Norbert Gombos Marin Čilič ONLINE US Open 2020 2. kolo

3. 9. 2020 |

Norbert Gombos, Marin Čilič, online prenos, US Open 2020, 2. kolo. Online prenos dnešného zápasu US Open 2020 Norbert Gombos - Marin Čilič je naplánovaný dnes od 17:00.

Norbert Gombos.  Foto - TASR

Slovenský tenista Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji. V úvodnom kole US Open zdolal Moldavca Radua Albota 6:4, 6:1, 6:4. Jeho ďalším súperom v New Yorku bude šampión z roku 2014 Chorvát Marin Čilič, ktorý proti Američanovi Denisovi Kudlovi otočil z 0:2 na sety a triumfoval 6:7 (3), 3:6, 7:5, 7:5, 6:3.

Gombosovi vyšiel úvod stretnutia s Albotom a po rýchlom brejku sa ujal vedenia 3:0. Moldavec síce v ďalších minútach vyrovnal na 3:3, no koncovka prvého setu patrila Gombosovi, ktorý za stavu 5:4 súpera po druhý raz v zápase brejkol.

Slovenský daviscupový reprezentant kvalitne servoval, pri dlhších výmenách dokázal Albota zatlačiť do defenzívy a zakončiť víťazným úderom.

V druhom dejstve Gombos úplne ovládol dianie na dvorci a Albotovi odskočil na 5:0. O osude tretieho setu rozhodol Gombosov brejk v "maratónskom" piatom geme za stavu 2:2. Zverenec trénera Tibora Tótha vo Flushing Meadows nadviazal na triumf nad Albotom z challengeru vo francúzskom Orleans z roku 2016 a upravil vzájomnú bilanciu na 2:1.

"Som veľmi šťastný a spokojný s mojím výkonom. Dôležité bolo, že som chytil začiatok zápasu. Aj napriek menším komplikáciám, keď súper vyrovnal na 3:3, som to ustál a dokázal vyhrať prvý set. To mi dodalo sebavedomie a v druhom sete som dominoval.

Zlomový moment tretieho setu prišiel v piatom geme, keď som dokázal vyhrať veľmi dlhý gem pri jeho servise a následne som brejk potvrdil. Potom som to už doservoval. Som veľmi rád, že som dokázal vyhrať svoj prvý grandslamový zápas," uviedol tridsaťročný rodák z Galanty pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

US Open 2020

Norbert Gombos - Marin Čilič -:-, online prenos a výsledok dnes od 17:00

Čilič 2 6 1 7
Gombos 1 3 6 6

3.09.2020 18:39 • US Open - muži • 2. kolo

7:6 dôležité Využíva hneď prvý po presnom forehande a môže sa tešiť z víťazstva v treťom sete 7:6! Bohužiaľ Gomboš mal v treťom sete brejk, ale set nedokázal dopodávať a v tie-breaku bol horším hráčom. Uvidíme, či Čiličovi na postup budú stačiť štyri set.
6-2 dôležité Čilič má hneď štyri setbaly po nevynútenej chybe Gomboša z bekhendu.
0:1 dôležité Čilič stráca tretie podanie v rade a Gomboš vedie na začiatku tretieho setu 1:0 a bude podávať!
0-40 dôležité Čilič tentokrát zahral bekhend do siete a tri brejkbaly pre Gomboša!
1:6 dôležité Eso a je vyrovnané 1:1 na sety po jasnom a dominantnom výkone Gomboša v druhom sete, ktorý ho prekvapivo zvládol výsledkom 6:1! Čilič mal jeden brejkbal, nevyužil ho a potom dvakrát stratil svoje podanie. Dúfajme, že Gomboš bude pokračovať v podobnom výkone aj v treťom sete.
15-40 dôležité Víťazný bekhend po lajne a dva setbaly pre Gomboša!
1:5 dôležité Čilič pokazil bekhend do siete a Gomboš bude podávať na víťazstvo v druhom sete za stavu 5:1!
40-A dôležité Gomboš má brejkbal po dvojchybe Čiliča.
0-40 dôležité Gomboš sa dokonca dostáva hneď k trom brejkbalom.
A-40 dôležité Čilič má šancu na brejk, počkal si na chybu Gomboša vo výmene.
6:3 dôležité Čilič víťazí v úvodnom sete 6:3, aj keď stratil hneď svoje prvé podanie. Bohužiaľ Gomboš si prehral svoje podanie až dvakrát a zaslúžene napokon víťazí v úvodnom sete Čilič.
40-15 dôležité Chorvátsky tenista má dva setbaly po priamom bode.
5:3 dôležité Gomboš však kazí forehandový úder a Čilič bude podávať na víťazstvo v prvom sete za stavu 5:3.
40-15 dôležité Vo výmene od základnej čiary bol trpezlivejší Čilič, dočkal sa chyby Gomboša a má dva brejkbaly.
40-0 dôležité Čilič si tiež vypracoval tri brejkbaly po víťaznom bekhendovom returne.
0:1 dôležité Na záver pokazil Čilič bekhendový úder a Gomboš vstupuje do zápasu perfektne, berie svojmu súperovi podanie a vedie 1:0.
0-40 dôležité Gomboš si počkal na správny moment a po víťaznom bekhende po lajne má tri brejkbaly!