Petra Vlhová dnes slalom 1. kolo Soldeu ONLINE prenos

18. 3. 2023 |
 

Sledujte s nami 1. kolo slalomu žien a držte palce Petre Vlhovej. Preteky sa začínajú od 10:30 hod. 

Lyžiarka Petra Vlhová v super-G žien v rámci finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní v andorrskom Soldeu. Foto - TASR/AP

Super-G Svetového pohára našej lyžiarke Petre Vlhovej nevyšlo. Poslednú ženskú trofej končiacej sa sezóny si vybojovala vo štvrtok vo finálovej súťaži v andorrskom Soldeu švajčiarska zjazdárka Lara Gutová-Behramiová, keď ju vyhrala s náskokom 22 stotín na Talianku Federicu Brignoneovú, tretia bola Nórka Ragnhild Mowinckelová (+0,47 s).

Sledujte s nami 2. kolo online.

Petra Vlhová skončila na 20. priečke (+2,08) v redukovanom finále nebodovala a v celkovom poradí SP klesla priebežne na 4. miesto.

Petra Vlhová dnes slalom 1. kolo Soldeu ONLINE prenos

Petra Vlhová odštartuje slalom ako prvá - s číslom jedna, za ňou pôjde jej veľká rivalka a favoritka Američanka Mikaela Shiffrinová. Číslo tri bude mať druhá v hodnotení slalomu Švajčiarka Wendy Holdenerová. So štvorkou na drese pôjde Chorvátka Leona Popovičová, päťku si vyžrebovala Anna Swennová-Larssonová.

Naša Martina Dubovská má číslo 19. 

Prvé kolo sa začína od 10:30 hod, druhé kolo na programe od 13:30 hod. 

 

Vlhová už nemá šancu získať malý glóbus za slalom, ten si už zaistila Mikaela Shiffrinová. Vlhová chce zabojovať o umiestnenie v prvej trojke hodnotenia slalomu. Na druhú Wendy Holdenerovú stráca 80 bodov, pred štvrtou Lenou Duerrovou má však náskok - 55 bodov.

SP v lyžovaní

Petra Vlhová slalom online dnes Soldeu

Aktualizuj online prenos
26 Ako posledná prišla na trať Jessica Hilzingerová. Aj jej strata sa však postupne prehlbovala a v cieli je napokon až na poslednom 22. mieste.
25 Amelia Smartová má za sebou svoj pokus na trati. Po vyjazdnenej trati išla kvalitne, v cieli je ale dvadsiata.
24 Elenea Stoffelová je ďalšou Švajčiarkou na trati. Po agresívnej a dynamickej jazde však v dolnej pasáži mierna pochybyla a je štrnásta.
23 Camille Rustová taktiež kopila jednu chybu za druhou a do cieľa po vypadnutí nepríde.
22 Maria Therese Tvibergová mala počas svojho pobytu na trati veľké problémy, napokon však spravila veľkú chybu a predčasne končí.
21 dôležité Mina Fuerst Holtmannová z Nórska taktieť začala dobre, ale aj jej strata išla postupne hore. V cieli však končí na peknom deviatom mieste!
20 Emma Aicherová z Nemecka predviedla veľmi rýchly prvý sektor, potom sa však jej strata zvyšovala a v cieli sa napokon neocitne. Urobila chybu a vypadla.
19 Martina Dubovská sa vydala nástrahám trate veľmi agresívne. Po dobrom výkone stratila v závere a je šestnásta.
18 Ali Nullmeyerová je na trati. Jej jazda bola konzistentná, ale v cieli je šestnásta so stratou +2,44 sekundy.
17 Katharina Liensbergerová postupne naberala stratu. Rakúšanka však nedokázala nadviazať na formu z vlaňajška a v cieli je pätnásta.
16 Michelle Gisinová nepredviedla najlepšiu jazdu. V cieli však Švajčiarka stratila +1,87 sekundy a je desiata.
15 Ďalšou zástupkyňou Švédska je Hanna Aronsson Elfmanová. Mladá Švédka predviedla pomerne konzistentnú jazdu a so stratou +2,13 je priebežne dvanásta.
14. Laurence St. Germainová to dnes má za sebou. V cieli je priebežne deviata so stratou +1,77 sekundy.
13 Druhou Rakúšankou v rade je Katharina Truppeová. Po veľkej chybe však takmer na trati zastavila a priebežne je posledná so stratou +3,02 sekundy.
12 Franziska Gritschová v prvom kole dnešného slalomu dokázala odjazdiť solídnu jazdu. V cieli je napokon desiata so stratou +2,02 sekundy.
11 dôležité Zrinka Ljutićová z Chorvátska spravil obrovskú chybu hneď vo vrchnej časti trate. Napokon sa však vrátila, ale do cieľa nedošla. Spravila totiž ďalšiu chybu a vypadáva!
10 Sara Hectorová strácala od úvodných metrov. V cieli to Švédke napokon stačilo na deviate miesto so stratou +1,94 sekundy.
9 dôležité Ana Buciková odjazdila solídnu jazdu. Nedokázala však zaútočiť na najvyššie priečky a v cieli je priebežne šiesta so stratou +1,29!
8 Thea Louise Stjernesundová z Nórska stratila už v hornej sekcii takmer sekundu. V druhej časti trate napokon rozostup ešte narástol a v cieli je posledná so stratou +2,18 sekundy,
7 Elitnú sedmičku uzavrela Lena Duerrová. Nemecká pretekárka taktiež spravila viacero chýb a v cieli stráca +1,49 sekundy!
6 Ďalšia Američanka je Paula Moltzanová. Jej jazda však ideálna nebola a strata postupne narástla na +1,29 sekundy a je priebežne šiesta.
5 Ako piata prišla na trať Anna Swennová-Larssonová. Švédka sa s nástrahami trate vysporiadala pomerne kvalitne, avšak aj ona spravil v závere nejaké chybičky a v cieli je tretia so stratou +0,56 sekundy.
4 dôležité Leona Popovićová predviedla taktiež kvalitnú jazdu, ale v spodnej časti trate začala strácať a v cieli je druhá so stratou +0,32 sekundy!
3 dôležité S trojkou sa nástraham trate vydala Wendy Holdenerová. Skúsená Švajčiarka však v cieli stráca až +1,16 sekundy!
2 Mikaela Shiffrinová predviedla podstatne agresívnejšiu jazdu. Počas celého priebehu sa držala v zelenom, v poslednej časti však takmer vypadla a je druhá so stratou +0,58 sekundy!
1 Slovenská pretekárka predviedla pomerne konzistentnú jazdu. Dávala si pozor na chyby a v cieli je s časom 54,28 sekundy.
dôležité Hneď s číslom 1 odštartuje Petra Vlhová!
Vážení športoví priaznivci, vítam Vás pri poslednom slalome aktuálneho ročníka. Elita alpského lyžovania sa zišla v Andore, konkrétne v stredisku Soldeu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 10:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo