OH2020: Grigar získal striebro, máme druhú medailu

30. 7. 2021 |

Pre Slovensko je to druhý cenný kov v Tokiu, trapistka Zuzana Rehák Štefečeková vybojovala vo štvrtok zlato. V ére samostatnosti je to 15. vodnoslalomárska olympijská medaila pre SR, prvá v mužskom kajaku.

Jakub Grigar získal striebornú medailu vo finálovej jazde kategórie K1 počas XXXII. letných olympijských hier v Tokiu. Foto TASR - Michal Svítok

Slovenský vodný slalomár Jakub Grigar získal na OH 2020 v Tokiu striebornú medailu v K1. Vo finále skončil druhý so stratou 3,22 s na Čecha Jiřího Prskavca. Bronz patrí Nemcovi Hannesovi Aignerovi (+5,48).

Grigar získal striebro

Na OH 2016 v Riu de Janeiro skončil Grigar piaty. Slovenský kajakár postúpil v Tokiu s prehľadom medzi elitnú finálovú desiatku. V semifinále dosiahol napriek dvom trestným sekundám štvrtý najlepší čas, keď predviedol rýchlu, plynulú jazdu. Vo finále išiel čisto a v cieli sa zaradil na prvú priečku, z ktorej ho zosadil iba suverénny Prskavec, bronzový z Ria.

Grigar - životný úspech

Slovenský medailový tok z olympijských perejí sa tak nezastavil ani v Tokiu, Grigar dosiahol v areáli Kasai životný úspech. Slovenská medailová žatva vo vodnom slalome sa začala na OH 1996 v Atlante, kde Michal Martikán získal zlato v C1.