Peter Sagan obeťou pomsty cyklistických tímov? Šéf Bora-Hansgrohe náhle mení rétoriku

13. 4. 2021 |
 

Peter Sagan údajne rokuje o predĺžení kontraktu v Bora-Hansgrohe. Potvrdil sám šéf tímu Ralph Denk, ktorý sa zároveň snaží urovnať jeho nedávne slová smerom k nášmu cyklistovi.

Peter Sagan stále netuší, kde skončí nasledujúci rok. FOTO: TASR/AP.

Nemecký manažér tímu totiž otvorene povedal, že zvažuje, či bude vôbec predlžovať kontrakt 31-ročnému rodákovi zo Žiliny. Dôvodom jeho špekulácii bol práve Saganov vek, vďaka ktorému mala jeho forma naberať klesajúci spád. Najnovšie však Ralph Denk zmenil rétoriku.

"Peter je súčasťou DNA tímu a cíti sa s nami veľmi dobre. Jeho kontrakt sa končí a momentálne jednáme o jeho prdĺžení," povedal Denk pre DPA Cycling. Tieto slová šéfa tímu Bora-Hansgrohe sa po týždni diametrálne líšia od tých, ktoré hovoril pred týždňom.

Peter Sagan: Ak ma v Bora-Hansgrohe nechcú, budem prvý, ktorý si začne hľadať nový tím - kliknite

Peter Sagan mal byť totiž pre tím ešte pred týždňom pridrahým cyklistom. Krátko na to francúzsky denník L'Équipe zreverjnil správu, že Žilinčan mieri do tímu Deceuninck-Quick Step.

Lenže toto je podľa denníka Šport obyčajná kačica. "Jednak preto, že z prostredia tímu prenikli útržkovité správy, že Patrick Lefevere (šéf tímu) s nikým o Saganovi nerokoval a o jeho príchode ani neuvažuje.

Aj keby to hneď nebola pravda, existuje viacero dôvodov, prečo by sa dal takýto krok skúseného „mága“ svetovej cyklistiky považovať za nereálny," píše Ľudovít Lučanič.

Podľa neho ide skôr o hru medzi tímami Bora-Hansgrohe a Deceuninck-Quick Step, aby do svojich radov zlákali najlepších cyklistov v pelotóne a najmä o angažovanie Petra Sagana.

Ralph Denk mal dokonca posielať lukratívnejšie ponuky priamo na mail pretekárom, ktorých oslovil šéf tímu Deceuninck-Quick Step. Za to sa mu chcel Patrick Lefevere pomstiť.

"Aj keď to určite sám touto formou neinicioval, dá sa predpokladať, že z jeho okolia mohla vzísť „hra o Petra Sagana“, aby v Denkovi naštrbil presvedčenie o jeho plánoch.

Peter Sagan obeťou hier Bora-Hansgrohe a Deceuninck-Quick Step

V nich už zrejme trojnásobný majster sveta nefiguruje a práve prípadný záujem v posledných rokoch i dnes najúspešnejšieho tímu na svete by mohol Denka prinútiť vrátiť sa k plánom," píše ďalej denník Šport.

Nasledujúce slová Ralpha Denka hovoria za všetko. Po ostrých minulotýždňových vyjadreniach totiž teraz prišli oveľa jemnejšie slová.

"Musíte dať do poriadku špekulácie v médiách z posledných dní. Vyjednávanie zaberie nejaký čas. Nič nebolo zatiaľ rozhodnuté a uvidíme ako sa to celé vyvinie," dodal Denk.

K celej situácii sa nedávno vyjadril aj samotný šéf tímu Deceuninck-Quick Step, ktorý rovnako všetky špekulácie označil za nezmysly.

"Je úžasné ako ani fantastické Okolo Flámska nestačí na to, aby novinár nezačal s fámami okolo Sagana a Deceuninck-Quick Step. Prepáčte, tieto hry môžete hrať sami, nevolajte mi," napísal na Twitteri Patrick Lefevere.

Za všetko hovoria aj slová Petra Sagana, ktorý bude súčaťou tímu Bora-Hansgrohe minimálne ešte tento rok. "Vždy som tvrdil, že Bora-Hansgrohe je pre mňa ako rodina a cítim sa tu veľmi komfortne. Nie vždy je to však o pocitoch, tiež je to aj o cieľoch ako ich napĺňať," povedal slovenský cyklista pre Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Z jeho slov je tak stále cítiť, že budúci rok bude fungovať v novom pôsobisku. Deceuninck-Quick Step to však s určitosťou nebude, ale do hry by mohli vstúpiť bohatšie tímy ako Bahrajn-Merida, alebo UAE Team Emirates.

"A možno práve nasledujúce týždne prinesú rozlúštenie tajničky o Saganovej budúcnosti. A vôbec nemusí byť nemožné, ak by sa viazala práve so spomínanými tímami s ázijským kapitálom. Skôr ako dnes s Deceuninck-QuickStep...," odáva na záver Ľudovít Lučanič z denníka Šport.