Kto je Joao Janeiro, nový tréner DAC Dunajská Streda?

12. 11. 2021 |
 

Novým trénerom slovenského futbalového fortunaligistu DAC Dunajská Streda sa v stredu stal Joao Pedro de Oliveira Janeiro z Portugalska. Štyridsaťročný kouč prišiel na Žitný ostrov z tímu maďarskej najvyššej súťaže FC Kisvárda. S DAC sa dohodol na zmluve do konca aktuálnej sezóny, s opciou na ďalší rok.

Na snímke tréner futbalového klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda Joao Janeiro počas tlačovej konferencie 12. novembra 2021 v Dunajskej Strede. FOTO TASR - Edmund Örzsik

Portugalský tréner Joao Pedro de Oliveira Janeiro si cenil záujem slovenského futbalového klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda o jeho služby. Ešte v stredu predpoludním viedol tréning maďarskej Kisvárdy, večer ho už fortunaligista ohlásil ako nástupcu Antala Németha, ktorého predčasne odvolal po domácej prehre so Sereďou 1:3.

Kto je Joao Pedro de Oliveira Janeiro, nový tréner DAC Dunajská Streda?

Štyridsaťročný Janeiro na piatkovej úvodnej tlačovej konferencii vo funkcii objasnil okolnosti svojho príchodu: "Na začiatku to bolo ťažké. Ako tréner si vytvoríte s hráčmi a s klubom určité vzťahy. Keď však príde klub ako DAC, nemôžete dlho rozmýšľať. Je pre mňa veľká česť, že DAC za mňa bojoval, stál o to, aby som prišiel. Na druhej strane, uplynulé dni neboli ľahké. Som profesionál. Rozhodnutie som nechal na tých, ktorí mohli rozhodovať, ale som šťastný, že tu môžem byť."

K angažovaniu portugalského kouča sa vyjadril aj športový riaditeľ DAC Jan Van Daele: "Transfer hráča a trénera sú niečo úplne iné. Bolo to veľmi zvláštne obdobie pre nás. Jedna z najhorších vecí je, keď musíte v priebehu sezóny meniť trénera. Cítili sme potrebu urobiť zmenu, ale v takýchto prípadoch to nie je vždy o trénerovi.

Čo sa týka jeho príchodu, boli to náročné rokovania, neboli jednoduché. Viedol mužstvo, ktoré bolo na prvom mieste maďarskej ligy, a čakal ho šláger s Ferencvárosom Budapešť. Brali sme do úvahy aj to, že treba rešpektovať aj jeho zamestnávateľa, a som rád, že sme sa dokázali dohodnúť a dotiahnuť prestup. Zároveň sa môžeme stále pozrieť do očí ľuďom z Kisvárdy."

Dunajská Streda figuruje po štrnástich kolách na piatej priečke najvyššej slovenskej súťaže, čo nekorešponduje s ambíciami klubu. Vo Fortuna lige utrpela pred novembrovou reprezentačnou prestávkou dve prehry za sebou, pred Sereďou podľahla v Poprade nováčikovi z Liptovského Mikuláša 0:1.

"Krátkodobé ciele sú posunúť sa v tabuľke a priniesť viac radosti fanúšikom. Ide nám o kombináciu dobrých výsledkov a zábavy s priaznivcami. Chceme poskočiť v tabuľke, ale nechcem o tom prehnane rozprávať, lebo je to ľahšie ako to dosiahnuť," dodal Janeiro.

Joao Janeiro, tréner DAC Dunajská Streda

Vedenie DAC od neho okrem zlepšenia rezultátov očakáva aj atraktívnejší herný štýl. "Chceme hrať takým štýlom, akým hrala Kisvárda pod vedením trénera Janeira - agresívne, s emóciami. Toto chceme preniesť do nášho mužstva. O tomto sme sa rozprávali s trénerom, vie, že sú to naše očakávania. Toto chcú vidieť aj fanúšikovia.

V uplynulom období sme boli statickí dopredu, boli sme ľahko čitateľní pre súperov. To chceme zmeniť, v tomto momente je potrebné vrátiť štýl, ktorým potešíme fanúšikov. Máme 14-bodové manko na Slovan, vypadli sme z pohára. Musíme brať veci reálne. Dôležité bude, aby sme začali opäť víťaziť, a uvidíme, kam to na konci sezóny dotiahneme," uzavrel Van Daele.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo