Nájazdy v semifinále? To nie je fér pre nikoho, tvrdí kouč HC Slovan Bratislava

14. 4. 2021 |

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali svoj prvý zápas semifinále na ľade HKM Zvolen 2:3 po predĺžení a nájazdoch. Práve dodatočná súťaž bola terčom kritiky zo strany tábora belasých.

Robert Döme, tréner HC Slovan Bratislava. FOTO: TASR.

Tipos extraliga totiž tento rok upravila pravidlá, ktoré hovoria, že ak sa v semifinále nerozhodne v riadnom hracom čase, nasleduje 20minútové predĺženie 5 na 5 a následne séria piatich nájazdov.

Takýto formát bude nasledovať až do zápasu číslo 3. V prípade 4. zápasu série, ak bude výsledok 1:2 alebo 2:1, platí to isté ako v predchádzajúcich troch zápasoch. Ak však bude stav 3:0 resp. 0:3, bude sa v prípade predĺženia hrať 5 na 5 až do rozhodnutia bez nájazdov. Rovnaký scenár bude platiť aj pre zápasy číslo 5 až 7.

Tipos extraliga play-off 2021 program a výsledky semifinále - kliknite

Prvý duel semifinále medzi HK MZvolen a HC Slovan Bratislava museli napokon rozhodovať samostatné nájazdy, čo sa nie príliš pozdávalo trénerovi hostí Róbertovi Dömemu.

„Samostatné nájazdy sú už vabank. Nechcem sa k nim radšej ani vyjadrovať, v semifinále by nemali rozhodovať o zápasoch. Nie je to fér pre nikoho. Ani pre nás, ani pre nich, ale to už nie je v mojich kompetenciách.

Andrej Meszároš i Róbert Döme kritizovali samostatné nájazdy

Dnes boli kľúčové presilovky a oslabenia, tie si myslím, že budú rozhodovať aj naďalej v dueloch tejto série. Musíme byť viac disciplinovaní a lepšie brániť,“ povedal po súboji tréner belasých.

O víťazstve svojho mužstva mohol rozhodnúť Andrej Meszároš, ktorý však svoj nájazd nepremenil a následne rozhodol v šiestej sérii o výhre a zároveň prvom bode v sérii pre Zvolen Fín Nuutinen.

Nájazdy sú v semifinále play-off úplná hlúposť, ale také sú pravidlá," cituje Meszároša web hockeyslovakia.sk. "V predĺžení sme mali viac šancí. Nič sa nedeje, ideme ďalej," dodal bývalý hráč piatich klubov NHL.