Petra Vlhová 2. kolo obrovský slalom MS v lyžovaní

16. 2. 2023 |

Petra Vlhová zabojuje o postavenie medzi najlepšími v 2. kole obrovského slalomu na MS v zjazdovom lyžovaní. Po 1. kole figurovala na 9. mieste. Online prenos z 2. kola štartuje od 13:30.

Petra Vlhová štartuje v obrovskom slalome v talianskom Kronplatzi.  Foto - TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala v 1. kole štvrtkového obrovského slalomu na majstrovstvách sveta na 9. mieste. Vo francúzskych strediskách Courchevel/Meribel zaostávala za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o jednu sekundu.

Druhá bola s odstupom 12 stotín domáca Tessa Worleyová, priebežná tretia pozícia patrila Talianke Federice Brignoneovej (+0,31). Vlhovej, ktorá vyšla na trať ako štvrtá v poradí, od začiatku chýbala rýchlosť. Jej strata sa od štartu nabaľovala a na líderku napokon stratila sekundu.

"Nebolo to také náročné ako som si myslela. Ale ako keby som bola opatrná, veľmi som špekulovala. Najviac som stratila v strede, ale ešte som nevidela medzičasy. Trať je inak dobrá, myslím si, že vydrží aj na druhé kolo," uviedla Vlhová.

Shiffrinová výborne zvládla dolnú časť trate a dostala sa pred Worleyovú, ktorá celé preteky odštartovala. Brignonenová mohla v druhom kole (13.30 h.) tiež útočiť na medailu.

Petra Vlhová dnes obrovský slalom

Ďalšia z favoritiek Švajčiarka Lara Gutová Behramiová, ktorá obhajovala titul, bola štvrtá (+0,64), Talianka Marta Bassinová naopak stratila až 1,46 sekundy a figurovala mimo elitnej desiatky.

Smolu mala Kanaďanka Valerie Grenierová, ktorá po chybe tesne pred cieľom nabrala stratu 3,16 sekundy. Na štarte prvého kola boli aj ďalšie dve Slovenky Rebeca Jančová a Petra Hromcová.

1 dôležité Bola to dráma až do úplného konca, pretože Mikaela Shiffrinová postune strácala v porvnaní s Brignoneovou, ale napokon si udržala náskok dvanásť stotín, ktorý jej priniesol vysnívanú zlatú medailu!
2 dôležité A to je neuveriteľná smola pre Tessu Worleyovú, ktorá v domácom prostredí medailu nezíska, pretože neudržala rovnováhu a jej pád znamená tragický koniec!
3 dôležité Federica Brignoneová mala veľmi silnú strednú časť, ktorá jej dopomohla k udržaniu si tesného náskoku v cieli jednej desatiny pred Mowinckelovou, čo znamená istotu medaily pre skúsenú Talianku!
5 dôležité Ďalšia nórska pretekárka Ragnhild Mowinckelová už predviedla vynikajúcu jazdu, ktorá môže znamenať útok na medailu, pretože Bassinovú porazila jasne o 58 stotín!
9 dôležité Petra Vlhová sa snažila útočiť na čas Bassinovej, lenže finiš nemala úplne najrýchlejší a za talianskou líderkou zaostala o trinásť stotín, takže je priebežne na druhom mieste.
13 dôležité Marta Bassinová potvrdila, že môže byť čiernym koňom v druhom kole, pretože previedla skvelú jazdu, ktorá ju posunula na líderskú pozíciu s náskokom 46 stotín na Stjernesundovú!
14 dôležité Thea Louise Stjernesundová ide do čela pretekov, keď síce strácala v porovnaní s O´Briennovou na každom medzičase, ale do cieľa si dokázala udržať náskok 17 stotín!
18 dôležité Podobné skalamanie aj pre rakúsku pretekárku Juliu Scheibovú, ktorá urobila chybu a kvôli nej svoju jazdu nedokončila, takže tu máme prvý predčasný koniec!
21 dôležité Až americká pretekárka Nina O´Brienová zosadila Robinsonovú z líderskej pozície, pretože bola hneď na troch medzičasoch rýchlejšia a v cieli má skvelý náskok 75 stotín!