Miroslav Šatan bol prekvapený z mladíkov, reprezentáciu posilnia už aj Hrivík, Cehlárik a Július Hudáček

26. 4. 2021 |
 

Miroslav Šatan prvýkrát komunikoval s hráčmi z NHL. Do prípravy na MS v hokeji 2021 sa teraz zapoja aj legionári, pričom by nemali chýbať Peter Cehlárik, Marek Hrivík a Július Hudáček.

Marek Hrivík sa teší z gólu v drese Leksands IF. FOTO DANIEL ERIKSSON/Bildbyrån.

Miroslav Šatan je po prvej fáze prípravy slovenských hokejistov na MS spokojný najmä s výkonmi mladíkov a nováčikov v reprezentácii. Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a zároveň generálny manažér reprezentácie prezradil, že na najbližší zraz do Piešťan príde ďalších šesť hráčov, vrátane legionárov a komunikuje už aj s hráčmi zo zámoria.

MS v hokeji 2021: kompletný program a rozpis zápasov - kliknite

Slováci si v prvej fáze prípravy zmerali sily v dvojzápase s Lotyšskom a dvakrát s Nemeckom. S Lotyšmi prehrali raz po predĺžení (1:2) a raz sa im v predĺžení podarilo zvíťaziť (1:0). S Nemcami zvíťazili 4:3 po nájazdoch a 2:1.

Miroslav Šatan chce zobrať na MS v hokeji 2021 viacerých mladíkov

"Chceli sme do tohto bloku zobrať mladých hráčov a musím povedať, že nesklamali. Naše výsledky boli tesné, malo to zlepšujúcu tendenciu. Máme s trénermi a s Otom Haščákom ťažké rozhodovanie ako obmeniť zostavu. Do ďalšieho bloku príde ďalších šesť hráčov, so šiestimi sa teda musíme rozlúčiť," povedal Šatan po zápasoch.

Miroslav Šatan: Na šampionát pôjde omladený tím, s hráčmi NHL máme iné plány - kliknite

Kto z mladých hráčov zostane, Šatan nechcel konkretizovať, ale dve mená spomenul: "Mladíci hrali naozaj dobre, zapísali sa do štatistík, mňa prekvapili najviac obrancovia Bučko a Gachulinec. Obaja debutovali v reprezentácii a môžem povedať, že obaja zostanú aj v ďalšom bloku prípravy.

Ale prekvapili ma aj ďalší hráči ako Šimon Nemec, Adrián Holešinský, či Andrej Kollár. Hrali dobre, mohol by som menovať aj ďalších. Nevylučujem, že sa dostanú aj na MS."

Mali by prísť Peter Cehlárik, Marek Hrivík a Július Hudáček

Vo štvrtok sa k tímu pripoja ďalší hráči, mali by medzi nimi byť aj neúspešní semifinalisti z Michaloviec. Najviac sa však hovorilo o útočníkoch Marekovi Hrivíkovi a Petrovi Cehlárikovi z Leksandu a brankárovi Júliusovi Hudáčkovi zo Spartaka Moskva. "Všetci traja by mali prísť vo štvrtok," potvrdil Šatan.

Prezident zväzu tiež komunikuje s hráčmi zo zámoria, v tejto chvíli však nechcel konkretizovať, kto by mohol Slovensko posilniť na MS: "S niektorými som hovoril, nemám ešte kompletný obraz a neviem, kto z nich by mohol prísť. Niektorí však prejavili záujem, ale ešte to nemôžeme zverejniť. Záleží aj na ich kluboch."

Šatan na záver prezradil aj to, v akom stave je situácia s divákmi, ktorí by sa mohli dostať na štadióny počas finálových duelov Kaufland play off Tipos extraligy  Zvolen - Poprad.

"Pripravovali sme sa na to intenzívne s konzíliom odborníkov, verím, že aspoň dvetisíc divákov môže byť na finále. Čakáme v najbližších dňoch, ako sa k tomu vyjadrí konzílium. Kluby sme oslovili, aby sa na to mohli pripraviť."

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo