Vlci Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš ONLINE 5. zápasu baráže o Tipos extraligu

24. 4. 2022 |

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš vedú nad tímom Vlci Žilina už 3:1 na zápasy. Sledujte s nami piaty zápas od 17.00 hod.

Milan Jančuška, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš. Foto TASR – Milan Kapusta

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš vyhrali vo štvrtom zápase baráže o účasť v Tipos extralige na domácom ľade nad tímom Vlci Žilina 3:2 a v sérii vedú už 3:1 na zápasy. Piaty duel je na programe dnes o 17.00 h v Žiline.

Vlci Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš ONLINE 5. zápasu baráže

Diváci v prvej tretine štvrtého zápasu gól nevideli, hoci hostia mali k dispozícii dve presilovky. Najväčšiu šancu Žiliny "spálil" na konci 19. minúty v početnej výhode Macek. V druhej časti dostali možnosť hrať presilovku už aj Liptáci, no Elo nedokázal v sľubnej príležitosti prekonať Mikoláša.

Brankár hostí kapituloval až v 27. minúte, keď sa presnou strelou presadil Handlovský. Žilinčania ešte v prostrednej tretine otočili skóre, najskôr vyrovnal Vybiral a v 35. minúte poslal hostí do náskoku obranca Jansons.

Oba góly dosiahli Vlci v početnej výhode. Liptovský Mikuláš rozhodol o svojom triumfe v úvode tretej tretiny - Elo v 42. minúte zmazal manko gólom na 2:2 a o tri minúty neskôr Hovorka poslal domácich do vedenia. Žilina už nedokázala vyrovnať ani pri záverečnej hre bez brankára.

Dnes je na programe piaty duel v Žiline.

Baráž hokejovej extraligy 2022

Vlci Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš -:-, online prenos a výsledok dnes od 17:00

Vlci Žilina
0 : 4
(0:1, 0:2, 0:1)
MHk 32 Liptovský Mikuláš

Góly a asistencie: 4. Kriška (Šiksatdarov), 27. Kriška (Ventelä), 39. Kriška (Šiksatdarov), 59. Hovorka (Kriška, Handlovský). Rozhodca: Baluška, Hronský – Orolín, Synek..
Vlci Žilina: Škorvánek – Jansons, Šidlík, Petran, A. Sloboda, Drtina, J. Nahálka, Pišoja – Cíger, Skladaný, Mikula – Safaralejev, M. Halama, Tibenský – Macek, Markovič, Koyš – S. Rehák, Linet, Vybiral – Lopušan.
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Klimčák (1. Lietava) – Cebák, Ventelä, Kurali, Salija, Pavúk, Mezovský, Kalousek – Kriška, Hovorka, Šiksatdarov – Handlovský, Elo, Uhrík – Matúš Paločko, Walega, Haluška – Michalík, D. Babka, D. Ďuriš – J. Jurík.
58:29 gól Liptovský Mikuláš dal gól!
Martin Kriška je už trikrát vedený na listine strelcov. Nebol skúpy a možno gólovú bodku za barážovou sériou i potvrdením extraligy na Liptove v budúcom ročníku doprial MAREKOVI HOVORKOVI. Jeho ľahučký bekhend došiel do prázdnej brány Žiliny. Asistencie: Martin Kriška a Lukáš Handlovský.
58:00 Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.
57:21 Vladimír Vybiral vrátil puk za seba, ale Marco Halama nezmazal nulu súperovmu gólmanovi.
56:49 V tejto chvíli sa už nepredišlo zakázanému uvoľneniu Liptovského Mikuláša. Liptáci ostávajú v spoločnosti najlepších, o tom už niet žiadnych pochýb. Otázkou akurát ostáva iba udržanie čistého konta Lietavu.
55:58 Elo kvalitným pohybom neumožnil rozhodcom pískať zakázané uvoľnenie, hoci sa na neho Vlci spoliehali. Z ľavého rohu klziska nepreniesol hru pred opustenú svätyňu.
55:00 dôležité Žilina hrá bez brankára!
dôležité Reklamná prestávka.
54:03 Škorvánek sa nebál ihneď odohrať puk, ktorý uchopil po šanci Artursa Saliju.
52:26 Niekoľkonásobný súboj o puk v pravom rohu hracej plochy. Rozhodca ho však videl a počkal na to, kým ho niekto nevytiahne z klbka von.
50:00 Pravdepodobne je pred oboma tímami záverečných desať minút aktuálnej sezóny. Liptovský Mikuláš má jasnú kontrolu nad hrou a vyhráva zaslúžene 3:0 v Žiline.
49:05 Matúš Paločko korčuľoval oproti Škorvánkovi, ale rozhodne nebol sám, pretože ho zozadu bránil Adrián Sloboda. A najmä kvôli tomu nezvládol bekhendový blafák.
46:39 Žilinským hráčom zrejme odchádzajú už aj sily. Ich strely nie sú razantné, čo sa stalo Markovičovi pri snahe zamestnať Lietavu.
44:58 Marek Hovorka mal presnú mušku, ale zo súboja so Škorvánkom vyšiel ako porazený. Liptovský Mikuláš je na najlepšej ceste ostať medzi elitou.
44:09 Jaroslav Markovič vytiahol puk od mantinelu, prešiel cez pravý kruh a nasledovala príprava na koncovku. Puk nechal za sebou.
41:57 Žilina hrá s piatimi hráčmi.
41:28 Liptovský Mikuláš hrá s piatimi hráčmi.
40:34 dôležité Žilina dorážala puk, ale Lietavovi ostáva naďalej čisté konto!
40:01 Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš (Haluška – 5 min., nešportové správanie + osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).
Tretia tretina sa začne o 18:57.
V druhej tretine padli dva góly a znova do bránky žilinských Vlkov. Patrik Lietava sa okrem úspešnej záchrany môže dočkať aj vychytanej nuly.
39:57 Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Markovič – 2 min., údery).
Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš (Kurali – 2 min., údery).
39:57 dôležité A je tu šarvátka! Jaroslav Markovič sa dlho krosčekoval so Salijom, ale do úsmevu si skočil s Kuralim! Dvojica leží v objatí na ľade a čiarový rozhodca ich musí od seba oddeliť!
39:28 Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš (hráčska lavica Liptovský Mikuláš – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).
39:00 Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:19 gól Liptovský Mikuláš dal gól!
Každou minútou sú Liptáci bližšie k záchrane v Tipos extralige, ale pomáhajú im k tomu domáci Vlci chybami. MARTIN KRIŠKA korunuje svoj výkon tretím zásahom, čo znamená hetrik. Asistencia: Ildar Šiksatdarov.
37:21 Walegov solídny prienik. Za modrou čiarou výrazne zrýchlil, aj obohral Jansonsa a ešte si vytvoril miesto na zakončenie pred bránkoviskom. Stav sa nezmenil.
35:34 Žilina a Liptovský Mikuláš hrajú s piatimi hráčmi.
35:21 Domáci nedali veľmi zabrať Patrikovi Lietavovi. Lapačka zachytila nie náročné zakončenie Vlkov. Obranca Jakub Pišoja už stojí v civile medzi striedačkami. Je jasné, že sa už na ľade neukáže.
33:59 Handlovský bol teraz poriadne stabilný na korčuliach a hrozbu pre neho neznamenala ani postava Petrana, ktorý skončil prekvapivo v mantineli po strate rovnováhy.
33:34 Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Šidlík – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš (Šiksatdarov – 2 min., hrubosť).
32:19 Prvoligový víťaz je úplne neškodný. Nevychádza mu vôbec nič a urputne sa bráni vo svojej tretine. A to hráme v rovnovážnom počte.
30:44 Krišku nerozhodil atak Jakuba Cígera, ktorý mu nadvihol hokejku. Puk si nedal uchmatnúť. Začala druhá polovica zápasu. Žilina prehráva 0:2.
29:25 Veľké žilinské chyby vo vlastnom predbránkovom priestore. Adam Haluška mohol trochu lepšie páliť, ale Škorvánek bol na správnom mieste.
28:18 Prevaha je už na strane Liptovského Mikuláša. Jemu sa hrá ľahšie, pretože vyhráva pod Dubňom 2:0. Práca pre Škorvánka. Tretí gól si nedal streliť.
27:51 Kamil Walega neuplatnil hokejové heslo nedáš – dostaneš. Škorvánek mu stihol zamknúť betóny, kde to mierilo. Vzápätí pri druhej strele hosťujúci Poliak trafil Pišoju do oka a odchádza z ľadu zakrvavený.
27:17 Žiline sa lepí smola na hokejky a trpí tiež na nepresnosť. Jednu teraz ukázal Patrik Koyš, ktorý nepretavil na gól prihrávku Safaralejeva.
26:26 gól Liptovský Mikuláš dal gól!
Žilinské šance predĺžiť si sezónu i boj o extraligu sa zmenšujú. MARTIN KRIŠKA bol dôsledný pri zakončení a z bekhendu zdolal ležiaceho Škorvánka. Asistencia: Sameli Ventelä.
25:41 Samuel Rehák, Linet a Pišoja. Z tejto trojice ani jeden nebol najbližšie k zariadeniu vyrovnania.
24:05 Marcel Petran zadržal puk na útočnej modrej čiare a po nej vyzval na strelecký pokus Slobodu, ktorý si to ešte potiahol bližšie, ale absolútne netrafil.
23:02 Musíme pochváliť domácich hokejistov za nástup po návrate z kabín. Liptovský Mikuláš je mierne pozadu v tempe, ktoré vidíme v necelej päťminútovke tretiny.
22:46 Lietava sa zaskvel proti domácej strele. Puk vytesnil do bezpečnej vzdialenosti, takže Žilina nemala ani najmenší náznak príležitosti na dorážanie.
21:57 Macek sa vložil do súboja s protihráčmi a spoza neho vytiahol puk Jaroslav Markovič a Vlci mierili do kontry. Do kombinácie sa ponúkal Koyš, no prihrávky sa nedočkal.
21:09 Safaralejev s dobrou strelou cez celú dĺžku útočného pásma. Marco Halama následne odstavený čistým a dovoleným spôsobom pred bránkou.
Druhá tretina sa začne o 17:57.
Veľmi dlhá tretina, ktorá bola prešpikovaná častými prerušeniami, končí. Žilinčania ju prehrali o gól a Mikuláš si od začiatku pestuje šance na ukončenie barážovej série a pokračovaniu v extralige.
19:24 Žilina hrá s piatimi hráčmi.
19:00 Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:31 Lukáš Handlovský tečoval strieľaný puk Venteläho, ktorý sčasti vystrašil Stanislava Škorvánka.
17:24 Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Vybiral – 2 min., hákovanie).
16:51 Haluška sa neulakomil. Dvihol hlavu, pozrel sa vpravo a šancu vystreliť ponúkol Matúšovi Paločkovi.
14:35 Liptovský Mikuláš hrá s piatimi hráčmi.
14:27 Matúš Paločko dvihol varovný prst pri nesúrodej hre v domácom obrannom pásme. Všetko ostalo na Škorvánkovi, ktorý mu chytil dobre mierenú strelu na vyrážačku.
13:56 Žilinskí hokejisti sú bezmocní. Nejde ani tak o to, žeby nevedeli zahrať dvojnásobnú početnú výhodu, ale narážajú na nesmiernu obetavosť Liptákov. Lietava neriešil ani jeden puk.
12:53 Safaralejev si prichystal zakončenie. Zradil ho však švih, z ktorého nevystrelil.
12:32 Branislav Pavúk sa nebál hodiť do tvrdej strely domáceho Koyša. Domáci hokejista ho zostrelil v pravom kruhu. Takéto zápasy bolia, ale všetko je to robené pre mužstvo.
11:56 Drtina minul jazdnú dráhu Hovorku, ktorý bol rýchlejší i obratnejší. Nakoniec iba zobral puk pri domácej bránke a vrátil ho dozadu na spoluhráčov.
11:09 Jansonsova delovka poštípala dolnú časť tela Šiksatdarovovi, ale ten to veľmi rýchlo strávil a pokračuje v bránení žilinskej presilovky.
10:35 Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš (Cebák – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).
09:41 Linet si zgustol na Walegovi, ktorý v plnej miere pocítil jeho tvrdosť. Patrik Lietava krátko na to zasahoval po útočnej snahe Jansonsa, ktorého nestihol dostúpiť Pavúk.
09:05 dôležité Šťastie Žiliny! Walega si vylomil zuby na domácom gólmanovi a neprepálil ho ani Michal Uhrík, keď ležal bezmocne na ľade!
08:43 Drtina podľa predstáv neovládol vlastnú obrannú zónu. Dovolil do nej preniknúť Ventelämu i Uhríkovi a rastie mikulášsky tlak na Škorvánka.
07:23 Sloboda vyvinul útočný tlak, v ktorom mu pomáhali ostatní hráči. Potreboval to však dostať na Lietavu. V tom mu zabránili brániaci Liptáci a telom zblokovali dva puky.
06:49 Mário Kurali inkasoval akurátnu prihrávku od obranného partnera Saliju a odhodlal sa k streleckému pokusu. Prestrelil.
05:17 Salija pohrozil Žilinčanom. Väčšiu časť otvorenej bránky však nezasiahol.
04:21 Sympatický a dravý prienik predviedol hosťujúci útočník Ďuriš. Cez domáci betón, ktorý vytvárali dvaja obrancovia, získal sekundu na to, aby zamieril na Škorvánka.
03:53 Škorvánek sa podpísal pod slabú a nepresnú rozohrávku, ktorou sa pokúšal podporiť Vlkov. Následne to nebezpečne okolo neho lietalo a Mikuláš mohol aj myslieť na druhý puk v jeho sieti.
03:04 gól Liptovský Mikuláš dal gól!
Blesková gólová akcia hosťujúcich hráčov. Šiksatdarov sa rozbehol medzi pásmami, miešal a hľadal na druhej strane MARTINA KRIŠKU, ktorého koncovka prepadla Škorvánkovi dnu. Asistencia: Ildar Šiksatdarov.
02:11 Koyš sa narýchlo potreboval zorientovať pred brankárom Lietavom. Lepšie nezakončil, pretože čelil tlaku Liptákov. Dohratie Walegu bolo bolestivé a už sa dvíha z plochy.
01:35 Handlovský vytvoril streleckú parketu Uhríkovi, ktorý skúšal šťastie netradične z modrej čiary. Škorvánek neprišiel do kontaktu s pukom.
01:14 Halama sa medzi lavičkami neprebil cez skúseného Handlovského.
00:10 striedanie Striedanie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Klimčák, prichádza Lietava.
00:10 Striedanie brankárov Liptovského Mikuláša. Tobias Klimčák si pripísal desaťsekundový debut a smeruje na striedačku.
dôležité Hostia posielajú do bránky premiérovo 16-ročného tínedžera Tobiasa Klimčáka. Veľmi zaujímavý a zvláštny krok extraligového klubu. Nechajme sa prekvapiť, či to bude mať víťazný efekt.
dôležité Žilinčania idú do kľúčového a existenčného stretnutia bez silnej ofenzívnej dvojky Sebastiána Šmídu a Šimona Petráša. Oboch vyradila choroba.

Trenér: Stanislav Škorvánek st.

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Klimčák – Cebák, Ventelä, Kurali, Salija, Pavúk, Mezovský, Kalousek – Kriška, Hovorka, Šiksatdarov – Handlovský, Elo, Uhrík – Matúš Paločko, Walega, Haluška – Michalík, D. Babka, D. Ďuriš – J. Jurík.
Trenér: Peter Mikula.

Rozhodca: Baluška, Hronský – Orolín, Synek..
Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní zápasu 5. kola baráže o Tipos extraligu medzi Žilinou a Liptovským Mikulášom.

Žilina
je tesne pred druhým neúspechom po sebe. Minulý rok neprešla cez Spišskú Novú Ves, a tak sa jej návrat do extraligy posunul. Teraz si boli Vlci vedomí, že budú čeliť nepopulárnej baráži, v ktorej sa im nedarí. V nedeľu majú poslednú šancu ešte nejakým spôsobom do týchto súbojov prehovoriť. Inak ostanú prvoligoví aj v nasledujúcom ročníku.

Liptovský Mikuláš sa herne prebral a asi mu k tomu pomohli prípravné duely s Breznom a Kladnom. Posledný tím extraligovej sezóny vkročil do baráže zle, ale potom chytil druhý dych. Svoju silu predviedol v piatkovom zápase, keď otočil z 1:2 na 3:2 a vybojoval si tak mečbal. Sme zvedaví, koľkokrát si ho nechá oddialiť.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.