Petra Vlhová ide Super-G v St. Moritz - kompletné informácie o pretekoch a štarte

4. 12. 2020 |
 

Petra Vlhová, St. Moritz, Super-G, preteky, informácie, program. Petra Vlhová prichádza do St. Moritz ako líderka SP zjazdového lyžovania tohtoročnej sezóny. Prvá previerka v Super-G ukáže, ako je na tom v rýchlostných disciplínach.

Petra Vlhová v tejto sezóne prvýkrát pôjde kĺzavé disciplíny už od začiatku ročníka. Ten uplynulý bol v týchto disciplínach len zoznamovacím, no ukázal, že aj v nich môže dominovať. 

Z ôsmich pokusov sa totiž až šesťkrát dostala do prvej desiatky a raz jej v kĺzavých disciplínach tesne ušlo pódium. Cez víkend ju v St. Moritzi čakajú hneď dva takéto preteky. 

Program Super-G v St. Moritz

Doterajšie výsledky Petry Vlhovej v sezóne 2020/21

 

 

Petra Vlhová v St. Moritz, program a infomrácie o pretekoch a štarte Super-G

Favoritky

Okrem Petry Vlhovej budú na víťazstvo útočiť najmä domáca pretekárka Corinne Suterová i aktuálna držteľka veľkého glóbusu Federica Brignoneová. O pódium sa určite budú chcieť popasovať aj ďalšie pretekárky. Medzi nimi aj domáca Lara Gutová-Behramiová či Rakúšanka Nicole Schmidhoferová. Na štarte sa objaví aj česká pretekárka Ester Ledecká. Chýbať naopak bude Mikaela Shiffrinová.

Kde sledovať preteky

Super-G v St. Moritz bude vyisielať priamy prenos druhý kanál RTVS od 11:15 hod. v sobotu i nedeľu. Preteky odvysiela v priamom prenose aj ČT Sport, kde všetko začína od 11:25 hod. Priebeh pretekov môžete sledovať aj na českej verzii Eurosportu od 11:00 hod. 

Zaujímavosti

V stredisku St. Moritz sa konajú preteky na najvyššej úrovni od roku 1983 a až päťkrát sa tu konal SP v zajzdovom lyžovaní. Pre Slovensko je St. Moritz pamäty najmä z MS v roku 2017, kedy v náš tím v zložení Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová, Tereza Jančová, Matej Falat, Andreas Žampa a Adam Žampa získal striebro.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo