Peter Sagan začína prípravu na novú sezónu. Myslí na Tokio i Tour de France: Stále túžim súperiť s najlepšími cyklistami sveta

3. 12. 2020 |
 

Peter Sagan, Tour de France, Giro d´Italia, Tokio 2021, olympiáda, manželka Katka, syn Marlon. Peter Sagan začína prípravu na novú sezónu. Počas nej by nemal vynechať Tour de France i olympijské hry v Tokiu. Otvorenou je účasť na Giro d´Italia.

Sagan sa dočkal prvého víťazstva od 10. júla minulého roka, keď vyhral etapu na Tour de France.  Foto - TASR/AP

Peter Sagan, Tour de France, Giro d´Italia, Tokio 2021, olympiáda, Katka, syn Marlon. Peter Sagan sa nedávno vrátil po trojtýždňovej návšteve Slovenska do Monte Carla. Tam si užil posledné dni voľna po uplynulej sezóne, v ktorej prvýkrát absolvoval Tour de France i Giro d´Italia.

„Preteky v Taliansku boli veľmi dobré. Pokiaľ by nebola posledná sezóna taká atypická, určite by tam bola ešte krajšia atmosféra. V porovnaní s Tour de France je tam totiž menšie napätie a viac zábavy,“ povedal v rozhovore pre tuttobiciweb.it.

Hoci slovenský cyklista netriumfoval v bodovacej súťaži na Giro d´Italia a na Tour de France mu ušiel ôsmy zelený dres, jeho výsledky vzhľadom na priebeh sezóny neboli zlé. Okrem jedného etapového triumfu na Giro d'Italia získal šesť druhých a tri tretie miesta v koncovkách etáp.

Peter Sagan spomína na začiatky v tíme Liquigas

Plus k tomu treba prirátať spomínané dve druhé priečky v boji o víťazstvo v bodovacej súťaži na Tour de France a Giro d'Italia a tiež štvrté miesta v prestížnych talianskych klasikách Miláno - San Remo a Miláno - Turín.

„Teraz je však už čas začať odznova. Musíme zahriať nohy pre budúcu sezónu. Keďže je všetko vo Francúzsku pre lockdown zavreté, budem sa musieť zariadiť tak, aby som mohol trénovať doma ako som to urobil naposledy na jar,“ opisoval svoju situáciu 30-ročný rodák zo Žiliny.

A práve jeho vek označovali odborníci po uplynulej sezóne ako jeden z dôvodov, prečo Peter Sagan ustúpil zo svojich predošlých pozícií.

„Posledná sezóna nebola pre nás, ktorí už nie sme tak mladí, ľahká. Keď som sa v roku 2010 stal profesionálnym cyklistom Liquigasu, bol som desať rokov zvyknutý na istý rytmus, ktorý však v tejto sezóne nebol rovnaký. Pokračovať v príprave po prerušení nebolo jednoduché, no aj tak som spokojný s tým, čo sa mi podarilo dosiahnuť,“ priznal Peter Sagan.

Peter Sagan mal viac času na syna Marlona

Zmena spôsobu prípravy mu však priniesla viac času pre svojho syna Marlona. Trojročný potomok trojnásobného majstra sveta dokonca už jazdí aj na bicykli.

„Ide mu to lepšie ako mne. Keď si pomyslím, že ja som začal ako šesťročný a on už teraz jazdí bez pomocných koliesok, je to super. Ak mám byť však úprimný, tak by som mu odporučil iný šport. Cyklistika je príliš tvrdá. Nechám to však na ňom. Pokiaľ bude chcieť byť bežcom, podporím ho,“ dodáva Sagan, ktorý tiež opísal vzťah s jeho bývalou partnerkou Katkou.

„Povedal by som, že je vynikajúci. Máme viac ako dobrý vzťah, pretože chceme, pre nášho syna, aby mu nič nechýbalo a vyrastal obklopený neustálym šťastím,“ poodkryl svoje súkromie Peter Sagan.

Peter Sagan a olympiáda Tokio 2021

Slovenský reprezentant však radšej hovorí o svojich športových úspechoch, ktoré mu uplynulú sezónu nevychádzali podľa predstáv. Napriek tomu stále túži svetu dokazovať, kto je medzi elitou najlepší.

„Tento šport som si vybral preto, lebo sa mi páči. Som spokojný s tým, čo som doteraz vyhral, ale určite mi to nestačí. Stále chcem vyhrávať a cítim, že som schopný znovu bojovať s najlepšími cyklistami na svete,“ pokračoval Peter Sagan.

Sám však stále nevie, na ktorých pretekoch to budúci rok bude. Program nasledujúcej sezóny sa totiž bude odvíjať najmä od situácie okolo pandémie koronavírusu. Aj preto je otázne, či sa Peter Sagan opäť objaví na Giro d´Italia.

„Dúfam, že áno, ale s tímom sme sa ešte nerozhodli o programe na budúci ročník. Jedna vec je ale istá, absolvovať dva preteky Grand Tour tesne po sebe v roku ako bol tento, by bolo naozaj náročné.“

„V klasickej sezóne je však otvorené všetko. Uvidíme,“ dodal Sagan, ktorý zároveň túži štartovať na olympiáde v Tokiu 2021.

„A ste si istý, že bude?“ pýtal sa s úsmevom reportérky tuttobiciweb.it a následne dodal: „Ak sa konať budú, budem tam. Nechcem ju zmeškať!“ dodal na záver rázne Peter Sagan.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo