Vlci Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš ONLINE 5. zápasu baráže o Tipos extraligu

24. 4. 2022 |

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš vedú nad tímom Vlci Žilina už 3:1 na zápasy. Sledujte s nami piaty zápas od 17.00 hod.

Milan Jančuška, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš. Foto TASR – Milan Kapusta

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš vyhrali vo štvrtom zápase baráže o účasť v Tipos extralige na domácom ľade nad tímom Vlci Žilina 3:2 a v sérii vedú už 3:1 na zápasy. Piaty duel je na programe dnes o 17.00 h v Žiline.

Vlci Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš ONLINE 5. zápasu baráže

Diváci v prvej tretine štvrtého zápasu gól nevideli, hoci hostia mali k dispozícii dve presilovky. Najväčšiu šancu Žiliny "spálil" na konci 19. minúty v početnej výhode Macek. V druhej časti dostali možnosť hrať presilovku už aj Liptáci, no Elo nedokázal v sľubnej príležitosti prekonať Mikoláša.

Brankár hostí kapituloval až v 27. minúte, keď sa presnou strelou presadil Handlovský. Žilinčania ešte v prostrednej tretine otočili skóre, najskôr vyrovnal Vybiral a v 35. minúte poslal hostí do náskoku obranca Jansons.

Oba góly dosiahli Vlci v početnej výhode. Liptovský Mikuláš rozhodol o svojom triumfe v úvode tretej tretiny - Elo v 42. minúte zmazal manko gólom na 2:2 a o tri minúty neskôr Hovorka poslal domácich do vedenia. Žilina už nedokázala vyrovnať ani pri záverečnej hre bez brankára.

Dnes je na programe piaty duel v Žiline.

Baráž hokejovej extraligy 2022

Vlci Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš -:-, online prenos a výsledok dnes od 17:00

Vlci Žilina
0 : 4
(0:1, 0:2, 0:1)
MHk 32 Liptovský Mikuláš

Góly a asistencie: 4. Kriška (Šiksatdarov), 27. Kriška (Ventelä), 39. Kriška (Šiksatdarov), 59. Hovorka (Kriška, Handlovský). Rozhodca: Baluška, Hronský – Orolín, Synek..
Vlci Žilina: Škorvánek – Jansons, Šidlík, Petran, A. Sloboda, Drtina, J. Nahálka, Pišoja – Cíger, Skladaný, Mikula – Safaralejev, M. Halama, Tibenský – Macek, Markovič, Koyš – S. Rehák, Linet, Vybiral – Lopušan.
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Klimčák (1. Lietava) – Cebák, Ventelä, Kurali, Salija, Pavúk, Mezovský, Kalousek – Kriška, Hovorka, Šiksatdarov – Handlovský, Elo, Uhrík – Matúš Paločko, Walega, Haluška – Michalík, D. Babka, D. Ďuriš – J. Jurík.
58:29 gól Liptovský Mikuláš dal gól!
Martin Kriška je už trikrát vedený na listine strelcov. Nebol skúpy a možno gólovú bodku za barážovou sériou i potvrdením extraligy na Liptove v budúcom ročníku doprial MAREKOVI HOVORKOVI. Jeho ľahučký bekhend došiel do prázdnej brány Žiliny. Asistencie: Martin Kriška a Lukáš Handlovský.
55:00 dôležité Žilina hrá bez brankára!
dôležité Reklamná prestávka.
40:34 dôležité Žilina dorážala puk, ale Lietavovi ostáva naďalej čisté konto!
39:57 dôležité A je tu šarvátka! Jaroslav Markovič sa dlho krosčekoval so Salijom, ale do úsmevu si skočil s Kuralim! Dvojica leží v objatí na ľade a čiarový rozhodca ich musí od seba oddeliť!
38:19 gól Liptovský Mikuláš dal gól!
Každou minútou sú Liptáci bližšie k záchrane v Tipos extralige, ale pomáhajú im k tomu domáci Vlci chybami. MARTIN KRIŠKA korunuje svoj výkon tretím zásahom, čo znamená hetrik. Asistencia: Ildar Šiksatdarov.
26:26 gól Liptovský Mikuláš dal gól!
Žilinské šance predĺžiť si sezónu i boj o extraligu sa zmenšujú. MARTIN KRIŠKA bol dôsledný pri zakončení a z bekhendu zdolal ležiaceho Škorvánka. Asistencia: Sameli Ventelä.
09:05 dôležité Šťastie Žiliny! Walega si vylomil zuby na domácom gólmanovi a neprepálil ho ani Michal Uhrík, keď ležal bezmocne na ľade!
03:04 gól Liptovský Mikuláš dal gól!
Blesková gólová akcia hosťujúcich hráčov. Šiksatdarov sa rozbehol medzi pásmami, miešal a hľadal na druhej strane MARTINA KRIŠKU, ktorého koncovka prepadla Škorvánkovi dnu. Asistencia: Ildar Šiksatdarov.
dôležité Hostia posielajú do bránky premiérovo 16-ročného tínedžera Tobiasa Klimčáka. Veľmi zaujímavý a zvláštny krok extraligového klubu. Nechajme sa prekvapiť, či to bude mať víťazný efekt.
dôležité Žilinčania idú do kľúčového a existenčného stretnutia bez silnej ofenzívnej dvojky Sebastiána Šmídu a Šimona Petráša. Oboch vyradila choroba.