Petra Vlhová bude mať v Lech-Zürs novú konkurentku. Na domáce preteky sa už teším, tvrdí Liensbergerová

24. 11. 2020 |
 

Petra Vlhová, Katarina Liensbergerová, Mikaela Shiffrinová, Lech-Zürs, paralelný slalom, lyžovanie. Je to tam, kričala Petra Vlhová po svojej druhej jazde nedeľňajšieho slalomu v Levi. Vedela totiž, že sa s určitosťou dostane na pódium, pretože predbehla Rakúšanku Katarinu Liensbergerovú. 

Petra Vlhová sa teší po víťazstve v druhom slalome novej sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien vo fínskom Levi. FOTO TASR/AP. 

Petra Vlhová, Katarina Liensbergerová, Mikaela Shiffrinová, Lech-Zürs, paralelný slalom, lyžovanie. Napokon sa Petra Vlhová dostala na prvé miesto a prvýkrát v kariére zaznamenala dvojnásobný triumf v slalome po sebe.

Na oslavy však nebol čas. Vo štvrtok totiž pokračuje Svetový pohár v lyžovaní v rakúskom Lech-Zürs, kam sa naša pretekárka presúvala v pondelok súkromným lietadlom.

Petra Vlhová vyhrala aj druhý slalom v Levi, takto vyzerala jej víťazná jazda (VIDEO) - kliknite >>  

 

A tu na ňu čaká nová konkurentka. Okrem Mikaely Shiffrinovej chce na pódium zaútočiť aj Katarina Liensbergerová.

„Veľmi sa sem teším. Po 26 rokoch to budú prvé preteky vo Vorarlbergsku (najmenšia spolková krajina Rakúska pozn. red.). Je to úžasné,“ povedala po úspešnom víkende v Levi.

Petra Vlhová, Katarina Liensbergerová prenasldeuje aj Mikaelu Shiffrinovú 

Rovnako ako Petra Vlhová, aj Katarina Liensbergerová bola v oboch dňoch na stupni víťazov. Kým naša pretekárka obsadila dve najvyššie priečky, Rakúšanka bola vždy tretia.

„Odštartovať sezónu dvoma pódiovými umiestneniami je neuveriteľné. Teraz viem, kde sa nachádzam. Ukazuje nám to, že ideme správnym smerom. Treba však ďalej tvrdo pracovať,“ povedala podľa sport.orf.at strieborná medailistka v súťaži družstiev z olympiády v Pjongčangu 2018.

Petra Vlhová jej program a výsledky v sezóne 2020/21 - kliknite >>

V rakúskom Lech-Zürs sa však pôjde paralelný slalom, v ktorom Katarina Liensbergerová nie je až tak doma, ako to je v najtočivejšej disciplíne alpského lyžovania. „To ešte nie je bod, na ktorý sa chcem zamerať,“ pokračovala 23-ročná Rakúšanka, ktorá v Soldene nedokončila finálovú jazdu obrovského slalomu.

Napriek tomu je v súčasnosti jednou z hlavných prenasledovateliek Petry Vlhovej a Mikaely Shiffrinovej. Katarina Liensbergerová totiž v priebežnom poradí celkového hodnotenia slalomu zaostáva len o päť bodov za Shiffrinovou a Gisinovou. Prvá Petra Vlhová má na konte 200 bodov.

„Zameriavam sa však len sama na seba. Chcem predviesť svoj najlepší výkon. Samozrejme, že v konečnom dôsledku chcete byť dobrý a to je aj mojím cieľom.  V istom bode mojej kariéry sa chcem vidieť na vrchole, ale k tomu vedie dlhá cesta. Budem však na tom pracovať,“ pokračovala Liensbergerová, ktorej aj v celkovom hodnotení sezóny Svetového pohára patrí 120 bodmi priebežné štvrté miesto.

Katarina Liensbergerová chce v Lech-Zürs bodovať

Mladá Rakúšanka si je vedomá, že tá cesta je tu už teraz. Síce uplynulú sezónu zakončila v celkovom poradí na 16. mieste, v slalome jej patrila s 276 bodmi tretia priečka. Paralelný slalom však nie je jej slinou stránkou. Zatiaľ.

Už pre pretekmi v Levi však tvrdila, že sa chce malými krokmi posúvať vpred. „A teraz je na to priestor. Najviac som zo seba dostala, keď som bola sebavedomá, lyžovala bez zábran a bavila sa pri tom. Vtedy dokážem podať najlepšie výkony,“ dodala na záver rakúska lyžiarka.

Paralelný slalom v Lech-Zürs je na programe tento štvrtok 26. novembra. Štart 1. kola ja naplánovaný na 10:15 hod.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo