a získava náskok vyše 40 stotín.
ŠF3 dôležité Petra Vlhová a Federica Brignoneová už absolvovali prvú štvrťfinálovú jazdu! Bol to veľmi tesný súboj, ktorý napokon vyhrala o dve stotiny Talianka! Druhá jazda však bude ešte veľmi dramatická.
ŠF3 dôležité Petra Vlhová sa už chystá na svoju dnešnú tretiu jazdu! Znova jej všetci držíme palce!
ŠF2 Marta Bassinová z Talianska začala veľmi dobre, ale v strednej časti sa to začalo vyrovnávať. Paula Moltzanová však pred cieľom chybovala a v druhej jazde pôjde s mankom.
ŠF1 Ďalšiu časť dnešého preteku zahájila dvojica Lara Gutová-Behramiová a Elisa Mörzingerová. Prvá menovaná tesný súboj zvládla lepšie len o jednu stotinu, to bude ešte zaujímavá druhá jazda.
Štvrťfinálové dvojice:

Lara Gutová-Behramiová (SUI)
Elisa Mörzingerová (AUT)

Paula Moltzanová (USA)
Marta Bassinová (ITA)

Petra Vlhová (SVK)
Federica Brignoneová (ITA)

Thea Louise Stjernesundová (NOR)
Sara Hectorová (SWE)
Po prvej jazde to vyzeralo, že sa Petra Vlhová nedostane ďalej, ale v druhej jazde zvládla tesný súboj s Jelinkovou a tak slovenská reprezentantka postúpila medzi najlepšiu osmičku.
Osemfinále paralelného obrovského slaslomu žien sa práve skončilo! Po krátkej pauze sa začnú prvé štvrťfinálové jazdy.
OF8 No a ňou bola Sara Hectorová a Katharina Truppeová. Prvá menovaná bola lepšou v oboch jazdách a tak Hectorová uzatvára štvrťfinálový zoznam.
OF7 Thea Louise Stjernesundová má za sebou výbornú druhú jazdu a Robnikovú pohodlne zdoláva. Na trať sa už chystá posledná dvojica dnešného osemfinále.
OF6 No a súperkou Vlhovej bude v ďalšom kole Federica Brignoneová z Talianska! Brignoneová mala ideálnu pozíciu v druhej jazdy a tú zvládla úspešne.
OF5 dôležité Uf, tak to bolo tesné! Poriadna dráma v druhej jazde medzi Petrou Vlhovou a Adrianou Jelinkovou, napokon však slovenská reprezentantka zvíťazila o štyri stotiny a postupuje medzi najlepšiu osmičku!
OF5 dôležité Petra Vlhová sa dostáva druhýkrát na trať, musí zmazať náskok súperky z prvej jazdy!
OF4 Marta Bassinová a Katharina Liensbergerová bol tesný súboj v prvom kole. Talianka mala len tesný náskok po prvej jazde, v tej druhej však tesne pred cieľom Liensbergerová pretek nedokončila.
OF3 Maryna Gąsienicová-Danielová bola veľkým prekvapením kvalifikácie. V úvodnej jazde však prehrala a jej súperka Paula Moltzanová pohodlne postupuje ďalej.
OF2 Domáca pretekárka Elisa Mörzingerová takisto výborne zvládla druhú jazdu a postupuje medzi najlepšiu osmičku, Kristin Lysdahlová dnes už pokračovať nebude.
OF1 Lara Gutová-Behramiová mala už po prvej jazde dodstatočný náskok a je prvou štvrťfinalistkou dnešného preteku, čo potvrdila vo výbornej druhej jazde.
Prvé osemfinále sa skončilo, po krátkej pauze sa začnú druhé osemfinálové jazdy.
OF8 Sara Hectorová a Katharina Truppeová uzavreli prvé osemfinále. Švédka ako veľká favoritka získava pred druhým kolom náskok pol sekundy.
OF7 Predposlednou dvojicou v prvom osemfinále bola Thea Louise Stjernesundová z Nórska a Tina Robniková zo Slovinska. Prvá menovaná zvládla lepšie prvú jazdu a v závere získava osem stotín k dobru.
OF6 Federica Brignoneová z Talianska zvládla prvú jazdu, domáca pretekárka Franziska Gritschová však nie, prvý pretek nedokončila.
OF5 dôležité Slovenská reprezentantka nezvládla svoju prvú dnešnú jazdu v červenej dráhe! Adriana Jelinková z Holandska má náskok 16 stotín, Petra tak bude mať čo v druhej jazde robiť aby súperku zdolala.
OF5 dôležité A na trať ide Petra Vlhová, držíme palce!
OF4 Ďalej sme mali možnosť sledovať zaujímavý súboj Marta Bassinová (ITA) vs. Katharina Liensbergerová (AUT). Talianka v červenej dráhe zvládla dramatický záver a do druhého kola pôjde s náskokom.
OF3 Paula Moltzanová z USA išla rovnako v červenej dráhe a ulohu favoritky zvládla, keď zdolala prekvapenie kvalifikácie Marynu Gąsienicovú-Danielovu z Poľska.
OF2 Elisa Mörzingerová prišla z dvojice ako jediná do ciela, pretože jej súperka Kristin Lysdahlová prvý pretek nedokončila, do druhého kola bude mať tak 30 sekundovú stratu.
OF1 Lara Gutová-Behramiová a Coralie Frasseová Sombetová bola prvá dvojica. Rýchlejšia bola pretekárka v modrej dráhe a Švajčiarska má pred druhou jadzou náskok 40 sekúnd.
časová značka Paralelný obrovský slalom žien sa práve začal!
Na trati v rakúskom stredisku je už všetko pripravené! Čoskoro uvidíme prvú dnešnú dvojicu, prajem príjemný športový zážitok!
Zatiaľ si prezrite jednotlivé osemfinálové dvojice. Kvalifikácia priniesla menšie prekvapenia, keď sa niektoré zaujímavé mená neprebojovali do hlavnej časti. Hlavnou novinkou je, že pôjde 16 pretekárok, v minulej sezóne ich bolo až 32. Jednotlivé dvojice v každej časti absolvujú dve jazdy.
Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom zjazdového lyžovania! Dnes nás v rámci SP čaká ďalší pretek a bude ním paralelný slalom žien v rakúskom lyžiarskom stredisku. Slovensko bude opäť celé toto podujatie pozorne sledovať a držať palce našej Petre Vlhovej, ktorá prichádza do Rakúska po dvoch víťazstvách vo Fínsku a dnes bude opäť hlavnou favoritkou na víťazstvo. V prvom kole bude jej súperkou Adriana Jelinková.
Dvojice pre osemfinále:

Lara Gutová-Behramiová (SUI)
Coralie Frasseová Sombetová (FRA)

Elisa Mörzingerová (AUT)
Kristin Lysdahlová (NOR)

Paula Moltzanová (USA)
Maryna Gąsienicová-Danielová (POL)

Marta Bassinová (ITA)
Katharina Liensbergerová (AUT)

Petra Vlhová (SVK)
Adriana Jelinková (NED)

Franziska Gritschová (AUT)
Federica Brignoneová (ITA)

Thea Louise Stjernesundová (NOR)
Tina Robniková (SLO)

Sara Hectorová (SWE)
Katharina Truppeová (AUT)
Vítam všetkých fanúšikov zjazdového lyžovania! Nový ročník SP v lyžovaní sa už konečne naplno rozbehol a v rakúskom lyžiarskom stredisku Lech / Zürs budeme sledovať paralelný slalom žien, ktorý sa začína o 17:45.

Celé Slovensko momentálne s veľkým obdivom sleduje výkony našej Petry Vlhovej. Slovenská lyžiarka zažiarila vo fínskom Levi, kde vyhrala oba slalomy a momentálne je na čele predbežného poradia SP, pred druhou Michelle Gisinovou má náskok 85 bodov.

Práve Rakúsko, konkréte Sölden hostil prvý pretek nového ročníka a Petra Vlhová tam v obrovskom slalome skončila na treťom mieste. Mikaela Shiffrinová napokon nebude v tomto preteku štartovať, čo stavia slovenskú reprezentantku do pozície hlavného favorita.

Všetci tak budeme Petre držať palce, sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 17:45.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo