Zdeno Chára sa vrátil do Bostonu, spomienkové video ho takmer rozplakalo (VIDEO)

4. 3. 2021 |
 

Zdeno Chára sa prvýkrát vrátil do mesta, kde strávil 14 sezón ako kapitán Boston Bruins. Tím na svojho hrdinu nezabudol a pripravil mu spomienkové video, ktoré ho dojalo.

Zdeno Chára na ľade Bostonu v drese Washingtonu Capitals. FOTO: TASR/AP.

Slovenský obranca sa po prvý raz v tejto sezóne predstavil v bostonskej TD Garden, kde predtým pôsobil 14 sezón. Dlhoročnému kapitánovi klubu pripravili domáci spomienkové video, ktoré počas zápasu pustili na kocke.

ROZHOVOR: Zdeno Chára nikdy nepokazil srandu, v kabíne vždy musela hrať Nirvana, spomína tréner Jindřich Novotný - kliknite

V stoji mu tlieskali všetci hráči Bruins na striedačke i na ľade vrátane Jaroslava Haláka. Zdeno Chára bol po tomto momentne očividne dojatý. "Pre Zdena to bol dôležitý zápas."

"Som za neho skutočne šťastný, že sme mu dokázali pomôcť a získať pre neho víťazstvo v jeho prvom zápase v Bostone po prestupe k nám," povedal pre nhl.com tréner Washingtonu Peter Laviolette, ktorý mal aj ďalší dôvod na radosť.

Zdeno Chára dostal od Boston Bruins nádherné spomienkové video

Stal sa 15. trénerom v NHL so 650. víťazstvami. Washington Capitals totiž natiahol víťaznú sériu v zámorskej NHL na štyri zápasy. V noci na štvrtok zvíťazili na ľade Bostonu 2:1 po nájazdoch aj vďaka asistencii slovenského útočníka Richarda Pánika. S 30 bodmi sú Capitals na čele tabuľky Východnej divízie.

Pre Pánika to bol siedmy kanadský bod v prebiehajúcej sezóne, na konte má dva góly a päť asistencií. Počas vyše 12-minútového pobytu na ľade si pripísal plusový bod a odpykal si dvojminútový trest. Jeho spoluhráč Zdeno Chára odohral takmer 17 minút, štatistiku si vylepšil pluskou.

Návrat Zdena Cháru do Bostonu bol však ochudobnený o poctu, ktorú by dostal v prípade, že by sa do hľadiska dostali aj diváci. Samotné video dokazovalo, aké obrovské meno má náš obranca v tomto meste. A vie to aj jeho niekdajší kouč, ktorý stál pri jeho prvých krokoch v profesionálnom hokeji Jindřich Novotný.

"Keď totiž hrali otvárací súboj sezóny NHL v Prahe proti Phoenixu, tak som zistil, akou osobnosťou tam je. To nemá obdobu, čo tam on má za meno. Ja som bol na tom zápase ako čestný hosť, práve vďaka jeho požiadavke.

Trocha ma preto mrzí, že teraz Zdeno prišiel o veľkú udalosť. Viem si totiž predstaviť, že pokiaľ by ho pri návrate vítali na ľade, tak by to bolo niečo neuveriteľné. O toto teraz prišiel," dodal bývalý hokejový tréner.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo