Petra Vlhová nočný slalom 1. kolo ONLINE dnes Flachau

10. 1. 2023 |
 

Sledujte s nami nočný slalom vo Flachau a držte palce Petre Vlhovej. ONLINE prenos z 1. kola štartuje od 18.00 hod.  

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas žrebu štartovacích čísel na utorkový nočný slalom Svetového pohára žien v rakúskom Flachau v pondelok 9. januára 2023. Foto TASR - Martin Baumann

Večerná šou počas žrebovania štartových čísel pred utorkovým nočným slalomom Svetového pohára vo Flachau patrila Petre Vlhovej. Slovenka zožala najväčší aplauz, ktorý prekvapivo nepatril domácim lyžiarkam z Rakúska. Vlhová sa z pódia prihovorila fanúšikom v rodnej reči.

Prvé kolo štartuje od 18:00 hod., druhé kolo sa začína od 20.45 hod.

Petra Vlhová nočný slalom ONLINE dnes Flachau 

O tom, komu bude patriť najväčší potlesk, svedčilo už množstvo vlajok so slovenským znakom. V cieľových priestoroch slalomu bolo zhruba 350 až 400 divákov. Z okruhu favoritiek si ako prvá žrebovala číslo Mikaela Shiffrinová, na trať vyrazí Američanka ako prvá.

Vlhová bude štartovať s číslom šesť. Po tom, ako jej moderátor šou podal mikrofón, sa fanúšikom prihovorila v slovenčine: "Som rada, že vás prišlo tak veľa, držte mi zajtra palce!"

V rakúskom stredisku popoludní pokropil zjazdovku dážď, no večer už snežilo. Počas utorka by mali teploty klesnúť pod nulu a tesne pred pretekmi by malo prestať snežiť.

 

Aktualizuj online prenos
Koniec časová značka Preteky sa skončili.
69 Posledná pretekárka na štarte bola Magdalena Luczaková, no ani ona neprišla do cieľa.
68 So značnými problémami jazdila aj Kiara Derksová. Tá však vydržala na trati až do konca a je so stratou cez 7 sekúnd na 45. mieste.
67 Piera Hudsonová predlžuje negatívnu sériu. Už päť pretekárok po sebe neprišlo do cieľa.
66 Victoria Pallaová končí podobne ako trojica pretekárok pred ňou.
65 To isté platí aj o Belgičanke Kim Vanreuselovej, ktorá vypadla v prakticky identickom mieste.
64 Tesne po treťom medzičase končí predčasne aj Sophia Waldaufová.
63 Nepríjemný koniec má za sebou aj Dženifera Ģērmaneová.
62 Lorina Zelgerová je rýchlejšia iba od poslednej Anity Gulliovej.
61 V cieli nebude klasifikovaná ani Valentina Pfurtschellerová.
60 Stratu takmer 5,5 sekundy nazbierala Slovinka Nika Tomšičová.
59 Asa Andová mala veľké problémy, ale ustála ich. V cieli to na druhé kolo nestačilo a je priebežne na 39. priečke.
58 Dnešné preteky nepriniesli šťastie ani Fínke Riikka Honkanenová.
57 Kenza Lachebová ide až na 39. miesto a taktiež nebude figurovať v druhom kole.
56 Ďalšia pretekárka z Rakúska je preč. Lisa Hörhagerová končí po fatálnom zaváhaní.
55 Sľubný prvý medzičas mala aj Cornelia Öhlundová. To isté platilo aj o druhom meranom úseku. Celkovo činí jej manko 4,19 sekundy, čo bohužiaľ nestačí na postup.
54 Doriane Escaneová predviedla veľmi agresívnu jazdu s dobrými medzičasmi, ale ani ona nepríde do cieľa v rámci pravidiel. Veľká škoda.
53 Lara Colturiová, nazývaná aj zázračným dieťaťom, začala zaujímavo, ale potom sa nevyvarovala chybe, ktorá znamená jej predčasný koniec.
52 Predčasne odsúťažené má už aj Beatrice Solaová s poradovým číslom 52.
51 Problémy mala aj Janine Mächlerová. Preteky však dokončila a je priebežne na 36. pozícii.
50 Talianka Anita Gulliová sa po obrovskej chybe síce dostala do cieľa, ale jej strata je v drakonickej hodnote 11,6 sekundy.
49 Druhú desiatku pretekárok, ktoré dnešnú jazdu nedokončili načala Švédka Emelie Hennigová.
48 Bernadette Lorenzová postupne násobila svoju stratu. Tá sa vyšplhala na hranicu 5,25 sekundy a je priebežne najpomalšia.
47 Katie Hensienová prerušila túto negatívnu sériu a po dvoch neúspešných pretekárkach tu máme príchod do cieľa. Bohužiaľ, na postup do druhého kola to nestačí, pretože Američanka končí až tridsiata druhá.
46 Rovnaký osud predčasného skončenia dnešných pretekov postihol aj Američanku Avu Sunshineovú.
45 Predčasne končí aj Francúzka Marie Lamureová.
44 Do druhého kola by sa bez problémov mala dostať Nina O'Brienová, ktorá zajazdila zatiaľ dvadsiaty najlepší čas.
43 Do klubu pretekárok, ktoré predčasne skončili sa pridáva aj Vera Tschurtschenthalerová.
42 Vo večerných hodinách bude môcť odpočívať Lara Della Meaová, pretože finišuje až v štvrtej desiatke.
41 Veľkú dávku šťastia bude potrebovať Lila Lapanjová, pretože ide na priebežné 29. miesto.
40 To isté platí aj o Chiare Pogneauxovej, tá ide až za predchádzajúcu pretekárku.
39 Marie-Therese Sporerová sa do druhého kola s určitosťou nepozrie, pretože figuruje na 31. meiste.
38 Marta Rossettiová rozbila švajčiarsku enklávu a ide na 28. miesto medzi Daniothovú a Goodovú.
37 Prvou pretekárkou, ktorá prekročila stratu piatich sekúnd je Američanka Zoe Zimmermannová.
36 Moa Boströmová Müssenerová končí bohužiaľ predčasne a ešte pred prvým medzičasom táto Švédka padá.
35 Švajčiarka Elena Stoffelová sa usadí na 24. miesto a pridala sa k svojim krajankám, pretože od 23. miesta po 28. pozíciu sú umiestnené výhradne Švajčiarky.
34 Len ju dokázala poraziť Nicole Goodová. Obávam sa, že ani jednej z týchto dvoch pretekárok to na druhé kolo stačiť nebude.
33 Martina Peterliniová je vôbec prvá, ktorá stratila cez štyri sekundy, a preto je pochopiteľne posledná.
32 Jessica Hilzingerová bola pre zmenu vynikajúca. Nemka stratila niečo málo cez dve sekundy a je priebežne dvanásta.
31 Po menšej prestávke sa na trať postavila Mélanie Meillardová. Tá so svojou jazdou nemôže byť spokojná, pretože ide na priebežné 25. miesto.
30 S jubilejným štartovným číslom 30 sa na štart postavila mladá Emma Aicherová. Úvodná strata Nemky činila štyri desatiny. Toto číslo sa postupne násobilo, až dosiahlo hodnotu 2,22 sekundy.
29 Aline Daniothová mala v pasáži, kde skončili niektoré pretekárky, taktiež problémy, ale napokon to ustála. V cieli činí jej strata 3,39 sekundy.
28 Po negatívnej sérii dvoch vypadnutých pretekárok tu máme príchod do cieľa. Andrea Filserová stráca v cieli bez mála tri sekundy.
27 Následne prichádza ďalšie vypadnutie. Klasifikovaná nebude ani Neja Dvorniková.
26 Kristin Lysdahlová strácala na prvom medzičase bezmála sekundu. Tesne po druhom medzičase však prišiel nepríjemný pád, a preto je tu predčasný koniec.
25 Katharina Huberová je ešte o dve stotiny pomalšia ako jej predchádzajúca krajanka, a teda je pätnásta.
24 Franziska Gritschová preťala cieľovú čiaru so stratou 2,48 sekundy, čo zatiaľ stačí na 14. miesto.
23 Najstaršia pretekárka na štartovej listine je dnes Nastasia Noensová. Francúzka sa vtesnala pod stratu troch sekúnd.
22 Na trati bola ďalšia Kanaďanka. Amelia Smartová postupne navyšovala svoju stratu, ktorá sa po preťatí cieľovej čiary vyšplhal až na hranicu 3,14 sekundy.
21 Laurence St. Germainová ukazuje, že jej pretekať vo Flachau sedí a po skvelej jazde ide na priebežné siedme miesto so stratou pod jeden a pol sekundy.
20 Jubilejné číslo 20, bohužiaľ, Marie Therese Tvibergovej šťastie neprinieslo a Nórka končí predčasne.
19 Švajčiarka Camille Rastová svoju stratu postupne navyšovala až sa vyšplhala na hranicu 3,24 sekundy. Juniorská majsterka sveta v tejto disciplíne bola rýchlejšia iba ako jej krajanka Michelle Gisinová.
18 Thea Louise Stjernesundová nepredviedla jazdu ako jej predchodkyňa. Nórka však bude figurovať na siedmom mieste a v cieli je očividne spokojná.
17 Zrinka Ljutićová začala veľmi agresívne a na prvom medzičase strácala iba sedem stotín, následne bola dokonca o 15 stotín v zelených číslach. Po náročnej pasáži však začala strácať, ale svojou výbornou jazdou si vyslúžila skvelé tretie miesto.
16 Po menšej prestávke sa na trať postavila Hanna Aronssonová Elfmanová. Švédka sa usadila za svoju krajanku Saru Hectorovú a je priebežne desiata.
15 Bohužiaľ, Martina Dubovská sa pridáva do trojlístka pretekárok, ktorých čas dnes nebude klasifikovaný.
14 Niečo podobné platí aj pre Leonu Popovićovú s tým rozdielom, že Chorvátka je so stratou 3,16 sekundy rýchlejšia len od poslednej Gisinovej.
13 S poradovým číslom 13 sa na štart postavila Sara Hectorová. Švédka postupne navyšovala svoju stratu na našu lyžiarku, ktorá sa vyšplhala v cieli až na 2,04 sekundy.
12 So svojím výkonom nebude takisto spokojná ani Paula Moltzanová. Američanka sa usadí zatiaľ na siedme miesto.
11 Katharina Truppeová je o deväť stotín pomalšia od svojej krajanky Kathariny Liensbergerovej a je priebežne siedma.
10 Michelle Gisinová sa túto sezónu veľmi trápi. Potvrdzuje to aj táto jej jazda, po ktorej ide na posledné miesto so stratou 3,33 sekundy.
9 Mina Fürst Holtmannová síce nie je prvá pretekárka, ktorá predčasne končí, ale je prvou, ktorá končí na zemi. Všetko je však v poriadku a po Nórkinom vypadnutí budeme pokračovať ďalej.
8 Z druhej sedmičky štartuje s najnižším číslom Ali Nullmeyerová. Kanaďanka je zatiaľ najpomalšia a ide na siedme miesto.
7 Wendy Holdenerová zišla vo svojej jazde z ideálnej stopy, čo má za následok jej stratu 1,24 sekundy a priebežné štvrté miesto.
6 dôležité Petra Vlhová, ktorej tréner staval dnešnú trať prvého kola, strácala na prvom medzičase iba dve stotinky. Na tom druhom to boli už dve desatiny. Naša lyžiarka zvládla náročnú pasáž na výbornú, a to sa odzrkadlilo na treťom medzičase, kde išla Slovenka do zelených čísel. Výbornou jazdou si Petra Vlhová vyslúžila o 17 stotín priebežné prvé miesto!
5 Anna Swenn-Larssonová začala veľmi agresívne a strácala iba 17 stotín. V ďalšej pasáži svoje manko navýšila iba zanedbateľne. Švédka náročnú pasáž zvládla a v cieli je priebežne tretia so stratou 1,19 sekundy.
4 Ďalšou pretekárkou na štarte bola Ana Buciková. Slovinka sa bohužiaľ stáva prvou pretekárkou, ktorá končí predčasne.
3 Trápiaca sa Katharina Liensbergerová, zverenkyňa Livia Magoniho, strácala až 64 stotín hneď na prvom medzičase. Na tom druhom to bolo cez sekundy. V cieli činí jej manko 1,68 sekundy.
2 Lena Dürrová strácala na prvom medzičase iba päť stotín. Nemka bola na treťom čase v zelených číslach, ale potom prišlo fatálne zaváhanie, kedy takmer predčasne skončila. Napokon je z toho strata 79 stotín.
1 Ako prvá sa na štart postavila jedna z najväčších favoritiek na celkový triumf. Mikaela Shiffrinová stanovila úvodný čas na hranicu 56,07.
Štart časová značka Preteky sa začali.
Štartovná listina:

1. Mikaela Shiffrinová (USA)
2. Lena Dürrová (GER)
3. Katharina Liensbergerová (AUT)
4. Ana Buciková (SLO)
5. Anna Swenn-Larssonová (SWE)
6. Petra Vlhová (SVK)
7. Wendy Holdenerová (SUI)
8. Ali Nullmeyerová (CAN)
9. Mina Fürst Holtmannová (NOR)
10. Michelle Gisinová (SUI)
11. Katharina Truppeová (AUT)
12. Paula Moltzanová (USA)
13. Sara Hectorová (SWE)
14. Leona Popovićová (CRO)
15. Martina Dubovská (CZE)
16. Hanna Aronssonová Elfmanová (SWE)
17. Zrinka Ljutićová (CRO)
18. Thea Louise Stjernesundová (NOR)
19. Camille Rastová (SUI)
20. Maria Therese Tvibergová (NOR)
21. Laurence St. Germainová (CAN)
22. Amelia Smartová (CAN)
23. Nastasia Noensová (FRA)
24. Franziska Gritschová (AUT)
25. Katharina Huberová (AUT)
26. Kristin Lysdahlová (NOR)
27. Neja Dvorniková (SLO)
28. Andrea Filserová (GER)
29. Aline Daniothová (SUI)
30. Emma Aicherová (GER)
31. Mélanie Meillardová (SUI)
32. Jessica Hilzingerová (GER)
33. Martina Peterliniová (ITA)
34. Nicole Goodová (SUI)
35. Elena Stoffelová (SUI)
36. Moa Boströmová Müssenerová (SWE)
37. Zoe Zimmermannová (USA)
38. Marta Rossettiová (ITA)
39. Marie-Therese Sporerová (AUT)
40. Chiara Pogneauxová (FRA)
41. Lila Lapanjová (USA)
42. Lara Della Meaová (ITA)
43. Vera Tschurtschenthalerová (ITA)
44. Nina O'Brienová (USA)
45. Marie Lamureová (FRA)
46. Ava Sunshineová (USA)
47. Katie Hensienová (USA)
48. Lucrezia Lorenziová (ITA)
49. Emelie Hennigová (SWE)
50. Anita Gulliová (ITA)
51. Janine Mächlerová (SUI)
52. Beatrice Solaová (ITA)
53. Lara Colturiová (ALB)
54. Doriane Escaneová (FRA)
55. Cornelia Öhlundová (SWE)
56. Lisa Hörhagerová (AUT)
57. Kenza Lachebová (FRA)
58. Riikka Honkanenová (FIN)
59. Asa Andová (JPN)
60. Nika Tomšičová (SLO)
61. Valentina Pfurtschellerová (AUT)
62. Lorina Zelgerová (SUI)
63. Dženifera Ģērmaneová (LAT)
64. Sophia Waldaufová (AUT)
65. Kim Vanreuselová (BEL)
66. Victoria Pallaová (GBR)
67. Piera Hudsonová (NZL)
68. Kiara Derksová (NED)
69. Magdalena Luczaková (POL)
Vítame vás pri sledovaní dnešného online textového prenosu zo sledovania zjazdového lyžovania. Dnes bude dejiskom ženského slalomu rakúske stredisko Flachau. Medzi najväčšie favoritky pretekov patria bezpochyby v životnej forme jazdiaca Mikaela Shiffrinová a pochopiteľne aj naša Petra Vlhová. Na štarte je dnes viacero výborných pretekárok, ktoré budú chcieť zamiešať poradím. Menovite sú to napríklad Wendy Holdenerová, Anna Swenn-Larssonová či Ana Buciková.
Poradie disciplíny:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 525 b
2. Wendy Holdenerová (SUI) 420 b
3. Petra Vlhová (SVK) 360 b
4. Anna Swenn-Larssonová (SWE) 320 b
5. Ana Buciková (SLO) 195 b
5. Lena Dürrová (GER) 195 b
7. Hanna Aronssonová Elfmanová (SWE) 156 b
7. Leona Popovićová (CRO) 156 b
9. Sara Hectorová (SWE) 131 b
10. Zrinka Ljutićová (CRO) 128 b
...
14. Martina Dubovská (CZE) 94 b
Poradie SP:

1. Mikaela Shiffrinová 1115 b
2. Petra Vlhová 696 b
3. Wendy Holdenerová 519 b
4. Sofia Goggiaová 470 b
5. Lara Gutová-Behramiová 476 b
6. Marta Bassinová 460 b
7. Federica Brignoneová 379 b
8. Sara Hectorová 364 b
9. Ragnhild Mowinckelová 340 b
10. Corinne Suterová 337 b
...
40. Martina Dubovská 94 b
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 18:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo