Petra Vlhová obrovský slalom 1. kolo dnes ONLINE prenos Kranjska Gora

8. 1. 2023 |
 

Sledujte s nami ONLINE Petru Vlhovú v 1. kole obrovského slalomu, ktorý sa začína od 9:30 hod.  

Lyžiarka Petra Vlhová oslavuje tretie miesto a ďakuje fanúšikom po obrovskom slalome žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v slovinskej Kranjskej Gore v sobotu 7. januára 2023. Foto TASR - Martin Baumann

Skvelé sobotňajšie druhé kolo v podaní Petry Vlhovej dáva jej realizačnému tímu nádej pred nedeľnými pretekmi. V Kranjskej Gore sa 27-ročná Slovenka v prvých tohtoročných pretekoch na slovinskej pôde postavila v "obráku" na bronzový stupienok, pričom zajazdila druhé najrýchlejšie druhé kolo.

Sledujte s nami ako Petra Vlhová dopadne v dnešnom 1. kole obrovského slalomu, ktoré sa začína od 9:30 hod. Druhé kolo je na programe od 12.30 hod.  

Petra Vlhová obrovsky slalom 1. kolo dnes ONLINE prenos

O lepšie umiestnenie Petru Vlhovú pripravila v sobotu podľa asistenta trénera Mateja Gemzu pomalšia stredná pasáž v prvom kole. V ňom bola Vlhová šiesta, za líderkou Valerie Grenierovou z Kanady zaostávala o 36 stotín sekundy. Druhá bola Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová s mankom štyroch stotín, tretia a štvrtá priečka patrili Taliankam Federice Brignoneovej (+0,16) a vedúcej žene priebežnej klasifikácie disciplíny Marte Bassinovej (+0,24).

"Mali sme videorozbor medzi kolami, všetko sme si povedali. V strednej časti bola menej aktívna ako ostatné a neprodukovala takú rýchlosť. Je to najrovinatejšia pasáž a tam stratila," uviedol Gemza na margo prvého kola.

Asistent trénera potvrdil, že slovenská lyžiarka si je vedomá, že ešte v tejto sezóne nestála na najvyššom stupni, ale v tíme veria, že to príde čoskoro: "Stále pracujeme. Mrzí nás a hnevá, že nám stále uniká prvé miesto, ale stále máme vynikajúce výsledky. Uvidíme zajtra, straty sú len minimálne."

SP v zjazdovom lyžovaní

Petra Vlhová obrovský slalom Kranjska Gora 1. kolo online 

Aktualizuj online prenos
Koniec časová značka Preteky sa skončili.
64 Ako posledná sa na štart postavila Lena Dürrová. Tá finišuje v cieli na konečnom 48. mieste a ukončila tak dnešné prvé kolo.
63 Možno aj veľké čakanie majú za následok 60. miesto pre Prisku Nuferovú.
dôležité Teraz sme mali menšiu vynútenú prestávku. Clarissa Brecheová je totižto diskvalifikovaná.
62 Laura Steinmairová, ďalšia mladá pretekárka, finišuje na päťdesiatom mieste.
61 Medzi posledné pretekárky na štarte patrila aj Clarisse Brecheová. Tej chýbalo na postup do druhého kola mať rýchlejší čas o zhruba štyri desatiny.
60 České farby dnes hájila Adriana Jelínková. Tá však navyšovala svoju stratu až je z toho finálny čas 59,17 sekundy a priebežné 53. miesto.
59 Ava Sunshineová, iná Američanka, sa usadila na začiatku piatej desiatky.
58 Na posledné priečky sa usádza aj Stella Johanssonová.
57 Len druhou pretekárkou, ktorá dnes končí predčasne je Cassidy Grayová.
56 Mladá Lara Colturiová dnes neskončí lepšie ako na 52. mieste, pretože stráca bez mála štyri sekundy.
55 Katie Hensienová je zatiaľ tretia najpomalšia lyžiarka.
54 Pred bránami druhého kola končí aj Sarah Bennettová.
53 Neja Dvorniková nepoteší domáce publikum, pretože do druhého kola nenazrie.
52 To isté platí aj o Nine Astnerovej.
51 Keby bola Magdalena Luczaková o niečo rýchlejšia, mohla pomýšľať na druhé kolo. Takto sa musí uspokojiť s 35. miestom.
50 Piatu desiatku pretekárok ukončila Luisa Bertaniová. Jubilejné štartovné číslo jej však šťastie na postup neprinieslo.
49 Kristin Lysdahlová sa snaží dostať do stratenej formy, ale dnes to nebude stačiť na lepšie umiestnenie ako 46. miesto.
48 Stratu takmer 3,5 sekundy má v cieli Vanessa Kasperová. Tá je aktuálne na 43. mieste.
47 To sa nedá povedať o Hanne Aronsson Elfmanovej, ktorej umiestnenie činí piatu desiatku.
46 Zrinka Ljutićová sa blysla výbornou jazdou a uvidíme ju v druhom kole. Priebežne figuruje na 23. mieste.
45 O desať miest lepšie ako je jej štartovacie číslo sa zatiaľ umiestnila Roberta Melesiová.
44 Doriane Escaneová finišuje na konci štvrtej desiatky a s veľkou pravdepodobnosťou sa prepadne.
43 To však neplatí o Elise Platinovej, ktorá je priebežne dvadsiata siedma.
42 Hilma Lövblomová bude taktiež poobede odpočívať, pretože skončí najlepšie na 35. mieste.
41 Rovnaký osud postihol aj Elisabeth Kappaurerovú.
40 Jubilejnou štyridsiatou pretekárkou na štarte bola Vivianne Härriová. Švajčiarka sa však do druhého kola nepozrie.
39 Julia Scheibová sa s veľkou pravdepodobnosťou postaví aj na štart druhého kola. V cieli je zatiaľ na 23. mieste.
38 Clara Direzová bude potrebovať pomoc všetkých svätých. Po svojej jazde figuruje na 29. mieste.
37 Za podpory domáceho publika odjazdila Tina Robniková 23. najlepšiu jazdu dnešných pretekov.
36 Hneď ďalšia pretekárka jej druhé kolo vyfúkla. Lisa Nybergová ide totižto na 28. miesto.
35 Aktuálne posledné postupové miesto obsadila Nemka Jessica Hilzingerová. Tá bude potrebovať ešte veľkú dávku šťastia, aby súťažila aj poobede.
34 Výborný výsledok dnes zaznamená aj Britt Richardsonová. Tá sa do druhého kola s určitosťou pozrie, pretože je priebežne štrnásta.
33 Druhú polovicu pretekárok odštartovala Elisa Mörzingerová. Ťažko povedať, či sa pozrie do druhého kola, pretože je na 26. pozícii.
32 Asja Zenereová je až na 28. mieste a možno nezopakuje účasť v druhom kole zo včerajška.
31 V cieli je so svojou jazdou mimoriadne spokojná Estelle Alphandová, ktorá je zatiaľ na 14. priečke.
30 Jubilejnou tridsiatou pretekárkou na štarte bola Nina O'Brienová. Američanka nepredviedla najhoršiu jazdu a je priebežne sedemnásta.
29 Rovnaký osud, akurát s vyššou stratou, mala aj Katharina Huberová. Rakúšanka stráca v cieli až 4,44 sekundy a je priebežne najhoršia.
28 Simone Wildová strácala na prvom medzičase pol sekundy. V priebehu jazdy svoju úvodnú stratu násobila a v cieli stráca niečo málo pod dve sekundy. Švajčiarka je zatiaľ pätnásta.
27 Rakúšanka Stephanie Brunnerová skončí v prvom kole najlepšie na 19. mieste so stratou 2,11 sekundy.
26 Celú jazdu išla Franziska Gritschová zhruba na úrovní 15. miesta. V cieli sa jej zjazd kvalifikoval ako zatiaľ osemnásty najlepší.
25 Andrea Ellenbergerová má stratu 2,3 sekundy a aj toto by malo stačiť na druhé kolo.
24 S mankom necelých dvoch sekúnd sa do druhého kola prepracuje aj Alice Robinsonová, ktorá je zatiaľ pätnásta.
23 Camille Rastová v tejto sezóne body zbiera, ale ani raz z toho nebolo umiestnenie v top 20-ke. Do druhého kola vyštartuje najlepšie zo 17. priečky.
22 Na vlas identický čas s Paulou Moltzanovou, a teda na ôsme miesto ide Nórka Mina Fürst Holtmannová.
21 Maria Therese Tvibergová mala tretí sektor druhý najrýchlejší po vedúcej pretekárke a vyslúžila si aj vďaka tomu priebežné jedenáste miesto.
20 Moje predchádzajúce hypotézy o rakúskom lyžovaní v tejto sezóne potvrdila aj Katharina Liensbergerová. S mankom 2,5 sekundy sa usadila k svojim krajankám na chvost rebríčka.
19 Prvou pretekárkou, ktorá dnes predčasne končí je Ricarda Haaserová. Našťastie sa jej nič vážne nestalo a my pokračujeme ďalej.
18 Vo všeobecnosti sa rakúskym lyžiarkam túto sezónu nie príliš darí. Ramona Siebenhoferová to len potvrdila, keď strácala sekundu už na prvom medzičase. V priebehu jazdy sa červené čísla vyšplhali až na hranicu 3,81 sekundy, čo ju zaraďuje na posledné miesto.
17 Wendy Holdenerová má v cieli manko 2,31 sekundy, a to nemohlo stačiť na lepšie umiestnene ako na priebežnej 15. priečke.
16 Po menšej prestávke sa na štart postavila Ana Buciková. Domáca pretekárka za hlasitých ováciách finišuje so stratou 1,23 sekundy na priebežnom deviatom mieste.
15 Prvú pätnástku uzatvorila Coralie Frasseová Sombetová. Tá zaknihovala včera najlepšie kariérne umiestnenie v obrovskom slalome. Na minimálne vyrovnanie včerajšieho šiesteho miesta sa jej bude v druhom kole útočiť z najlepšie štrnásteho miesta len veľmi ťažko.
14 Nórka Ragnhild Mowinckelová mala v polovici svojej jazdy manko jednej sekundy. Strata tejto pretekárky sa napokon vyšplhala na hranicu 1,58 sekundy a ide na priebežné desiate miesto.
13 Na ôsme miesto ide taktiež aj Paula Moltzanová. Nebyť drobných zaváhaní, Američanka mohla preskočiť aj našu Petru Vlhovú.
12 Michelle Gisinová strácala na prvom medzičase už viac ako sedem desatín, následne sa vyšplhala na hranicu jednej sekundy. Švajčiarka stráca v cieli cez dve sekundy a s rovnakým časom ako Tessa Worleyová ide na zdieľané desiate miesto.
11 Poľka Maryna Gąsienicová-Danielová začala taktiež agresívne, ale v úvode strácala už štyri desatiny. Naša severná susedka ide napokon za Petru Vlhovú na ôsme miesto.
10 dôležité Svoju jazdu má za sebou už aj včerajšie prekvapenie. Prvé pódium a hneď na najvyššom stupienku. Valérie Grenierová strácala na prvom medzičase iba štyri stotiny, potom pridala ďalších 22 stotín a v tretej časti strácala niečo málo cez pol sekundy. Kanaďanka sa môže v cieli tešiť z priebežného tretieho miesta a manka 39 stotín.
9 Thea Louise Stjernesundová sa včera v druhom kole posunula o skvelých 12 pozícií. Povzbudená skvelým výsledkom ide Nórka na priebežné siedme miesto so stratou 1,89 sekundy.
8 Prvou pretekárkou mimo elitnej sedmičky je Katharina Truppeová. Tá má čo po včerajšku naprávať, pretože sa nedostala do druhého kola. Rakúšanka bude zatiaľ figurovať na poslednom mieste so stratou 3,49 sekundy.
7 Včera skončila v obrovskom slalome piata. Dnes pôjde Lara Gutová-Behramiová do druhého kola z najlepšie štvrtého miesta a s mankom 77 stotín.
6 Rovnako 24 stotín strácala aj Sara Hectorová, ale už na prvom medzičase. Strata Švédky sa postupne vyšplhala na hranicu 85 stotín a predbehla Petru Vlhovú o dve stotiny.
5 Federica Brignoneová začala veľmi agresívne a na prvom medzičase strácala iba osem stotín, v druhom sektore si pripísala najrýchlejšiu jazdu a manko skresala. V záverečnej časti dala Talianka do toho všetko a ide na druhé miesto o 24 stotín. Ide tak pred svoju krajanku a našu lyžiarku.
4 dôležité Petra Vlhová bola na prvom medzičase pomalšia o 38 stotín, neskôr sa jej strata zhruba zdvojnásobila. V ďalšej pasáži prišlo menšie zaváhanie a strácala cez sekundu, ale napokon sa jej poradilo stratu skresať na 87 stotín. Dnes je to zatiaľ suverénna jazda Mikaely Shiffrinovej.
3 S poradovým číslom tri sa na štart postavila Tessa Worleyová. Francúzka strácala na druhom medzičase už cez sekundu. V cieli sa jej manko vyšplhalo až na 2,08 sekundy.
2 Včerajšia strieborná Marta Bassinová kontinuálne strácala počas celej svojej jazdy a v cieli stráca až 73 stotín.
1 Ako prvá sa dnes na trať postavila Američanka Mikaela Shiffrinová. Tá stanovali úvodný čas na 55,30 sekundy.
Štart časová značka Preteky sa začali.
Štartovná listina:

1. Mikaela Shiffrinová (USA)
2. Marta Bassinová (ITA)
3. Tessa Worleyová (FRA)
4. Petra Vlhová (SVK)
5. Federica Brignoneová (ITA)
6. Sara Hectorová (SWE)
7. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
8. Katharina Truppeová (AUT)
9. Thea Louise Stjernesundová (NOR)
10. Valérie Grenierová (CAN)
11. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL)
12. Michelle Gisinová (SUI)
13. Paula Moltzanová (USA)
14. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
15. Coralie Frasseová Sombetová (FRA)
16. Ana Buciková (SLO)
17. Wendy Holdenerová (SUI)
18. Ramona Siebenhoferová (AUT)
19. Ricarda Haaserová (AUT)
20. Katharina Liensbergerová (AUT)
21. Maria Therese Tvibergová (NOR)
22. Mina Fürst Holtmannová (NOR)
23. Camille Rastová (SUI)
24. Alice Robinsonová (NZL)
25. Andrea Ellenbergerová (SUI)
26. Franziska Gritschová (AUT)
27. Stephanie Brunnerová (AUT)
28. Simone Wildová (SUI)
29. Katharina Huberová (AUT)
30. Nina O'Brienová (USA)
31. Estelle Alphandová (SWE)
32. Asja Zenereová (ITA)
33. Elisa Mörzingerová (AUT)
34. Britt Richardsonová (CAN)
35. Jessica Hilzingerová (GER)
36. Lisa Nybergová (SWE)
37. Tina Robniková (SLO)
38. Clara Direzová (FRA)
39. Julia Scheibová (AUT)
40. Vivianne Härriová (SUI)
41. Elisabeth Kappaurerová (AUT)
42. Hilma Lövblomová (SWE)
43. Elisa Platinová (ITA)
44. Doriane Escaneová (FRA)
45. Roberta Melesiová (ITA)
46. Zrinka Ljutićová (CRO)
47. Hanna Aronssonová Elfmanová (SWE)
48. Vanessa Kasperová (SUI)
49. Kristin Lysdahlová (NOR)
50. Luisa Matilde Maria Bertaniová (BUL)
51. Magdalena Luczaková (POL)
52. Nina Astnerová (AUT)
53. Neja Dvorniková (SLO)
54. Sarah Bennettová (CAN)
55. Katie Hensienová (USA)
56. Lara Colturiová (ALB)
57. Cassidy Grayová (CAN)
58. Stella Johanssonová (USA)
59. Ava Sunshineová (USA)
60. Adriana Jelínková (CZE)
61. Clarisse Brecheová (FRA)
62. Laura Steinmairová (ITA)
63. Priska Nuferová (SUI)
64. Lena Dürrová (GER)
Vítame vás pri sledovaní dnešného online textového prenosu z obrovského slalomu žien v slovinskej Kranjskej Gore. V rovnakej disciplíne sa v dejisku pretekov bojovalo o body aj včera. Zrodilo sa veľké prekvapenie, pretože svoje prvé pódium a hneď na najvyššom stupienku, si vybojovala Kanaďanka Valérie Grenierová. Za ňou skončila Marta Bassinová a na treťom mieste skončila o tri stotiny za Taliankou bola na treťom mieste naša Petra Vlhová. Prvé kolo bolo mimoriadne vyrovnané, kedy napríklad Vlhová bola šiesta s mankom len 36 stotín. Dnes môžeme očakávať rovnako vyrovnané preteky.
Poradie disciplíny:

1. Marta Bassinová (ITA) 380 b
2. Mikaela Shiffrinová (USA) 300 b
3. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 297 b
4. Petra Vlhová (SVK) 286 b
5. Federica Brignoneová (ITA) 224 b
6. Sara Hectorová (SWE) 167 b
7. Valérie Grenierová (CAN) 167 b
8. Tessa Worleyová (FRA) 161 b
9. Ragnhild Mowinckelová (NOR) 146 b
10. Paula Moltzanová (USA) 112 b
Poradie SP:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1015 b
2. Petra Vlhová (SVK) 646 b
3. Wendy Holdenerová (SUI) 511 b
4. Sofia Goggiaová (ITA) 470 b
5. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 416 b
6. Marta Bassinová (ITA) 415 b
7. Corinne Suterová 337 b
8. Sara Hectorová (SWE) 332 b
9. Ragnhild Mowinckelová (NOR) 326 b
10. Anna Swenn-Larssonová (SWE) 320 b
...
39. Martina Dubovská 94 b
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 09:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo