Petra Vlhová je v strehu. Livio Magoni upozorňuje, že Lara Gutová-Behramiová môže ešte štartovať v slalome

19. 3. 2021 |
 

Potom ako organizátori finále SP v zjazdovom lyžovaní v Lenzerheide zrušili pre nepriaznivé počasie zjazd a super-G, už cítiť ako sa Petra Vlhová raduje. 

Petra Vlhová počúva pokyny svojho trénera Livia Magoniho. FOTO: TASR/AP.

Dôvodom je to, že do konca sezóny zostáva odjazdiť len sobotňajší slalom a obrovský slalom v nedeľu  Petra Vlhová má pred druhou Larou Gutovou-Behramiovou 96-bodový náskok, čo z nej robí už takmer istú víťazku tohtoročného SP v zjazdovom lyžovaní. A vie to aj 29-ročná Švajčiarka.

„Triumf v celkovom umiestnení SP nebolo v tejto sezóne mojim cieľom, ale v určitom okamihu sa naskytla príležitosť, pretože som jazdila dôsledne. Stalo sa tak preto, že som sa sústredila iba na lyžovanie. Už to ale nechávam tak, keďže to už nie je reálne. Mám pred sebou ešte jedny preteky a vydám zo seba maximum,“ povedala v rozhovore pre bluewin.ch.

Následne jasne odpovedala na otázku, či napokon sobotňajší slalom Lara Gutová-Behrámiová pôjde. „Nie.“

Livio Magoni nenecháva nič na náhodu

Aj preto sa mnohí fanúšikovia na Slovensku potešili, pretože v takomto prípade by Petra Vlhová mala veľký krištáľový glóbus takmer istý. V prípade, že Lara Gutová-Behramiová nebude v slalome štartovať, totiž stačí 25-ročnej Liptáčke na celkový triumf získať už len 5 bodov.

  

Lenže predčasné vzrušenie krotí Livio Magoni. Ten totiž svoju zverenku včera po zrušení Super-G ihneď zobral na tréningový svah, aby absolvoval s Petrou Vlhovou niekoľko prípravných jednotiek v slalome.

„Áno, nechceme nič podceniť. Tiež uvidíme, či sa Gutová-Behramiová bude v slalome štartovať,“ potvrdil včera taliansky odborník pre neveitalia.it. Petra Vlhová sa bude v sobotu snažiť aj o obhajobu malého glóbusu za slalom. 

V klasifikácii disciplíny je na čele o 22 bodov pred Rakúšankou Katharinou Liensbergerovou, tretia Američanka Mikaela Shiffrinová má na Vlhovú 37-bodové manko.

 

 


 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo