Tipos extraliga play-off 2021 program a výsledky semifinále

22. 4. 2021 |

Tipos extraliga pokračuje semifinále play-off, v ktorom sa predstavia dvojice HC Slovan Bratislava - HKM Zvolen a HK Poprad - HK Dukla Michalovce.

Zimný štadión Ondreja Nepelu pred MS 2019 v hokeji v Bratislave. Foto TASR - Dano Veselský

V semifinále Kaufland play off Tipos extraligy sa stretnú najlepšie mužstvá po základnej časti. Vo štvrťfinále vyraďovačky sa nezrodilo žiadne prekvapenie a scenár sa odvíja podľa predpokladov. V utorok odštartujú boje o finále zápasom Zvolena so Slovanom, o dva dni neskôr nastúpia Michalovce proti Popradu.

Hrať sa bude tak ako vo štvrťfinále na štyri víťazné zápasy. V semifinálových zápasoch sa prvé tri zápasy série budú v prípade remízy predlžovať 20 minút, hrať sa bude 5 na 5. Ak sa nerozhodne, nasledovať bude séria piatich nájazdov.

Termíny semifinále HKM Zvolen - HC Slovan Bratislava 4:1

13.4 . (utorok) HKM Zvolen - HC Slovan Bratislava od 18:00 hod 3:2 pp a sn - kliknite

14.4. (streda) HKM Zvolen - HC Slovan Bratislava 3:2 pp

17.4. (sobota) HC Slovan Bratislava - HKM Zvolen 5:2

18.4. (nedeľa) HC Slovan Bratislava - HKM Zvolen 4:2

21.4. (streda) HKM Zvolen - HC Slovan Bratislava 2:1pp

V prípade štvrtého zápasu série, ak v nej bude stav 1:2 alebo 2:1, platí to isté ako v predchádzajúcich troch zápasoch. Ak však bude stav 3:0 resp. 0:3, bude sa v prípade predĺženia hrať 5 na 5 až do rozhodnutia bez nájazdov. Rovnaký scenár potom platí aj pre zápasy číslo 5 až 7.

Tipos extraliga program semifinále play-off

Vo štvrťfinále sa Zvolen stretol s Novými Zámkami a Poprad s Detvou. Obaja favoriti zvládli sériu v najkratšom možnom čase, súperovi nedovolili tešiť sa ani v jednom zápase.

Slovan si poradil s Nitrou 4:1 a najviac sa na postup nadreli Michalovce. Trenčín im vzdoroval, ale východniari sa napokon tešili z postupu do semifinále po triumfe v šiestom zápase 2:1 po predĺžení a celkovom skóre 4:2 v sérii.

Termíny semifinále Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad 2:4

15.4. (štvrtok) Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad 3:1

16.4. (piatok) Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad 3:2 pp a sn

19.4.(pondelok) HK Poprad - Dukla Ingema Michalovce 2:1

20.4. (utorok) HK Poprad - Dukla Ingema Michalovce 5:2

22.4. (štvrtok) HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad 2:3 pp

24.4. (sobota) HK Poprad - Dukla Ingema Michalovce 3:1

26.4. (pondelok)  HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad od 18.00 hod.

Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK) sa usiluje, aby sa ešte počas tohtoročných vyraďovacích bojov v Tipos extralige vrátili na tribúny zimných štadiónov diváci.

Podľa riaditeľky Anety Büdiovej je APHK v intenzívnej komunikácii so všetkými dôležitými inštitúciami a má nádej, že sa v závere sezóny pri dodržaní všetkých nariadení objavia v hľadiskách fanúšikovia aspoň v obmedzenom počte.