Petra Vlhová si dojatá prevzala veľký glóbus (FOTOGALÉRIA)

21. 3. 2021 |
 

Jej triumf je úplne zaslúžený, povedala Vlhovej americká rivalka Mikaela Shiffrinová.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová drží veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom Lenzerheide. Foto - TASR/AP

Petra Vlhová si v nedeľu prebrala veľký glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári alpských lyžiarok. V dejisku finálového podujatia vo švajčiarskom Lenzerheide zaznela krátko po 15-tej hodine slovenská hymna.

Vlhová má veľký glóbus: Úžasná sezóna

Dvadsaťpäťročná Vlhová triumfovala v konečnom poradí prestížneho seriálu so ziskom 1416 bodov. Na pódiu ju pri vyhodnotení doplnili dve Švajčiarky, druhú pozíciu obsadila Lara Gutová-Behramiová (1256) a tretia bola Michelle Gisinová (1130). Rozdiel medzi prvými dvoma lyžiarkami napokon nebol taký tesný po zrušení zjazdu a super-G a po tom, ako Gutová-Behramiová nedokončila prvé kolo záverečného obrovského slalomu. Obe súperky si pripísali šesť víťazstiev, no Vlhová skončila so 160-bodovým náskokom.

"Stále tomu nemôžem uveriť. Počas dlhej sezóny som mala moje vrcholy a pády. Už pred jej začiatkom bolo víťazstvo v celkovom poradí naším cieľom, urobila som pre to všetko. Nebolo jednoduché preskakovať medzi technickými a rýchlostnými disciplínami. Bola to úžasná sezóna a teraz sme veľmi šťastní," povedala Slovenka, ktorá si mohla vychutnať slávnostný ceremoniál.

Vlhová má glóbus: Shiffrinová jej gratuluje  

Vlani jej pre pandémiu koronavírusu a zrušenie podujatí vo švédskom Are a talianskej Cortine d'Ampezzo prišli malé glóbusy za slalom a paralelné disciplíny až poštou domov do Liptovského Mikuláša.

"Petra si konečne prebrala veľký glóbus, je to skutočne historický moment pre slovenské lyžovanie. Bolo zaujímavé sledovať súboje prvých dvoch lyžiarok aj v súvislosti so zrušením rýchlostných disciplín, ale počasiu nerozkážeme. Jej triumf je úplne zaslúžený," zdôraznila Vlhovej americká rivalka Mikaela Shiffrinová pre RTVS.

 

 

 

 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo