Sestry Fialkové už nemajú koronavírus, vracajú sa do kolotoča SP v biatlone

3. 12. 2020 |
 

Paulína Fialková, Ivona Fialková, sestry Fialkové, biatlon, koronavírus. Paulína Fialková a Ivona Fialková môžu opäť štartovať v rámci SP biatlonu. Ich tím totiž prešiel posledné kolo testov a u ani jedného sa nepreukázala prítomnosť koronavírusu.

Paulína a Ivona Fialkové. FOTO TASR.

Slovenské biatlonistky Paulína a Ivona Fialkové sa už znova môžu zapojiť do súťaží Svetového pohára. Po poslednom kole testovaní na koronavírus mali všetci v ich tíme negatívne výsledky.

V tíme sestier Fialkových sa objavil jeden pozitívny test pred štartom novej sezóny SP vo fínskom Kontiolahti. Keďže vo Švédsku, kde trénovali, platia prísne karanténne opatrenia, nemohli sa zúčastniť ani na podujatiach 2. kola, ktoré odštartovalo vo štvrtok šprintmi mužov a žien v rovnakom stredisku. Teraz sa však už opäť môžu naplno venovať športovej činnosti.

Paulína Fialková: Konečne sme negatívni

"Konečne, všetci sme negatívni! Už nám chýbala naša práca. Takže dúfame v pár dobrých tréningových dní v Obertilliachu predtým, ako sa presunieme na SP do Hochfilzenu," napísala Paulína Fialková vo štvrtok na svojom facebookovom profile.

Biatlon šprint ženy 7,5 km ONLINE Kontiolahti 2020 dnes Veronika Machyniaková LIVE - kliknite >>

"Som šťastná, že vám môžem konečne povedať dobré správy. Celý náš tím je negatívny a tešíme sa na pričlenenie do kolotoča Svetových pohárov. Keďže pravidlom pre vstup na IBU podujatie sú dva negatívne testy za sebou, nebolo možné stihnúť preteky vo Fínsku, ktoré sa začali už dnes. Vidíme sa v Hochfilzene," uviedla Ivona Fialková.

Sestry Fialkové nestihli 1. kolo v Kontiolahti

Sestry Fialkové boli vo Švédsku v karanténe s celým tímom - trénermi Annou Murínovou, Jakubom Leščinským, fyzioterapeutom Jakubom Hudákom a servismanmi Mihom Plahutnikom a Štefanom Lichoňom. Prišli tak o úvodné vytrvalostné preteky, dva šprinty a stíhačku.

Biatlon program SP 2020/21, kompletný program a výsledky - kliknite >>

Počas druhého kola je na programe aj štafeta, v ktorej nahradili líderky slovenského tímu debutantky vo Svetovom pohári Aneta Smerčiaková a Júlia Machyniaková. Tie sa pridali k dvojici Veronika Machyniaková a Henrieta Horvátová, ktoré cestovali do Kontiolahti s druhou časťou slovenskej výpravy a tak mohli nastúpiť aj v 1. kole.

Tretie kolo SP v Hochfilzene odštartuje 11. decembra a na programe sú rýchlostné preteky, stíhačka a štafeta.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo