Peter Sagan: Ak ma v Bora-Hansgrohe nechcú, budem prvý, ktorý si začne hľadať nový tím

6. 4. 2021 |
 

O budúcnosti Petra Sagan sa začína neustále špekulovať. V Bora-Hansgrohe už zrejme pokračovať nebude, čo naznačujú aj slová šéfa tímu. 

Peter Sagan bol po sezóne celkom spokojný. FOTO Bora-Hansgrohe, Facebook.com, Peter Sagan.

Ralph Denk totiž minulý týždeň povedal, že Peter Sagan patrí medzi najdrahších mužov v pelotóne, čo ich núti premýšľať o budúcnosti. „Musíme zvážiť, či si ho môžeme stále dovoliť, alebo či nebude lepšie investovať do mladších jazdcov,“ povedal pre Kolner Stadt-Anzeiger vo štvrtok.

Slovenskému jazdcovi sa totiž končí zmluva v Bora-Hansgrohe budúci rok. Peter Sagan má navyše 31 rokov, čo indikuje dohady šéfa tímu o jeho klesajúcej výkonnosti smerom k jeho vývoju kariéry.

„Úprimne, necítim sa byť starý. Necítim ani to, že by som bol na sklonku mojej kariéry a myslím si, že som ukázal, že stále viem vyhrávať preteky napriek tomu, že som na jar prekonal COVID-19,“ povedal pre cyclingnews.com Peter Sagan.

Sám sa však nechcel veľmi vyjadrovať k slovám svojho šéfa, nakoľko preferuje osobné stretnutie pred dohadmi cez médiá.

„Veľa som pretekal, tak som nemal zatiaľ čas sa s Ralphom rozprávať. O mojej budúcnosti sa tak budeme len rozhodovať. V Bora-Hansgrohe som mal niekoľko skvelých rokov, ale ak Ralph vidí, že moje najlepšie roky sú za mnou, je to jeho názor.“

„Pokiaľ cíti, že ma nepotrebuje na to, aby som vyhrával preteky pre tím, tak budem prvý, ktorý si bude hľadať tím, čo ma naozaj bude chcieť,“ priznal Pete Sagan.

Peter Sagan do Deceuninck – Quick-Step

Peter Sagan túto sezónu zatiaľ vyhral iba jedinú etapu v rámci pretekov Okolo Katalánska, keď triumfoval v tej 6. Následne skončil na Miláno – San-Remo na štvrtej pozícii, čo dokazuje, že náš pretekár ešte nepatrí do starého železa.

Podľa posledných správ však o jeho služby prejavil tím belgický tím Deceuninck – Quick-Step. Informovali o tom renomované francúzske noviny L'Equipe.

„Pri takejto dohode by bol víťazom každý. Peter, pretože je to jediný tím, ktorý by mu priniesol ešte viac víťazstiev a aj Patrick Lefevere (šéf tímu), pretože Peter je ten, kto môže pomôcť celému tímu zvíťaziť,” uviedli noviny L'Equipe slová nemenovaného zdroja, ktorý citoval Šport.sk.

Oficiálne „prestupové obdobie” sa v cyklistickom svete začína 1. augusta, no Patrick Lefevere sa na tlačovej konferencii pred belgickým monumentom Okolo Flámska vyjadril, že do dvoch týždňov oznámi, v akej zostave bude pretekať jeho tím v sezóne 2022.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo