MS v biatlone zmiešaná štafeta ONLINE dnes idú aj sestry Fialkové

10. 2. 2021 |
 

MS v biatlone 2021 dnes štartujú zmiešanou štafetou. Našu reprezentáciu budú v Pokljuke zastupovať aj sestry Fialkové. Sledujte ONLINE prenos od 15:00 hod.

Paulína a Ivona Fialkové. FOTO TASR.

Slovenská výprava sa predstaví na majstrovstvách sveta v biatlone (10. - 21. februára) so skromnejšími cieľmi ako v uplynulých rokoch.

Výkony v slovinskej Pokljuke mali ťahať najmä sestry Paulína a Ivona Fialkové, ktoré však zasiahla pandémia koronavírusu a po zdravotných problémoch museli dočasne prerušiť sezónu. Je tak otázne, v akej forme sa predstavia na vrchole biatlonovej sezóny.

MS v biatlone zmiešaná štafeta ONLINE dnes Paulína Fialková a Ivona Fialková LIVE

Obe sestry prekonali ochorenie COVID-19 ešte v novembri. Po pozitívnom teste sa nemohli zúčastniť na úvodných pretekoch ročníka v Kontiolahti, neskôr sa do kolotoča Svetového pohára vrátili, no problémy neodzneli a tak sa po 5. kole v Oberhofe rozhodli pre pauzu.

Paulína Fialková odvtedy nepretekala a absolvovala len sústredenie. Ivona sa naopak predstavila na uplynulých majstrovstvách Európy v Poľsku, kde obsadila 13. miesto v šprinte a 32. v stíhačke. "Jasné, že sme mali pred sezónou úplne iné ciele, ale stalo sa toľko vecí, za ktoré ani nemôžeme a ktoré sa už nedajú zmeniť lusknutím prsta.

Robíme, možné aj nemožné, aby sme v našej momentálnej situácii podali najlepší výkon. Ideálne to už nebude, zázrak sa nestane, ale s dobrou streľbou sa dá zabojovať aj na majstrovstvách.

Určite to nevzdám a idem do toho na sto percent. Vidím, že šprinty v tréningu dokážem celkom dobre zájsť, takže možno tie ME boli pre mňa takým poznaním, ako to nasmerovať na MS," uviedla pre slovenskybiatlon.sk Ivona Fialková, ktorá si na vlaňajších MS v Anterselve vybojovala 6. miesto v stíhačke a deviate v šprinte.

Slovensko má právo postaviť v individuálnych pretekoch na MS trojicu mužov i žien. Spolu s Fialkovými cestovali do Pokljuky aj Veronika Machyniaková a Henrieta Horváthová, ktorá je v pozícii náhradníčky a predstaví sa v štafetách. Tím mužov tvorí kvarteto Michal Šima, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko a Matej Baloga, ktoré v tejto sezóne bojuje v SP.

MS v biatlone zmiešaná štafeta ONLINE dnes idú za Slovensko aj sestry Fialkové

"Myslím si, že bežecky je to celkom fajn, hlavne v porovnaní s minulým rokom je to úplne inde. Streľba je dobrá, ale stále tomu chýba tá jedna rana či jedna položka. Dúfam, že sa to ešte trochu zlepší a na MS sa to ukáže a bude to dobré," uviedol Hasilla.

Prezidenta Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Petra Vozára by u mužov potešil dobrý výsledok v štafete, podobne ako 12. miesto z konca januára na SP v Anterselve. "U mužov by sme radi nadviazali na dobré umiestnenie v štafete.

Medzi jednotlivcami je cieľ v niektorých pretekoch skončiť do 40. miesta. U žien je ťažké dávať si konkrétne ciele, keďže všetko bude závisieť od toho, ako sa podarí sestrám Fialkovým vrátiť do pretekárskeho kolotoča po problémoch po prekonaní koronavírusu, keď museli prerušiť sezónu. Obe by sa mali predstaviť už v stredajšom mixe," uviedol pre TASR.

Preteky v Pokljuke sú špecifické, keďže sa areál nachádza vo výške okolo 1350 metrov na náhornej plošine v Julských Alpách a patrí medzi najvyššie položené biatlonové strediská. Slovenská výprava bude počas šampionátu bývať hneď pri areáli a má tak ideálne podmienky na prípravu.

"Keďže je stredisko vo vyššej nadmorskej výške, naša výprava tam odcestovala už vo štvrtok, aby sa stihla aklimatizovať a absolvovala krátku prípravu. Podarilo sa zabezpečiť ubytovanie hneď pri trati, čo nás teší. Majú k dispozícii aj tímového lekára a najlepší servisný tím, aký sme dokázali získať," dodal Vozár.

Šampionát odštartuje v stredu pretekmi miešaných štafiet, po voľnom dni sú v piatok a sobotu na programe rýchlostné preteky a v nedeľu stíhačky mužov i žien. Na budúci týždeň sa v utorok a stredu uskutočnia vytrvalostné preteky, vo štvrtok mix dvojíc a šampionát vyvrcholí cez víkend štafetami a hromadnými pretekmi.

Medzi mužmi dominujú v celej sezóne nórski pretekári, ktorým patria prvé štyri priečky v celkovom poradí SP. Na čele je Johannes Thingnes Bö pred Sturlom Holmom Laegreidom, bratom Tarjeiom a Johannesom Dalem. Medzi okruh favoritov na MS patria aj Francúzi Quentin Fillon Maillet, Émilien Jacquelin či Švédi Sebastian Samuelsson a Martin Ponsiluoma.

Medzi ženami je na čele poradia SP Nórka Marte Olsbuová Röiselandová, ktorá vlani na šampionáte v Anterselve získala cenný kov v každej disciplíne (5-0-2).

Jej najväčšími konkurentkami budú krajanka Tiril Eckhoffová, Švédka Hanna Öbergová či Talianka Dorothea Wiererová. V uplynulých kolách SP ukázala výbornú formu Rakúšanka Lisa Theresa Hauserová, ktorá bola v Oberhofe a Anterselve päťkrát na pódiu a vyhrala vytrvalostné preteky.

Aktualizuj online prenos
časová značka Zmiešaná štafeta sa práve skončila!
Cieľ dôležité Paulína Fialková je už v cieli a napokon to je pre Slovensko 18. miesto! Paulína zvládla záver výborne po bežeckej stránke a verme, že sa jej začne opäť dariť!
Cieľ Domáca reprezentácia Slovinska končí na 16. mieste, muži to držali veľmi vysoko, ale ženy to nedokázali udržať.
Cieľ Celkom vysoko dnes končí Bulharsko a to na 15. mieste.
Cieľ Na jedenástom mieste je Česko. Táto štafeta tak minuloročný bronz neobhájila.
Cieľ Švajčiarsko napokon uzavrelo prvú desiatku, ktorá je už v cieli.
Cieľ Postupne prichádzajú do cieľa ďalšie štafety. My si ešte počkajme na konečné umiestnenie Slovenska.
Cieľ dôležité Veľký boj o tretie miesto napokon lepšie zvládlo Švédsko a bude mať dnes bronz! Ten len tesne ušlo Ukrajine, ktorá je na štvrtom mieste.
Cieľ dôležité Rakúsko dnes prekvapivo získava striebro!
Cieľ dôležité Nórsko získava zlatú medailu! V cieli je už Marte Olsbuová Röiselandová, táto štafeta tak zlato dokázala obhájiť!
29.1km Prvé dve miesta sú jasné: Nórsko a Rakúsko. O bronz bojuje Švédsko a Ukrajina, toto bude boj do poslednej chvíle.
Str8 dôležité Ešte je pár štafiet na strelnici a to aj Slovensko! Paulína Fialková svoju druhú streleckú položku zvládla celkom dobre, musela dobíajť len raz! Zostaneme na 19. mieste.
28.3km Ale ešte za určitých okolností aj Francúzsko môže zabojovať o tretie miesto. No, rozhodne sa teda v behu do posledného kilometra.
27.5km Marte Olsbuová Röiselandová má náskok cez 27 sekúnd a Nórsko má dnes už určite zlatú medailu! Prekvapivo druhé bude určite Rakúsko a veľký boj to bude medzi Švédskom a Ukrajinou o tretie miesto.
Str8 Olena Pidhrušná z Ukrajiny nezvládla poslednú streleckú položku a táto štafeta tak stratila istotu pódia, stále je však ešte v hre o bronz.
Str8 Hanna Öbergová zo Švédska je zatiaľ tretia, ale o bronz ešte bude boj.
Str8 dôležité Lisa Theresa Hauserová z Rakúska s čistou streľbou a je druhá!
Str8 dôležité Marte Olsbuová Röiselandová z Nórska musela až trikrát dobíjať, čo napokon zvládla, ale boli to nervy! Nórsko bude mať napokon zlatú medailu!
Str8 dôležité Je tu posledná strelecká položka!
26.6km Nórsko, Ukrajina a Rakúsko. Takáto je vedúca trojica a rozhodne nám to posledná streľba.
Str7 dôležité Slovensku momentálne patrí 20. miesto!
Str7 dôležité Paulína Fialková má za sebou svoju prvú streleckú položku a tá je bez chyby! Výborne, možno sa posunieme trocha vyššie.
25.8km Nórska reprezentantka Marte Olsbuová Röiselandová je stále neohrozene na prvom mieste a útoči na zlato. Druhá je aj naďalej prekvapivo Ukrajina.
Str7 Čistá streľba aj od Česka, Lucie Charvátová to udrží na 9. mieste. Čakáme na Paulínu Fialkovú, kedy sa dostane na strelnicu.
Str7 Julia Simonová sa trápila a je až na piatom mieste. Pred ňou je Hanna Öbergová zo Švédska.
Str7 Čistá streľba to je aj od Rakúska, Lisa Theresa Hauserová bude na treťom mieste.
Str7 Olena Pidhrušná z Ukrajiny strieľala čisto a bude aj naďalej na druhom mieste.
Str7 dôležité Marte Olsbuová Röiselandová musela raz dobíjať, svoj náskok cez 30 sekúnd si tak pohodlne udrží!
Str7 dôležité Je tu siedma strelecká položka!
24.1km Ako je to teraz na trati. Na čele je Nórsko, ktoré má dnes šancu na zlato. Pred druhou Ukrajinou to je náskok skoro 40 sekúnd a tretie je Švédsko, ktoré ale stráca na Ukrajinu cez 15 sekúnd.
EX4 dôležité Na trati máme už Paulínu Fialkovú! Jej sestra Ivona odovzdala štafetu na 22. mieste, nebyť trestného okruhu sme zrejme o dosť vyššie!
EX4 Česko odovzdalo na 10. mieste a dodáme, že Kazachstan bol už z trate stiahnutý.
EX4 Postupne odovzdávajú ďalšie štafety. Bude to ešte boj až do konca o pódium, čakáme na akom mieste príde do cieľa Ivona Fialková.
EX4 Druhá je Ukrajina, na trať sa dostala Pidhrušná. Tretie miesto patrí zatiaľ Švédsko, ktoré má na trati Hannu Öbergová.
EX4 dôležité Je tu posledná dnešná odovzdávka! Ako prvé odovzdalo pochopiteľne Nórsko s náskokom 36 sekúnd! Na trati je už Röiselandová.
20.8km dôležité Ivona Fialková už dokrúžila v trestnom kruhu a Slovensko je momentálne na 22. mieste, čo je celkom dobré! Naozaj škoda toho trestnéko okruhu, mohli sme byť aj vyššie.
20.8km Česko sa teraz drží na 10. mieste. Táto štafeta obhajuje bronzové medaile, ale dnes to zrejme nebude na pódium.
20.8km Poďme späť na trať. Nórsko sa drží na prvom mieste s náskokom 40 sekúnd pred druhou Ukrajinou a tretie je stále Rakúsko. Tieto dve miesta sú veľkým prekvapením.
Str6 dôležité Ivona Fialková má za sebou svoju druhú streleckú položku. Tá prvá bola čistá a táto druhá napokon je so štyrmi chybami a to znamená jeden trestný okruh! Veľká škoda.
Str6 Ukrajina ide teda na druhé miesto a tretie je Rakúsko. Uvidíme, ako sa bude dariť ďalším štafetám a hlavne tej našej.
Str6 dôležité Anaïs Chevalierová-Bouchetová netrafila posledný terčík, čo ju dosť rozhádzalo a napokon je z toho trestný okruh! Tak to je veľmi zlé pre Francúzsko, čo sa to len stalo.
Str6 Tiril Eckhoffová z Nórska musela až dvakrát dobíjať a stratí zo svojho náskoku celkom dosť.
Str6 dôležité Je tu šiesta strelecká položka!
19.1km Ivona Fialková je na 19. mieste, čoskoro bude pre prvé štafety na programe ďalšia streľba.
19.1km Česká štafeta sa drží na peknom 12. mieste, výrazne sa však prepadlo Bielorusko, ktoré je až na 15. mieste.
19.1km Nórsko, Francúzsko a Ukrajina je momentálne vedúce trio.
18.3km Slovensko je momentálne na 20. mieste, máme však šancu ísť ešte trocha vyššie, Ivona začala svoj okruh veľmi dobre.
18.3km Pozrime sa ako to vyzerá na ďalšom medzičase. Na čele je stále Nórsko s náskokom 29.2 sekundy pred druhým Francúzskom. Ukrajina, Rakúsko a Švédsko sa tvrdo bije o tretie miesto.
Str5 dôležité Slovenská reprezentantka Ivona Fialková má za sebou svoju prvú streleckú položku v tomto preteku. Napokon to je čistá streľba a to je základ dobrého výsledku!
Str5 Švédsko, Rakúsko a Kanada s čistou streľbou. O tretie miesto bude veľký a tesný boj.
Str5 Anaïs Chevalierová-Bouchetová z Francúzka musela dobíjať raz a vrátila sa späť na trať, náskok nórskej súperky tak skresala.
Str5 Tiril Eckhoffová tam bola ako prvá, musela až dvakrát dobíjať! Prvé miesto si udrží a uvidí, s akým náskokom to bude.
Str5 dôležité Je tu piata strelecká položka!
16.6km dôležité Ivona FIalková sa posúva na 19. miesto!
16.6km Nórsko, Francúzsko a Ukrajina je vedúca trojica. Veľa napovie ďalšia streľba.
15.8km Česko má teraz na trati Davidovú, tá drží svoju štafetu na 13. mieste.
15.8km Tiril Eckhoffová drží výborný náskok, ale streľba je u nej dosť otázna. Druhé miesto zatiaľ patrí Francúzsku a tretia je Ukrajina.
EX3 dôležité Tomáš Hasilla udržal 20. miesto a odovzdal štafetu Ivone Fialkovej! Tak uvidíme, ako sa sestrám Fialkovým bude dariť po dlhšej pauze, držíme palce!
EX3 Postupne odovzdávajú ďalšie štafety a na trať idú ďalšie ženy. Čakáme na odovzdávku Slovenska.
EX3 Tretia je Ukrajina, štvrtá je Kanada.
EX3 Ďalej odovzdalo Francúzsko a to na trať posiela Anaïs Chevalierovú-Bouchetovú.
EX3 dôležité Je tu ďalšia odovzdávka a na trať idú ženy! Tiril Eckhoffová ide na trať ako prvá s obrovským náskokom!
14.1km dôležité Tomáš Hasilla drží našu štafetu na predbežnom 20. mieste! Česko je momentálne na 16. mieste a to aj napriek trom dobíjaniam Krčmářom.
14.1km Na čele sa teda nič meniť nebude, ale o tretie miesto momentálne bojuje Ukrajina a Kanada.
13.3km Čoskoro budú prebiehať druhé odovzdávky tých popredných štafiet. Na čele sa drží Johannes Thingnes Bø, ktorý už má náskok cez 30 sekúnd pred Mailletom!
Str4 dôležité Slovenský reprezentant Tomáš Hasilla dobíjal aj teraz len raz a môže pomýšľať aj na vyššie umiestnenie okolo 20. miesta!
Str4 Český reprezentant Michal Krčmář musel až trikrát dobíjať! Čakáme, kedy bude strieľať náš Hasilla.
Str4 Darilo sa aj Gowovi z Kanady a stále táto štafeta bude vysoko.
Str4 Quentin Fillon Maillet je späť na trati a bude na druhom mieste aj naďalej. Pomalšia streľba, ale presná v jeho podaní.
Str4 Johannes Thingnes Bø bol na strelnici ako prvý, musel napokon raz dobíjať a je už späť na trati. Prvé miesto tak určite nestratí.
Str4 dôležité Je tu celková štvrtá strelecká položka!
11.6km Tomáš Hasilla sa vyšplhal už na 21. miesto! Aj pre neho bude veľmi potrebná dobrá druhá strelecká položka.
11.6km Na druhom mieste sa drží Francúzsko a tretia je Kanada. Rozostupy sú však minimálne.
11.6km Johannes Thingnes Bø ide bežecky výborne a drží sa na prvom mieste s náskokom 16 sekúnd! Uvidíme, ako tomu bude po ďalšej streľbe.
10.8km dôležité Slovensko je momentálne na predposlednom 26. mieste! Po streľbe bol Hasilla na 23. mieste, ale teraz sa bežecky prepadol.
10.8km Johannes Thingnes Bø má náskok 7.8 sekundy pred druhým Gowom z Kanady. Quentin Fillon Maillet z Francúzska musel dvakrát dobíjať, ale je na treťom mieste.
Str3 dôležité Tomáš Hasilla musel dobíjať raz na svojom prvom úseku! Uvidíme, na akom poradí teraz bude Slovensko.
Str3 Brown z USA čistou streľbou, táto štafeta ešte ani raz nemusela dobíjať.
Str3 Bočarnikov z Bieloruska a Bauer zo Slovinska predviedli čistú streľbu, ale bolo to pomalšie.
Str3 Nórsky reprezentant úspešne raz dobil a je späť na trati, zostáva na prvom mieste.
Str3 Maillet chyboval už dvakrát!
Str3 Johannes Thingnes Bø s prvým nepresným výstrelom!
Str3 dôležité Je tu tretia strelecká položka!
9.1km Na čelo preteku sa teraz dostáva Nórsko, ktoré má už na trati Johannesa Thingneas Bøa. Jeho náskok pred Mailletom z Francúzka je 7 stotín.
8.3km Ďalej nasleduje Ukrajina, Slovinsko, Kanada a Rusko. Tu sú rozostupy len minimálne.
8.3km Poďme sa pozrieť na ďalší medzičas, na trati sú už všetky druhé štafety. Na čele preteku sa drží Bielorusko, nasleduje Francúzsko a tretie je Nórsko.
EX1 dôležité Michal Šima odovzdal štafetu na 23. mieste! Na trať ide teraz Tomáš Hasilla a aj jemu držíme palce, aby sa mu podarilo toto umiestnenie vylepšiť.
EX1 Ďalej odovzdala Ukrajina, Kanada a Rusko. Postupne sa odovzdávajú ďalšie štafety a my čakáme, ako na tom bude Slovensko.
EX1 Odovzdalo už aj Nórsko a Slovinsko.
EX1 dôležité Bielorusko odovzdalo napokon ako prvé, pretože Jacquelin krátko pred cieľom spadol a stratil tak 4 sekundy! Francúzsko teda odovzdalo ako druhé v poradí.
6.6km Laegreid z Nórska je na treťom mieste, musel na druhej streleckej položke raz dobíjať a to ho spomalilo.
6.6km Takže čoskoro sa prvé štafety dostanú do cieľa. O prvé miesto je veľký boj, zatiaľ sa tam drží Jacquelin z Francúzka, ale náskok ná len jednu sekundu pred Smolskim z Bieloruska.
5.8km Bielorusko, Francúzsko a Kanada je teraz vedúca trojica. Michal Šíma je momentálne až na 24. mieste, Česko drží 16. miesto.
5km Na čele je momentálne Bielorusko a to po 5000 metroch. Druhé je Nórsko, ale to stráca len stotinky a tretie je Slovinsko. Zatiaľ to je teda prekvapivý úvod dnešného preteku.
Str2 dôležité Michal Šíma musel dobíjať až dvakrát! Prepadne sa tak nižšie, vyhol sa však trestnému okruhu.
Str2 Nórsky reprezentant Laegreid musel raz dobíajť!
Str2 Anton Smolski z Bieloruska rovnako bez chyby a pôjde vysoko hore.
Str2 Emilien Jacquelin bol najrýchlejší a bez chyby, je už späť na trati.
Str2 dôležité Je tu druhá strelecká položka!
4.1km Michal Šima sa posunul na 18. miesto a Moravec na 19. miesto.
4.1km Po 41000 metroch drží Laegreid náskok aj naďalej cez 4 sekundy. Čoskoro tu bude druhá strelecká položka, ktorá veľmi veľa napovie. Na čele je asi 7 pretekárov, potom ďalej sú už väčšie rozostupy.
3.3km Slovensko je momentálne na 19. mieste a Česko za nami na 20. mieste. Šíma aj Oravec museli raz dobíjať na prvej streleckej položke.
3.3km Máme tu ďalší medzičas. Stále sa na prvom mieste drží Nórsko, Laegreid má náskok cez 4 sekundy. Slovinec Fak drží druhé miesto a Kanada sa teraz dostala na tretie miesto.
2.5km dôležité Michal Šima ide veľmi dobre aj bežecky a zatiaľ je na 16. mieste!
2.5km Poradie je nasledovné: Nórsko, Slovinsko a Fínsko.
Str1 Viacero reprezentácii strieľalo čisto, ale napríklad Loginov z Ruska musel dobíjať dvakrát.
Str1 dôležité Michal Šíma musel dobíjať raz! Nie je to zlý štart našej reprezentácie a uvidíme, na akom mieste po prvej streľbe budeme.
Str1 Sturla Holm Laegreid z Nórska všek strieľal čisto a je späť na trati! Pôjde na prvé miesto.
Str1 Lesser, Loginov a Jacquelin chybovali.
Str1 dôležité Je tu prvá strelecká položka! Podmienky sú na streľbu ideálne.
1.6km Slovenský reprezentant Michal Šíma je zatiaľ na 20. mieste, presne toto štartovné číslo má dnes naša reprezentácia.
1.6km Na ďalšom medzičase sa dostal na prvé miesto Laegreid, druhý je Loginov a tretí Jacquelin.
0.8km Je tu prvý medzičas po 800 metroch. Na čele veľkého balíka je ruský reprezentant Loginov, ďalej nasleduje Francúz Jacquelin a tretí je zatiaľ nórsky reprezentant Laegreid.
Štar Je tu menšia zmena oproti minulému roku a aj SP. Najprv idú na trať muži a navýšili sa aj jednotlivé okruhy čo sa týka kilometrov, pretek bude trvať cca 80 minút.
Štart Prvý pretek tohtoročných MS v biatlone sa práve začal! Za Slovensko išiel ako prvý Michal Šíma.
časová značka Zmiešaná štafeta sa práve začala!
Na štarte je už všetko na dnešný pretek pripravené. Držíme palce našej reprezentácie, zároveň želám príjemný športový zážitok!
Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom biatlonu. Dnes štartujú MS a ako prvý pretek je na programe zmiešaná štafeta, ktorá je aj so slovenskou účasťou. Michal Šíma, Tomáš Hasilla, Ivona Fialková a Paulina Fialková budú reprezentovať naše farby a veríme, že vybojujú čo najlepší možný výsledok. Zatiaľ si prezrite štartovnú listinu, krátko pred štartom sa opäť prihlásime.
Štartovná listina:

1. RBU (Alexandr Loginov, Eduard Latypov, Světlana Mironovová, Uljana Kajševová)

2. Nórsko (Sturla Holm Laegreid, Johannes Thingnes Bø, Tiril Eckhoffová, Marte Olsbuová Röiselandová)

3. Francúzsko (Emilien Jacquelin, Quentin Fillon Maillet, Anaïs Chevalierová-Bouchetová, Julia Simonová)

4. Bielorusko (Anton Smolski, Sergej Bočarnikov, Jelena Kručinkinová, Dzinara Alimbekavová)

5. Nemecko (Erik Lesser, Arnd Peiffer, Denise Herrmannová, Franziska Preussová)

6. Švajčiarsko (Benjamin Weger, Jeremy Finello, Selina Gasparinová, Lena Häckiová)

7. Taliansko (Didier Bionaz, Lukas Hofer, Dorothea Wiererová, Lisa Vittozziová)

8. Fínsko (Tuomas Harjula, Tero Seppälä, Suvi Minkkinenová, Mari Ederová)

9. USA (Sean Doherty, Jake Brown, Joanne Firesteelová Reidová, Clare Eganová)

10. Ukrajina (Artěm Prima, Dmitro Pidručnij, Julija Džimová, Olena Pidhrušná)

11. Rakúsko (David Komatz, Simon Eder, Dunja Zdoucová, Lisa Theresa Hauserová)

12. Poľsko (Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Anna Mąkaová, Kamila Żuková)

13. Švédsko (Sebastian Samuelsson, Martin Ponsiluoma, Linn Perssonová, Hanna Öbergová)

14. Česko (Ondřej Moravec, Michal Krčmář, Markéta Davidová, Lucie Charvátová)

15. Kanada (Christian Gow, Scott Gow, Nadia Moserová, Emma Lunderová)

16. Estónsko (Rene Zachna, Kalev Ermits, Johanna Talihärmová, Tuuli Tomingasová)

17. Slovinsko (Jakov Fak, Klemen Bauer, Polona Klemenčičová, Ziva Klemenčičová)

18. Japonsko (Mikito Tačizaki, Cukasa Kobonoki, Fujuko Tačizakiová, Sari Maedaová)

19. Lotyšsko (Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise, Baiba Bendiková, Sanita Bulinaová)

20. Slovensko (Michal Šíma, Tomáš Hasilla, Ivona Fialková, Paulina Fialková)

21. Kazachstan ( Alexandr Muchin, Vladislav Kirejev, Jelizaveta Belčenková, Galina Višněvská)

22. Litva (Karol Dombrovski, Vytautas Strolia, Gabriele Leščinskaiteová, Natalja Kočerginová)

23. Rumunsko ( George Buta, Cornel Puchianu, Elena Chirkovová, Ana Larisa Cotrușová)

24. Belgicko Florent Claude, Thierry Langer, Lotte Lieová, Rieke De Maeyerová)

25. Moldavsko (Maksim Makarov, Mihail Usov, Alina Stremousová, Alla Ghilenkovová)

26. Bulharsko ( Dimitar Gerdžikov, Vladimir Iliev, Milena Todorovová, Daniela Kadevová)

27. Kórea (Jong-kju Kim, Džujn Čcho, Jekatěrina Avvakumovová, Anna Frolinová)
Vítam všetkých priaznivcov biatlonu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na zmiešanú štafetu tímov v Pokjuke, ktorá sa začína o 15:00.

V stredu začínajú dlho očakávané MS v biatlone. V ich úvode je na programe zmiešaná štafeta tímov a bude to aj so Slovenskou účasťou. Naše farby budú reprezentovať Michal Šíma, Tomáš Hasilla a po dlhšej pauze sa vracajú späť aj sestry Fialkové. Našej štafete patrí štartovné číslo 20.

Zlato z minulého roku bude obhajovať reprezentácia Nórska, striebro Taliansko a prekvapivý bronz Česká republika. Medzi hlavných favoritov môžme teraz určite zaradiť znova reprezentáciu Nórska, netreba však zabúdať na Rusko, ktoré vyhralo jednu mix štafetu v SP, ďalej môžme favorizovať aj Francúzsko či Švédsko. Verme, že uvidíme kvalitný a zaujímavý pretek.

Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 15:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo