Miroslav Šatan: Na šampionát pôjde omladený tím, s hráčmi NHL máme iné plány

18. 4. 2021 |
 

Miroslav Šatan chce na MS v hokeji 2021 zobrať viacero mladíkov i niekoľkých juniorov. Rád by v tíme videl aj hráčov z NHL, no s nimi má iné plány.

Tomáš Tatar počas tréningu na zraze slovenskej hokejovej reprezentácie. FOTO: TASR.

Blížiace sa MS v hokeji 2021 budú vo viacerých aspektoch špecifické. Okrem toho, že sa budú konať v pomyselnej bubline, tak jedným z hlavných znakov je aj to, že sa z elitnej kategórie tento rok nevypadáva. Aj preto chce Miroslav Šatan vidieť v mužstve mladú krv.

„Hoci sme neodohrali žiadny prípravný zápas, určite nejakých mladých hráčov vezmeme. Pozitívne je, že sa nevypadáva, ale aj to, že na súpiske môžeme mať až 28 hráčov.“

„Čiže je dosť možné, že zoberieme nejakých hráčov navyše, aj keby tam mali len trénovať. A to by mohla byť úloha pre mladých hráčov,“ povedal v relácii hockeyslovakia.sk Na kávičke Miroslav Šatan.

MS v hokeji 2021: kompletný program a rozpis zápasov - kliknite

Už prvá nominácia Craiga Ramsayho pred prípravnými súbojmi s Lotyšskom hovorí, že slovenská hokejová reprezentácia bude omladená.

Nováčikov bolo až 9 a sú nimi Martin Bučko, Martin Faško-Rudáš, ktorí už majú za sebou aj dobrovoľný tréningový kemp, a tiež Daniel Gachulinec, Martin Vitaloš, Daniil Fominych, Marek Tvrdoň, Adrián Holešinský, Oliver Okuliar a Miroslav Mucha.

„V prípade nejakých okolností však očakávam, že tam nebudú len trénovať, ale do nejakých zápasov by aj zasiahli. Bola by to skvelá príležitosť dať možnosť mladým hráčom možnosť si takto špičkový hokej vyskúšať. Určite by z toho benefitovali oni osobne, ale aj národná reprezentácia,“ dodal generálny manažér reprezentácií.

Slovensko na MS v hokeji 2021 s omladeným mužstvom

Ten zároveň priznal, že tento rok bude reprezentácia výraznejšie omladená, aj keby to malo znamenať ústup z výsledkov.

„Tým však nechcem povedať, že ideme na MS iba „ohrávať“ nejakých mladých hráčov. Pokúsime sa o to, čo sa slovenskému hokeju nepodarilo už dlho, ale novou mladou energiou,“ vysvetlil Šatan.

V hre je tak viacero alternatív a podľa nášho generálneho manažéra sa pri výbere mladíkov nebudú pozerať na vek. „Budeme sa pozerať na to, ako hrá. Pokiaľ tam bude aj výkonnosť, tak tú príležitosť dostanú. Všetko bude záležať na nich,“ povedal Šatan.

A presne to sa udialo po dvoch prípravných súbojoch juniorského výberu s Českom, kedy seniorskú nomináciu doplnila trojica mladíkov – Juraj Slafkovský, Šimon Nemec a Samuel Kňažko.

Hráči NHL radšej na olympijskú kvalifikáciu

Ako pred každým šampionátom, aj tento rok budú všetci fanúšikovia zvedaví na príchod hráčov aj z NHL. Hoci Slovensko nedisponuje vysokým počtom hráčov, určite sa každá posila bude rátať.

„Určite budem kontaktovať všetkých. Do konca sezóny zostáva mesiac a z vlastnej skúsenosti viem, v akej sú nálade, ako sú unavení a ako rozmýšľajú. Kým ročník skončí, tak s nimi budem hovoriť. Uvidím, ako sú nastavení na to, že by posilnili náš národný tím,“ povedal Miroslav Šatan.

V prípade súhlasu by viacerí hráči museli prejsť náročnými a neraz nepríjemnými opatreniami spojnými so súčasnou pandemickou situáciou.

„Sám som zvedavý, ako sa k tomu hráči postavia. Musím pozerať aj na to, že korona urobila sezónu v NHL, akú urobila a navyše máme v pláne aj ďalšiu veľkú akciu a aj o tom by som s nimi chcel hovoriť.“

„Na konci leta nás totiž čaká mimoriadne dôležitá kvalifikácia na olympiádu. Toto bude určite jedna z tém, ktorú by som chcel s nimi prebrať,“ priznal Šatan.

Olympijská kvalifikácia sa mala uskutočniť minulý rok, no pre pandémiu sa presunula na rok 2021. Slovensko sa v termínoch od 26. do 29. augusta postupne v D skupine v Bratislave nastúpi proti Bielorusku, Rakúsku a Poľsku. Na olympisjký turnaj sa následne dostane len víťaz skupiny.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo