Petra Vlhová 2. kolo nočný slalom Flachau ONLINE prenos dnes

10. 1. 2023 |
 

Sledujte s nami ONLINE druhé kolo, ktoré je na programe od 20.45 h.

Lyžiarka Petra Vlhová sa teší v cieli 1. kola nočného slalomu Svetového pohára žien v rakúskom Flachau v utorok 10. januára 2023. Foto TASR - Martin Baumann

Lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po prvom kole utorňajšieho nočného slalomu Svetového pohára. V rakúskom Flachau predstihla o 17 stotín Američanku Mikaelu Shiffrinovú a bola na kurze prvého víťazstva v sezóne. Na tretej priečke figurovala so stratou 58 stotín talentovaná Chorvátka Zrinka Ljutičová.

Nakoniec vyhrala celé preteky a zaznamenala prvé víťazstvo v sezóne. 

Petra Vlhová 2 kolo nočný slalom Flachau dnes

Vlhová v 1. kole dokonale využila, že trať staval jej tréner Mauro Pini. So štartovým číslom 6 predviedla dynamickú jazdu a dobre zvládla aj časté zmeny rytmu. Na úvodných dvoch medzičasoch síce tesne zaostávala za Shiffrinovou, no po treťom už jazdila v zelených číslach a vedúcu priečku si udržala až do cieľa.

"Nečakala som, že po prvom kole budem na prvej priečke. Snažila som sa riskovať na vlnách, niektoré bránky boli naozaj ťažké. Nemyslím si však, že to bolo najťažšie kolo za uplynulý rok či dva. Bolo to postavené slalomovo, človek musel rozmýšľať. Bolo potrebné ísť niektoré bránky s rozumom a v niektorých to napáliť. Presne som vedela, ako pôjdem," povedala v cieli Vlhová.

Slovinka Ana Buciková chytila "špicara" a prvú jazdu nedokončila Ani Češka Martina Dubovská. Druhé kolo je na programe od 20.45 h.

SP v lyžovaní

Petra Vlhová 2. kolo nočný slalom online dnes Flachau

Aktualizuj online prenos
1 dôležité Petra Vlhová zvládla dnešné preteky úplne dokonale a zaslúžene si tak o 0,43 sekundy pripisuje prvý triumf v tejto sezóne. Na druhom mieste končí Mikaela Shiffrinová, ktorá si na rekordné víťazstvo ešte musí počkať.
1 Na druhom má náskok dokonca ešte raz taký a vyzerá to veľmi nádejne.
1 Na prvom medzičase je Vlhová o 0,24 sekundy pred Američankou.
2 dôležité Mikaela Shiffrinová napriek nie úplne presvedčivému štartu dokázala zabrať v samom závere a nakoniec je prvá o 0,42 sekundy. Výsledok pretekov tak už má vo svojich rukách len Petra Vlhová.
2 Na druhom medzičase je Mikaela Shiffrinová o 0,39 sekundy pred Duerrovou.
3 Zrinka Ljutićová mala poriadnu smolu a kvôli chybe v prvej polovici trate preteky nedokončí. Nemka Duerrová má tak na dnešnom podujatí zaistené pódium.
4 Prakticky bezchybnou jazdou si Lena Duerrová zaistila nielen najrýchlejší čas druhého kola, ale o 0,69 sekundy aj predbežné prvé miesto celkového poradia.
5 dôležité Stabilnú jazdu bez nejakej výraznejšej chyby predviedla Wendy Holdenerová. Najlepšia Švajčiarka po prvom kole tak potvrdila svoju pozíciu a na prvom mieste strieda Moltzanovú o 0,61 sekundy.
6 Anna Swenn-Larssonová nenačasovala prejazd jednou z bránok vôbec dobre a preteky nakoniec nedokončí.
7 Nepríjemnému zaváhaniu sa približne v polovici trate nevyhla ani Laurence St. Germainová. Po chybe sa musela na trati vracať späť a s veľkou stratou sa radí až na 18. miesto.
8 Napriek slušnému štartu už Thea Louise Stjernesundová v záverečnej časti trate na líderku nestačila a so stratou vyše jednej sekundy je šiesta.
9 Katharina Liensbergerová dokázala potvrdiť svoju pozíciu najlepšej domácej pretekárky po prvom kole a so stratou 0,47 sekundy je priebežne druhá. Miesto v top 10 jej tak určite neujde.
10 dôležité Druhý najlepší čas druhého kola zajazdila Paula Moltzanová. Tento výkon jej s poriadnym prehľadom zaisťuje prvé miesto. Američanka tak bude čakať, koľko z posledných 9 lyžiarok ju dokáže prekonať.
11 Pri domácej pretekárke Katharine Truppeovej to dlho vyzeralo na predbežné prvé miesto. Na jedinú chybu v druhom kole si ale vybrala asi najhoršie možné miesto a po masívnej strate v poslednom úseku končí piata.
12 Jessica Hilzingerová predviedla solídny výkon, vďaka ktorému bojovala o prvenstvo až do úplného konca. Nakoniec však o 7 stotín sekundy končí druhá.
13 Zaváhaniu sa nevyhla Sara Hectorová, ktorá tak už po pár úvodných bránkach vypadáva z pretekov.
14 Napriek červeným číslam na všetkých troch medzičasoch dokázala Hanna Aronssonová Elfmanová výrazne zrýchliť v samom závere a Aicherovú nakoniec predbehla o 0,37 sekundy.
15 dôležité Agresívnu jazdu s veľmi tesným záverom teraz predviedla Emma Aicherová. V prospech Nemky hrali aj stotiny, keď nakoniec dokázala predbehnúť Nullmeyerovú a je tak prvá.
16 Ďalšia domáca pretekárka Franziska Gritschová predviedla niekoľko zaváhaní a s takmer sekundovou stratou sa radí až na deviate miesto.
17 Katharina Huberová dlho bojovala o popredné priečky, ale nevydarený záver ju nakoniec odsunul až na piatu priečku.
18 dôležité Po dlhšom čase máme na čele zmenu. Ali Nullmeyerová totiž predviedla veľmi kvalitnú jazdu a s náskokom 0,35 sekundy predbehla aj držiteľku najrýchlejšieho druhého kola Daniothovú.
19 Nastasia Noensová sa po strate 0,65 sekundy dostáva na šieste miesto.
20 Nina O'Brienová sa taktiež nevyhla veľkému zaváhaniu a na trati si dokonca musela istý úsek vyšľapať späť. Do cieľa tak prišla s obrovskou stratou a patrí jej deviate miesto.
21 Veľmi nevydarený záver najprv priniesol Andrei Filserovej výraznú časovú stratu, no po druhej chybe už je jasné, že preteky nedokončí.
22 Po nevydarenom štarte si Amelia Smartová udržiavala rovnakú stratu po celý zvyšok druhého kola a zaraďuje sa tak na 4. priečku.
23 Leona Popovićová predvádzala naozaj solídnu jazdu a až do samého záveru bojovala o predbežné prvenstvo. Tesne pred cieľovou čiarou však urobila chybu, kvôli ktorej druhé kolo nedokončila.
24 Nateraz poslednou Švajčiarkou na štarte bola Camille Rastová. Jej sa ale jazda úplne nepodarila a po takmer polsekundovej strate končí na štvrtom mieste.
25 Elena Stoffelová po solídnej jazde nakoniec stratila na priebežnú líderku 9 stotín a na treťom mieste tak dopĺňa čisto švajčiarske pódium.
26 Na trať vyrazila už tretia švajčiarska pretekárka v rade. Michelle Gisinová však predviedla na svoje pomery nie úplne vydarenú jazdu a so stratou šiestich stotín je tak na druhom mieste.
27 Nepríjemnému pádu sa približne v polovici trate nedokázala vyhnúť Mélanie Meillardová. Druhá Švajčiarka v poradí tak druhé kolo nedokončí.
28 Aline Daniothová už zajazdila v podstate bezchybnú jazdu a výrazne tak prekonala predošlé lyžiarky. Švajčiarka je s náskokom 2,38 sekundy predbežne prvá.
29 Problémom sa nevyhla ani Marta Rossettiová. Talianska lyžiarka však stratila výrazne menej času než predošlá pretekárka a s náskokom vyše štyroch sekúnd sa zaraďuje na prvé miesto.
30 Lila Lapanjová urobila v druhej polovici trate veľkú chybu a musela sa dokonca o kúsok vracať naspäť. Svoju jazdu napokon dokončila v čase 2:02,05, čo bude pravdepodobne ďaleko za ďalšou lyžiarkou, ktorá preteky dokončí.
Všetkým priaznivcom zimných športov a najmä zjazdového lyžovania prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z 2. kola slalomu žien vo Flachau.

So štartovým číslom 1 dnes na trať vyrazí víťazka posledného preteku svetového pohára Mikaela Shiffrinová. Petre Vlhovej bude štartovať ako šiesta v poradí a uvidíme, s akým umiestnením pôjde do druhého kola.
Posledný slalom dokázala minulý týždeň v Záhrebe vyhrať práve Shiffrinová pred Vlhovou.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 20:45.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo