Martin Škrtel nerozumie kritike agenta Martina Valjenta: Prečo má teraz potrebu kopať okolo seba?

25. 11. 2020 |
 

Martin Škrtel, Martin Valjent, Andrej Augustín, Slovenská futbalová reprezentácia, Štefan Tarkovič, futbal. Martin Škrtel sa ohradil voči reakciám agenta, ktorý pracuje v agentúre zastupujúcej Martina Valjenta. Hoci sa slovenský stopér nedostal v novembrových zápasoch ani raz na ihrisko, jeho meno rezonovalo najmä po prehre Slovenska s Českom 0:2 v Lige národov.

Martin Valjent v drese Slovenska. FOTO TASR.

Tá spustila novú lavínu názorov na aktuálneho trénera Štefana Tarkoviča a smerovanie slovenského futbalu. Najhlasnejšie sa vyjadroval Andrej Augustín. Hoci pôsobí ako hokejový agent, veľmi dobre pozná Martina Valjenta, ktorý je klientom AA Sports Management. Po skončení duelu s Českom si neodpustil dlhší status na Facebooku. Nepáčilo sa mu totiž, že ich klienta Štefan Tarkovič nepostavil ani na jeden zápas.

"Málokto si uvedomuje, že LaLiga 2 beží ďalej a Martin vynechal, v tomto pre neho bezvýznamnom týždni 2 súťažné zápasy v Španielsku. V týždni, v ktorom mu dal pán tréner Tarkovič 0 minút v troch zápasoch."

"Nuž, niekomu nestačí hrať ani LaLigu na najvyššej úrovni a niekto sa môže prechádzať 6 zápasov v kuse, napríklad na pravom krídle po ihrisku a hrá stále. Tak, keď toto chcete (chceme), tak potom celému tomuto zhnitému Slovensku gratulujem. Viete prečo slovenský šport je tam, kde je? Pretože ľudia, ktorí ho riadia, mu nerozumejú. Žiaľ. Smutné. Veľmi," napísal Andrej Augustín.

Martin Škrtel: Martin Valjnet má svoje kvality

Následne hodnotil nasadenie či nenasadenie ďalších hráčov, čo neušlo ani Martinovi Škrtelovi. Bývalý kapitán reprezentácie sa totiž vo svojom názore pre Denník Šport ohradil voči správaniu agenta Andreja Augustína.

"Každý má právo vysloviť svoj názor, ale myslím si, že to z jeho strany nebolo správne. V dnešnej dobe sú agenti dôležití, je ťažké zrealizovať podpis zmluvy bez ich vkladu a zásahu.

Vo futbale majú silnú pozíciu, ale musia existovať hranice o konci ich vplyvu. Každý by si mal uvedomiť, že tréner je zodpovedný za to, kto v zápase nastúpi, je zodpovedný za výsledky a výkony," píše Martin Škrtel, ktorý nepochybuje o kvalitách Martina Valjenta.

"Ukazoval ich naplno v minulej sezóne španielskej La Ligy, pravidelne hráva aj teraz v druhej najvyššej súťaži po vypadnutí Mallorcy a vždy si svoju pozíciu zastal aj v reprezentácii. Keď vtedy hral, nemal som pocit, že by agent vyslovene chválil reprezentačného trénera za výber zostavy. Prečo má teraz potrebu kritizovať a kopať okolo seba?" zakončil svoj názor obranca Basaksehiru Istanbul.

Ešte minulý týždeň sme dali priestor na vyjadrenie aj Andrejovi Augustínovi, no ten sa už nechcel k celej situácii vyjadrovať. Jeho zámerom bolo len poukázať na súčasný stav nášho futbalu i športu ako takého.

"Nemyslel som to útočne smerom na SFZ či hráčom, len som sa snažil poukázať na realitu," uviedol v krátkej reakcii pre Športinak Andrej Augustín.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo