Biatlon program SP 2020/21, kompletný program a výsledky

1. 12. 2020 |
 

Biatlon, SP, sezóna, 2020/21, program, kalendár, výsledky.  Paulína Fialková a Ivona Fialková majú pred sebou novú sezónu. SP v biatlone oodštartovalo vytrvalostnými pretekmi v Kontiolahti. Program je poznačený pandémiou, preto sa všetky podujatia pôjdu za prísnych hygienických opatrení.

Tento ročník SP v biatlone bude pre pandémiu špecifický. FOTO TASR/AP.

Biatlon, SP, sezóna, 2020/21, program, kalendár, výsledky. Sezóna Svetového pohára v biatlone sa druhý rok za sebou odohrá iba Európe.

Tentokrát to zapríčinila pokračujúca pandémia koronavírusu, prvoradé je zdravie a tak organizátori pristúpili k prísnym hygienickým opatreniam, ktoré majú za následok, že sa až v štyroch dejiskách uskutočnia "dvojkolá".

Biatlon program SP 2020/21, kompletný program a výsledky

Slovensko medzi ženami budú reprezentovať elitné biatlonistky Paulína Fialková a Ivona Fialková. Tie budú dopĺňať podľa potreby Henrieta Horvátová, Veronika Machyniaková či Aneta Smerčiaková.

Medzi mužskými zástupcami má Slovensko štvroicu reprezentantov v zostave Tomáš Hasilla, Michal Šima, Šimon Bartko a Matej Baloga. Martin Otčenáš krátko pred touto sezónou oznámil koniec aktívnej kariéry.

Pandémia výrazne zredukovala aj program nižších kategórií. IBU Cup by mal odštartovať až po novom roku dvojkolom v nemeckom Arbere (14. - 23. januára), hneď na to sú naplánované majstrovstvá Európy v poľskom meste Duszniki-Zdrój (27.-31. januára).

Osrblie dostalo dôveru

Vo februári zavíta Pohár IBU aj na Slovensko. Biatlonový areál v Osrblí privíta rovnako ako vlani dve kolá seriálu (13. do 21. februára), no v rovnakom čase sa uskutočnia aj MS v Pokljuke.

Záver "druhej ligy" je naplánovaný na marec v talianskom stredisku Val Ridanna. Z programu juniorov sú zatiaľ v kalendári len MS v Obertilliachu (24. februára - 7. marca).

Prezidenta Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Petra Vozára potešilo, že Osrblie opäť dostalo dôveru od funkcionárov IBU. "IBU sa rozhodla zúžiť IBU Cup len na tri dejiská a je pre nás veľmi potešujúce, že Osrblie získalo veľkú dôveru a bude hostiť dve kolá za sebou," uviedol pre TASR.

Program SP 2020/21 v biatlone

Kontiolahti (Fínsko) 1. kolo

  • 28. november (sobota) muži - vytrvalostné preteky na 20 km, výsledky Slovákov: 49. Michal ŠIMA +4:58,2 (1), 63. Tomáš HASILLA +6:33,4 (3), 92. Matej BALOGA (všetci SR) +10:41,2 (6) 

  • 28. november (sobota) ženy - vytrvalostné preteky na 15 km, výsledky Sloveniek: 72. Henrieta HORVÁTOVÁ +6:40,2 (1), 74. Veronika MACHYNIAKOVÁ (obe SR) +6:45,3 (0) 
  • 29. november (nedeľa) muži - šprint na 10 km, výsledky Slovákov: 50. Michal ŠIMA +2:44,1 (0), 78. Tomáš HASILLA +3:55,2 (2), 97. Šimon BARTKO +5:24,0 (6) 
  • 29. november (nedeľa), ženy - šprint na 7,5 km, výsledky Sloveniek: 95. Veronika MACHYNIAKOVÁ +4:11,1 min (2), 97. Henrieta HORVÁTOVÁ (obe SR) +4:25,9 (2) 

Kontiolahti (Fínsko) 2. kolo

  • 3. december (štvrtok) muži - šprint na 10 km, výsledky Slovákov: 61. Michal ŠIMA +2:27,4 (1), 75. Tomáš HASILLA +2:57,6 (2), 84. Matej BALOGA (všetci SR) +3:25,5 (2) 
  • 3. december (štvrtok) ženy - šprint na 7,5 km, výsledky Sloveniek: 79. Henrieta HORVÁTOVÁ +3:20,1 (1), 83. Veronika MACHYNIAKOVÁ +3:42,0 min (1), 100. Aneta SMERČIAKOVÁ (všetky SR) +5:20,4 (3) 
  • 5. december: (sobota) muži - stíhačka na 12,5 km, Slováci neštartovali 
  • 5. december (sobota) ženy - štafeta na 4x6 km, 21. SLOVENSKO (Henrieta Horvátová, Júlia Machyniaková, Veronika Machyniaková, Aneta Smerčiaková) +kolo 
  • 6. december (nedeľa) muži - štafeta na 4x7,5 km, výsledky: 16. SLOVENSKO (Michal Šima, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Matej Baloga) +6:07,5 (4+13) 
  • 6. december (nedeľa) ženy - stíhačka žien na 10 km, Slovenky neštartovali

Hochfilzen (Rakúsko) 3. kolo

  • 11. december (piatok) ženy - šprint na 7,5 km, 58. Ivona FIALKOVÁ +2:02,3 (2), 86. Paulína FIALKOVÁ +2:58,9 (4), 95. Henrieta HORVÁTOVÁ (všetky SR) +3:27,5 (3)
  • 11. december (piatok) muži - šprint na 10 km, 59. Michal ŠIMA +2:26,8 (2), 61. Tomáš HASILLA +2:27,6 (2), 94. Šimon BARTKO (všetci SR) +3:49,0 (5)
  • 12. december (sobota) ženy - štafeta na 4x6 km, 17. SLOVENSKO (Ivona Fialková, Paulína Fialková, Henrieta Horvátová, Veronika Machyniaková) +4:50,5 (0+9)
  • 12. december (sobota) muži - stíhačka na 12,5 km, 53. Michal ŠIMA (SR) +5:34,5 (4)
  • 13. december (nedeľa) ženy - stíhačka na 10 km, 55. Ivona FIALKOVÁ (SR) +5:18,1 (6)
  • 13. december (nedeľa) muži - štafeta na 4x7,5 km, 20. SLOVENSKO (Michal Šima, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Matej Baloga) +6:23,0 (1+15)

Hochfilzen (Rakúsko) 4. kolo

  • 17. december (štvrtok) muži - šprint na 10 km, 47. Tomáš HASILLA +2:10,8 (0), 92. Matej BALOGA +3:50,6 (2), 97. Michal ŠÍMA (všetci SR) +4:07,3 (4)
  • 18. december (piatok) ženy - šprint na 7,5 km, 45. Ivona FIALKOVÁ +1:45,7 (2), 80. Paulína FIALKOVÁ +2:47,7 (4), 88. Veronika MACHYNIAKOVÁ (všetky SR) +3:03,3 (1)
  • 19. december (sobota) muži - hromadné preteky na 12,5 km, 60. Tomáš HASILLA (SR) +6:52,8 (9) 
  • 19. december (sobota) ženy - hromadné preteky na 10 km, 58. Ivona FIALKOVÁ (SR) +6:32,7 (9) 

Oberhof (Nemecko) 5. kolo

  • 8. január (piatok) ženy - šprint na 7,5 km, 28. Ivona FIALKOVÁ +1:44,4, 74. Paulína FIALKOVÁ 3:24,9, 104. Veronika MACHYNIAKOVÁ (všetky SR) +8:49,4 - kliknite >>
  • 8. január (piatok) muži - šprint na 10 km, 62. Michal ŠÍMA +2:44,3 min (2), 85. Tomáš HASILLA 3:44,5 (4), 105. Šimon BARTKO (Všetci SR) +6:55,9 (6)
  • 9. január (sobota) ženy - stíhačka na 10 km, 49. Ivona FIALKOVÁ (SR) +5:47,9 (7)
  • 9. január (sobota) muži - stíhačka na 12,5 km, bez slovenskej účasti
  • 10. január (nedeľa) mix štafety na 4x6 km, Slovákov stiahli z trate
  • 10. január (nedeľa) mix dvojíc, Slovákov stiahli z trate

Oberhof (Nemecko) 6. kolo

  • 13. január (streda) muži - šprint na 10 km, 25. Michal ŠÍMA +1:42,5 min (0), 79. Tomáš HASILLA +3:19,2 (3), 85. Matej BALOGA +3:39,8 (2)
  • 14. január (štvrtok) ženy - šprint na 7,5 km, 83. Júlia MACHYNIAKOVÁ +3:36,1 (0), 84. Henrieta HORVÁTOVÁ +3:44,4 (1), 94. Aneta SMERČIAKOVÁ (všetky SR) +5:27,7 (3)
  • 15. január (piatok) muži - štafeta na 4x7,5 km, 13. SR (Michal Šima, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Matej Baloga) +4:57,9 (0+10)
  • 16. január (sobota) ženy - štafeta na 4x6 km, 20. SLOVENSKO (Veronika Machyniaková, Júlia Machyniaková, Henrieta Horvátová, Aneta Smerčiaková) +1 kolo
  • 17. január (nedeľa) muži - hromadné preteky na 15 km, 27. Michal ŠÍMA (SR) +2:25,8 (2)
  • 17. január (nedeľa) ženy - hromadné preteky na 12,5 km, 69. Ivona FIALKOVÁ (SR) 13

Anterselva (Taliansko) 7. kolo

  • 21. január (štvrtok) ženy - vytrvalostné preteky na 15 km, 52. Henrieta HORVÁTOVÁ +5:22,9 (2), 70. Veronika MACHYNIAKOVÁ +7:17,0 (2), 90. Aneta SMERČIAKOVÁ (všetky SR) +12:11,2 (6)
  • 22. január (piatok) muži - vytrvalostné preteky na 20 km, štart od 13:15 hod.
  • 23. január (sobota) ženy - hromadné preteky na 12,5 km, štart od 13:10 hod.
  • 23. január (sobota) muži - štafeta na 4x7,5 km, štart od 15:05 hod.
  • 24. január (nedeľa)  ženy - štafeta na 4x6 km, štart od 12:00 hod.
  • 24. január (nedeľa) muži - hromadné preteky na 15 km, štart od 14:45 hod.

MS Pokljuka (Slovinsko)

  • 10. február (streda) mix štafety na 4x7,5 km, štart od 15:00 hod.
  • 12. február (piatok) muži - šprint na 10 km, štart od 14:30 hod.
  • 13. február (sobota) ženy - šprint na 7,5 km, štart od 14:30 hod.
  • 14. február (nedeľa) muži - stíhačka na 12,5 km, štart od 13:15 hod.
  • 14. február (nedeľa) ženy - stíhačka na 10 km, štart od 15:30 hod.
  • 16. február (utorok) ženy - vytrvalostné preteky na 15 km, štart od 12:05 hod.
  • 17. február (streda) muži - vytrvalostné preteky na 20 km, štart od 14:30 hod.
  • 18. február (štvrtok) mix dvojíc, štart od 15:15 hod.
  • 20. február (sobota) ženy - štafeta na 4x6 km, štart od 11:45 hod.
  • 20. február (sobota) muži - štafeta na 4x7,5 km, štart od 15:00 hod.
  • 21. február (nedeľa) ženy - hromadné preteky na 12,5 km, štart od 12:30 hod.
  • 21. február (nedeľa) muži - hromadné preteky na 15 km, štart od 15:15 hod.

Nové Město na Moravě (Česko) 8. kolo

  • 4. marec (štvrtok) ženy - štafeta na 4x6 km, štart od 17:30 hod.
  • 5. marec (piatok) muži - štafeta na 4x7,5 km, štart od 17:30 hod.
  • 6. marec (sobota) ženy - šprint na 10 km, štart od 14:45 hod.
  • 6. marec (sobota) muži - šprint na 7,5 km, štart od 17:15 hod.
  • 7. marec (nedeľa) ženy - stíhačka na 10 km, štart od 9:25 hod.
  • 7. marec (nedeľa) muži - stíhačka na 12,5 km, štart od 13:45 hod.

Nové Město na Moravě (Česko) 9. kolo

  • 11. marec (štvrtok) muži - šprint na 10 km, štart od 17:30 hod.
  • 12. marec (piatok) ženy - šprint na 7,5 km, štart od 17:30 hod.
  • 13. marec (sobota) muži - stíhačka na 12,5 km, štart od 14:45 hod.
  • 13. marec (sobota) ženy - stíhačka na 10 km, štart od 17:15 hod.
  • 14. marec (nedeľa) mix štafety, štart od 10:25 hod.
  • 14. marec (nedeľa) mix dvojíc, štart od 13:45 hod.

Oslo (Nórsko) 10. kolo, finále SP

  • 18. marec (štvrtok) ženy - šprint na 7,5 km, štart od 15:30 hod.
  • 19. marec (piatok) muži - šprint na 10 km, štart od 15:30 hod.
  • 20. marec (sobota) ženy - stíhačka na 10 km, štart od 12:15 hod.
  • 20. marec (sobota) muži - stíhačka na 12,5 km, štart od 15:15 hod.
  • 21. marec (nedeľa) ženy - hromadné preteky na 12,5 km, štart od 13:00 hod.
  • 21. marec (nedeľa) muži - hromadné preteky na 15 km, štart od 11:15 hod.

kalendár IBU Cup-u

  • 14.-17. január - Arber (Nemecko)
  • 18.-23. január - Arber (Nemecko)
  • 13.-14. február - Osrblie
  • 17.-21. február - Osrblie
  • 10.-14. marec - Val Ridanna (Taliansko)
  • 27.-31. január - ME Duszniki-Zdrój (Poľsko)

MS juniorov a kadetov Obertilliach (Rakúsko)

  • 28. február
  • 7. marca
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo