Vlhová nedokončila kombináciu, tešila sa Brignoneová

23. 2. 2020 |
 

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nedokončila nedeľnú alpskú kombináciu Svetového pohára. 

Na snímke slovenská slalomárka Petra Vlhová v cieli 2. kola slalomu žien Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore 16. februára 2020. FOTO TASR - Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nedokončila nedeľnú alpskú kombináciu Svetového pohára. Vo švajčiarskej Crans Montane po druhom mieste v super-G atakovala v slalome čas vedúcej Talianky Federicy Brignoneovej, ale špicar ju pripravil o šancu na víťazstvo. Brignoneová uspela o 92 stotín sekundy pred Rakúšankou Franziskou Gritschovou, tretia skončila Češka Ester Ledecká s mankom 1,82 s.

Petra Vlhová nedokončila alpskú kombináciu 

Vo švajčiarskom stredisku panovalo veľmi teplé počasie a hrozilo zmäkčovanie snehovej podložky. Profil zjazdovky Mont Lachaux však nahrával lyžiarkam, ktoré sa venujú aj obrovskému slalomu, a minimálne na prvých dvoch priečkach sa to potvrdilo.

Vlhová sa po super-G usadila na druhom mieste o 58 stotín za Taliankou, priebežne tretia bola Rakúšanka Nina Ortliebová s mankom 0,66 s. Víťazka jedinej predchádzajúcej tohtosezónnej kombinácie Brignoneová sa na skoku dostala do krkolomného záklonu, ale dokázala ho ustáť a jej riskantná jazda slávila v super-G úspech, no pred slalomovou časťou si pred Vlhovou nevypracovala až taký značný náskok.

Dvadsaťštyriročná slovenská reprezentantka vyštartovala s číslom 13. Na prvom skoku ju vynieslo z ideálnej stopy a musela zabojovať, aby sa vošla do nasledujúcej bránky. Situáciu však zvládla natoľko, že jej odstup na Brignoneovú bol iba jedna desatina. Ďalšie dve chybičky spravila v spodnej technickej pasáži a v cieli zaostala o 0,58 s, ale tento výsledok jej dával veľkú šancu zaútočiť pri svojich slalomárskych kvalitách na víťazstvo.

Petra Vlhová nedokončila alpskú kombináciu 

Vlhová nedokončila ani prvú kombináciu v tomto ročníku, keď v januári v rakúskom Altenmarkte-Zauchensee vypadla už v super-G. V nedeľu si prvýkrát vyskúšala nové pravidlá Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS), podľa ktorých najprv idú v slalome najlepšie lyžiarky po rýchlostnej časti, a neštartuje sa v obrátenom poradí ako v minulých zimách. Brignoneová podala na rytmickej trati jazdu bez viditeľnejších chýb. Slovenka sa pustila veľmi agresívne a rýchlo sťahovala manko, na druhom medzičase bola v červených číslach už len o šesť stotín sekundy. Špicar však zmaril nádeje na jej prvé víťazstvo v disciplíne lyžiarskej všestrannosti, ako aj na zisk dôležitých bodov do celkového hodnotenia SP.

 

Aktualizuj online prenos
časová značka Druhé kolo kombinácie žien v švajčiarskom Crans Montana sa práve skončilo!
33 Macarena Simari Birknerová z Argentíny tak uzavrela dnešnú kombináciu žien a bude v druhom kole posledná.
32 Sabrina Simaderová rovnako do druhého kola nenastúpila.
31 Lisa Grillová z Rakúska bola o niečo lepšia a ide pred spomínanú Muzaferijaovú.
30 Elvedina Muzaferijaová z Bosny a Hercegoviny je zatiaľ na poslednom mieste.
28, 29 Alice McKennisová a Mirjam Puchnerová do druhého kola nenastúpili.
27 Taliansko už dávno môže oslavovať, ale ešte tu je jeden zástupca tejto krajiny a to Nadia Delagová. V cieli jej to stačí na predbežné 21. miesto.
26 A posledným zástupcom tejto krajiny v druhom kole bola Tifany Rouxová. Tá napokon druhé kolo zamerané na slalom dokončila, zatiaľ je na predbežnom 16. mieste.
25 dôležité Ďalším zástupcom Francúzska bola Romane Miradoliová. Tesne pred cieľom však druhé kolo nedkončila!
24 Po krátkom prerušení sa na trať dostala Laura Gaucheová z Francúzska. Momentálne ide na predbežné 17. miesto.
Priebežné poradie:

1. Federica Brignoneová (ITA) 1:56,24
2. Franziska Gritschová (AUT) +0,92
3. Ester Ledecká (CZE) +1,82
4. Michelle Gisinová (SUI) +1,93
5. Wendy Holdenerová (SUI) +2,49
6. Maruša Ferková (SLO) +2,50
7. Roni Remmeová (CAN) +2,77
8. Alice Merryweatherová (USA) +3,24
9. Rahel Koppová (SUI) +4,02
10. Laura Pirovanová (ITA) +4,28
Nasleduje krátka reklamná prestávka.
23 Rakúska reprezentantka Ramona Siebenhoferová do ciela prišla, priebežne sa zaraďuje na 16. miesto.
22 dôležité Nemecko má dnes v tomto preteku jediného zástupcu, Patrizia Dorschová sa dokázala prebojovať do druhého kola. Napokon však slalom nedokončila!
21 dôležité Michaela Heiderová z Rakúska zahájila poslednú desiatku druhého kola. Postupune však začínala výrazne strácať a napokon druhé kolo ani nedokončila!
20 Nevena Ignjatovićová zo Srbska bojovala o bodovanú pozíciu. V cieli jej to momentálne stačí na predbežné 14. miesto.
19 Posledným zástupcom domácej krajiny v druhom kole bola Rahel Koppová. V cieli sa zaraďuje na predbežné 9. miesto.
18 Špecialistkou na kĺzavé disciplíny je aj reprezentantka USA Breezy Johnsonová. Jej trápenie v slalome bolo viditeľné a má len o niečo málo lepší čas ako Piotová.
17 Jennifer Piotová Z Francúzska výrazne strácala na všetkých medzičasoch. Potvrdilo sa, že je špecialistkou na kĺzavé disciplíny, ide teda na predbežné posledné miesto.
16 Marie-Michéle Gagnonová z Kanady odštartovala druhú polovicu tohto druhého kola. V cieli je po jazde patrí predbežné 13. miesto.
Priebežné poradie:

1. Federica Brignoneová (ITA) 1:56,24
2. Franziska Gritschová (AUT) +0,92
3. Ester Ledecká (CZE) +1,82
4. Michelle Gisinová (SUI) +1,93
5. Wendy Holdenerová (SUI) +2,49
Nasleduje krátka reklamná prestávka.
Polovica druhého kola je už za nami. V Česku sa môžu radovať, Ester Ledecká bude dnes tretia a to je pre ňu skvelý výsledok, je to pre ňu prvé pódiové umiestnenie v kombinácii.
15 Jej krajanka Priska Nuferová uzatvorila polovicu štartovnej listiny v druhom kole. V cieli sa zaraďuje na predbežné 11. miesto.
14 Domáci fanúšikovia dali opäť o sebe najavo, na trati sa v druhom kole predstavila Jasmina Suterová. Tá sa však postarala o najhorší čas v druhom kole.
13 Ilka Štuhecová zo Slovinska na trať nenastúpila a klasifikovaná tak nebude.
12 Ešte Roni Remmeová z Kanady mohla prehovoriť do boja o pódium. Po štarte však prišla hrubá chyba a v cieli to stačilo na predbežné siedme miesto.
11 dôležité Elena Curtoniová z Talianska sa pridáva k našej reprezentantke, po šipcári druhé kolo nedokončí!
10 Wendy Holdenerová mala veľké problémy na trati a môže byť rada, že nevypadla. V cieli to stačí na predbežné piate miesto, domáci fanúšikovia sú však spokojní.
10 Prvú desiatku druhého kola uzavrie Wendy Holdenerová, ktorá ešte môže ohroziť Brignoneovú, ale skôr je to málo pravdepodobné.
9 Po nej sa v druhom kole predstavila reprezentantka Slovinska Maruša Ferková. Od úvodu však naberala veľké straty a v cieli jej to stačí na predbežné piate miesto.
8 Domáce tribúny burácali, na trať sa dostala reprezentantka Švajčiarska Michelle Gisinová. V cieli to stačí len na predbežné 4. miesto, ale aj tak si zaslúžila ovácie fanúšikov.
7 Na trati je druhý zástupca Talianska a to Laura Pirovanová. Strata mierne narastala a v cieli to stačilo na predbežné piate miesto.
6 Alice Merryweatherová z USA štartovala v prvom kole s vysokým štartovným číslom a vypracovala sa na šieste miesto. Teraz je v cieli na predbežnom predposlednom mieste.
5 Franziska Gritschová z Rakúska má väčšie skúsenosti a to aj teraz potvrdila. Zaraďuje sa na druhé miesto pred Ledeckú a aj pred svoju reprezentačnú kolegyňu.
4 Česká reprezentantka Ester Ledecká nie je žiadnou špecialistkou na slalom. Na jednotlivých medzičasoch však tá strata tak výrazná nebola, jej strata činí 1,82, čo je veľmi dobrý výsledok vzhľadom na jej slalomárske skúsenosti.
3 Poďme však ďalej. Nina Ortliebová z Rakúska nešla ideálne, na jednotlivých medzičasoch strácala a v cieli ide teda na predbežné druhé miesto.
2 dôležité Tak toto nie! Veľký smútok od Petry a smútime aj doma na Slovensko! V závere chytila naša reprezentantka špicár a tak druhé kolo nedokončila. Slová sú asi zbytočné.
2 Straty na medzičasoch Petra postupne znižuje.
2 dôležité Petra Vlhová na trati! Držíme palce!
1 Talianska reprezentantka nespravila žiadnu výraznú chybu a v cieli jej jej čas 40.62, v celkovom súčte to je čas 1:56.24.
1 dôležité Federica Brignoneová z Talianska je už na trati! Tak uvidíme, aký z toho bude v cieli výsledný čas.
časová značka Druhé kolo kombinácie žien v švajčiarskom Crans Montana sa práve začalo!
V druhom kole sa nepôjde v obrátenom poradí, ako to už býva zvykom v ostatných pretekoch. Petra sa tak na trať dostane ako druhá v poradí a tak bude pozorne sledovať hneď prvú Brignoneovú, aby dokázala znížiť jej stratu.

Na štart druhého kola je už pomaličky všetko pripravené, prajem vám príjemný športový zážitok a pevne verme v najlepšie umiestnenie Petry Vlhovej!
Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom zjazdového lyžovania a obzvlásť slovenského športu! Vo švajčiarskom stredisku Crans Montana sa o malú chvíľu uskutoční druhé kolo kombinácie žien.

Petra Vlhová zvládla výborne prvé kolo, v ktorom sme sledovali Super-G a našej reprezentantke patrí 2. miesto, keď na prvú Brignoneovú z Talianska stráca len 0,58 stotín. Peťa má určite šancu na pódium a kľudne z toho môže byť aj prvé miesto.

Všetci teda držme našej reprezentantke palce, aby druhé kolo zvládla.
Konečné poradie 1. kola a štartovná listina 2. kola:

1. Federica Brignoneová (ITA) 1:15,62
2. Petra Vlhová (SVK) +0,58
3. Nina Ortliebová (AUT) +0,66
4. Ester Ledecká (CZE) +0,79
5. Franziska Gritschová (AUT) +0,81
6. Alice Merryweatherová (USA) +1,03
7. Laura Pirovanová (ITA) +1,04
8. Michelle Gisinová (SUI) +1,10
9. Maruša Ferková (SLO) +1,47
10. Wendy Holdenerová (SUI) +1,50
11. Elena Curtoniová (ITA) +1,59
12. Roni Remmeová (CAN) +1,65
13. Ilka Štuhecová (SLO) +1,68
14. Jasmina Suterová (SUI) +1,81
15. Priska Nuferová (SUI) +1,92
16. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +1,98
17. Jennifer Piotová (FRA) +2,00
18. Breezy Johnsonová (USA) +2,17
19. Rahel Koppová (SUI) +2,30
20. Nevena Ignjatovićová (SRB) +2,31
21. Michaela Heiderová (AUT) +2,33
22. Patrizia Dorschová (GER) +2,43
22. Ramona Siebenhoferová (AUT) +2,43
24. Laura Gaucheová (FRA) +2,44
25. Romane Miradoliová (FRA) +2,54
26. Tifany Rouxová (FRA) +2,56
27. Nadia Delagová (ITA) +2,65
28. Julija Pleškovová (RUS) +2,79
29. Alice McKennisová (USA) +3,31
30. Mirjam Puchnerová (AUT) +3,40
Vítam všetkých priaznivcov zjazdového lyžovania pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na druhé kolo kombinácie žien v Crans Montana so začiatkom o 13:30.

Dianie SP v tomto športe sa presunulu do švajčiarskeho strediska, kde sa diváci mohli tešiť hlavne na rychlostné disciplíny. Dnes je na programe kombinácia, ktorá pozostáva zo Super-G a slalomu. Petra Vlhová bude súčasťou aj tohto preteku a my veríme, že opäť podá čo najlepší výkon a získa veľmi dôležité body do priebežného poradia SP.

Najprv je teda na programe prvé kolo, v ktorom sa ide Super-G. V tom druhom je už na programe slalom. Uvidíme, ako sa bude slovenskej reprezentantke dariť v prvom kole, disciplína v tom druhom je jej silnejšou stránkou.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo