Petra Vlhová obrovský slalom 1. kolo dnes ONLINE prenos Kranjska Gora

8. 1. 2023 |
 

Sledujte s nami ONLINE Petru Vlhovú v 1. kole obrovského slalomu, ktorý sa začína od 9:30 hod.  

Lyžiarka Petra Vlhová oslavuje tretie miesto a ďakuje fanúšikom po obrovskom slalome žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v slovinskej Kranjskej Gore v sobotu 7. januára 2023. Foto TASR - Martin Baumann

Skvelé sobotňajšie druhé kolo v podaní Petry Vlhovej dáva jej realizačnému tímu nádej pred nedeľnými pretekmi. V Kranjskej Gore sa 27-ročná Slovenka v prvých tohtoročných pretekoch na slovinskej pôde postavila v "obráku" na bronzový stupienok, pričom zajazdila druhé najrýchlejšie druhé kolo.

Sledujte s nami ako Petra Vlhová dopadne v dnešnom 1. kole obrovského slalomu, ktoré sa začína od 9:30 hod. Druhé kolo je na programe od 12.30 hod.  

Petra Vlhová obrovsky slalom 1. kolo dnes ONLINE prenos

O lepšie umiestnenie Petru Vlhovú pripravila v sobotu podľa asistenta trénera Mateja Gemzu pomalšia stredná pasáž v prvom kole. V ňom bola Vlhová šiesta, za líderkou Valerie Grenierovou z Kanady zaostávala o 36 stotín sekundy. Druhá bola Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová s mankom štyroch stotín, tretia a štvrtá priečka patrili Taliankam Federice Brignoneovej (+0,16) a vedúcej žene priebežnej klasifikácie disciplíny Marte Bassinovej (+0,24).

"Mali sme videorozbor medzi kolami, všetko sme si povedali. V strednej časti bola menej aktívna ako ostatné a neprodukovala takú rýchlosť. Je to najrovinatejšia pasáž a tam stratila," uviedol Gemza na margo prvého kola.

Asistent trénera potvrdil, že slovenská lyžiarka si je vedomá, že ešte v tejto sezóne nestála na najvyššom stupni, ale v tíme veria, že to príde čoskoro: "Stále pracujeme. Mrzí nás a hnevá, že nám stále uniká prvé miesto, ale stále máme vynikajúce výsledky. Uvidíme zajtra, straty sú len minimálne."

SP v zjazdovom lyžovaní

Petra Vlhová obrovský slalom Kranjska Gora 1. kolo online 

Aktualizuj online prenos
dôležité Teraz sme mali menšiu vynútenú prestávku. Clarissa Brecheová je totižto diskvalifikovaná.
10 dôležité Svoju jazdu má za sebou už aj včerajšie prekvapenie. Prvé pódium a hneď na najvyššom stupienku. Valérie Grenierová strácala na prvom medzičase iba štyri stotiny, potom pridala ďalších 22 stotín a v tretej časti strácala niečo málo cez pol sekundy. Kanaďanka sa môže v cieli tešiť z priebežného tretieho miesta a manka 39 stotín.
4 dôležité Petra Vlhová bola na prvom medzičase pomalšia o 38 stotín, neskôr sa jej strata zhruba zdvojnásobila. V ďalšej pasáži prišlo menšie zaváhanie a strácala cez sekundu, ale napokon sa jej poradilo stratu skresať na 87 stotín. Dnes je to zatiaľ suverénna jazda Mikaely Shiffrinovej.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo