Mikaela Shiffrinová opäť vynechá preteky, v Lech-Zürs nebude štartovať

24. 11. 2020 |
 

Mikaela Shiffrinová, Lech-Zürs, SP, Petra Vlhová, lyžovanie.  Mikaela Shiffrinová nebude štartovať v Lech-Zürs. Podľa posledných informácií dala prednosť tréningu. Už po víkendovom slalome v Levi dávala najavo, že zvažuje pretekanie v čase pandémie. Vplyv na jej rozhodnutie môže mať aj smrť jej otca, z ktorá ju neustále trápi.

 Američanka Mikaela Shiffrinová (vpravo).  Foto - TASR/AP

Mikaela Shiffrinová, Lech-Zürs, SP, Petra Vlhová, lyžovanie. Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová nebude štartovať vo štvrtkovom paralelnom obrovskom slalome Svetového pohára v rakúskom Lech-Zürs. Ako v utorok informovala agentúra DPA, Američanka dala prednosť tréningu.

Petra Vlhová bude mať v Lech-Zürs novú konkurentku. Na domáce preteky sa už teším, tvrdí Liensbergerová - kliknite >>

Dvadsaťpäťročná Shiffrinová sa cez víkend vo fínskom Levi vrátila do súťažného diania po 300-dňovej prestávke. V januári prerušila uplynulý ročník Svetového pohára po tom, ako jej zomrel otec, neskôr zasiahla do sezóny pandémia koronavírusu.

Shiffrinovej nevyšiel návrat ani v úvode tejto zimy, keď ju pred prvými pretekmi v Söldene zastavilo zranenie. V Levi skončila v dvoch slalomoch na druhom a piatom mieste, z triumfov v nich sa tešila Slovenka Petra Vlhová.

Mikaela Shiffrinová bude chýbať v Lech-Zürs 

Po víkende bolo v americkej lyžiarke množstvo emócií, ktoré dala zo seba von aj počas rozhovoru s americkými novinármi. "Hnevám sa, lebo mi zomrel otec. Hnevalo ma, ako osamelo som sa väčšinu dní potom cítila...," vravela po pretekoch v Levi. Následne pripisovala veľkú pomoc prítomnosti jej matky na pretekoch.

Petra Vlhová jej program a výsledky v sezóne 2020/21 - kliknite >>

Hoci pred i počas víkendu v Levi hovorila, že sa na svah teší ako nikdy predtým, po ňom opäť prezradila, že stále nevie, či to celé stojí za to. "Vždy je to ťažké rozhodnutie a zrejme to tak budeme robiť aj naďalej. Je pandémia a musíme sa s tým vyrovnať. Musíme si vyhodnotiť, či stojí za to cestovať, robiť všetky tie extra kroky len preto, aby sme mohli pretekať," povedala Shiffrinová.

Dnes je tak jasné, že americká lyžiarka vynechá paralelný slalom v Rakúsku. Ďalší diel Svetového pohára je na programe potom až v 5. a 6. decembra v St. Moritzi, kde sa pôjde Super-G.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo