Petra Vlhová 2. kolo obrovský slalom MS v lyžovaní

16. 2. 2023 |
 

Petra Vlhová zabojuje o postavenie medzi najlepšími v 2. kole obrovského slalomu na MS v zjazdovom lyžovaní. Po 1. kole figurovala na 9. mieste. Online prenos z 2. kola štartuje od 13:30.

Petra Vlhová štartuje v obrovskom slalome v talianskom Kronplatzi.  Foto - TASR/AP

Petra Vlhová zabojuje o postavenie medzi najlepšími v 2. kole obrovského slalomu na MS v zjazdovom lyžovaní. Po 1. kole figurovala na 9. mieste. Online prenos z 2. kola štartuje od 13:30.

Petra Vlhová 2. kolo obrovský slalom MS v lyžovaní

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala v 1. kole štvrtkového obrovského slalomu na majstrovstvách sveta na 9. mieste. Vo francúzskych strediskách Courchevel/Meribel zaostávala za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o jednu sekundu.

Druhá bola s odstupom 12 stotín domáca Tessa Worleyová, priebežná tretia pozícia patrila Talianke Federice Brignoneovej (+0,31). Vlhovej, ktorá vyšla na trať ako štvrtá v poradí, od začiatku chýbala rýchlosť. Jej strata sa od štartu nabaľovala a na líderku napokon stratila sekundu.

"Nebolo to také náročné ako som si myslela. Ale ako keby som bola opatrná, veľmi som špekulovala. Najviac som stratila v strede, ale ešte som nevidela medzičasy. Trať je inak dobrá, myslím si, že vydrží aj na druhé kolo," uviedla Vlhová.

Shiffrinová výborne zvládla dolnú časť trate a dostala sa pred Worleyovú, ktorá celé preteky odštartovala. Brignonenová mohla v druhom kole (13.30 h.) tiež útočiť na medailu.

Petra Vlhová dnes obrovský slalom

Ďalšia z favoritiek Švajčiarka Lara Gutová Behramiová, ktorá obhajovala titul, bola štvrtá (+0,64), Talianka Marta Bassinová naopak stratila až 1,46 sekundy a figurovala mimo elitnej desiatky.

Smolu mala Kanaďanka Valerie Grenierová, ktorá po chybe tesne pred cieľom nabrala stratu 3,16 sekundy. Na štarte prvého kola boli aj ďalšie dve Slovenky Rebeca Jančová a Petra Hromcová.

Aktualizuj online prenos
1 dôležité Bola to dráma až do úplného konca, pretože Mikaela Shiffrinová postune strácala v porvnaní s Brignoneovou, ale napokon si udržala náskok dvanásť stotín, ktorý jej priniesol vysnívanú zlatú medailu!
2 dôležité A to je neuveriteľná smola pre Tessu Worleyovú, ktorá v domácom prostredí medailu nezíska, pretože neudržala rovnováhu a jej pád znamená tragický koniec!
3 dôležité Federica Brignoneová mala veľmi silnú strednú časť, ktorá jej dopomohla k udržaniu si tesného náskoku v cieli jednej desatiny pred Mowinckelovou, čo znamená istotu medaily pre skúsenú Talianku!
4 Lara Gutová-Behramiová bude sklamaná, pretože jej medailový sen sa pravdepodobne definitívne rozplynul a tesný súboj s Mowinckelovou prehrala o deväť stotín.
5 dôležité Ďalšia nórska pretekárka Ragnhild Mowinckelová už predviedla vynikajúcu jazdu, ktorá môže znamenať útok na medailu, pretože Bassinovú porazila jasne o 58 stotín!
6 Mina Fürst Holtmannová bojovala s Bassinovou až do úplného záveru, napokon však prahrala o dvanásť stotín, čo je nešťastná správa pre Vlhovú, ktorú odsunula na tretiu priečku len o jednu stotinu.
7 Ani Sara Hectorová nedokázala potvrdiť skúsenosti z tejto disciplíny, pretože na trati pôsobila rozhodene a na Bassinovú stratila jednu sekundu, čo znamená až ôsme miesto.
8 Najlepšiu osmičku otvorila poľská reprezentantka Maryna Gasienicová-Danielová, ktorá neudržala vysoké tempo z úvodu a v cieli je len na piatom mieste so stratou šiestich desatín.
9 dôležité Petra Vlhová sa snažila útočiť na čas Bassinovej, lenže finiš nemala úplne najrýchlejší a za talianskou líderkou zaostala o trinásť stotín, takže je priebežne na druhom mieste.
10 Francúzski diváci povzbudzovali domácu Coralie Frasseovú Samberovú, ktorá sa v cieli raduje z priebežného tretieho miesta.
11 Ana Buciková urobila viacero chýb, ktoré znamenajú jej výrazný prepad v celkovom poradí až na priebežné šestnáste miesto.
12 Švajčiarska pretekárka Camille Rastová nemala nárok držať krok s najlepšími, ale priebežné piate miesto je pre ňu rozhodne dobrý výsledok.
13 dôležité Marta Bassinová potvrdila, že môže byť čiernym koňom v druhom kole, pretože previedla skvelú jazdu, ktorá ju posunula na líderskú pozíciu s náskokom 46 stotín na Stjernesundovú!
14 dôležité Thea Louise Stjernesundová ide do čela pretekov, keď síce strácala v porovnaní s O´Briennovou na každom medzičase, ale do cieľa si dokázala udržať náskok 17 stotín!
15 Rakúska pretekárka Franziska Gritschová predviedla veľmi dobrú jazdu, ale napokon nestačila na O´Briennovú o 27 stotín, takže sa musí uspokojiť s priebežne druhým miestom.
16 Wendy Holdenerová sa snažila držať krok s O´Briennovou, ale v spodnej časti trate výrazne zaostala a v cieli je na piatom mieste so stratou deväť desatín.
17 Priemerný výkon predviedla Estelle Alphandová, ktorá sa v cieli zaradila len na jedenáste miesto.
18 dôležité Podobné skalamanie aj pre rakúsku pretekárku Juliu Scheibovú, ktorá urobila chybu a kvôli nej svoju jazdu nedokončila, takže tu máme prvý predčasný koniec!
19 Ešte horšie je však na tom Neja Dvorniková zo Slovinska, ktorá bola v cieli rýchlejšia iba ako Gisinová.
20 Talianska reprezentantka Asja Zenereová je sklamaná, pretože svoju jazdu pokazila a prepadla sa v poradí na priebežné ôsme miesto.
21 dôležité Až americká pretekárka Nina O´Brienová zosadila Robinsonovú z líderskej pozície, pretože bola hneď na troch medzičasoch rýchlejšia a v cieli má skvelý náskok 75 stotín!
22 Kanadská pretekárka Britt Richardsonová sa nepredviedla v najlepšom svetle, pretože na Robinsonovú stratila takmer pol sekundy a zaradila sa až na šieste miesto.
23 Zdalo sa, že Clara Direzová už zosadí Robinsonovú z vedúcej priečky, pretože si držala náskok na medzičasoch, ale aj ona napokon nestačila na líderku o sedem stotín.
24 Podobne je na tom aj Zrinka Ljutičová, ktorá predviedla len štvrtú najlepšiu jazdu v druhom kole a s Robinsonovou prehrala v súčte o deväť stotín.
25 Nórska reprezentantka Maria Therese Tvibergová tiež nezužitkovala sľubný náskok na štarte oproti Robinsonovej, pretože napokon stratila takmer štyri desatiny na súčasnú líderku a je na druhom mieste.
26 Aj rakúska pretekárka Katharina Liensbergerová nebude spokojná so svojim výkonom v druhom kole, pretože bola na viacerých medzičasoch pomalšia a prepadla sa až na priebežné štvrté miesto so stratou 79 stotín na vedúcu Robinsonovú.
27 Veľké sklamanie pre Michelle Gisinovú, ktorá úplne pokazila druhé kolo a v cieli je s priepastnou stratou viac ako jeden a pol sekundy na poslednom mieste.
28 Alice Robinsonová z Nového Zélandu predviedla riskantnú jazdu, ktorá jej priniesla vedúcu priečku s náskokom štyroch desatín na Grenierovú.
29 Katie Hensienová mala pred Grenierovou len minimálny náskok, ktorý sa jej nepodarilo ustrážiť a v súčte oboch kôl bola pomalšia o 22 stotín.
30 Grenierová je v cieli s časom 2:09,71 a bude dúfať posun vyššie v celkovom poradí.
Všetko sa už pripravuje na štart druhého kola, ktoré otvorí svojou jazdou kanadská lyžiarka Valérie Grenierová.
Poradie po prvom kole:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:02,54
2. Tessa Worleyová (FRA) +0,12
3. Federica Brignoneová (ITA) +0,31
4. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +0,64
5. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +0,71
6. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +0,82
7. Sara Hectorová (SWE) +0,96
8. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL) +0,99
9. Petra Vlhová (SVK) +1,00
10. Coralie Frasseová Sombetová (FRA) +1,24
11. Ana Buciková (SLO) +1,39
12. Camille Rastová (SUI) +1,41
13. Marta Bassinová (ITA) +1,46
14. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +1,50
15. Wendy Holdenerová (SUI) +1,64
16. Franziska Gritschová (AUT) +1,64
17. Estelle Alphandová (SWE) +1,85
18. Julia Scheibová (AUT) +2,00
19. Neja Dvorniková (SLO) +2,12
20. Asja Zenereová (ITA) +2,15
21. Nina O'Brienová (USA) +2,16
22. Britt Richardsonová (CAN) +2,18
23. Clara Direzová (FRA) +2,22
24. Zrinka Ljutićová (CRO) +2,32
25. Maria Therese Tvibergová (NOR) +2,55
26. Katharina Liensbergerová (AUT) +2,68
27. Michelle Gisinová (SUI) +2,89
28. Alice Robinsonová (NZL) +2,92
29. Katie Hensienová (USA) +3,08
30. Valérie Grenierová (CAN) +3,16
Vitajte pri sledovaní druhého kola obrovského slalomu žien na majstrovstvách sveta v Courcheveli, v ktorom nás čaká zaujímavý súboj o zlato, pretože Tessa Worleyová po prvom kole stráca na Mikaelu Shiffrinovú iba dvanásť stotín a odpisovať nemožno ani priebežne bronzovú Federicu Brignoneovú, ktorá zaostala za americkou favoritkou o tri desatiny. Naša Petra Vlhová to bude mať už veľmi náročné, pretože je až na deviatom mieste a od bronzovej priečky ju delí sedem desatín, napriek tomu sa môže posunúť aspoň o pár miest vyššie.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo