Norbert Gombos Marin Čilič ONLINE US Open 2020 2. kolo

3. 9. 2020 |

Norbert Gombos, Marin Čilič, online prenos, US Open 2020, 2. kolo. Online prenos dnešného zápasu US Open 2020 Norbert Gombos - Marin Čilič je naplánovaný dnes od 17:00.

Norbert Gombos.  Foto - TASR

Slovenský tenista Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji. V úvodnom kole US Open zdolal Moldavca Radua Albota 6:4, 6:1, 6:4. Jeho ďalším súperom v New Yorku bude šampión z roku 2014 Chorvát Marin Čilič, ktorý proti Američanovi Denisovi Kudlovi otočil z 0:2 na sety a triumfoval 6:7 (3), 3:6, 7:5, 7:5, 6:3.

Gombosovi vyšiel úvod stretnutia s Albotom a po rýchlom brejku sa ujal vedenia 3:0. Moldavec síce v ďalších minútach vyrovnal na 3:3, no koncovka prvého setu patrila Gombosovi, ktorý za stavu 5:4 súpera po druhý raz v zápase brejkol.

Slovenský daviscupový reprezentant kvalitne servoval, pri dlhších výmenách dokázal Albota zatlačiť do defenzívy a zakončiť víťazným úderom.

V druhom dejstve Gombos úplne ovládol dianie na dvorci a Albotovi odskočil na 5:0. O osude tretieho setu rozhodol Gombosov brejk v "maratónskom" piatom geme za stavu 2:2. Zverenec trénera Tibora Tótha vo Flushing Meadows nadviazal na triumf nad Albotom z challengeru vo francúzskom Orleans z roku 2016 a upravil vzájomnú bilanciu na 2:1.

"Som veľmi šťastný a spokojný s mojím výkonom. Dôležité bolo, že som chytil začiatok zápasu. Aj napriek menším komplikáciám, keď súper vyrovnal na 3:3, som to ustál a dokázal vyhrať prvý set. To mi dodalo sebavedomie a v druhom sete som dominoval.

Zlomový moment tretieho setu prišiel v piatom geme, keď som dokázal vyhrať veľmi dlhý gem pri jeho servise a následne som brejk potvrdil. Potom som to už doservoval. Som veľmi rád, že som dokázal vyhrať svoj prvý grandslamový zápas," uviedol tridsaťročný rodák z Galanty pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

časová značka Koniec zápasu
7:6 dôležité Využíva hneď prvý po presnom forehande a môže sa tešiť z víťazstva v treťom sete 7:6! Bohužiaľ Gomboš mal v treťom sete brejk, ale set nedokázal dopodávať a v tie-breaku bol horším hráčom. Uvidíme, či Čiličovi na postup budú stačiť štyri set.
6-2 dôležité Čilič má hneď štyri setbaly po nevynútenej chybe Gomboša z bekhendu.
5-2 Čilič zahral nepresný bekhend, takže Gombošovi sa podarilo znížiť na 2:5. Ale Čilič si môže celý set dopodávať.
5-1 Gomboš trafil dlhý bekhend a prehráva už bohužiaľ 1:5.
4-1 Čilič triafa v tie-breaku druhé eso a vedie už 4:1.
3-1 Čilič trafil výborné podanie, ktoré Gomboš nemal šancu vrátiť.
2-1 Priamy bod pre Gomboša mu pomáha k zníženiu na 1:2.
2-0 Gomboš mu daroval bod po dvojchybe.
1-0 Čilič ho otvára esom.
6:6 Gomboš vyrovnáva na 6:6 po ďalšom priamom bode, o dôležitom treťom sete rozhodne tie-break.
30-40 Čilič netrafil return a Gomboš sa dostáva ku gembalu.
30-30 Gomboš si zakričal pome po víťaznom forehande.
30-15 Dôležitý priamy bod v potrebný moment.
30-0 Dobrý return Čiliča a Gombošov úder skončil v sieti, takže problémy sú na svete.
15-0 Čilič si pripravil útok a Gomboš pod tlakom už nemal šancu.
6:5 Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.
6:5 Nasleduje prestávka a výmena strán.
6:5 Eso pre Čiliča, ktorý vedie v koncovke tretieho setu 6:5.
40-30 Hra ešte nekončí, Čilič triafa nevynútenú chybu.
40-15 Čilič má dva gembaly, lebo jeho podanie Gomboš nezreturnoval.
30-15 Bod pre Čiliča po forehande po lajne, ktorý Gomboš nedobehol.
15-15 Odpovedá na stratený fiftín esom.
0-15 Čiličovi uletel forehand do outu.
5:5 Gomboš si udržal podanie čistou hrou a vyrovnáva na 5:5 v treťom sete.
0-40 Eso a tri gembaly pre slovenského tenistu.
0-30 Ďalší priamy bod pre Gomboša.
0-15 Gombošove podanie Čilič nedostal do kurtu.
5:4 Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.
5:4 Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:4 Čilič trafil víťazný forehand a otáča priebeh tretieho setu z 2:4 na 5:4.
40-0 Ďalší ľahký bod a šanca na čistú hru.
30-0 Gomboš poslal do siete aj druhé Čiličove podanie.
15-0 Čilič začína hru na podaní priamym bodom.
4:4 Ale ďalšia dvojchyba vo veľmi zlej chvíli, takže Čiličovi sa podarilo vyrovnať na 4:4.
40-30 Gomboš odvracia aj druhý vďaka winneru z bekhendu.
40-15 Prvý nie je využitý, lebo Čiličov forehand letel až za základnú čiaru.
40-0 Sú to veľké problémy pre Gomboša, po dvojchybe má Čilič tri brejkbaly!
30-0 Znova zvládol Čilič zahrať pekný forehand po lajne a Gomboš má problémy.
15-0 Čilič triafa víťazný forehandový úder.
3:4 Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.
3:4 Nasleduje prestávka a výmena strán.
3:4 Chorvátsky tenista sa stále drží na dostrel v treťom sete, znižuje na 3:4.
40-30 Čilič sa dostal ku gembalu po priamom bode.
30-30 Nebude to ľahký gem pre Čiliča, lebo zahral chybu z bekhendu.
30-15 Dobré Čiličovo podanie Gomboš vrátil do outu.
15-15 Čilič sa rozčuluje, ale nepomôže mu to, lebo zahral nepresný bekhend.
15-0 Na úvod siemej hry eso pre Čiliča.
2:4 Gomboš bez väčších problémov na podaní a vedie v treťom sete 4:2.
15-40 Znova Gomboš doslova vystrieľal Čiliča, ktorý nestíhal.
15-30 Priamy bod z podania pomáha Gombošovi.
15-15 Gombošov tvrdý forehand už nedostal Čilič cez sieť.
15-0 Presný return Čiliča na čiaru Gomboš vrátil do siete.
2:3 Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.
2:3 Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:3 Gem získava Čilič a znižuje na 2:3.
40-30 Čilič zahral víťazný úder z bekhendu na sieti a má gembal.
30-30 Nevynútená chyba Čiliča mu prináša ešte komplikácie.
30-15 Gomboš dokázal získať fiftín, podarilo sa mu znížiť.
30-0 Člič uspel aj v nasledujúcej výmene.
15-0 Čiličov servis Gomboš nedostal cez sieť.
1:3 Gomboš si obhájil podanie a vedie v treťom sete 3:1.
15-40 Winner z bekhendu po lajne pre Gomboša, tento úder mu v poslednej dobe ide.
15-30 Čiličov return neprešiel cez sieť.
15-15 Ale aj Gomboš si pripisuje nevynútenú chybu.
0-15 Čilič chybuje z bekhendu, ktorý skončil v sieti.
1:2 Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.
1:2 Nasleduje prestávka a výmena strán.
1:2 Eso pre Čiliča znamená zníženie stavu na 1:2. Vpredu je však v treťom sete stále Gomboš.
40-0 Chorvátsky tenista útočí na čistú hru po chybe Gomboša z bekhendu.
30-0 Víťazný bekhend v podaní Čiliča, ktorý skončil na čiare.
15-0 Čilič si pomáha bodom z podania.
0:2 Priamy bod Gomboša, ktorý potvrdil brejk a vedie 2:0 v treťom sete.
15-40 Gomboš má dva gembaly na potvrdenie brejku po nepresnom bekhende Čiliča.
15-30 Čiličovi sa nepodarilo dostať do hry tvrdý servis Gomboša.
15-15 Gomboš pokazil slajzovaný bekhend, ktorý skončil v oute.
0-15 Eso pre Gomboša na začiatok.
0:1 dôležité Čilič stráca tretie podanie v rade a Gomboš vedie na začiatku tretieho setu 1:0 a bude podávať!
0-40 dôležité Čilič tentokrát zahral bekhend do siete a tri brejkbaly pre Gomboša!
0-30 Znova pekný bekhend po lajne od Gomboša, ktorý ho približuje k brejkbalom.
0-15 Čilič začína tretí set forehandom do siete.
0:0 Koniec prestávky, podávať bude Marin Čilič.
0:0 Nasleduje prestávka a výmena strán.
1:6 dôležité Eso a je vyrovnané 1:1 na sety po jasnom a dominantnom výkone Gomboša v druhom sete, ktorý ho prekvapivo zvládol výsledkom 6:1! Čilič mal jeden brejkbal, nevyužil ho a potom dvakrát stratil svoje podanie. Dúfajme, že Gomboš bude pokračovať v podobnom výkone aj v treťom sete.
15-40 dôležité Víťazný bekhend po lajne a dva setbaly pre Gomboša!
15-30 Škoda však zbytočnej dvojchyby.
0-30 Čilič nedostal podanie Gomboša do hry a tomu chýbajú len dva fiftíny.
0-15 Presný bekhend Gomboša z ťažkej pozície dopadol presne do rohu.
1:5 dôležité Čilič pokazil bekhend do siete a Gomboš bude podávať na víťazstvo v druhom sete za stavu 5:1!
40-A dôležité Gomboš má brejkbal po dvojchybe Čiliča.
40-40 Gomboš vracia gem na zhodu, triafa víťazný return z bekhendu.
A-40 Priamy bod pre Čiliča znamená výhodu.
40-40 Gomboš bude mať šancu aj v tejto hre, Čilič netrafil presný forehand.
40-30 Teraz úder z rakety Čiliča bol dlhý a skončil v oute.
40-15 Víťazný úder z forehandu chorvátskeho tenistu mu prináša dva gembaly.
30-15 Tvrdý forehand Čiliča mu pomohol získať fiftín.
15-15 Ale následne zahral aj dvojchybu.
15-0 Čilič triafa na úvod šiesteho gemu eso.
1:4 Koniec prestávky, podávať bude Marin Čilič.
1:4 Chyba Čiliča z forehandu pomáha Gombošovi potvrdiť brejk, ktorý vedie 4:1 v druhom sete.
40-A Úspešný útok nášho tenistu mu prináša výhodu.
40-40 Hru si Gomboš komplikuje dvojchybou, takže zhoda.
30-40 Prvý sa mu nepodarilo premeniť, lebo bekhend Gomboša letel do outu.
15-40 A chyba z forehandu Čiliča prináša Gombošovi dva gembaly.
15-30 Výborný forehand po lajne od Gomboša, Čilič nemal žiaden nárok.
15-15 Následne prišlo eso Gomboša.
15-0 Hrun na potvrdenie brejku nazačína dobre, jeho úder zastavila sieť.
1:3 Hneď prvý využíva a ujíma sa vedenia 3:1 v druhom sete!
0-40 dôležité Gomboš sa dokonca dostáva hneď k trom brejkbalom.
0-30 Čilič má na podaní problémy, lebo pokazil forehand.
0-15 Víťazný úder z forehandu pre Gomboša začína tento gem.
1:2 Koniec prestávky, podávať bude Marin Čilič.
1:2 Priamy bod a Gomboš drží podanie, aj keď čelil brejkbalu a vedie 2:1 v druhom sete.
40-A Gomboš má výhodu, Čilič výmenu zakončil nevynútenou chybou.
40-40 Gombošovi sa podarilo brejkbal odvrátiť, Čiličov úder skončil v sieti.
A-40 dôležité Čilič má šancu na brejk, počkal si na chybu Gomboša vo výmene.
40-40 Hra však pôjde cez zhodu, lebo Gombošov bekhend bol nepresný.
30-40 Gomboš sa dostáva ku gembalu po forehande presne na čiaru.
30-30 Return Čiliča pod nohy Gomboša, ktorý triafa sieť.
15-30 Gomboš zaznamenal eso.
15-15 Výmenu od základnej čiary zvládol Gomboš, posledný úder Čiliča zo slajzu skončil v oute.
15-0 Gomboš prestrelil forehand, ktorý skončil za základnou čiarou.
1:1 Znova return Gomboša do siete a Čilič vyrovnáva na 1:1.
40-30 Gembal pre Čiliča, lebo Gomboš nedostal loptičku do výmeny.
30-30 Vo výmene kazí Čilič forehand a komplikuje si život.
30-15 Na pomoc Čiličovi prišlo dobré podanie, ktoré Gomboš nevrátil.
15-15 Forehand Gomboša zastavila sieť.
0-15 Čilič triafa dvojchybu na začiatok gemu na podaní.
0:1 Čiličov return letel do siete a Gomboš si podržal podanie, vedie 1:0 v durhom sete.
30-40 Ani druhý gembal Gomboš nevyužíva, jeho bekhend skončil v sieti.
15-40 Čistá hra z toho nebude, Gomboš zahral nevynútenú chybu z forehandu.
0-40 Gomboš vyhnal slajzovaným úderom Čiliča do ťažkej pozície, ktorý vrátil už len do outu.
0-30 Čiličov bekhend zastavila sieť.
0-15 Na úvod druhého setu triafa Gomboš víťazný forehand po lajne.
0:0 Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.
6:3 dôležité Čilič víťazí v úvodnom sete 6:3, aj keď stratil hneď svoje prvé podanie. Bohužiaľ Gomboš si prehral svoje podanie až dvakrát a zaslúžene napokon víťazí v úvodnom sete Čilič.
40-15 dôležité Chorvátsky tenista má dva setbaly po priamom bode.
30-15 Gombošovi sa podaril winner z forehandu a obhodil Čiliča na sieti.
30-0 Gombošov forehand skončil za základnou čiarou a Čilič sa približuje setbalom.
15-0 Čiličovi sa podaril zahrať presný bekhend, ktorý Gomboš nedobehol.
5:3 dôležité Gomboš však kazí forehandový úder a Čilič bude podávať na víťazstvo v prvom sete za stavu 5:3.
40-30 Čilič prvý nevyužíva, lebo sa nedostal ani do výmeny.
40-15 dôležité Vo výmene od základnej čiary bol trpezlivejší Čilič, dočkal sa chyby Gomboša a má dva brejkbaly.
30-15 Ľahká chyba z bekhendu znamená pre Gomboša problémy.
15-15 Situáciu napravil presným podaním, ktoré Čilič vrátil do siete.
15-0 Gomboš nezačína dobre, lebo zahral dvojchybu.
4:3 Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.
4:3 Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:3 Čilič tiež čistou hrou obhájil svoje podanie a dostáva sa do vedenia 4:3 v prvom sete. Obidvaja hráči už potvrdzujú, že ich prednosť je najmä ich podanie.
40-0 Tentokrát aj return druhého podanie skončil iba v sieti.
30-0 Gombošov return letel len do siete.
15-0 Čiliič začína siedmu hru v zápase esom.
3:3 Slovenský tenista si bez problémov obhájil podanie a vyrovnáva na 3:3.
0-40 Return Čiliča skončil až za základnou čiarou a šanca na čistú hru pre Gomboša.
0-30 Potom chorvátsky tenista zahral nevynútenú chybu z bekhendu.
0-15 Čiličovi sa nepodarilo vrátiť podanie Gomboša cez sieť.
3:2 Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.
3:2 Nasleduje prestávka a výmena strán.
3:2 Gomboš nedostal do hry ani druhé podanie Čiliča, takže Čilič sa ujíma vedenia 3:2 v prvom sete.
40-15 Konečne sa nám hrala výmena, na konci ktorej páska pomohla Gombošovmu úderu do outu.
30-15 Presný servis na čiaru a priamy bod pre Čiliča.
15-15 Podarilo sa mu ju vymazať esom.
0-15 Čilič začína gem na podaní dvojchybou.
2:2 Gomboš končí čistú hru esom a vyrovnáva na 2:2.
0-40 Gomboš ešte stihol napáliť Čiliča na sieti, ktorý nezvládol volej.
0-30 Následne Čilič ustrelil forehand, ktorý zamieril do outu.
0-15 Gomboš trafil presný servis, ktorý Čilič nedostal do hry.
2:1 Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.
2:1 Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:1 Hru uzavrel Čilič esom a otáča z 0:1 na 2:1 v prvom sete.
40-0 Čilič si pomohol podaním a útočí na čistú hru.
30-0 Výmenu od základnej čiary vyhral Čilič, na jeho posledný úder už nedokázal Gomboš zareagovať a trafil sieť.
15-0 Gomboš vrátil druhé podanie Čiliča do siete.
1:1 Druhý gem však končí druhou Gombošovou dvojchybou, takže Čiličovi daroval vyrovnanie na 1:1.
40-30 Aj druhý brejkbal je odvrátený po víťaznom forehande Gomboša.
40-15 Gombošovi pomáha dobré podanie a priamy bod.
40-0 dôležité Čilič si tiež vypracoval tri brejkbaly po víťaznom bekhendovom returne.
30-0 Teraz sa nevydaril Gombošovi záverečný bekhend, ktorý si skončil mimo kurtu.
15-0 Gomboš začína hru na potvrdenie brejku dvojchybou.
0:1 dôležité Na záver pokazil Čilič bekhendový úder a Gomboš vstupuje do zápasu perfektne, berie svojmu súperovi podanie a vedie 1:0.
15-40 Čilič prvý odvrátil výborným forehandom, ku ktorému sa stihol natiahnuť.
0-40 dôležité Gomboš si počkal na správny moment a po víťaznom bekhende po lajne má tri brejkbaly!
0-30 Čilič pokazil bekhendový úder a Gombošovi sa otvára šanca hneď v prvom geme na príjme.
0-15 Gomboš získal prvú výmenu, pomohla mu aj páska.
0:0 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Čilič a Gomboš majú rozvičku za sebou a začína zápas.
Vítam vás pri sledovaní 2.kola US Open, v ktorom sa predstaví jediná slovenská nádej vo dvojhre Norbert Gomboš proti favorizovanému Chorvátovi Marinovi Čiličovi. Pre Gomboša to bude dnes tak trochu sviatok, pretože sa vôbec po prvýkrát v kariére vo svojich tridsiatich rokoch prebojoval do druhého kola na US Open. Dúfame, že dokáže zaskočiť a potrápiť víťaza tohto turnaja z roku 2014.

Marin Čilič: Hoci sa chorvátsky tenista nachádza až na 38. mieste rebríčka ATP, stále ho môžeme zaradiť do širšej tenisovej špičky. Keď hrá svoj najlepší tenis, tak dokáže poraziť prakticky hocikoho. Jediný grandslamový titul vyhral práve vo Flushing Meadows v roku 2014, keď porazil vo finále Nishikoriho a v Chorvátsku vypukli mohutné oslavy. Potom sa dokázal prebojovať do finále Australian Open aj Wimbledonu, ale v obidvoch prípadoch prehral so švajčiarskou legendou Federerom, hoci v roku 2018 v Melbourne bol celkom blízko a pprehral až po päťsetovej dráme. V tejto sezóne sa mu až tak nedarí, na Australian Open vypadol v osemfinále s Raoničom a v úvodnom kole na US Open sa na postup nadrel, lebo musel otáčať z 0:2 na sety proti Kudlovi.

Norbert Gomboš: Slovenský tenista v prvom kole celkom prekvapivo jednoznačne bez straty setu prešiel cez moldavského tenistu Albota a dosiahol tak historicky najväčší úspech na US Open, čím je postup do druhého kola. Bohužiaľ los k nemu nebol príliš milosrdný, pretože Čilič ako druhý súper je dosť ťažký. Nič sa nedá robiť, sme na grandslame, a preto musí dnes zo seba Gomboš dostať všetko, ak chce mať aspoň nejakú šancu na postup.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.